Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Ćao, pošalji nam broj telefona u inbox i prosledićemo kolegama iz podrške da provere o čemu je reč. :)
Post automatically merged:


Ćao, pošalji nam broj telefona u inbox i prosledićemo kolegama iz podrške da provere o čemu je reč. :)
Ima li nekih informacija po ovom pitanju? Jos uvek ne stize povratni sms
 
@Globaltel Support
Možda je već bilo na temi, u android aplikaciji, ne vidim sms poruke poslate kroz aplikaciju već samo svoje. Stižu, ali vidljive u sms aplikaciji pa moram da stavim obe u split screen što je malo nezgodno.

O čemu se radi? Bug ili bih nešto mogao da uradim nekim podešavanjem? Android 10 je u pitanju.

Pozdrav.
Prosledi nam tvoj broj telefona u inbox, kako bi kolege proverile o čemu je reč i kontaktirale te sa rešenjem.
 
@Globaltel Support
Možda je već bilo na temi, u android aplikaciji, ne vidim sms poruke poslate kroz aplikaciju već samo svoje. Stižu, ali vidljive u sms aplikaciji pa moram da stavim obe u split screen što je malo nezgodno.

O čemu se radi? Bug ili bih nešto mogao da uradim nekim podešavanjem? Android 10 je u pitanju.

Pozdrav.
Da li si upalio ovu opciju u aplikaciji? :)
 

Prilozi

  • viber_image_2021-03-11_15-05-10.jpg
    viber_image_2021-03-11_15-05-10.jpg
    50.5 KB · Pregleda: 56
Pokusao sam da blokiram odlazece pozivemali mi trazi kod od 4 broja,ne prihvata nule i jedinice.
Koji je?
 
Ne bi me cudilo da je ovo pin2 sto ti trazi kod ali proveri.
 
Nije 1234,probao to odmah,nije ni pin2,pobao sa VIP tj A1 karticom.
 
Da li su u freepaid paketima pozivi neograničeni i ka nacionalnim fiksnim mrežama ili se ti pozovi ipak tarifiraju posebno?
 
Neograničeni su
 
Rekli su mi iz globaltela da pišem xiaomi podršci za xiaomi sim servis. Jel imao još neko slična iskustva?
 
Kad nisu radile sms poruke sa mtel mreže upućene ka globaltel brojevima, ja sam morao da rešavam.

Sva sreća pa je Suzana (svako ko je bio u mtel temi, zna ko je Suzana) bila sa druge strane, i za nekih nedelju dana smo uspeli.

Globaltel je sjajna ideja, ali nažalost katastrofa realizacija. Kao primarni broj nikome ne preporučujem. Za neobavezno korišćenje, sasvim korektno.
Korisnička podrška izuzetno ljubazna, ali znanja apsolutno bez.
 
Koliko sam video mnogi su se žalili u ovoj temi da im ne radi xiaomi sim servis pa me više zanima kako je to rešeno ako je nekom uopšte rešeno?
 
Ako bude bilo dovoljno korisnika kojima treba rešiti problem, resice se. Mislim da se Globaltel fokusirao na domaće tržište i da nema pokrivena sva rutiranja sa medjunarodnim SMS servisima. Pretpostavljam da Xiaomi koristi nekog delivery provajdera za koji nisu rešene stvari. Ja sam pre par meseci u kontaktu sa Globaltelom rešio problem sa nekim stranim provajderima, jedan je još uvek ok, drugi odbija sve zahteve ka Globaltel brojevima. Procenat korisnika koji koriste tog provajdera je na nivou statisticke greske pa nema svrhe resavati. U pitanju je Vonage/Nexmo. Njega koriste banke i i razni servisi u zapadnoj Evropi.
 
Nazad
Vrh Dno