Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Trebao si da podneses zahtev da te prebace na obican prepaid ne na freepaid,tako sam ja uradio i nisu mi nista naplatili,bas zbog ovakvih stvari.Posle cu preci na freepaid kada mi bude odgovaralo.
Fora je sto oni zvanicno kazu da ne mozes tako. Meni su vise puta rekli da je jedini nacin da prenesem svoj broj u Globaltel tako sto cu birati jedan od 3 freepaid-a ali ja sam svakako hteo da probam kako sve to radi i nisam cak ni hteo da kupim random broj na trafici.

Sada u A1 konacno mogu da koristim telefon normalno, znaci apsolutno nista nisam menjao i nema nikakvog prekida, a u Globaltelu sam imao bar 5-6x prekide u toku dana i to onda kada mi je naravno najvise trebala mreza naravno.

4G takodje radi daleko brze, ali ima bug-ova i ovde za koje sam krenuo i A1 da napinjem. Nema sanse da predjem na postpaid kod njih dok god sve to ne srede, tako da ovo za 600 kinte lagano moze da se tera narednih 6 meseci ako se ne uozbilje, a i nakon toga jer isto ovo je posle za 900 kinte ili sta tada bude aktuelno. Uopste nije stvar novca vec principa jer sam pricao da me je Globaltel skuplje izlazio nego mts postpaid, kada si postpaid onda pazis, a ovako uplacujes svako malo i ne racunas uopste koliko zapravo mesecno trosis.

Sve u svemu, svima preporuka da predju najpre na prepaid gde god da prelaze i operateri su videli da moraju da daju povoljne uslove sto se toga tice, a i Globaltel je uticao na to svojom niskom cenom. Usluga operatera je beton liga, Yettel je najskuplji bez ikakvog razloga, mts drzavna firma koja potkrada gradjane godinama (Yettel i A1 takodje samo nesto manje), a A1 i Globaltel cisti amateri, sve u svemu rasulo kako rece jedan od forumasa.

Nego da smo mi zivi i zdravi, bitno da su gastarbajteri ovde zadovoljni, pa nas mozda i pocaste kojom dopunom 😉. Dijaspora u sprezi sa Globaltelom nikad jaca, kad pored silnih Vodafona, Wind-a, Orange-a, T-mobile-a, pakistani shop-ova, 5 i 6G-a i svih mogucih povoljnosti nasi yugonostalgicari biraju iskljucivo Globaltel 😎.

P.S. I predlog @Globaltel Support da mreza ipak u skladu sa aktuelnim promenama naziva bude fokusirana na ex yu korisnike i ime uskoro bude - Yugotel
 
Poslednja izmena:
Fora je sto oni zvanicno kazu da ne mozes tako. Meni su vise puta rekli da je jedini nacin da prenesem svoj broj u Globaltel tako sto cu birati jedan od 3 freepaid-a ali ja sam svakako hteo da probam kako sve to radi i nisam cak ni hteo da kupim random broj na trafici.
Ja nisam na freepaid-u i to sam preneo tri broja,tako da znam da moze sigurno.
 
Ja nisam na freepaid-u i to sam preneo tri broja,tako da znam da moze sigurno.
Upravo tako, nisi ti jedini, ima jos ljudi koji kupe karticu na trafici i posle samo biraju svoj broj kao jedan od nacina, ali je problem sto Globaltel siri dezinformacije i prakticno te ucenjuje da koristis Freepaid.

Meni to nije smetalo jer bih svakako isao na Freepaid, ali ne mozes da lazes ljude na takav nacin. Toliko o profesionalnosti. Kapiramo svi da zele samo vecu lovu, ali ovim sebi samo prave losu reklamu, jer malo ljudi ce doci ovde na forum bas da cita o svemu ovome i na taj nacin ce odmah cepati na Freepaid bez obzira sto to nije jedini nacin...Cista prevara za sitne novce, ali zato odbija brdo ljudi.

Svi sire dezinformacije i ne zna se ko je gori po tom pitanju
. Ja sam upravo zvao A1 i prijavio problem sa njihovom mrezom za koji su mi juce operateri rekli da je najverovatnije do mog telefona, a sada operaterka rekla da ima sjaset korisnika koji su to isto prijavili i izviniavala mi se sto su kolege sirile dezinformacije. Jer uveliko rade na tome da to otklone i znaju da je njihov bug.

Monopol i beton usluga u svakom slucaju, a i ne cudi kada sve to poseduju krimosi. SBB nije nista bolji kao provajder, ali kapiramo valjda svi koliko su velike mahinacije u pitanju kada oni jednostavno ne dozvoljavaju tom istom lopovskom SBB-u da bude novi operater. To ti je ono kad se ne zna koji je bahatiji i prljaviji medju njima i ko je sa kim u semi 😉
 
Poslednja izmena:
Ja sa SBB-om nemam problema. Sa Telekomom sam muke mucio. Kod njih je sve super dok nesto ne stane. E kad stane onda krece rat sa njihovim korisnickim servisom. Ja sam 8 dana bio bez interneta dok se na kraju nisu "uverili" da je crko ruter. Kod SBB-a kad nesto stane, majstor se pojavi istog dana.
 
Ja sa SBB-om nemam problema. Sa Telekomom sam muke mucio. Kod njih je sve super dok nesto ne stane. E kad stane onda krece rat sa njihovim korisnickim servisom. Ja sam 8 dana bio bez interneta dok se na kraju nisu "uverili" da je crko ruter. Kod SBB-a kad nesto stane, majstor se pojavi istog dana.
To ti je sve stvar slucaja. Moja firma je placala tom istom SBB-u najskuplji moguci biznis paket kako bismo imali stabilnu i pouzdanu mrezu, a kvarove su otklanjali posle 3-4 dana.

Od muke smo presli na mts optiku koja je em gotovo duplo jeftinija, iako je isto biznis skuplji paket i sa njima nemamo nikakvih problema. Tako da ti je to sve stvar slucaja i naci ces za svakog operatera i provajdera da su ostetili nekog i ponovo da podvucem - u Srbistanu, cena nije merilo kvaliteta, ma koliko placao, jer nema potrebe da pominjem cifre koje smo mi SBB-u placali recimo mesecno...

Ovde se javlja dosta ljudi koji hvale Globaltel i oni koji ga pljuju i pobegli su glavom bez obzira negde gde opet imaju peripetije. Znaci, kompromis ti ne gine, samo je pitanje da li ces taj kompromis trpeti pod ugovornom obavezom ili makar da imas osecaj da mozes da zapalis negde drugde, pa makar gubio vreme dok ne nadjes nesto pristojno, znaci nista specijalno samo da isporucuju ono sto placas ma koja to usluga/servis bio
 
Rekoh da je sa MTS-om sve bilo ok sve dok net nije stao. E onda je krenulo milion poziva ka KC. Te ne valja mi komp, pa ne valja ni telefon, pa resetuj modem jednom, drugi put, treci put... Svaki put dobijes drugog operatera i objasnjavas sve ispocetka... Uglavnom dok nisu priznali da im je crko modem, proslo je 8 dana. A najgore je bilo sto je modem radio kao zmigavac. Par sati radi pa onda par sati ne radi... Onda kad ga resetujem radi neko vreme pa stane...
Nego otkud mi sad raspravljamo o MTS-u i SBB-u na temi o Globaltetlu???
 
Odgovorili su mi iz Globaltela koja unapređenja su uveli pre dva dana kada nije radila mreža:

"Radovi na mreži su se odnosili na unapređenje serverske strane koja nažalost još uvek nije vidljiva korisnicima, a tiču se planiranih usluga koje će u budućnosti biti dostupne svim korisnicima Globaltel mreže."

Jeeeej! 👍🏼😁
 
Odgovorili su mi iz Globaltela koja unapređenja su uveli pre dva dana kada nije radila mreža:

"Radovi na mreži su se odnosili na unapređenje serverske strane koja nažalost još uvek nije vidljiva korisnicima, a tiču se planiranih usluga koje će u budućnosti biti dostupne svim korisnicima Globaltel mreže."

Jeeeej! 👍🏼😁
Unapredjenje toliko dobro odradjeno da je mreza bila dobar deo dana u nogdaunu i to bez ikakve najave. Mozda bude i VoLTE, ali kako stoje stvari bolje nista da ne unapredjuju da ne boli glava bez potrebe...😉

Opraterka A1 me je juce savetovala da ne uzimam skoro postpaid tamo jer ce prepaid sve vise liciti na postpaid u buducnosti. Kako stoje stvari A1 se najvise nameracio na Globaltel jer su zbog cene direktni konkurenti.

Globaltel je proslog petka na max. iscimao mog matorog posto zna kakve sam ja probleme imao sa prekidima mreze i posto je dobar deo dana telefon samo hvatao prasinu jer je zbog "unapredjenja mreze" mogao samo da ga baci kroz prozor, povezao je ta dva i gotovo i on nije trazio prenos u A1 ili drugu mrezu. Jedva umirih caleta, tako da @Globaltel Support, zamolio bih vas da vodite racuna o penzionerima, da ne pravite nepotrebnu paniku jer su ljudi poceli da vas poistovecuju sa prekidima mreze, ciji sinonim postajete ukoliko se ne uozbiljite. Jer kada vam neko od penzionera da šut kartu, onda je to kraj priče, a mi nešto mlađi se možda nekada i vratimo, naravno samo ako prethodno promenimo svoje telefone koji svuda rade, cak i sa inostranim SIM karticama ali nikako sa ovom 🤓

P.S. Čak i ovu temu moram da pratim zbog matorog i zato sto nikada vise ljudi nije slalo privatne poruke kako i gde da zapale jer imaju iste muke koje sam ja imao dok sam još bio Globaltelčanin 😎
 
Poslednja izmena:
A zasto svi kolektivno ne predjete u A1 , verovatno ima besplatne jeftine razgovore u okviru A1,
Globaltel je odlican za internet. Brzine su bolje nego kod drugih, jeftiniji su, ako ne koristite npr yettel dugi niz godina na prepaid, pa imate i tu cak jeftinije opcije za net od globaltela, ali globaltel ne donosi sigurnost u drugim aspektima usluga. Sms, verifikacioni, bilo koje usluge, ume cesto da ne stize. Veza kao i signal vrlo cesto puknu. Da ne navodim vise, dobri su samo za net. Cak je i to jeftini su diskutabilno. A1 ima besplatne razgovore u mrezi na svakoj od mesecnih dodatka, yattel ko koristi dugo, ima opciju na prepaid dodatak 5000min u mrezi, 1gb, 120min ka svima za 120din za 7 dana. 4x mesecno po 120din je 480 sto Globaltel ne nudi.
Nije taj Globaltel tako bajan.
 
Moje iskustvo je sasvim suprotno, koristim Globaltel skoro tri godine, i nikada nisam imao nikakav problem. Signal se nikada nije gubio, SMS i verifikacione poruke su uvek stizale, Možda je to zato što koristim esim, a ne fizičku karticu, ako to nešto menja, ali ja sam zadovoljan.
 
A zasto svi kolektivno ne predjete u A1 , verovatno ima besplatne jeftine razgovore u okviru A1,
Kao sto rekoh za gastarbajtere je Yugotel/Goblatel zakon jer za bolje ne znaju. Tu i tamo upadne po neki penzioner...😉

Ne znaju za bolje jer tu gde zaradjuju pare imaju toliko opcija, ali za tako nesto treba znati koristiti internet, posto mahom slabo stoje sa jezikom 🤓
 
Poslednja izmena:
Kao sto rekoh za gastarbajtere je Yugotel/Goblatel zakon jer za bolje ne znaju. Tu i tamo upadne po neki penzioner...😉

Ne znaju za bolje jer tu gde zaradjuju pare imaju toliko opcija, ali za tako nesto treba znati koristiti internet, posto mahom slabo stoje sa jezikom 🤓
A koje su to opcije za gastarbajtere,
 
@m_antic87
Mislio je zašto tvoj otac ne pređe u A1 kao i ti i onda bi ste imali besplatne razgovore (ako uzmete mesečni paket).
Mnogo više ima smisla kada je cela porodica kod istog operatera jer mogu komunicirati besplatano (ne računajući MTS koji je to svuda ukinuo, za Telenor ne znam).

Sem toga, A1 je mnogo veće mreža od globaltela, mogu se besplatno pozivati svi A1 brojevi, što uopšte nije loše.

Kod A1 i globaltela minuti u mreži troše se redno, a kod MTS-a sekvencijalno (#&@!). Za Telenor ne znam.
 
Globaltel je odlican za internet. Brzine su bolje nego kod drugih, jeftiniji su, ako ne koristite npr yettel dugi niz godina na prepaid, pa imate i tu cak jeftinije opcije za net od globaltela, ali globaltel ne donosi sigurnost u drugim aspektima usluga. Sms, verifikacioni, bilo koje usluge, ume cesto da ne stize. Veza kao i signal vrlo cesto puknu. Da ne navodim vise, dobri su samo za net. Cak je i to jeftini su diskutabilno. A1 ima besplatne razgovore u mrezi na svakoj od mesecnih dodatka, yattel ko koristi dugo, ima opciju na prepaid dodatak 5000min u mrezi, 1gb, 120min ka svima za 120din za 7 dana. 4x mesecno po 120din je 480 sto Globaltel ne nudi.
Nije taj Globaltel tako bajan.
Mi takođe nudimo neograničene minute za pozive u mreži, uz bilo koji aktivan paket. Na primer, ukoliko aktiviraš paket od 5GB interneta, koji traje 30 dana, razgovori u mreži su besplatni i neograničeni. I nije onaj princip, ako imaš paket koji sadrži minute prema svim mrežama (npr 4GB+150minsms), potroši minute za sve mreže, a tek onda možeš besplatno da pričaš sa Globaltel korisnicima. Odmah se razdvajaju minuti za Globaltel i minuti za druge mreže.;)
 
Poslednja izmena:
Mi takođe nudimo neograničene minute za pozive u mreži, uz bilo koji aktivan paket. Na primer, ukoliko aktiviraš paket od 5GB interneta, koji traje 30 dana, razgovori u mreži su besplatni i neograničeni. I nije onaj princip, ako imaš paket koji sadrži minute prema svim mrežama (npr 4GB+150minsms), potroši minute za sve mreže, a tek onda možeš besplatno da pričaš sa Globaltel korisnicima. Odmah se razdvajaju minuti za Globaltel i minuti za druge mreže.;)
Znam to. Nisam komentarisao bez iskustva. Ukljucim vas broj kada mi nedostane neta. Bez uvrede ili bilo kakve namere, osim neta, koji moram da pohvalim, ostalo je meni neupotrebljivo. Kasne ili ne stignu verifikacione sms, takodje i obicne, cesto nestane signal, pukne veza u pozivu. Kao sekundarni broj, odlican.
 
@owim Jasno, ovo vec uveliko koriste ljudi godinama unazad kod svih operatera. Matorom odgovara Globatel, zato ne zeli da prelazi, samo se alarmirao kada je bio totalni zastoj u mrezi...

Ja bih ostao ovde da nemam prekide, zato sam presao u A1 i nije bilo nijednog prekoda do sada, a pisao sam vec, 4G radi neuporedivo brze.

@kalin62 Kada sam se ja po inostranstvu snasao sto sam bio tamo samo par meseci privremeno, mozes i ti, prosetaj malo, raspitaj se, ali sve imas na netu i za ex yu i vazdan neke stvari. Meni je jedan obican pakistani shop zavrsio posao za tih nekoliko meseci 😉
 
Pozdrav svima, da li neko zna koliko je potrebno da se eSIM kartica posalje na email? U pitanju je nov uzbudljivi prepaid broj
 
Off topic: pitam za druga koji će sezonu raditi u HR, koju karticu kog operatera da uzme? Njemu je najbitniji net. Mada, verovatno će imati WiFi u objektu, ali nikad se ne zna kvalitet. BonBon? Oni imaju slično "uzbudljivom pripejdu" da se sastavi kombinacija. Tomato sajt ne radi, više ne postoje? Nešto drugo? Hvala.
 
@Globaltel Support
Red bi bio onda svima u znak izvinjenja da dodate 10gb neta 😊
Edit: Stiglo i meni
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-05-18-16-31-39-607-edit_com.android.mms.jpg
    Screenshot_2022-05-18-16-31-39-607-edit_com.android.mms.jpg
    129.9 KB · Pregleda: 41
Poslednja izmena:
Hocu i ja 🤣🤣
 
Малоприје стигло
 

Prilozi

  • 20ABA0AD-C173-4277-9FF2-B891E94F576B.png
    20ABA0AD-C173-4277-9FF2-B891E94F576B.png
    359.1 KB · Pregleda: 41
I na moja 3 broja dodeljeno po 10GB, jedan je freepaid, druga dva imaju samo 5GB neta mesečno.
 
Nazad
Vrh Dno