Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

E kod mene tu stoji 067 umesto 064 :D
A i sami rekli da je nebitno jer njihova mreža ne podržava rcs.

 
Eo i kod mene
 

Prilozi

  • Screenshot_20240424_175340.jpg
    Screenshot_20240424_175340.jpg
    68.8 KB · Pregleda: 80
Moram da sačekam da me prebace, pa ću videti... Nije mi jasno zašto vam stoji 0677 tu gde kolegi stoji 061. Trebalo bi da broj prenosom ostaje potpuno isti, ne menja mu se pozivni. Svakako mi to RCS ne treba. U principu mi je samo važno da stižu verifikacione poruke pri plaćanju Intesa karticama.
 
RCS i kod mene aktivan na 0677 broju, iako je prenet 064...
Što se kodova i obaveštenja tiče, meni nije stigla poruka od NIS-a za karticu za gorivo.
 
Broj telefona mozete rucno da unesete kad iskljucite i ukljucite RCS.
Upravo sam probao i izgleda sam ubio RCS kod sebe, jer poruka za verifikaciju broja ne stize. 😂
haha

Edit: pretpostavljam da mi je RCS ostao aktivan jos iz prethodne mreze i da se sa promenom SIM kartice nije deaktivirao. Radilo normalno.. Nove aktivacije ocigledno ne rade.
 
Ma da, kažem ti pitao ih i kažu "Globaltel mreža ne podržava RCS".
Ajde to i nije bitno toliko koliko verifikacioni kodovi, to je već za promenu mreže.
 
Nema ni VoLTE ni RCS chats za poruke :D
A i verifikaciji kodovi su luksuz tako da ako ti je taj broj telefona važan bolje gledati ozbiljniju konkurenciju.
Sekundarni je broj u dual sim telefonu. Bitno mi je da imam interneta dovoljno, a ovim prenošenjem 200 Gb, i više nego dovoljno.
 
Može i sledeći put opet vrati na neki levi 067 :D
To nisam ocekivao..

Ma da, kažem ti pitao ih i kažu "Globaltel mreža ne podržava RCS".
Ajde to i nije bitno toliko koliko verifikacioni kodovi, to je već za promenu mreže.
Videcu ovih dana da verifikujem Raiffeisen naloge. Ako i to ne sljaka popecu im se na glavu, mada kontam da ih boli uvce. 😃
Vec imam problem sto mi sa Amazona ne stizu 2FA kodovi.
Definitivno promena mreze. Dobri su samo za IoT na 4G jer imaju 5GB mesecno za ~300 kinte i to sljaka fino (koristim vec neko vreme).
 
Bio sam sada za vikend u Crnoj Gori i sada je internet radio bez uplate dodatnog roming paketa ali se kaci najvise na H+. U februraru kad sam bio kacio se samo na E i internet nije hteo uopste da radi. Valjda ce da srede internet za Zapadni balkan da radi u punoj brzini jer se on najvise i koristi. Za EU naravno isplativija neka EU kartica.
 
Uz Globaltel, trenutno koristim i mts prepaid broj. Sasvim slučajno sam primetio da se telefon kači samo na 4G mrežu, a ranije je na istoj lokaciji odlično radio 4G+, sa brzinama oko 150/50 MBPS. Trenutno brzine ne prelaze 15 MBPS u downloadu i 25 u uploadu. Neko od vas je to ranije pomenuo u vezi Globaltel brojeva, tako da eto, nije samo do Globaltela. Šta su u mts-u zabrljali, ne znam.
 
Nedavno sam (konačno) zamenila fizičku sim karticu esim karticom, i u nameri sam da, preko poznanika koji je u Srbiji, nabavim Globaltelovu karticu. Ne gajim neku preteranu ljubav ni poverenje prema Globaltelu, ali, kako za sada jedino oni omogućavaju dopunu stranim platnim karticama kroz aplikaciju, izbor je poprilično sužen.
S tim u vezi imam dva pitanja:
1. Da li prvo povezivanje nove kartice na mrežu (aktiviranje) mora da bude u Srbiji? Ako mora, samo ću zamoliti pomenutog poznanika da aktivira karticu pre nego što je pošalje.
2. Na Globaltelovom sajtu piše da se pripejd kartice mogu registrovati putem Globaltelove internet stranice. Da li je to zaživelo, ili je samo slovo na papiru?
Unapred hvala.
 
Recimo i poziv na cekanju ne mogu da aktiviram. Zvao ih nekoliko puta ali nisu mi nista resili. Sve u svemu dobar im je taj Freepaid i sto se dobije 200GB neta za prenos broja a sve ostalo radi kako mu dune. Neko zadovoljan neko ne.
Kako ne možeš da aktiviraš poziv na čekanju?
meni je aktiviran od kad sam prešao u globaltel mrežu.
Na *100# ima tamo i piše koji kod da pozoveš i to je to.
Tako sam ja uradio.
 
Kako ne možeš da aktiviraš poziv na čekanju?
meni je aktiviran od kad sam prešao u globaltel mrežu.
Na *100# ima tamo i piše koji kod da pozoveš i to je to.
Tako sam ja uradio.
Sve to uradio i ne vredi. Zvao ih par puta zbog toga i nista nisu uradili. Na kraju digao ruke. Pre njih bio u A1 i bilo sve ok.
 
Ne podržava. Posle milion godina, juče sam trebao da dobijem jedan mms, koji nažalost nije stigao na Globaltel broju.
 
Ako moze neko da mi pogleda i uporedi podesavanja za iPhone, ne radi net u roamingu (HR), gde je greska?🙄
 

Prilozi

  • IMG_7217.jpeg
    IMG_7217.jpeg
    57.1 KB · Pregleda: 40
  • IMG_7218.jpeg
    IMG_7218.jpeg
    60.6 KB · Pregleda: 41
Videcu ovih dana da verifikujem Raiffeisen naloge. Ako i to ne sljaka popecu im se na glavu, mada kontam da ih boli uvce. 😃
Radi, RF verifikacioni SMSovi su stigli bez problema, dok sa Amazona ni makac.. Jos mi kreteni limitirali nalog pa se macujem sa njihovom podrskom.. :D
Pozvao sam Globaltel podrsku i neki car kreirao reklamaciju za nedolazak SMSova.
 
Nazad
Vrh Dno