Šta je novo?

Gmail

dr.sonic

Slavan
Učlanjen(a)
27.01.2012
Poruke
3,150
Poena
259
Da li postoji mogućnost u Gmail-u da namestim da mi se svi mailovi sa određene adrese (konkretno LinkedIn) pokazuju samo u folderu LinkedIn koji bih napravio, a da se ne vide u inbox - u?
 
Inbox sadrzi sve, a filterima mozes izdvajati pojedine poruke u foldere.
Meni LinkedIn i dalje salje mailove iako sam ukinuo nalog, a gmail nece da ga oznaci kao spam.
 
Mislim da nisi skroz u pravu. Evo napravio sam novi label LinkedIn i sada kada idem na neki mail u inbox - u koji mi je od njih i samo stavim nove to LinkedIn, on se više ne pojavljuje u inbox, samo u LinkedIn. Jedino ne znam kako to automatski da namestim.
 
Zanimljivo.. to pre nije moglo.
 
Nisam otvorio link, ali Filter message like this postoji vec duze vreme
 
odlicno, ovo je i mene zanimalo, sad podesih, hvala :)
 
Hava ti za ovo .
 
Zanimljivo.. to pre nije moglo.
Kako nisi(te) znali, imam Gmail od 2007. i to moze od tada, a sve je lepo i jasno objasnjeno u linku koji je dao pokretac teme.

Kako bi se bez funkcionalnih kategorija (labels) inace snasli u gomili email poruka? :)
 
^ Pogledaj gore, tri osobe su napisale da nisu znale! :)
 
^ Sad kad kazes deluje vrlo verovatno jer je toliko trivijano. :D
 
Ma zahebavaju nas. :D

Ja takođe nisam znao, niti mi je padalo ikad na pamet da to može u gmail-u. :)

Jednostavno, to je gmail, ulogujem se, vidim šta ima, ako mi neko ili nešto baš posebno treba udarim search i odmah je tu.

Sad ću manje da koristim search. :p
 
Auuu, u kakvom je haosu moj mail jbt! Ubih se pola sata sa labelama i nisam ni 1% sredio :(
 
^ S time treba na vreme početi! :) Ja dobijam oko 20-ak mejlova dnevno, uključujući i mail liste na koje sam se sam prijavio i poneki spam. Bez kategorija (labels) sve bi bilo u Inbox-u u nikad ništa ne bih mogao da nađem. Sem toga, Gmail app za mob može da se podesi da javlja za novi email samo za određene kategorije ili Inbox direktno, što mi dosta znači jer ne pišti za svaki email.
 
Vidim vidim, jasno mi je sve to. Danas sam arhivirao preko 80% mailova. Sad se lakse dise.

Samo mi i dalje nije jasno zasto se labele i filteri koje sam napravio odnose samo na do sada primljene mailove. Primjer za to je recimo news lista lokalnog Cineplexx bioskopa. Ima svoju labelu i povezan filter i recimo veceras mi je dosao mail koji nije ni oznacen ni proslijedjen u Cineplexx "folder"...
 
Nisam ni ja znao za ovo. Nije mi doduse ni trebalo a ni sad nesto posebno. Sve sto treba dodje u inbox. Sto ne treba report as spam. Nemam spama mnogo, uglavnom sto dodje ode u spam, nije mi jos u inbox dosao. Treba redovno odrzavati email i ne zapustati.
 
@Uros: moze screen capture filtera koji si napravio pa cu ti reci? Kod mene sve radi kao sat. I bravo za 80%. ;)
 
Moze kad budem kuci....

Jutros sam dobio mail od paypal-a neke reklame, i zavrsio je u inboxu bez labele opet.

Izgleda da nisam sve filtere dobro podesio jer evo vec 2. dan samo 2 maila koja nisu bloat sto znaci da ima efekta. Inace ih ima obicno 7-8 dnevno...
 
Poslednja izmena:
^ Tako je. U filter treba da uključiš:

- Skip the Inbox (Archive it)
- Apply the label: (izabereš)
- Never send it to Spam
- Also apply filter to xx matching conversations.
 
Sve sam to oznacio, ali kod "apply filter to xx matching conversations" mi pokaze 0 uvijek...
 
^ Zato što si svim "matching conversations" koje su bile u Inbox-u već dodelio kategoriju (label).

Možda ti ne ide direktno u labels i ne preskače Inbox jer si pogrešno uneo From polje, ma koliko glupo zvučalo? Obrati pažnju da možeš i deo email adrese da uneseš, recimo:
From: @grupovina.rs, Skip the Inbox, Apply the label...

Jedna bitna napomena: u From polju može biti samo jedna adresa! Ne mogu dve, ne mogu da se odvoje zarezom ili razmakom, mora jedan filter za jednu adresu (pri čemu adresa ne mora biti potpuna, kao što sam gore pokazao).
 
Poslednja izmena:
^ Tako je. U filter treba da uključiš:

- Skip the Inbox (Archive it)
- Apply the label: (izabereš)
- Never send it to Spam
- Also apply filter to xx matching conversations.

Ono nisam ni ja odradio. Nije mi stigao nijedan od tih bitnih email-ova pa nisam ni primetio da mi filter ne bi radio.
 
Jesu li vam "proradili" tab-ovi u okviru Inbox-a? Novo Google osveženje!

Kako vec imam automatizovan Inbox, isključio sam.
 
Ja sam pogasio te glupe tabove, i to je bilo u roku od odmah :)
 
^ Tabovi su korisni nekome ko nije uradio auto-sortiranje po kategorijama, mrzi ga, a posta se nagomilava. Preglednije je.

To je nastavak posle uvođenja Priority Inbox-a pre koju godinu (što sam takodje isključio).
 
Nazad
Vrh Dno