Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Ja sam tražio NeoSurf i 50% popusta za celo vreme trajanja ugovora. Ja sam ostavio broj i oni me pozvali iz virtuelne prodavnice. Kažu može samo 12 meseci. To mi ne odgovara. Pozdravismo se. Posle toga sam podneo zahtev za prenos broja. Videćemo hoće li zvati ili ne.
Potpuno ista situacija kod mene. Vala ima da podnesem sutra zahtev za prebacivanje broja na Globaltel.
200GB možeš da obnavljaš i sa 5GB za 360 dinara na 30 dana.
Mogu li da zamolim samo za objašnjenje oko ovog obnavljanja za tih 200 GB. Ako sam dobro razumeo, prilikom prenosa broja se dobije 200 GB koji se troše dok se ne potroše, tj. nepotrošeno se prenosi iz meseca u mesec?
 
Potpuno ista situacija kod mene. Vala ima da podnesem sutra zahtev za prebacivanje broja na Globaltel.

Mogu li da zamolim samo za objašnjenje oko ovog obnavljanja za tih 200 GB. Ako sam dobro razumeo, prilikom prenosa broja se dobije 200 GB koji se troše dok se ne potroše, tj. nepotrošeno se prenosi iz meseca u mesec?
Prenosi se dok imaš aktivan bilo koji paket sa internetom. Čim ne budeš imao aktivan paket koji sadrži internet, sve se briše.
 
Mogu li da zamolim samo za objašnjenje oko ovog obnavljanja za tih 200 GB. Ako sam dobro razumeo, prilikom prenosa broja se dobije 200 GB koji se troše dok se ne potroše, tj. nepotrošeno se prenosi iz meseca u mesec?
Prenose se ako postoji aktivan dodatak koji sadrži internet saobraćaj na 7 ili 30 dana (samo internet, kombinacija jedinica i interneta ili Freepaid) zavisno od toga šta uplaćuješ. Na konkretnom primeru, prvi put uplatiš Freepaid i da bi zadržao samo internet, za naredni mesec kupiš 5GB i sve tako dok budeš kupovao dodatke sa internetom.
 
Uslov za dobijanje 200GB uz prenos broja je aktivacija Freepaid paketa.
Da bi se preostali GB prenosili , morate imati aktivan paket koji
ukljucuje dodatne GB.
Ako vam nisu potrebni minuti i poruke , mozete da aktivirate samo neki net paket.



*** Internet saobraćaj u jednom kalendarskom mesecu je ograničen na 40 GB po maksimalnoj brzini. Ukoliko korisnik potroši više od 40 GB do kraja meseca može da koristi internet sa umanjenom brzinom protoka.
 
Hvala puno na objašnjenjima! Pa to je odlično, praktično znači da samo prvi mesec uplatim Freepaid, a onda mogu da plaćam 5 GB podataka mesečno (340 RSD) ili ovu kombinaciju 1 GB / 50 min (335 RSD) i da na taj način održavam tih 200 GB. U principu mi podaci i minuti nisu toliko ni važni, samo bih želeo da održim broj za što manje para :) To sve oko uzimanja tih mesečnih paketa mogu da regulišem pomoću njihove aplikacije?
 
Zove li kurir ranije (koliko ranije?) pre nego donese papire o prenosu broja i sim karticu ili se pojavi na vratima? 🫣
Da se ne desi da nisam kući.
 
Zove li kurir ranije (koliko ranije?) pre nego donese papire o prenosu broja i sim karticu ili se pojavi na vratima? 🫣
Da se ne desi da nisam kući.
Donosi Postexpress. Stiže poruka ujutru, a kurir se javi kad je blizu (pretpostavljam, nisam bio kod kuće pa sam išao u poštu).
Uslov za dobijanje 200GB uz prenos broja je aktivacija Freepaid paketa.
Nisam našao na stranici o prenosu broja i 200GB da spominju uslov Freepaid osim reklamu za Freepaid na dnu strane. Jel to potvrđeno?
 
Donosi Postexpress. Stiže poruka ujutru, a kurir se javi kad je blizu (pretpostavljam, nisam bio kod kuće pa sam išao u poštu).
Potpisane papire si, pošto nisi bio kući, poslao preko njih u pošti natrag?
Donosi Postexpress. Stiže poruka ujutru, a kurir se javi kad je blizu (pretpostavljam, nisam bio kod kuće pa sam išao u poštu).

Nisam našao na stranici o prenosu broja i 200GB da spominju uslov Freepaid osim reklamu za Freepaid na dnu strane. Jel to potvrđeno?
Jeste, prvi mesec fripejd pa posle mesečna kombinacija koja uključuje net ili samo net. Tako mi je potvrdio operater juče kada smo pričali i dogovarali se oko prenosa broja iz A1 u Globatel.
 
Potpisane papire si, pošto nisi bio kući, poslao preko njih u pošti natrag?
Potpisao u pošti, uzeo svoj primerak i karticu. Oni zapakovali ostala 2 primerka i šalju natrag.
Jeste, prvi mesec fripejd pa posle mesečna kombinacija koja uključuje net ili samo net. Tako mi je potvrdio operater juče kada smo pričali i dogovarali se oko prenosa broja iz A1 u Globatel.
Sa sajta:

Poklon 200GB​

Nakon uspešno izvršenog prenosa broja, na poklon dobijaš 200GB neta. Sav net koji ne potrošiš možeš da preneseš u naredni mesec.​

Ne spominju nigde uslov Freepaid.

DOPUNA - Nađoh to na strani za Freepaid. Ovo je prevara što ne spominju taj uslov na strani o prenosu broja.
 
Poslednja izmena:
Evo ukratko da napišem neko moje iskustvo sa Globaltel domaćim a i roming internetom. Što se tiče pokrivenosti svuda je radio kroz Srbiju i po gradovima osim u nekim selima koja su u podnožju brda i nemaju domet. Što se tiče rominga ja nikako nisam mogao da se povežem ni na 3G ni na 4G mrežu u Bosni i Hercegovini. Pokušao sam različite podatke da ukucam u APN ništa nije pomoglo. Tek u Hrvatskoj kada sam ušao sam ukucao svuda Globaltel u APN I dobio sam 4G signal koji je radio odlično svuda. Ipak za 700 din koliko sam platio 3GB rominga za 7 dana zadovoljan sam ali ko često koristi Google Maps,Viber,YouTube I slično treba mu stalno dobra mreža bolje je da uplati skuplji MTS roming dodatak i da ima 24h svuda dobar net i signal. Sve u svemu nije loša kombinacija uzeti Globaltel kao dodatni sim paket jer se isplati. Ali ipak MTS ima bolji signal svuda u Bosni i Hercegovini i Hrvatskoj i Sloveniji. Takođe sam imao problema i u Turskoj i ako sam uplatio za taj region roming dodatak. U Bugarskoj je sve radilo normalno ali u Turskoj nisam imao mrežu za Globaltel.
 
Sta je ispravno,aplikacija na telefonu ili preko compa? Na telefonu 12 a na compu 13 dana do isteka paketa.
 
Prekjuce se telefonski cuo sa operaterom, danas potpisao papire kuriru i dobio sim. Bas brzo.
 
Ko nema u vuglu ima u guglu.
 
A i verifikaciji kodovi su luksuz tako da ako ti je taj broj telefona važan bolje gledati ozbiljniju konkurenciju.
Razumeo sam da je ovo problem samo kod Globaltel brojeva zbog četvorocifrenog pozivnog broja, a da nema problema sa prenesenim brojevima koji imaju standardne trocifrene pozivne brojeve?
 
Ne, kod mene je baš slučaj sa 064 brojem u njihovoj mreži.
Bukvalno jedina dobra stvar kod globaltela je što nema ugovorne obaveze inače sve ostalo cirkus.
 
Mogu li da pitam šta tačno ne stiže, poruke od banke, još nešto? Da li je vezano za određenu banku ili jednostavno ništa ne stiže?
 
Mogu li da pitam šta tačno ne stiže, poruke od banke, još nešto? Da li je vezano za određenu banku ili jednostavno ništa ne stiže?
Stize nije bas da nista ne stize. Zavisi u nekim slucajevima i od banke. Od Mobi banke stize sms od Erste ne stize. Kod za on line placanje Mastercard desi se da nekada nece ali posle 5 min iz tamo nekog pokusaja stigne. Poruke o propustenim pozivima stizu od nekih brojeva a od nekih ne. Tako da nije mnogo toga 1/1 ali dobro je sto nema ugovorne obaveze pa ako ti ne odgovaraju mozes da se pozdravis sa njima posle dva meseca.
 
Mogu li da pitam šta tačno ne stiže, poruke od banke, još nešto? Da li je vezano za određenu banku ili jednostavno ništa ne stiže?
Google verifikaciji kod, Google Wallet isto nije stizala poruka, kod kupovine sa MasterCard karticom nema verifikacijom koda...

Kažu ljudi ladno "zovite Google" nije do nas :)
Na moje pitanje kako to da verifikacioni kodovi stižu 20 godina bez problema, a sad ne stižu kad sam prešao kod Vas u mrežu, njihov odgovor je "ne znamo, znate nas je MTS kupio"...
Cirkus šta dalje da pričam :D

dobro je sto nema ugovorne obaveze pa ako ti ne odgovaraju mozes da se pozdravis sa njima posle dva meseca.

To i jeste problem, moram da čekam 2 meseca :(
 
Recimo i poziv na cekanju ne mogu da aktiviram. Zvao ih nekoliko puta ali nisu mi nista resili. Sve u svemu dobar im je taj Freepaid i sto se dobije 200GB neta za prenos broja a sve ostalo radi kako mu dune. Neko zadovoljan neko ne.
 
Google verifikaciji kod, Google Wallet isto nije stizala poruka, kod kupovine sa MasterCard karticom nema verifikacijom koda...

Kažu ljudi ladno "zovite Google" nije do nas :)
Na moje pitanje kako to da verifikacioni kodovi stižu 20 godina bez problema, a sad ne stižu kad sam prešao kod Vas u mrežu, njihov odgovor je "ne znamo, znate nas je MTS kupio"...
Cirkus šta dalje da pričam :D



To i jeste problem, moram da čekam 2 meseca :(
Strpljen spasen.
A vidi da li mozes 2fa da zaobidjes bekim manjim intervalom čekanja. A to da sms ne stiže meni se desi i na A1 od Instagrama da botuje nekoliko dana... Ali kod globaltela je hronično
 
Ma nema ništa, srećom nije glavni Google nalog i sreća pa mi globaltel nije primarna kartica (eSIM) inače propast.

Prešao iz MTS-a zbog eSIM-a na pripejdu i boljih paketa, nisam imao pojma da osnovane funkcije mreže neće raditi!

Što je najgore par nedelja posle toga i MTS omogućio eSIM za pripejd :D
 
Poslednja izmena:
@Stock kod mene radi RCS.
Sve ostalo stoji sto si napisao.
 
Vidi na kom broju :)
Njihova podrška je sama napisala da Globaltel ne podržava RCS.
 
061, preneo iz A1.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240424_174623_Messages.jpg
    Screenshot_20240424_174623_Messages.jpg
    77.9 KB · Pregleda: 50
Nazad
Vrh Dno