Šta je novo?

GoClever Tab R105BK (RK3066 Dual Core Cortex A9 + Mali400)

mislim ono sto je on mislio... tipa instaliram sad modern combat igru i da mi data od te igre (koja je preko 1gb) bude na 32gb kartici.

sad sam probao usb otg i radi savrseno, upravo sam prekopirao par fajlova....
 
uf moras da uradis full test. Zanima me koliko ce da traje baterija. Sada sam se i ja popalio da ga kupim :)
Kakva je tastatura za kucanje i da li si pogledao neki film/?
 
Poslednja izmena:
mislim ono sto je on mislio... tipa instaliram sad modern combat igru i da mi data od te igre (koja je preko 1gb) bude na 32gb kartici.

sad sam probao usb otg i radi savrseno, upravo sam prekopirao par fajlova....

Nzm da li ce to moci.. Mozda i bude moglo, NEKAKO, ali ti treba root.. Jel rootovan kao neki kinezi, ili jok?
 
nem pojma, mislim da nije rutovan... nema veze, dovoljno je i 8gb za aplikacije. ovih 32gb cu da napunim offline wikipedijom.

nemam sad vremena da uradim full test, pitajte ovako pa cu u hodu da odgovaram. mislim da sto se baterije tice nece preterano da zablista... kapiram da je 6 sati umerenog koriscenja ok za njega. tastatura je fenomenalna, i otprilike je kao na netbucima, deluje prilicno kvalitetno. u svakom slucaju u ovom paketu se dobija vise nego povoljno, posto sam gledao da samsung bt tastature kostaju 10.000 din. e film pravo da ti kazem nisam gledao, dobija se na tabletu trailer za ice age4, ali ja sam ga- obrisao :d kapiram da nece imati nikakvih problema sa pustanjem full hd filmova, s obzirom da ima i hdmi izlaz, msm to je sad nekako osnovna stvar, pustanje tih filmova.

edit: jos jedno zapazanje- ne greje se preterano

i da, u settings kad tapnem na bateriju pise battery usage isnt available ili tako nesto. ne znam do cega je to. takodje mi se ucinilo da punjac pisti dok puni tablet. kad se otkljucava ima delay od 1sec, nije insta. to su jedine tri mane koje sam do sada nasao, a verujte mi trudim se. i zbog toga mi ne pada napamet da ga menjam, pa da mi zapadne neki kome treperi slika, ili ne radi touch dok se puni. ovaj je savrsen sto se mene tice, pu pu

edit2: kad ga gledas od napred dok stoji na stolu pljunuti ipad2. jos beli. postao sam fenser :d
 
Poslednja izmena:
Nista opasno sto se cuje punjac.. za bateriju je mozda zato sto je taze upaljen, polako posle par punjenja pa vidi.. a sto se tice otljucavanja probaj neki drugi launcher.. da vidis da li je isto..

Jos da krenes da ga nosis u ruci po ulici i slusas muziku na njemu.. :D
 
bwahahaha ne samo to, nego i da SLIKAM :D kako sam se smejao kad sam video onu sliku lika kako fotografise nesto ipad-om na ulici :D

ma nema veze, ne smeta mi taj 1sec lag pri otkljucavanju, pogotovu sto sam namestio da se insta pali, ne moram da swipe-ujem unlock...

inace baterija se ne da, evo na 89% je....
 
bwahahaha ne samo to, nego i da SLIKAM :D kako sam se smejao kad sam video onu sliku lika kako fotografise nesto ipad-om na ulici :D

ma nema veze, ne smeta mi taj 1sec lag pri otkljucavanju, pogotovu sto sam namestio da se insta pali, ne moram da swipe-ujem unlock...

inace baterija se ne da, evo na 89% je....

Ima i toga, a ja onaj dan isao busem i reko aj da odg na jedan mail i izvadim tablet i dok sam kucao stvarno sam se glupo osecao.. Kako li je njemu, svaka mu cast.. :D

Pa dobro kako god, ja ti samo kazem da moze biti do launchera, tj najcesce je.. npr ja sam imao na galaxy tabu onaj HOLO (posto korisim 4.2.1) ali mi se desavalo to slicno s vremena na vreme, pa sam presao sad na ADW i sve je super..
 
dobro sedmicu da setas pa i nekako, ali brate mili 10" da izvadis da slikas, pa treba da budes udaren za to. ta zadnja kamera na tabu nema apsolutno nikakvog smisla... dobro, ajde ima, kad skajpujes pa da pokazes nekom nesto, aj ok, ali bre za to je dovoljna i vga, a ne 8 mpix ili koliko vec ugradjuju.

ma nema veze za launcher, svidja mi se ovaj...
 
dobro sedmicu da setas pa i nekako, ali brate mili 10" da izvadis da slikas, pa treba da budes udaren za to. ta zadnja kamera na tabu nema apsolutno nikakvog smisla... dobro, ajde ima, kad skajpujes pa da pokazes nekom nesto, aj ok, ali bre za to je dovoljna i vga, a ne 8 mpix ili koliko vec ugradjuju.

ma nema veze za launcher, svidja mi se ovaj...

Galaxy tab je 10.1 :) Inace 7-icu sam ja koristio kao tel skoro god dana i nema zime, al 10.1 ako se seta zna se gde treba da mu bude mesto..
 
ma ok i ja bih nosio 10" tab da citam u busu ili kucam mail eto, to je ok, ali brate da slikaas :D

svidja mi se ovaj poljo-kinez mogu vam reci, dobro su ga napravili bas.
 
ma ok i ja bih nosio 10" tab da citam u busu ili kucam mail eto, to je ok, ali brate da slikaas :D

svidja mi se ovaj poljo-kinez mogu vam reci, dobro su ga napravili bas.

Posto vidim da te sao ja smaram, reci mi jos ovo i necu vise.. :D

Kako je uradjen od pozadi, uvija li se i slicno? Baci neki bech test da se uporedi sa onim iz ployera.. :)
 
ma slobodno pitaj. nope ne uvija se... nije nista losije izradjen od onog najskupljeg prestigia, samo nema smirgla pozadinu, nego je alu. za nijansu losiji od note 10.1 ili gtab2. a za testove ne mogu sad, pa isti je kao i ployer, isti je soc unutra, mozda malo ce biti losiji testovi od ployera, jer je kod ovog 1.5ghz klok a kod ployera je 1.6
 
Kakav je za citanje pdf i gledanje slika (citanje stripova)? Aj bas me zanima za filmove posto devojka stalno gleda Sulejmana online, pa me zanima da li je citljiv titl? Izvini Ed ali prvi si dobio tako ima da te svi udavimo :D
edit: u Nisu je cena 22280 tj 200e. Bar tako pise na itsvetu.
 
Poslednja izmena:
brate pa imao si prestigia, ista je rezolucija, ako je bio citljiv tamo, bice citljiv i ovde :D sve sto si na prestigiu video radio i imao isto je tako i ovde, jer je rezolucija ekrana ista i isti procesor i graficka su... generalno mislim da je 10" sa 1280x800 bolja gustina pixela od 9.7" i 1024x768, to je jedan od razloga zasto sam uzeo 10.1" dakle filmove znam da je moguce lepo gledati na njemu, to ne moram da probam. ako sam gledao filmove na 1280x800 na 15" laptopu, i na netbuku 10" 1024x600, na ovom je sigurno jos finija rezolucija...

za citanje pdf-a je odlican, zbog toga sam ga prvenstveno i uzeo. kad citas u polozenom modu super je, a kad citas u uspravnom i prikazes celu stranicu a4 ako je font velicine 11 bude malo krzavo.

a neka, ne bih ja kupovao nista vise iz nisa, nista vise na slepo kad su u pitanju kompjuteri i tableti...
 
Poslednja izmena:
Samo me je to zanimalo. I ja ne bih tako nesto kupovao na daljinu posebno sta se sve desavalo tebi sa onim ployer. E glupo pitanje, kada se recimo gleda film da li je ok da se ostavi tablet na punjacu. Da li steti bateriji?
 
Samo me je to zanimalo. I ja ne bih tako nesto kupovao na daljinu posebno sta se sve desavalo tebi sa onim ployer. E glupo pitanje, kada se recimo gleda film da li je ok da se ostavi tablet na punjacu. Da li steti bateriji?

Ma jok sto bi stetilo.. Ipak su to baterije novije generacije, ako bas bas hoces da bude po propisu pusti film kad je baterija pri kraju, pa ga stavi na punjac, ali ja ne verujemd a ima neke vajde od toga..
 
Možda je već rečeno ranije ali koju verziju Androida ima ovo čudo?

otpozdrav za ProMaster-a :)
 
mislim da pise u prvom postu, ako ne pise onda pise u onom linku iz prvog posta.

4.1 je, svi novi kinescici dolaze sa 4.1 osim prestigia koji iz nekog razloga stavlja 4.0 pa posle izbacuje update, valjda da se vidi kako azuriraju softver i brinu o korisnicima :d

edit: probao sam zen pinball hd za tablete i radi savrseno
 
Poslednja izmena:
Prozujao sam malo netom našao neke klipove Unboxing i sl., neki rus kaže da su zvučnici slabi. Kakav je tvoj utisak?
 
postavljeni su ti klipovi ovde bili, mada ja ruse i poljake nista nisam razumeo...

pa nisam primetio da je zvuk na zvucnicima nesto ne znam koliko slab, ali sad kad si mi skrenuo paznju uzeo sam svoj huawei g300 i ovaj tab, ucitao im isti yt video, podesio zvuk na oba na max i g300 ima primetno jaci zvuk... sto me prilicno cudi, jer tab ima dva zvucnika...

eto jos jedne mane, idemo dalje, ja ako ne nadjem bar 10 mana nista uradio nisam :) garantujem da svakom uredjaju mogu da nadjem bar 10 :p
 
Poslednja izmena:
Ja sam samo to razumeo, tj shvatio kad je pokazao zvučnike i rekao što je rekao. Verovatno da to može da se sredi nekim update-om. Ali još uvek mislim da tu ima dosta muzike za malo para. BTW kao i kod G300 koji i ja imam. :)
 
g300 masincina :) ovo sad kucam sa njega, posto mi tab skida real racing 2, javljam kako radi kad se skine....

i da... prilicno muzike za ovoliko para...

edit: i mogu reci adame da si se za ovo:
да видиш какав је (не)квалитет
poprilicno zezno i pravo da ti kazem drago mi je :)
 
Poslednja izmena:
Jesi li probao da upariš tastaturu i G300 preko bluetooth-a? Ako to radi KUPLJENO.
 
e da, bas sam to sada hteo da napisem... bila mi devojka da joj pokazem sta je propustila :p i tako sam joj ja pokazivao tastaturu, i ona kaze jel moze na nesto drugo da se poveze? ja kazem a sto ne bi moglo? pa da vidim? pa sta ima da gledas, moze. a da vidim? i onda ja povezem na g300 i otkucam jedan mail :) ma radi na bilo cemu, klasicna bt tastatura bre :) s tim sto kad sam tapno na g300 da kucam mail, on je izbacio virtuelnu :d ali svejedno radila je ova, mada bi virtuelna vrv nestala da sam lupio back. na tabu recimo ne pokazuje virtuelnu uopste kada je povezana bt, ponasa se bas ko pravi laptop.... jos da ulovim jednog bezicnog bt misa i da pwnujem nubove u online u shooter igrama koji igraju na telefonima na ekranu :D

evo ovaj post sam otkucao sa taba na tastaturi u chrome browseru. iskustvo je kao na laptopu... nista ne laguje, unos je brz, kako tapnem tako se ispisuje tekst... za mailove i forume iz kreveta dusu dalo... :) toliko je iskustvo slicno laptopu da sam u par navrata trazio touch pad da kliknem :D

kapiram da bi tastatura mogla da bude i bolja, generalno mislim da nije na nivou jednog transformersa, ali za ovaj novac je stvarno vise nego dobro, s obzirom da sam je dobio fakticki za dz :D

inace, nije neki brzinski sampion u ucitavanju web strana, brze mi ucitava desktop komp. mislim da je sporiji i od atom netbuka.

ako vas jos nesto zanima pitajte....
 
Poslednja izmena:
a ovaj ispit ce moja baba da spremi umesto mene :D moze tek tamo 20 i nekog :/

ma bice ih izlozenih sigurno, bar mislim... ako ovo ne izloze i ne pokusaju da ga prodaju u sto vecem broju, ja ne znam sta ce...

inace, mislim se da idem da zamenim punjac ako je ikako moguce. ali po mogucstvu da ne menjam ceo tab, posto je on savrseno ok. punjac zuji bas onako jako i to samo dok se puni. kad napuni prestane, i kada je ukljucen u struju onda nista. sinoc sam ga ostavio na punjacu i krenuo je da vristi, ujutru kad sam se probudio ne cuje se nista, a punjac je jos uvek bio ukljucen. plasim se da nesto ne zeznem tab ili bateriju :/

inace, sto se baterije tice, cenim da je juce izdrzala dobrih 6 sati. dva sata citanja pdf-a (wifi off), sat vremena igara (wifi on), sat vremena instalacije aplikacija (wifi on) i dva sata surfovanja (wifi & blueteooth on). nije neki rezultat, ali mucio sam ga propisno... videcemo danas kako ce biti....

ali kako sam se odusevio kad sam mahinalno na tastaturi uradio alt+tab da se prebacim iz aplikacije u aplikaciju (i dalje tripujem da je laptop), i ono radi :D nisam ocekivao.... ctrl+c,v,x sve radi.

dajte neku igru koja podrzava tastaturu :D
 
Vrh Dno