Šta je novo?

GOLDCOIN (GLD) : kako, shta, gde...i druga pitanja/odgovori

I meni je malo zao sto nisam vise ulozio i GLD ali i ovako sam prosao odlicno. Da sam kopao ltc sam mojih 500kh/s iskopao bi oko ~2.1 ltc za 3 dana a ovako sam iskopao 5.3 :D
Ja prezadovoljan. Pogotovo nakon mojih promasaja sa trgovinom XPM i drugim novcicima.
 
Poslednja izmena:
Juče lepo namestim gld.cryptocoinmine.com na jednom rigu da kopa i oden na spavanje. Kad sam ustao imam šta da vidim, kopao je nekih 10minuta i nestao pool :-( tolko o mom kopanju levih valuta...
 
LOLOLOL :d Kad vidim danasnju cenu zadovoljan sam sa 0.0012 po kojoj sam prodao... Stari dobri GLD dump. Ne zaboravite da ima ljudi koji iz preminea drze preko milion coina... Tako da su dumpovi neizbezni.
 
Drzte se ljudi LTC i FTC, povremeno i Novacoin bude OK, ali ne uz ovaj diff. polako ali sigurno hvatamo zadnji voz za kopanje.
 
Hahahaha GLD na 0.0005 stari dobri prevaranti... :d
 
Drzte se ljudi LTC i FTC, povremeno i Novacoin bude OK, ali ne uz ovaj diff. polako ali sigurno hvatamo zadnji voz za kopanje.

Meni se cini da je i taj poslednji vozic vec napustio stanicu bogami. Jos ponesto da se navata na berzi ko ima zivaca/vremena/srece, a sto se kopanja tice, gotovo je to.
 
Obrišite cookies. ;) Ponovna registracija je obavezna. Ako i nakon toga ne možete da se logujete, kao što rekoh obrišite cookies.
 
Poslednja izmena:
Koji je fazon sa ponovnom registracijom? Izgleda da sam nesto propustio...
Obrisao cookie i opet isto. Ponovo se registrovao i naravno 0 na accountu.
 
Poslednja izmena:
Pool je bio zatvoren iz bezbednosnih razloga. Napravljen je novi.



To važi za ovu trenutnu registraciju, ne prošlu, ako se ne možete logovati.



Normalno, sad kopaj, ako želiš.

Stani, bre, sta je tu normalno? :) A sta je sa coinima sa proslog naloga?
 
Dreamwatcher to automatski salje na adresu iz naloga ili ga treba kontaktirati ako adresa nije bila upisana. Bez brige za novcice...
 
Nije bilo adrese, tako da cu ga cimati. Do sad je sve bilo fer i korektno sa strane poola i samo sam reci hvale cuo. Jedan dan nisam bio pored kompa i skoci cena, padne cena, ne mogu da se ulogujem i nestanu mi novcici :D
 
KO IMA GLD NEKA PRODA ODMAH!!! U toku je PUMP! Cena ludilo!,)
 
Prespavao sam 28, ali nije ni 20 losa cena samo sto mislim da ce da ide opet na 25 :)
IFC je dobar coin.. Cena je fino skocila i zadnjih par dana prati diff
 
Evo ga jedan sell order od preko milion GLD-a. :d
 
Vraćen je GLD na BTC listu. :)

Yeah, 4th July coin. :d On je i napravio GLD, koliko ja znam. Međutim, toliko je kontroverzi oko njega, da je to strašno. Ubrzo nakon izlaska coin-a, pojavio se korisnik na btctalk-u pod imenom goldcoin (autor valute nosi ime gldcoin). Posle par postova izdao je "update", wallet sa trojancem. (jasno su se mogli videti određeni fajlovi u temp folderu kojima tu nije mesto). Prošao vikend, autor gldcoin, se zbog toga našao u čudu, iznenaaađen i uvrecen :d, smišljao izgovore, da mu je hakovan nalog, itd. Ne bi me čudilo da to bi on. Zašto? Nakon što je microguy "otkupio" valutu, raspisao je konkurs da traži programere da mu pomognu oko source-a i same valute. Među njima je bio i hyoshi (ili barem njegov nick, inače hyoshi je napravio nibble). Ispostavilo se, koliko sam smeo da razumem situaciju, da je to ista osoba koja je "prodala" valutu microguy-u i najurena je. Na kraju se ta osoba se ponašala kao dete kome je oduzeta zvečka i pretila kao uvređena mlada. Haos.

Hteo bih da dodam i to da autor valute, gldcoin a.k.a. hyoshi, prvobitno otvorio temu (najava) o GLD-u sekciji Newbie na BTCTalk-u. Kasnije je prebačena u Alternativne valute od strane mod-a. Navodno je to uradio zbog "ostalih, novopridošlih" članova, kako bi imali prilike da nešto "zarade".

Što bi demios rekao:

Ma, vaaažžžiii...
:D
 
Ma shit coin-i su smesni postoju par pocetnickih coder-a kloji za sat/dva znaju klonirat novcic oni za mali kes od par BTC za druge rade coin-e, smesno
 
Gledam danima da goldcoin ima ludacku isplativost, evo poslednjih 7 dana 19.000% a trenutno 23.000% . Po ovome je 18-23 puta isplativiji od LTC... KOPA LI GA NEKO ?
 
Ne gledaj isplativost. Nadajmo se da će sve leći na svoje mesto posle 103000 bloka.
 
treba da se pogleda koji pool krade najmanje, pa onda orphani, je sam jedno vreme jurio tako da se prebacujem i kopam najisplativiji novcic ali sam odustao, najbolje je da probas, prebacis se da ga kopas pa sta bude
 
Ok ali da smo ga rudarili poslednjih sedam dana i isti dan menjali za ltc ili btc koliko bi x dobili?

Onoliko koliko je bila cena, a bila je oko 0,000014 BTC za 1 GLD. Izgleda da nisi ispratio poslednja dogđanja u vezi GLD-a. Naime, vodeći developer GLD-a je imao neku svoju viziju, implementacije zaštite protiv toga da neko preuzme 51% cele mreže. Ta zaštita je implementirana i postala deo GLD-a u 100000 bloku. ali ne i aktivirana, tj. niko nije preuzeo 51% mreže. Čini mi se da se žaštita aktivirala tamo negde oko 100600 bloka. Nažalost, usled toga dogodila se neprijatnost u vidu segmentacije mreže. U prevodu, aktivirala se zaštita, pool-ovi pali ili bili na pogrešnom blockchain-u, rudari prešli na solo mining i maltene je svako od njih bio na sopstvenom (pogrešnom) blockchain-u, takođe. Što znači da je skoro svako ko je kopao solo, dobijao nevažeće novčiće. Tako sam ja iz zabave iskopao par hiljada za kratko vreme, ćisto da vidim šta će biti sa njima. :D Poslednja verzija klijenta (novčanik) 0.7.1.4 navodno ispravlja sve nedostatke, pa i one vezane za difficulty, usled čega je i isplativost ogromna. (ali zato iz nekog razloga nema šanse da iskopaš blok bez obzira na mali difficulty) Izmene koje su napravljene u verziji 0.7.1.4 treba da stupe na snagu posle 103000 bloka, sutra prepodne.
 
Nazad
Vrh Dno