Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

@Globaltel-supp
Postovani, sta je sa govornom postom,da li ce biti aktivna?
 
Prenos sredstava sa SIM kartice na MasterCard karticu se može izvršiti isključivo prenosom iznosa od 500,00 rsd koji se prenosi sa SIM kartice na MasterCard karticu i naplaćuje se Globaltel provizija 9%. Svakako imate i mogućnost usluge direktne uplate na račun platne kartice gde nije ograničena minimalna uplata iznosa, takođe Globaltel provizije nema prilikom direktne uplate kod pošte/banke, dok pružilac usluge (pošta/banka) može naplatiti proviziju.
Da li još nekom nije jasan ovaj post ili je do mene?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ko bi rekao da ce oni prvi...svaka čast!

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Globaltel uvodi eSIM videh na reklami.
 
Samo ovi modeli podrzavaju Esim?.
7cf52f0e7607cd926a8b92a7f1a48975.jpg
 
Poslednja izmena:
Nije Vip. Globaltel ima svoj SIM prefiks i pravi je MVNO.

Aktivni i neaktivni MCC/MNC kodovi u Srbiji:
220 01 - Telenor
220 03 - mts
220 05 - Vip
220 07 - Orion Telekom (neaktivan - koristio se za CDMA)
220 09 - Vectone Mobile (neaktivan - bio je MVNO)
220 11 - Globaltel MVNO
 
Naravno da znam, samo ne znam zasto je to bitno za eSIM?
 
Mnogo je rupa u radu GLOBALTEL-a.
Ako me naljute ponovo dovoljno...

Primer
1.jpg


[email protected]
Mon, Dec 16, 9:44 AM (11 days ago)
to me, podrska

Poštovani,
Globaltel trenutno nema omogućenu opciju ,,Call Waiting"
Srdačan pozdrav”
 
Ja još uvek ne mogu da aktiviram aplikaciju zato što je u nekom momentu prestalo da radi slanje sms ka Norveškoj. Inače pri pokušaju slanja sms uredno skida kredit, sms nikad ne stigne, probano sa drugog broja. Već par meseci je ovako.
 
Ej uvode eSIM a toliko sitnih bolesti imaju i ne rešavaju ih... prostače se...
Poruke ne stižu, ne možeš pozvati, ne mogu te pozivaoci dobiti (...nije dostupan ili je ugasio...) u prvih 15 dana je toliko govana bilo s njima... Masa servisa ne radi...
Preko aplikacije nekad ne možeš da pozoveš... ponovo pokretanje telefona upali... Samo s internetom nisam imao sranja... Jesu najpovoljniji, ali da su mi prodrmali kavez- jesu.
Preporuka: samo se obratite RATEL-u!
Sve je proradilo kad su dobili pismo od ratela, a sa jednom od operaterki call centra, kao da sam nazvao prodavnicu traktorskih delova... Hoću reći drska za tri olimpijske zlatne medalje.
Evo ovog momenta fiksirali problem sa prispećem poruka.
Dobiću drks od globaltela
 
Poslednja izmena:
@Globaltel-supp
Kako prebaciti postojeci broj na eSIM?
 
Mislio sam da su pojedini nemački operatori najgori u vezi eSIMa jer je pre par meseci procedura bila da se prvo izda fizički SIM pa da se onda podnese zahtev u poslovnici za prebacivanje na eSIM i da se onda čeka 24h dok stigne QR kod, ali Globaltel ekipa definitivno diže celu priču na još viši nivo apsurda...
 
Hvala Nindzo! Dal sam ja glup ili sta Al mi nisu najjasniji koraci
- kupim nov broj - fizički sim ili naručim esim? Ili nebitno?
- sta znaci "postaviti kao sim" = ubaciti u telefon novu sim karticu i aktivirati broj?
- koga kontaktiram onda, njihov support?

- i kako sve ovo veze ima sa "oslobađanjem" mog broja?
 
Kroz aplikaciju kupiš novi globaltel broj, i zatim postaviš da taj broj bude sim broj za tvoju karticu, dok će broj koji hoćeš na esim postati virtuelni.

Time si omogućio da oni kroz sistem uzmu taj sada slobodni broj i vežu ga za esim.
 
A šta radiš posle sa ovim novim brojem koji si kupio?
 
Poslednja izmena:
U principu šta god hoćeš, baciš, pokloniš nekom, ne znam, izgleda da ne mogu jednostavno da ugase karticu i to im je zaobilazni sistem
 
Kakva su iskustva sa Globaltel romingom u EU zona 1? Koristio sam do sada Bonbon hrvatsku karticu ali posto Globaltel ima esim to resenje mi izgleda zgodnije. Za 1200 dinara dobijes 3 Gb interneta. Zanima me ako je neko koristio kako je prošao?
 
Ovi novi Globaltel paketi osim vise mogućnosti kombinovanja cenovno nisu posebno konkurentni,Vip sa zzuuper je i dalje povoljniji,primer mesečni Vip zzuper 300 paket koji se pretpostavljam najviše kupuje 300 din-100 min/sms, 2GB neo ka Vip,Globaltelov istog ranga je ovakav 300 din 1GB,50min/sms ili još jedan 300 din 100 min/sms.I ostale kombinacije su im čudne kao da nisu smeli da ugroze Vip možda je razlog korišćenje njihove mreže.
 
Uzbudljivi prepaid je postojao mnogo pre VIP-ovog zzzuper prepaid-a, još dok je VIP imao akciju Ledilo. Tada je paket od 600 din kod VIP-a parirao ovom kombinovanom za 500. Globaltel je imao više interneta, ako ne grešim, a VIP više minuta. Jedino je esim paket nov.
 
Ovi novi Globaltel paketi osim vise mogućnosti kombinovanja cenovno nisu posebno konkurentni,Vip sa zzuuper je i dalje povoljniji,primer mesečni Vip zzuper 300 paket koji se pretpostavljam najviše kupuje 300 din-100 min/sms, 2GB neo ka Vip,Globaltelov istog ranga je ovakav 300 din 1GB,50min/sms ili još jedan 300 din 100 min/sms.I ostale kombinacije su im čudne kao da nisu smeli da ugroze Vip možda je razlog korišćenje njihove mreže.

10 GB i 50 min za 600 din koji važe 30 dana. Sasvim korektna ponuda.
 
Pa kad je porediš sa Vip zzuper 600 nije osim što dobijaš više neta koji ćeš potrošiti ako koristiš aplikacije koje dobijaš besplatno na Vipu i 150 min više kao i neo min ka Vipu.Zato kažem da im paketi nisu konkurentni,dobro je naravno što imaš više izbora kombinacija i pakete od 300 do 1000 din.
 
Nazad
Vrh Dno