Šta je novo?

GOIP ili sta vec

zemun1234

Poznat
Učlanjen(a)
06.08.2021
Poruke
49
Poena
25
Zelim da koristim srpski mobilni telefon u USA/Kanada tj. da mogu da ne placam roaming vec da uz pomoc XXI veka tehnologije koristim svoju srpsku SIM karticu (062xxx) i pozovem slican broj u Srbiji

Kao prva opcija, zeleo bih da konfigurisem GOIP ali nikako da nadjem nekoga ko bi mi pomogao da to uradim (spreman sam da platim uslugu pa ako ima neko onda se javite na PM). U principu, od nabvake uredjaja (manji problem) do konfiguracije da sve to automatski prebacuje i da ne moram da sve to radim na racunaru.

Kao neku alternativu razmatram Globaltel ali ne znam da li to sve radi tj. da li mi je dovoljan lokalni internet i da zovem (i budem pozvan) lokalni srpski broj. Koliko pratvim to sve svodi na koriscenje usluge nekog lokalnog provider-a a sada mi nije jasno kako to sve radi van Evrope. Ako je vazno imam Pixel 3XL koji podrzava eSIM.

Ako postoji jos neka varijanta onda slobodno ovde javite ili PM ...

Gledao sam ovde ali nije bilo slicne diskusije na ovu temu ...

Pozdrav
S.
 
Nema puno ni da se diskutuje, makar kad su obični privatni korisnici u pitanju.
1. Messenger, Viber, WA - dovoljno u 99% situacija
2. Globaltel - radi solidno, jeftiniji za pozive ka Srbiji od ostalih meni poznatih voip varijanti, može da se dopunjava karticama, ima i tv, ja ga ne koristim od kad su matorci prešli na smartphone.

Ovaj Goip sistem deluje komplikovano, a kao takav verovatno nije ni jeftin.
 
GOIP hardware je oko 80 EUR (ili manje) a onda ostaje konfiguracija ...U principu kada se to napravi okrenes broj koji prebaci na tvoj lokalni ...Slicno kao 'calling card' ...

Cuo sam za ovaj Globaltel i u procesu sam razmatranja istog ..Cini se da radi ono sto treba (pozivi preko interneta na lokalni broj)

Viber, WA i slino ne mogu da zovem banku ili neku drugu instituciju (za privatne razgovore Viber je sasvim OK)


Cudo mi da nismo lideru u regionu po pitanju GOIP :)
 
Zaboravi na GoIp, dosta komplikovano. U suštini Globaltel bi mogao da ti završi stvari. Kontam pošto je potrebno da imaš srpsku internet konekciku da bi koristio njihovu aplikaciju, možeš samo da upališ VPN na srpsku lokaciju i to je to. Ili nadješ nekog voip provajdera. Ima ih previše
 
Treba mi VOIP za Srbiju koji radi sa fiksnim i mobilnim. U principu Globaltel je ono sto mi zavrsava posao ali sa GOIP mogu da prebacim i ne srpski broj da mi radi kao lokalni u Srbiji.

Cudi me da nema ljudi koji to znaju ili razumeju ...Ako ima neko ko se time bavi slobodno ga prosledite u moj Inbox.

Za sada Globaltel odlicno radi i zavrsava sta mi treba (jos uvek ih nisam testirao za SMS od banke)

S.
 
Ne znam što bi dalje komplikovao, ukoliko ti globaltel završava posao. A iz tvog "zahteva" ne vidim zašto ne bi radio.

Direktno ti zvoni u aplikaciji, nema posrednika, u smislu da instaliraš goip na lokaciji ovde, pa da prosleđuješ dalje. Sve zavisi isključivo od tvoje trenutne internet koncekcije.

Možeš čak imati i neograničene pozive ka svim mrežama u srbiji, kao i nesmetano primati pozive i poruke. Dok god imaš internet na tom telefonu, imaš i globaltel mobilni broj na mreži.
 
Sve to radi ali ono sto nedostaje je da imas broj koji nije iz Srbije a da u Srbiji radi kao da jeste ...Znaci da dobijem pozive na strani broj u Srbiji

Za sve ostalo Globaltel je nesto sto radi solidno za sada.
 
To ne postoji, niti će postojati u dogledno vreme. Ko želi da zove strane brojeve već ima mogućnost preko Skype i sl. sa neograničenim povoljnim paketima.
 
Poenta je u PRIMANJU poziva u Srbiji ....Za sve ostalo postaji mnogo opcija koje su vrlo jeftine
 
U prvoj poruci nisi istakao poentu primanja poziva u Srbiji, već kontra. Da koristiš srpski broj u inostranstvu, i to smo rekli da je najkomfornije Globaltel.

Što se tiče druge poente, primanja poziva, moraš biti bar za nijansu precizniji. Šta je ideja primanja poziva? Gde bi oni završavali? Na nekom fiksnom aparatu ili bi bili preusmeravani na neki mobilni? Da li su potrebne sms poruke i sl?

Takođe u Globaltel aplikaciji možeš zakupiti inostrani fiksni ili mobilni broj, a ne mora ni Globaltel, ima gomila drugih sličnih servisa/aplikacija.

Npr. ako je u pitanju US broj, i ukoliko je dovoljno samo softversko rešenje, Google Voice radi perfektno. Broj savršeno radi sa svim mogućim servisima.
 
Treba broj koji je inostrani (ako je vazno - anadski) da radi kada sam u Srbiji kao sto radi bilo gde. Opcija je roaming (~ 10 EUR/dan) ili da se nesto napravi preko GOIP i jos sta vec treba da se iskonfigurise. Google Voice ne moze jer nije americki broj (mozda neko preusmeravanje poziva itd). Sto se tice zvanja iz Srbije to nije problem vec je vise imati punu funkciju telefona (razgovori, SMS).

Ako postoji neka bolja tehnologija uvek sam spreman da naucim nesto novo :)

Sto se tice GOIP, znanje nemam a vidim da vrlo malo ljudi je upuceno u to ...

S
 
Ljudi, da ne otvaram novu temu, negde su slične potrebe, pa da vidim da li je neko imao slične zahteve i kako je rešio.

Putujem skoro u USA na mesec dana i želim jednostavno da imam mogućnost da ukoliko me neko pozove na moj MTS postpaid broj, imam mogućnost da se javim a da cifre i troškovi za to ne budu basnoslovni. Naravno, imajući u vidu da mogu da obezbedim non-stop internet na mobilnom telefonu dok sam tamo.

Razmotrio sam sledeće:

- Opcija preusmeravanja poziva na američki broj nije izvodljiva jer MTS bi to naplaćivao kao poziv ka USA broju.

- Viber in calls - ne može da se nađe puno informacija o ovoj usluzi, kao da nije dostupna kod nas još uvek. U suštini, ideja mi deluje izvodljiva, da ukoliko imam internet viber preuzme poziv koristeći internet.

- Skype virtuelni broj isto nije opcija jer bi neko morao da zove taj broj a ne moj MTS broj.

Ako neko ima nekih ideja, neka podeli.

Hvala!
 
Uzmes Globaltel aplikaciju (najbolje vezanu za SIM karticu njihovu) koja ti treba samo da aktiviras aplikaciju na telefonu.

BEZUSLOVNO preusmeriš pozive sa mts broja na Globaltel broj. U tom slučaju će ti mts računati kao da si iz Srbije pozvao Globaltel broj u Srbiji. NE DOLAZI U OBZIR bilo kakvo USLOVNO preusmeravanje, jer će te onda odrati.

Dolazni pozivi će ti stizati kroz Globaltel aplikaciju i njih nećeš plaćati, plaćaćeš samo poziv iz mts u Globaltel mrežu (što ako imaš paket sa neograničenim minutima znači da ništa nećeš plaćati).

U Globaltel aplikaciji namestiš da pozive primaš kroz aplikaciju, to radi u 90% slučajeva dobro, nekad se zaglupi i neće da pozvoni APP. Ali uglavnom radi naročito ako isključiš optimizaciju baterije za tu aplikaciju na telefonu.

Ako je Globaltel rešiš da koristiš sa SIM karticom u USA (može i to da radi), dolazni poziv na preko SIM kartice (bez aplikacije) košta 14.8 dinara po minutu u USA. Svakako je mnogo bolje koristiti aplikaciju i imati potpuno besplatne dolazne pozive. Eventualno možeš aktivirati ili 100 odlaznih minuta za 300 dinara ili neograničene odlazne minute za 900, pa iz aplikacije zvati brojeve u Srbiji po "lokalnim" cenama.

Najbolja stvar je što sve ovo možeš isprobati kako radi i dok si u Srbiji. Ja sam koristio dolazne pozive u Nemačkoj i Bugarskoj na ovaj način, radi dobro.
 
Ljudi, da ne otvaram novu temu, negde su slične potrebe, pa da vidim da li je neko imao slične zahteve i kako je rešio.

Putujem skoro u USA na mesec dana i želim jednostavno da imam mogućnost da ukoliko me neko pozove na moj MTS postpaid broj, imam mogućnost da se javim a da cifre i troškovi za to ne budu basnoslovni. Naravno, imajući u vidu da mogu da obezbedim non-stop internet na mobilnom telefonu dok sam tamo.

Razmotrio sam sledeće:

- Opcija preusmeravanja poziva na američki broj nije izvodljiva jer MTS bi to naplaćivao kao poziv ka USA broju.

- Viber in calls - ne može da se nađe puno informacija o ovoj usluzi, kao da nije dostupna kod nas još uvek. U suštini, ideja mi deluje izvodljiva, da ukoliko imam internet viber preuzme poziv koristeći internet.

- Skype virtuelni broj isto nije opcija jer bi neko morao da zove taj broj a ne moj MTS broj.

Ako neko ima nekih ideja, neka podeli.

Hvala!
Samo Globaltel Provereno u Italiju,
 
Uzmes Globaltel aplikaciju (najbolje vezanu za SIM karticu njihovu) koja ti treba samo da aktiviras aplikaciju na telefonu.

BEZUSLOVNO preusmeriš pozive sa mts broja na Globaltel broj. U tom slučaju će ti mts računati kao da si iz Srbije pozvao Globaltel broj u Srbiji. NE DOLAZI U OBZIR bilo kakvo USLOVNO preusmeravanje, jer će te onda odrati.

Dolazni pozivi će ti stizati kroz Globaltel aplikaciju i njih nećeš plaćati, plaćaćeš samo poziv iz mts u Globaltel mrežu (što ako imaš paket sa neograničenim minutima znači da ništa nećeš plaćati).

U Globaltel aplikaciji namestiš da pozive primaš kroz aplikaciju, to radi u 90% slučajeva dobro, nekad se zaglupi i neće da pozvoni APP. Ali uglavnom radi naročito ako isključiš optimizaciju baterije za tu aplikaciju na telefonu.

Ako je Globaltel rešiš da koristiš sa SIM karticom u USA (može i to da radi), dolazni poziv na preko SIM kartice (bez aplikacije) košta 14.8 dinara po minutu u USA. Svakako je mnogo bolje koristiti aplikaciju i imati potpuno besplatne dolazne pozive. Eventualno možeš aktivirati ili 100 odlaznih minuta za 300 dinara ili neograničene odlazne minute za 900, pa iz aplikacije zvati brojeve u Srbiji po "lokalnim" cenama.

Najbolja stvar je što sve ovo možeš isprobati kako radi i dok si u Srbiji. Ja sam koristio dolazne pozive u Nemačkoj i Bugarskoj na ovaj način, radi dobro.
Jel radi globaltel na stranoj IP (dolazni pozivi) ili mora da se koristi VPN?
 
Uzmes Globaltel aplikaciju (najbolje vezanu za SIM karticu njihovu) koja ti treba samo da aktiviras aplikaciju na telefonu.

BEZUSLOVNO preusmeriš pozive sa mts broja na Globaltel broj. U tom slučaju će ti mts računati kao da si iz Srbije pozvao Globaltel broj u Srbiji. NE DOLAZI U OBZIR bilo kakvo USLOVNO preusmeravanje, jer će te onda odrati.

Dolazni pozivi će ti stizati kroz Globaltel aplikaciju i njih nećeš plaćati, plaćaćeš samo poziv iz mts u Globaltel mrežu (što ako imaš paket sa neograničenim minutima znači da ništa nećeš plaćati).

U Globaltel aplikaciji namestiš da pozive primaš kroz aplikaciju, to radi u 90% slučajeva dobro, nekad se zaglupi i neće da pozvoni APP. Ali uglavnom radi naročito ako isključiš optimizaciju baterije za tu aplikaciju na telefonu.

Ako je Globaltel rešiš da koristiš sa SIM karticom u USA (može i to da radi), dolazni poziv na preko SIM kartice (bez aplikacije) košta 14.8 dinara po minutu u USA. Svakako je mnogo bolje koristiti aplikaciju i imati potpuno besplatne dolazne pozive. Eventualno možeš aktivirati ili 100 odlaznih minuta za 300 dinara ili neograničene odlazne minute za 900, pa iz aplikacije zvati brojeve u Srbiji po "lokalnim" cenama.

Najbolja stvar je što sve ovo možeš isprobati kako radi i dok si u Srbiji. Ja sam koristio dolazne pozive u Nemačkoj i Bugarskoj na ovaj način, radi dobro.

Hvala doktore na detaljnom objašnjenju, definitivno će tako i da bude, isprobaću (y)(y)(y)
 
Jel radi globaltel na stranoj IP (dolazni pozivi) ili mora da se koristi VPN?
Za dolazne pozive je oduvek radio, od 2016 cak i pre sim kartica.

Od kako su pustili SIM kartice, radi bez problema i sa odlaznim pozivima. Ne treba VPN.
 
Nazad
Vrh Dno