Šta je novo?

Gigatron reklamacija telefona

prospicajbebo

Zapažen
Učlanjen(a)
01.08.2023
Poruke
2
Poena
1
Zdravo, planiram mesecima da odnesem na reklamaciju telefon Apple iPhone 11. Kupljen u garanciji u gigatron prodavnoci, imam racun itd. Na telefonu je baterija doooosta oslabila. Battery health je na 88% i laicki receno ja mislim da je to zbog brzog punjaca koji sam kupio u gigatronu marke apple. Trenutno telefon punim dva puta dnevno da nekako izdrzi dan a kada sam ga kupio novembra radio je odlicno. Imao sam i problem sa mrezom koji sam prvo mislio da je zbog mreze A1 menjao sam karticu a problem je i dalje tu. Zanima me da li znate koliki je period cekanja popravke ili dobijanje novog uredjaja jer se uskoro selim i stvarno bi mi znacilo da mi ovaj telefon potraje minimum jos 4 godine. Lep pozdrav! Telefon je ocuvan nema jednu ogrebodinu…..
 
Svakako će ti reći da j garancija do zakonskom maksimuma od mesec dana. Ako je nešto jednostavno bude to često dosta brže ili valjda ako im je manja guzva. To je za generalno Gigatron robu. Ne znam dal apple ide brže ili ne
 
Ako ćeš da odneseš i da kažeš da je baterija oslabila, samo će eventualno da ga resetuju i da kažu da telefon radi normalno. Bezveze ćeš da se cimaš i da budeš bez telefona 10+ dana. Bolje idi u ovlašćeni servis da ti stave novu ORG bateriju. Po Apple-u baterija je za zamenu kad je ispod 80% BH. Za zamenu bateriju isključivo u ovlašćeni da bi bila originalna, nemoj da te farbaju ove male radnjice da su im baterije org
 
Slazem se nema svrhe da ga nosis sada bilo gde, verovatno ce ti vratiti telefon. Bolje sacekaj da mu health padne ispod 80% (sto ce se verovatno i desiti dok je telefon u garanciji), pa onda nosi u jedan od ovlascenih servisa.
 
Nema od toga nista, samo ispod 80% ako kaze, mozda ima neka sansa, a i to je slaba vajda kod nas.
Ne znam kako je uspeo (tj koliko mu je trebalo da) ode na 88% BH, 13 Pro koji imam 86% od launcha maltene.
 
Ne može to biti zbog punjača nikako, posebno u slučaju iPhone 11 kojem je max brzina punjenja 18W, niti je danas gotovo moguće da ogromne brzine punjenja degradiraju kapacitet u tako kratkom periodu.

U servisu bi morali da budu baš blagonakloni da bi ti u okviru garancije zamenili bateriju.

Sad opet zavisi, nije ni tih 88% indikativno ako ti kažeš da telefon puniš 2x... Ako baš ne drži punjenje i ne može bez punjača onda je baterija de facto defektna, neovisno šta pokazuje battery health.

Možeš recimo u iPhone da staviš neku krš bateriju, ona bi pokazivala 100% ali bi u praksi loše i kratko držala punjenje.

Tako da u slučaju ako ti baterija prosto "curi" onda bi i mogao sa tim objašnjenjem da zatražiš novu, ali direktno u servis, ne u radnju.
 
Zdravo, planiram mesecima da odnesem na reklamaciju telefon Apple iPhone 11. Kupljen u garanciji u gigatron prodavnoci, imam racun itd. Na telefonu je baterija doooosta oslabila. Battery health je na 88% i laicki receno ja mislim da je to zbog brzog punjaca koji sam kupio u gigatronu marke apple. Trenutno telefon punim dva puta dnevno da nekako izdrzi dan a kada sam ga kupio novembra radio je odlicno. Imao sam i problem sa mrezom koji sam prvo mislio da je zbog mreze A1 menjao sam karticu a problem je i dalje tu. Zanima me da li znate koliki je period cekanja popravke ili dobijanje novog uredjaja jer se uskoro selim i stvarno bi mi znacilo da mi ovaj telefon potraje minimum jos 4 godine. Lep pozdrav! Telefon je ocuvan nema jednu ogrebodinu…..
Zvao sam ih i 1. servis im je uzasan svaka druga rec se cuje 6 minuta sam bio na poziciji jedan za reklamacije, da bi mi se poziv prekinuo jer “Trentuno nemamo slobodnog agenta za Vas”. Onda sam ih na staru foru pozvao kad da zelim da kupim nesto i tu se agent javlja odmah ali je i dalje kvalitet zvuka bio krajnje nerazumljiv. Odnecu telefon do poslovnice jer nesto ocigledno nije u redu sa telefonom. Cak znam za slucaj da je covek kupio telefon kad i ja samo u drugoj prodavnici mislim da je bila tehnomedia, telefon puni na kineski punjac od 100 dinara bukvalno, i baterija mu duze drzi, nema problema itd. Mislim da mene izvlaci sto imam zvanicnu apple care garanciju i ovu nasu koja valjda traje 2 godine. I trazicu im ili drugi uredjaj ili popravku ovog ali ovlasceni servis. Najvise me nervira to sto sam za bukv 350 evra mogao da kupim polovan na kp i garant bi isto radio kao ovo sranje od 800€.
 

Prilozi

  • IMG_0417.jpeg
    IMG_0417.jpeg
    89.9 KB · Pregleda: 48
Preskoči Gigatron... Nosi telefon u ovlašćeni servis, ionako ti je u još uvek u zvaničnoj Apple garanciji.

U Gigatronu ima samo da ga prevrnu preko svoje ruke, odrade hard reset i prave se ludi.
I ni u kom ludilu ne spominji da sumnjaš na punjač, nikako uopšte ne spominji punjač.

Nego lepo pravac neki od servisa, reci prvo telefon punjenje ne drži, nemoj da ti uopšte battery health bude glavno uporište.

Ko zna, možda su ti prodali neki prepakovani iPhone sa nekom lošom baterijom.
Videće oni tamo sve.
 
Ko zna, možda su ti prodali neki prepakovani iPhone sa nekom lošom baterijom.

Ne siri besmislene dezinformacije i teorije zavere. Refurbished telefoni imaju drugaciji s/n i nikako se ne mogu prodavati kao novi. A i probaj da zamislis koliko Gigatron proda artikala na dnevnom nivou pa se zapitaj da li bi se bavili "prepakivanjem" telefona kao neka buvara u balkanskoj ili opskurni prodavac na KP.

Svaka škola se plaća
Da, i najcesce je placaju ti sto kupuju telefone za 350€ na KP
 
Ne siri besmislene dezinformacije i teorije zavere. Refurbished telefoni imaju drugaciji s/n i nikako se ne mogu prodavati kao novi.

Ko je spominjao refurbished... Refurbished je Apple sertifikovan telefon.

I koje teorije zavere? Teorija zavere da se u ovlašćenoj maloprodaji prodaje sve što što može proći kao novo, vraćeno/otpakovano/servisirano...

Prvi sam dobijao "nove" uređaje, od jednog A50 koji je stigao sa sve zaštitom na staklu i selotejpom umesto fabričkih stikera na kutiji... Pa kad se setim "vakum" spakovanog Redmi Note 7 koji je bio bez one obmotane folije na sebi ali sa gomilom otisaka prstiju na sebi... Laptopa koji sam dobio sa ispostaviće se zamenjenim ekranom...

Sve novo do novijeg beše, toliko da sam morao da se ganjam mesecima da im dokažem da nisu buvare nego gospodske prodavnice.
 
U ovom slucaju je to skoro nemoguce, jer postoji datum aktivacije telefona.
 
Koliko je tacno star telefon? Kog Novembra je kupljen? Ako si kupio Apple punjac, mada i da nisi ( svakako telefon se puni onom brzninom koju mu ploca dozvoljava ) mogao si i na 120w da ga kacis isto je. To sto ti je baterija na 88% takodje nista ne govori. Kako koristis tel, da li ga koristis dok je ne punjacu, da li ga punis 3x dnevno jer ga nikad ne napunis kako valja, da li ti je telefon na punjacu i na cebetu pa se zagreva daleko vise? Ima xyz faktora koji mogu uticati na 88%, a najverovatnije je nacin koriscenja. Ne znam zasto mesecima cekas da resis problem ako je ocigledan? Moj savet, nosi telefon direkno u Macolu i navedi problem. Moje misljenje 100% ce te odbiti je je baterija potrosni materijal i njena dugovecnost zavisi od tretmana korisnika.
 
Nazad
Vrh Dno