Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Da li vam ovo stoji u APN?
Meni je signal ekstra slab i non-stop izmedju E i H+, retko kad 3G.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231207-165549.png
    Screenshot_20231207-165549.png
    46.8 KB · Pregleda: 81
Kod mene je ovako: IMG_1139.png
 
Ja posle prelaska na MTS nemam LTE na iphoneu. Da li treba uraditi nesto dodatno? Inace postavke su kao na screenshotu gore iznad ali i dalje nista...
 
@pivce dok god nemaš aktivan data paket, nema pristupa 4G mreži više. Čak još gore, ako ne spustiš u podešavanjima mreže na 3G hoće i da ispada iz mreže. Bar je tako kod mene.

Kad ima data, kači se na 4G i ne ispada.
 
Neznam zašto su svi srećni zbog prelaska u MTS. Sumnjam da će cena ostati ova a da preneseš što nisi potrošio nevidim kako će to opstati kad MTS ima pripejd gde to nije moguće pa još i skuplji .
 
^ Dok su iste tarife, što ne bi bili srećni? Pa da vidimo da li će da dižu cene i menjaju uslove pa da im pobegne 94000 pripejd globalista u Yettel ili A1. Šta bi im to značilo? Da su dali pare da osnaže pomenutu konkurenciju?
 
kupim ja u ponedeljak eSIM... (znam, budala, nisam razmisljao, mada mi nije prvi put i nikad nije bilo problema)
stigne mail sa QR kodom za 3 sekunde... medjutim iPhone Xs kaze "this code is no longer valid"... na poziv Globaltel podrsci nema odgovora (1h27m), na email takodje...

jave mi se na FB posle 2 dana: "Poštovani, prema evidenciji u sistemu navedeni eSim je uspešno aktiviran"
posle malo ubedjivanja, posalju oni meni ponovo QR kod... opet isti problem...

ne bude mi tesko probam ja da okrenem eSIM broj koji sam kupio, jer je na QR kodu i MSISDN...
.... i javi mi se covek!!! :) koristi taj broj vec mesecima, kao regularan fizicki SIM...

javio im informaciju, cekamo dalji rasplet... o_O
poslali danas ponovo, drugi eSIM broj, sve OK :)
 
Neznam zašto su svi srećni zbog prelaska u MTS.
Na primer, ja nisam srećan, jer mi je Globaltel bio opcija zbog rominga, pošto se povoljan roming odnosi na A1/Vodafone grupaciju i još poneke partnerske mreže, a to za mts ne važi.
 
Na primer, ja nisam srećan, jer mi je Globaltel bio opcija zbog rominga, pošto se povoljan roming odnosi na A1/Vodafone grupaciju i još poneke partnerske mreže, a to za mts ne važi.
Veliki broj ljudi ogorceni ukidanjem rominga i aplikacije , mada njih boli uvo za nas
 
Ima li možda neka informacija da li će biti vraćen roming?
 
@Muki.Beograd pozivi i poruke se tarifiraju kao na standardnim mts tarifama, dok se internet ne troši iz paketa.
 
Jes video na slici... Ako uzmeš taj freepaid dobiju se besplatni minuti i poruke, 20GB za trošenje u zemlji i 2GB za trošenje u inostranstvu ili ti romingu.
 
@Muki.Beograd

Uvek su bili haoticni , a sada je totalni haos :(

Nisu sposobni da srede ni ovu potpuno osakacenu verziju aplikacije.

Dobija se 1GB za zonu 1 za sve Freepaid pakete , ali...... pitanje je da li
radi sa brojevima koji su prebaceni na MTS
( A1 i MTS nemaju iste roming zone i roming partnere )

Bonus 1GB roming neta traje tokom punog perioda aktiviranog Freepaid paketa (30 dana).
Roming net je dostupan za korišćenje samo u Roming Zoni 1

Zona 1
Albanija, Austrija, Belorusija, Bugarska, Češka republika, Crna Gora, Grčka, Holandija, Hrvatska, Irska, Italija, Izrael, Južna Afrika, Lihtenstajn, Mađarska, Makedonija, Malta, Nemačka, Novi Zeland, Portugal, Rumunija, Slovenija, Španija, Turska, Velika Britanija
 
@Muki.Beograd

Roaming kod Globaltela od prelaska na mts je laž i prevara. Takođe roaming je polu funkcionalan.

Još uvek mi nisu vratili više naplaćen novac za dolazni poziv u Bugarskoj. Nije ih sramota da idalhe drže lažni cenovnik za roaming usluge na stranici: https://www.globaltel.rs/roaming-tarife.php i obmanjuju korisnike.

Tu piše da je cena dolaznog poziva 1.67din/min u Bugarskoj, obračunski interval 60/60sec. Meni je naplaćeno 49.9 dinara za poziv od 17 sekundi.

Data konekcija u roamingu uopšte ne radi, a telefon se (bar u Bugarskoj) povezuje maksimalno na 3G mrežu, i to ne više na A1 BG, već na Vivacom (United grupa je grupacija). Džabe uplaćen GB u roamingu - bačene pare. Džabe piše GB uz freepaid kad ne radi. Laž i obmana.
 
Prebacili su me na MTS. Internet nije proradio dok nisam aktivirao paket. Bio je na 3G, ali ručnim odabirom mreže na 4G se prebacio. Ono što je zanimljivo je da su mi skinuli 300 din sa povezane kartice za aktivaciju paketa, a ne sa kredita koji je u tom trenutku 550 din. To inače tako funkcioniše ili... ? Baš mi je suludo da pored kredita koji već imam, oni uzimaju i povlače pare sa kartice.
 
To nema veze apsolutno. Može napolju da piše Globaltel, a da budeš prebačen na mts, odnosno da ti u ručnom odabiru mreže mts bude dostupan, a A1 zabranjen (i umesto A1 da piše Globaltel).
 

Prilozi

  • IMG_20231204_140723.jpg
    IMG_20231204_140723.jpg
    49 KB · Pregleda: 48
^^^Ok
Inace doplatio sam 1gb i i dalje sam na H+
Jos uvek ne moze niko da me dobije. Nisam kao zauzet ili nedostupan. Onaj ko pokusa da me zove, njemu sve normalno, kao zvoni, a meni na telefonu nista.
Ja mogu da zovem.
Ovakav horor jos nisam doziveo.
Iz Mts-a kazu da zovem globaltel. Tamo se niko ne javlja.
 
@Muki.Beograd

Roaming kod Globaltela od prelaska na mts je laž i prevara. Takođe roaming je polu funkcionalan.

Još uvek mi nisu vratili više naplaćen novac za dolazni poziv u Bugarskoj. Nije ih sramota da idalhe drže lažni cenovnik za roaming usluge na stranici: https://www.globaltel.rs/roaming-tarife.php i obmanjuju korisnike.

Tu piše da je cena dolaznog poziva 1.67din/min u Bugarskoj, obračunski interval 60/60sec. Meni je naplaćeno 49.9 dinara za poziv od 17 sekundi.

Data konekcija u roamingu uopšte ne radi, a telefon se (bar u Bugarskoj) povezuje maksimalno na 3G mrežu, i to ne više na A1 BG, već na Vivacom (United grupa je grupacija). Džabe uplaćen GB u - bačene pare. Džabe piše GB uz freepaid kad ne radi. Laž i obmana.
I
 
Uspeo sam da dobijem podrsku. Javila se jako ljubazna zenska osoba i kaze, izgleda da je vasa kartica jako stara, pa zbog toga imate probleme.
Poslacemo vam najnoviju verziju.
Kad dobijete karticu, pozovite nas da je aktiviramo.
qq meni...
 
Nazad
Vrh Dno