Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Da li je neko imao problem da im ne radi poziv na čekanje i da uopšte ne dobijaju obaveštenje o propuštenom pozivu?
Zvao sam ih nekoliko puta i nikako da reše
Poziv na cekanju mi ne radi a poruke o propustenim pozivima mi sa nekih brojeva stizu a sa nekih ne. Zvao ja njih,zvali oni mene i na kraju nista nismo uradili.
 
Mesecima ih zovem, vidim ja da od toga nema ništa
Čisto da proverim i ovde
 
Od sutra aktivacija fripejda donosi dodatnih 30 gb. Dakle ko nije dobio 200 gb za prenos i aktivira sutra taj paket, dobiće 230 gb na računu + gigabajti sa fripejda. Na sreću, jedan sam od takvih 🙃.
Aktivirah popodne Freepaid, najmanji paket, potvrđujem da se dobija dodatnih 30 GB podataka. Sutra zovem za 200 GB za prenos broja.
Prvi dan poruke nisu radile. Poludeo sam, ali…😊 Nakon 48h sve uredno stize. I banke i Google. S tim da banke moras obavestiti o prenosu kod drugog operatora iako ti je broj ostao isti.
Probah da dodam platnu karticu u njihovu aplikaciju, ali verifikacione poruke od banke (Intesa) ne stižu. Pozvao sam Intesu, rekoše mi da moram do poslovnice da odem i da prijavim promenu operatera iako je broj ostao isti. To sam i uradio, sada bez problema stižu poruke. Još jedna stvar koja ne stiže su Apple SMS-ovi za 2FA. Nadam se da će se to samo rešiti za par dana :D
 
Jesam, stize odmah na mail
Poručio sam eSIM u subotu, i nije mi stigao QR kod na imejl adresu.
Pozvao sam 0677 1234 i objasnio situaciju.
Rečeno mi je da sam uneo pogrešan format broja u polje 'Kontakt telefon'.
Uneo sam 064XXXXXXX, a trebao sam 3816XXXXXXXX.
Ponovio sam kupovinu eSIM kartice, ali sa ispravljenim formatom broja.
Sačekao sam do danas, ali QR kod nije stigao.o_O
 
Poručio sam eSIM u subotu, i nije mi stigao QR kod na imejl adresu.
Pozvao sam 0677 1234 i objasnio situaciju.
Rečeno mi je da sam uneo pogrešan format broja u polje 'Kontakt telefon'.
Uneo sam 064XXXXXXX, a trebao sam 3816XXXXXXXX.
Ponovio sam kupovinu eSIM kartice, ali sa ispravljenim formatom broja.
Sačekao sam do danas, ali QR kod nije stigao.o_O
Pozdrav, juce kupio, sve uredno stiglo (mozda sam cekao 2-3 minuta)
 
Ja sam preneo broj iz Yettela prosle nedelje. Prvi dan poruke nisu radile. Poludeo sam, ali…😊 Nakon 48h sve uredno stize. I banke i Google. S tim da banke moras obavestiti o prenosu kod drugog operatora iako ti je broj ostao isti.
Ja sam i dalje na reklamaciji što se tiče stizanja poruka o dopuni isteku i obnovi paketa.
Što se tiče banke, ja sam u poštanskoj štedionici i nisam išta ih obaveštavao i dalje mi stiže poruka o uplati.
Kod sa verifikacije google naloga mi je stizao testirao sam,
kod za aplikaciju uzmi račun i pobedi takođe mi je brzo stigao,
kod za logovanje na nalog preko globaltel sajta stigne brzo, kao i kad proveravam stanje kredita preko *100#, razne stvari sam testirao i stigne brzo.
Dobro paypal nemam pa nisam testirao.
Valda će mi rešiti tu reklamaciju već mesec dana čekam da mi se jave.
Da li je neko imao problem da im ne radi poziv na čekanje i da uopšte ne dobijaju obaveštenje o propuštenom pozivu?
Zvao sam ih nekoliko puta i nikako da reše
Poziv na čekanju radi kao i poruka o propuštenom pozivu kad nisam dostupan.
Predložio sam im da se omogući da tom ko nas je zvao da mu stigne poruka kad smo ponovo dostupni i kad više nismo zauzeti.
 
Globaltel roaming u Budimpešti je neupotrebljiv. Kači se na telekom hu 2g, a na telekom HU 4g tvrdoglavo odbija. Apn globaltel, sa mtsovim podešavanjema ni to ne radi. Pre godinu dana je sve bilo OK.
 
Globaltel roaming u Budimpešti je neupotrebljiv. Kači se na telekom hu 2g, a na telekom HU 4g tvrdoglavo odbija. Apn globaltel, sa mtsovim podešavanjema ni to ne radi. Pre godinu dana je sve bilo OK.
Cudno radi, meni je pre dve nedelje do pola madjarske na putu ka budimpesti bio 2g neupotrebljivo nista nije radilo, a posle i u budimpesti bas brz dobar net, pa onda sutradan predvece pola sata nece pa opet super radi.
 
Jel moze neko da mi kaze da li se izgube gigabajti ako se desi da ne radi automatska obnova i kako ste to resavali? I da li se automatska obnova nekako “najavi” sms-om npr?
 
Jel moze neko da mi kaze da li se izgube gigabajti ako se desi da ne radi automatska obnova i kako ste to resavali? I da li se automatska obnova nekako “najavi” sms-om npr?
Meni nije, ali pisali su ljudi. Samo pozovu i vrate im gigabajte. A što se tiče "najave", samo dobijem poruku od banke da mi je skinuto sa računa. Tačni su u minut sa obnovom.
 
Šalju SMS ako nema dovoljno kredita za obnovu, ali zbog problema u tranziciji ja ipak ručno produžim dan ranije.
 
Globaltel roaming u Budimpešti je neupotrebljiv. Kači se na telekom hu 2g, a na telekom HU 4g tvrdoglavo odbija. Apn globaltel, sa mtsovim podešavanjema ni to ne radi. Pre godinu dana je sve bilo OK.
Problem je što se ne kači uvek na 4G, a konkretno Mađari više nemaju 3G mrežu.

Zašto imaju problem sa 4G roamingom ne znam.
 
1. Kod izbora bilo koje prepaid kombinacije od 30 dana, sve nepotrošeno se prenosi u idući mesec novom aktivacijom bilo kog mesečnog paketa ili to važi samo za prenos neta u Freepaidu?
2. Kod prenosa broja, posle to malo vremena na privremenom Globaltel broju, dobija se regularan stari broj sa originalnim pozivnim, a ne 0677?
3. Koliko dugo važi tih 200GB koji se dobijaju aktivacijom Freepaida uz prenos broja?

Hvala.
 
1. Kod izbora bilo koje prepaid kombinacije od 30 dana, sve nepotrošeno se prenosi u idući mesec novom aktivacijom bilo kog mesečnog paketa ili to važi samo za prenos neta u Freepaidu?
2. Kod prenosa broja, posle to malo vremena na privremenom Globaltel broju, dobija se regularan stari broj sa originalnim pozivnim, a ne 0677?
3. Koliko dugo važi tih 200GB koji se dobijaju aktivacijom Freepaida uz prenos broja?

Hvala.
1. “Da preneseš neiskorišćen saobraćaj, potrebno je pre isteka tvog trenutnog paketa da aktiviraš novi paket koji sadrži vrstu saobraćaja koju želiš da preneseš (minute/sms ili internet ili oba).”
2. Ako prenosiš broj, broj ostaje isti sa pozivnim tvoje stare mreže.
3. Nije ograničeno, dok god obnavljaš Freepaid ili internet ili dok ne potrošiš.
PS max mesečna količina interneta po punoj brzini je 40GB.
 
1. Nema sta da ti se prenese osim nepotrosenih mrgabajta interneta, a to se prenosi,
2. Ako ti ne treba, ne moras da koristis Globaltel karticu sve dok ti se ne prenese broj. Nakon prenosa, stavis je u telefon, aktiviras je i tvoj stari broj je tu,
3. 200+30GB vazi sve dok ih ne potrosis a sve se prenosi. . .
 
Meni je nakon prve uplate kredita preneto stanje sa minutima/porukama dobijeno u inicijalnom paketu. Opet sam uplatio kredit i uključena je automatska obnova, valjda će se preneti nepotrošeno još jednom za koji dan.
 
Nema šta da se prenese osim neta samo ako sam na Freepaidu, ali moje pitanje je bilo da li se prenosi i ako sam na bilo kojoj prepaid kombinaciji, tipa 4GB+250min, tu se prenose i minuti.
Sorry.
Nisam potpuno obratio paznju na 1vo pitanje. Za obican PrePaid ne znam. Uvek sam koristio samo FreePaid.
 
Meni je nakon prve uplate kredita preneto stanje sa minutima/porukama dobijeno u inicijalnom paketu. Opet sam uplatio kredit i uključena je automatska obnova, valjda će se preneti nepotrošeno još jednom za koji dan.

Problem je što je debilno napisano - "Nema bacanja. Sve što ne potrošiš, prenesi dalje aktivacijom novog paketa pre isteka trenutnog." Tehnički, ako je automatska obnova, ona se aktivira tek po isteku paketa. Odmah, ali ipak po isteku. Ipak, teško je zamisliti da bi korisnik trebalo da ručno obnavlja paket 5 minuta pre isteka, samo da bi bilo pre, tako da mislim da se sigurno sve prenosi i automatskom obnovom, samo je loše napisano.

Sorry.
Nisam potpuno obratio paznju na 1vo pitanje. Za obican PrePaid ne znam. Uvek sam koristio samo FreePaid.
Svakako hvala na odgovoru.
 
Da li cena za najmanji Freepaid kada se redovnim plaćanjem svede na 850 RSD ostaje tolika samo do isteka jedne godine ili ostaje dok god se uplaćuje Freepaid u kontinuitetu?
 
Do 12. meseca pa nanovo od 999
 
Ili koliko već bude za 12 meseci, ko će ga znati...
 
Jedno glupo pitanje. Ja se pitam kako fukcionise “ručna” obnova. Npr, ako mi je do isteka paketa ostalo 8 dana i obnovim ga, da li će on trajati još 38 dana ili samo novih 30 dana? Dani ostaju ili…?
 
30 dana od trenutka obnove.
 
Nazad
Vrh Dno