Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Pisalo se dosta, mnogi SMO isprobavali, savetovali da se ne isprobava globaltel za brojeve gde je pouzdanost svih mobilnih usluga bitna.

Jedino rešenje je da privremeno promeniš broj za SMS OTP, kupiš bilo koji pripejd na trafici, i nakon tri meseca beži sa glavnim brojem iz Globaltela. Kako stvari stoje, oni taj problem rešiti neće/ne mogu/ne umeju.
 
Pisalo se dosta, mnogi SMO isprobavali, savetovali da se ne isprobava globaltel za brojeve gde je pouzdanost svih mobilnih usluga bitna.

Jedino rešenje je da privremeno promeniš broj za SMS OTP, kupiš bilo koji pripejd na trafici, i nakon tri meseca beži sa glavnim brojem iz Globaltela. Kako stvari stoje, oni taj problem rešiti neće/ne mogu/ne umeju.
Tako je, i ja sam pisao o tome dosta puta.
 
Hvala vam momci, to su baš loše vesti. Preneo sam glavni i praktično jedini broj u Globaltel sada me problem nedobijanja OTP SMS urniše.
Kontakt centar kaže da se to desi na ponekom broju i uvek reši, mole za malo strpljenja. "Kao što smo sredili za Mobi banku, tako ćemo za sve".
 
Ne, veruj nam, to se ne desi na ponekom broju, to je pravilo na svakom broju. I većina SMS servisa ne radi kako bi trebalo. U nekim slučajevima ne stižu ni obične SMS poruke. I oni to ne rešavaju, koliko god ljubazni bili..
Iz iskustva, Mobi banka jako brzo proradi (nakon intervencije). Što se tiče ostalih sms servisa, stvarno moraš imati sreće, ali uglavnom ne radi. Svi smo to otkrili na teži način.
 
Hvala vam puno momci, bez obzira što su loše vesti! Sjajni ste. :D
 
^ Samo da javim, stigao mi je OTP SMS na Binance.com posle sat vremena. Poslao sam mislim 3x sa Binance, stigao je jedan. Nije stigao OTP SMS ni sa jednog drugog sajta (Wise, PaySend...)
Još nije prošlo 24h od kako sam prijavio korisničkom centru. Ništa ne očekujem, i sami ste mi rekli. Da sam znao da je takav problem, ne bih prelazio na Globaltel. Čitao sam posebno šta je @solomonbg pisao, najviše se odnosilo da "nekad nije dostupan", ali bar nisam video da je naglašeno da ne stižu 2FA, tj. OTP SMS, što je standard u današnje vreme. :cautious:
 
Mobi banka mi je proradila istog dana popodne (OTP SMS, testirao sam, nisu me zvali da obaveste), ali mi ne radi ni jedan strani sajt, gde moram OTP SMS, a to su skoro svi koji imaju veze sa finansijama (a i mnogi drugi). Danas nijedno plaćanje na stranim sajtovima nisam mogao da izvršim. Nezgodna situacija.
Rekli su da kad proradi jedno, da će proraditi sve, ali nije. Da li se još nekome to dešavalo i ima li saveta? Tiket je otvoren kod Globaltela. @Globaltel Support takođe može da odgovori. :rolleyes:
Prilikom prenosa broja kao što su ti u Mobi banci rekli, potrebno je oko 72h da se ažuriraju podaci o migraciji. Ukoliko kontaktiraš Globaltel korisničku podršku, mi možemo dodatno da se obratimo provajderima koji će ubrzati ažuriranje podataka.
Molimo te da nam u privatnoj poruci pošalješ sa kojim servisima imaš problem.
 
Imao sam koronu i nisam na vreme produžio freepaid i ostao sam bez onog bonusa od 100gb koji sam dobio za prenos broja. Jel ima neke šanse da mi globaltel vrati 70gb koliko mi bilo ostalo sad kad sam aktivirao novi freepaid?
 
Meni su vratili poale sat vremena nego sto mi je istekao paket. Tada su mi rekli da tolerisu do 7 dana. Pozovi call cenyar pa probaj i javi sta si uradio...
 
Imao sam koronu i nisam na vreme produžio freepaid i ostao sam bez onog bonusa od 100gb koji sam dobio za prenos broja. Jel ima neke šanse da mi globaltel vrati 70gb koliko mi bilo ostalo sad kad sam aktivirao novi freepaid?
Zovi ih na 06771234
 
@Globaltel Support
Imam problem sa svim servisima koji traže OTP SMS. Ne stiže.
Wise.com, PaySend.com, Binance.com, sve redom.

Mislim da ti je prevelik rizik prelazak na globaltel sa glavnim brojem ako ti je ovo ocigledno mnogo vazno... Ja koristim google autenticator za vecinu stvari pa to radi posao...ovako generalno nemam potrebu sa servisima...

Voleo bih da gresim i da globaltel podrska moze da pomogne zaista. Ovako oni zele da pomognu. Imaju volje i zelje i entuzijazma. Ali pitanje da li je to zaista resivo...

Recimo meni ne radi slanje sms u postankoj.stedionici za pravna lica...kazu u postanskoj da globaltel nije podrzan. A radnica na salteru mi rece da mogu samo domaci provajderi..nikad nije cula za globaltel pa je mislila da je inostani provajder :D

Reseno tako sto sam ostavio verenicin broj pa sad sta god moram preko firme da radim - moram nju da da zamolim da mi prosledi sms :D pa mi je sad firma pod punom kontrolom verenice. Ne mogu ista da uradim da ona ne zna:)))
 
Imam jedan problem, uopšte mi ne dolaze sms poruke od pre dva dana kroz aplikaciju,dok pozivi normalno funkcionišu. Sms je od jednom prestao sa radom iz nepoznatog razloga.
 
Ja lepo pisao ovde da svi čitaju koji su problemi, a i njima lično. Globaltel jedino broj za dečicu... Za primarni i odrasla lica nikako. Jer ništa ne rešavaju... Samo što čitam jesu vaše žalopojke "na žalost".
 
Tacno tako. Za decu ili kao drugi broj za backup ili jeftini internet, telefon u roamingu … Ja ga koristim preko eSima vec duze vreme i za tu svrhu nemam zamerki.
 
Ja lepo pisao ovde da svi čitaju koji su problemi, a i njima lično. Globaltel jedino broj za dečicu... Za primarni i odrasla lica nikako. Jer ništa ne rešavaju... Samo što čitam jesu vaše žalopojke "na žalost".
Ili za nas nezahtecne odrasle..:) ne secam se da sam skoro bio.lazno nedostupan...to su mozda popravili. Jer od leta do danas ni jedan problem..sad ovo za sms meni licno ne treba mnogo jer nenkoristim mnogo te servise. A i koristim google authentikator..
Ovo za sms deluje komplikovanije jer tila neke ustanove kao.postansla stedionica za pravna lica jednostavno nisu sami podrzali globaltel..tako sam razumeo... Plus globaltel.moze imate.problema.i preko svoje mrezw i preko vip ciju infrastrukuru koristi...pa deluje sa sms visestruki problemi a za razliku od a1 mts oni sigurno imaju i manji broj tehnjckih lica koji to mogu da rese...

Opet kome su sms servisi jako bitni, i kome je dostupnost uvek 24/7 apsolutno bitna i ko puno ide po srbiji( na zlatiboru sam cesto bjo nedostupN).. toliko da ako idem.opet n par dana moram da kupim mts pripaid karticu :). Za.ove.ljude nije globaltel sada
Za nas ostale da, za decu da, i kao sekundarni broj je skroz ok za mnoge
 
Која је разлика између обичног и ОТП СМС-а?
 
^ OTP je One Time Password, jednokratna lozinka kojom potvrđuje da si to ti.
OTP SMS je je kada lozinka stigne kao sms.

Nažalost svi sajtovi koje koristim šalju mi OTP SMS što ne mogu da primim na globaltelu, tako da sam većinu prebacio na MTS.
 
Ок, хвала на објашњењу шта значи ОТП, али и даље није познато која је разлика због чега не ради преусмеравање.
 
@owim Samo da napišem čisto za slučaj da nisi znao: većina tih servisa ima način autentikacije preko aplikacije umesto SMS-a, što mi je uvek bilo daleko pouzdanije (100% pouzdano) u odnosu na SMS, čak i kad nije Globaltel u pitanju. Npr. za Mobi banku u aplikaciji koristiš mToken umesto SMS-a, za Wise instaliraš Wise aplikaciju za telefon i u njoj dobijaš notifikacije umesto SMS-a, za Binance koristiš Google Authenticator (ili Microsoft ili Authy itd). Većina sajtova zapravo koristi TOTP kao Binance, samo ove bankarske koriste nešto svoje, zato Mobi i Wise imaju drugačiji sistem. Ja imam 20-ak sajtova u Google Authenticator aplikaciji, tako mi je skoro sve na jednom mestu i nikad ne koristim SMS osim ako baš mora. Jedino za PaySend nisam našao da imaju app OTP, izgleda da mora SMS...
 
Imao sam koronu i nisam na vreme produžio freepaid i ostao sam bez onog bonusa od 100gb koji sam dobio za prenos broja. Jel ima neke šanse da mi globaltel vrati 70gb koliko mi bilo ostalo sad kad sam aktivirao novi freepaid?
Pozovi naš korisnički centar i neko od operatera će ti vratiti na stanje izgubljeni internet :)
 
Prešao sam u sredu, 3. novembra sa MTS na Globaltel, sve lepo radi, danas prvi put probao -- ne stiže mi OTP SMS od Mobi banke, ne stiže mi verifikacioni kod sa kripto menjačnice Binance, ne stiže verifikacioni SMS sa Wise sajta za plaćanje, ne stiže SBB Unifon OTP SMS... to sam isprobao i ništa ne radi! Resetovao telefon nekoliko puta. Užas! (n)
Poslao sam SMS sa MTS broja na Globaltel i -- stigao je.
Zvao sam kontakt centar, rekli su da kad se reši na jednom od sajtova, da će proraditi na svima (naveo sam i zapisali su koji su sajtovi, ima ih još, svuda gde imam 2FA). Danas sam blokiran.
Znam da je ovde bilo priče da ne stižu poruke ako se koristi Globaltel broj i da ima problema sa bankama, ja koristim MTS broj i mislio sam da će me problem sa porukama zaobići.
Ako je neko imao ovakvo iskustvo, ljubazno molim da mi kaže kako je i da li je to rešeno.
Veliko hvala! :cool:
Ja sam preneo broj iz MTS u Globaltel, nije radilo primanje sms-a od domacih banaka, revoluta, monese i slicno kao kod tebe. Zvao i rekao im. Sredili su za 2-5 dana. Sad sve poruke stizu. Bio sam u tripu zbog 2FA, ali stizu sve poruke.
 
Na kojim prodajnim mestima moze da se kupi sim kartica ,da ne moram cekati dostavu kod online narucivanja
 
Ja sam preneo broj iz MTS u Globaltel, nije radilo primanje sms-a od domacih banaka, revoluta, monese i slicno kao kod tebe. Zvao i rekao im. Sredili su za 2-5 dana. Sad sve poruke stizu. Bio sam u tripu zbog 2FA, ali stizu sve poruke.
Hvala veliko na ovoj informaciji! ✌️
 
Ja sam preneo broj iz MTS u Globaltel, nije radilo primanje sms-a od domacih banaka, revoluta, monese i slicno kao kod tebe. Zvao i rekao im. Sredili su za 2-5 dana. Sad sve poruke stizu. Bio sam u tripu zbog 2FA, ali stizu sve poruke.

Ovo je super. Dakle moze da se resi. Ako je tako to je veliki plus za Globaltel
 
Da li može sa kreditom koji recimo leže na naš acount posle plaćanja mastercardom da se isti
iskoristi za kupovinu roaming paketa?
 
Nazad
Vrh Dno