Šta je novo?

Glupa rasprava sa dobrim naslovom

Ognjenii

Slavan
Učlanjen(a)
05.03.2009
Poruke
126
Poena
320
skoro bilo koji kucni bioskop ima to...valjda imate kucni bioskop vi koji ne gledate preko WD-a ili HTPC-a ? .....
 
Hmmm,pa zar mislis da svi moraju da imaji bioskop....
 
Hmmm,pa zar mislis da svi moraju da imaji bioskop....

naravno da ne...ali vecina ima...a kupovina pc zvucnika nije nikako isplativa....z 5500 su odlicni zvucnici ali ne mogu da se porede sa pravim hifi zvucnicima.

imas kucne bioskope 5.1 za 200-300e sto izuvaju iz cipela a da ne govorim nesto drugo ozbiljnije.


ili u zavisnosti koje zvucnike imas...uzmes neki polovan dvd player koji ce da 'glumi ' av reciver
 
Poslednja izmena:
Ma ok ali nemaju svi potrebu da uzivaju u kvalitetnom zvuku, nekima je dovoljan i obican 2.1 ...

Samo ne razumem ovo kako moze neki dvd pleyer da odglumi av reciver ?
 
Ma ok ali nemaju svi potrebu da uzivaju u kvalitetnom zvuku, nekima je dovoljan i obican 2.1 ...

Samo ne razumem ovo kako moze neki dvd pleyer da odglumi av reciver ?

pa ako ima u sebi dekoder i onda prikacis zvucnike koji to nemaju .....Tako sam ja sebi napravio

da, razumem...ali ne bih mogao da zamislim da gledam filmove bez 5.1
 
Poslednja izmena:
cek, hoces da kazes da kucni bioskop od 200-300 eura "izuva" u poredjenju sa Logi Z5500, koji kostaju 300+e?
 
cek, hoces da kazes da kucni bioskop od 200-300 eura "izuva" u poredjenju sa Logi Z5500, koji kostaju 300+e?


Ako nisi napaljeni klinac od 13 ipo godina onda ok za z 5500 ako si slusao z 5500 onda znas o cemu pricam ...to su odlicni zvucnici ali ne vrede tih para a pogotovo ne 550e koliko su bili kada su se pojavili.

za te pare imaju ocajne ali ocajne visokotonce kao i donekle srednje , ono cime se dice je wufer koji izuva iz cipela ....mada osim ako ne slusas neki rnb ili tako neki shit nece ti puno znaciti .

ja imam sony 5.1 od 300w koji izuvaju od cipela koliko su bolji za filmove i muziku koju ja slusam od z 5500 zato i pricam sve to jer sam se licno uverio.
 
Poslednja izmena:
Ti onda imas gadnog problema sa sluhom, to ja konstatujem. Prvo da Z-5500 ne vredi 500e slazem se ali to jesu odlucni zvucnici koji su daleko od toga da ne daju dobar zvuk, da nemaju visokotonce i da ih Sony "izuva"? Pa kad je Sony napravio dobar zvucnik u nekoj klasi a da taj zvucnik nije nekoliko hiljada evra u saradnji sa poznatim firmama? Logitech he osvoji 5 zvezdica za zvuk a ti sta pokusavas da dokazes? Pre je preporuka Z-5500 nego li bilo sta drugo za isti novac. Z-5500 ima jako dobre magnete i lepo kalibrisan zvuk sto se ne moze reci za shit koji se prodaje u all in one sistemima.
 
Ti onda imas gadnog problema sa sluhom, to ja konstatujem. Prvo da Z-5500 ne vredi 500e slazem se ali to jesu odlucni zvucnici koji su daleko od toga da ne daju dobar zvuk, da nemaju visokotonce i da ih Sony "izuva"? Pa kad je Sony napravio dobar zvucnik u nekoj klasi a da taj zvucnik nije nekoliko hiljada evra u saradnji sa poznatim firmama? Logitech he osvoji 5 zvezdica za zvuk a ti sta pokusavas da dokazes? Pre je preporuka Z-5500 nego li bilo sta drugo za isti novac. Z-5500 ima jako dobre magnete i lepo kalibrisan zvuk sto se ne moze reci za shit koji se prodaje u all in one sistemima.

haha ocigledno slusas r'n'b shit ili tako neki slican krs...za tebe i jesu z 5500...nadam se da te nisam previse dirnuo u cuku :wave:

p.s. moze logitech da napravi duplo bolje, to nikad nece biti ni blizu nekom drugom brendu koji radi exluzivno zvucnike a ti misli sta hoces, ja sam imao z 5500 i osim u igricama ni za sta mi nisu koristili ni pomogli.

ovaj sony od 5.1 je sve ne samo all in one shit i sve samo ne placeni 200e , nego daleko vise od ovog logismeca.
 
Poslednja izmena:
uopste necu da ulazim u raspravu sa ovakvim "dokazima" :d
 
Ognjenii, i moj risiver je skuplji i od tog logija kad se pojavio, pa kad dodamo zvucnike na to, izuva ga! Ali to nije tema poredjenja jer su razlicite klase...Ti nisi naveo koje je klase taj tvoj soni, i bez napomene klase/cene, stavio si ga u kosh kucnih bioskopa od 200-300 eura.

Enivej, sony nije bas spec cenjeno ime u hifi svetu, bar u poslednje vreme. Logitech je josh manje.
 
Poslednja izmena:
Imao sam neko vrijeme te z-5500 a nakon toga Marantz recivr i B&W zvucnici i to dvoje se nemoze porediti, reciver daleko bolji ali isto tako to su dvije skroz razlicite klase kako cijenom tako i karakteristikama.
 
Moj glavni sistem cini AVR i komponentski zvucnici, a slusam... ono sto volim.... r'n'b bas i ne gotivim ali ne mogu nikome reci da slusa shit muziku, kao da nekome kazes sto si imas takvu zenu kad se meni ne svidja (da ne kazem ruzna je). Poenta je, uporedjivao sam all in one sisteme za slican novac i nijedan nema priblizno kvalitetan zvuk kao Z-5500. A uzimati u obzir AVR i zvucnike ne moze jer se cena ili dize ili kvalitet opada. Sony ima dobra pojacala i playere ai su im zvucnici pravi shit (to vec mogu da tvrdim). Koji ti to sistem imas za 300e?
Hehe, Z-5500 i Marrantz sa B&W.... pa da, imao sam neko vreme pezo 307 pa sam presao na audi R8. Audi je mnogo bolji, da znas!
 
Poslednja izmena:
ma slusha shit R'n'B :d
 
Los naslov. Z-5500 je 5.1 a Hi-Fi se odnosi na stereo sistem. Za isti novac uvek mozes kupiti kvalitetnije komponente na manjem broju. 6 zvucnika + pojacalo + decoder ili pojacalo + 2 zvucnika.
 
Popravljeno
 
Poslednja izmena:
glupa rasprava? E sad sam se uvrijedio! :D
 
gvlada je napisao(la):
pa da, imao sam neko vreme pezo 307 pa sam presao na audi R8. Audi je mnogo bolji, da znas!

hehehe Lepo si rekao. Ali dzaba i RS8 ako ne ume covek da vozi. Nece nikada izvuci max iz tih kola iako se na papiru zna sta je bolje.
Isto je vazi i za Z5500... Cuj Sony izuva :d
 
Hehe... iskreno, vecina rasprava se i granici da dobije naziv glupa rasprava. Plazma ili LCD, 5.1 ili stereo, AMD ili Intel i sl.... Svako ima svoje argumente i daleko od toga da nesto skroz ne valja ali.... kao sto rece, dzaba ti auto ako ne umes da vozis. Sve ima svoju namenu. Z-5500 pusta muziku ali je na Hi-Fi sistemu bolji osecaj, film u surruondu zvuci tek kako treba i sl.
 
i vecina naslova moze da se protumaci losim , i to velika vecina
No necemo vise o tome .
 
Poslednja izmena:
Eto, kako ti kao jedan modulator nemas nista pod "moja masina"?
 
Imao sam neko vrijeme te z-5500 a nakon toga Marantz recivr i B&W zvucnici i to dvoje se nemoze porediti, reciver daleko bolji ali isto tako to su dvije skroz razlicite klase kako cijenom tako i karakteristikama.

nisi napisao koliko si platio B&W zvucnike:d, ili je bio slucaj da su se papiri oprali u masini za ves zajedno sa farmerkama:-devil-:
 
Eto, kako ti kao jedan modulator nemas nista pod "moja masina"?
Bogami ima nego nije ukljuceno : prikazi moju konfiguarciju ( verovatno zato sto se taj moderator stidi sta ima :)
udjes u profil i vidis ;)
 
Poslednja izmena:
poezija je subjektivna stvar (love it or hate it :d), izbor muzike je subjektivna stvar, omiljeni žanr filmova je subjektivna stvar, zvezda/partizan, audi/bmw, nema potrebe dalje nabrajati...

Z5500/komponentni sistem - SUBJEKTIVAN IZBOR! neko više voli dobar zvuk, nekome treba kompaktniji sistem. ja da ne znam za bolje, i zvuk kineskog radija bi mi bio super :) možemo li da stavimo tačku na ovu raspravu, pošto važi pravilo 100 ljudi - 101 ćud (jedan je podeljena ličnost). sve što postižete ovako je da zauzimate prostor na Bench serveru... i zato ja ovde prestajem da pišem :d

:wave:
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako su neki slusali z5500, a da im im zvuk uopste ne valja. Zvucnicu su odlicni i za pare do nekih 350e sigurno su u samom vrhu. Par puta sam prelazio sa 2.0 HI-Fi-a na 5.1, i sada imam priliku da slusam istovremeno i Hi-Fi sistem iz potpisa i Logi, i mogu reci da se z5500 dobro drzi... Najvise ga vadi sub, koji kada se lepo podesi da ne bude prejak daje veoma mocan i precizan bass i u skladu sa satelitima, mada ponekad moze da malo zasmeta kod jako brzih pesama. Srednji su slabiji, kao i visoki ali se to malo popravi kada se dobro nameste sateliti(jednakostranicni trougao sa glavom) i usmere direkt ka usima.
Sto se tice muzike treba ici na Hi-Fi varijantu za te pare(polovnu najbolje), ali ako se 50% vremena slusa 5.1 zvuk i igraju igre, vredi ici na logi.
 
Poslednja izmena:
a kako se u celoj prici kotira z2300, do skoro je bio tek nesto preko 100e, sad su malo ludnuli, ali ici ce to opet dole?
 
Nazad
Vrh Dno