Šta je novo?

Gigatron Akcije

ŽeljkoPFC

Poštovan
Učlanjen(a)
21.02.2017
Poruke
69
Poena
60
Retko sam šta gledao na Gigatronu. Pre neki dan mi drugar kaže da je uzeo za burazera komp sa sve monitorom i ostalim periferijama i da je bilo povoljno. Odem sad da pogledam šta ima od gotovih konfiguracija i naletim na ovo:

https://www.gigatron.rs/gigatron_racunari/gigatron_prime_pro_i290-121547
Obzirom da će se ove cene menjati kroz vreme napisaću i ovde koja je razlika u cenama.
Osnovna cena: 145.990,00 dinara
Snižena cena: 73.990,00 dinara
Ušteda: 72.000,00 dinara

https://www.gigatron.rs/gigatron_racunari/gigatron_masters_tournament_edition-100735
Osnovna cena: 106.990,00 dinara
Snižena cena: 66.990,00 dinara
Ušteda: 40.000,00 dinara

Dablju ti ef, ovo još nisam video da neka prodavnica pravi ovakve popuste.
Da li su ti računari uopšte toliko koštali, ili je marketinški trik kako bi pomislili da zaista toliko uštedimo? Kakva su vaša iskustva? I vredi li uzeti te konfiguracije po tim sniženim cenama?
 
Trik, nista drugo. Ti racunari bi imali realnu cenu kada bi biki jos par hiljada manje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hahahaha sta sve necu videti. Al izgleda da pali, ljudi misle da ce neko da im da 70k din popust i brze bolje uzmu dok ne nestane :D
 
Mene samo interesuje kakve su regulative i zakoni u našoj zemlji što se tiče marketinga i da li je dozvoljeno ovako nešto. Neki laik koji se ne razume u računare kad naleti na ovo pomisliće kako mu se sreća osmehnula i kako je baš dobro uštedeo. Prilično sam siguran da se to zove varanje.
Jedan od tih računara što sam stavio odjednom više nije na stanju. Evo slika za drugi da ne pomisle lljudi da izmišljam.
http://prntscr.com/i1c1ot
 
Uzmes recimo:
-Ryzen 1200(11.000)
-AsRock AB350m Pro4(9.000)
-2x4GB DDR4 na 2666MHz(11.000)
-najjeftiniju 1050Ti(18-20.000)
-Evga White 500W(6.000)
-MS Industrial Winston(2.500)
-WD Blue 1TB(6.000)

Em prodjes jeftinije, em imas bolje napajanje, bolji hdd, bolje kuciste, bolji ram. Podignes klok procesora na 3.5-3.7GHz u dva klika.
Za tih ~70K moze da se uklopi i R5 1400 i sve ostalo isto, onda je vec primetno bolja konfa od ovih na "akciji".
 
Poslednja izmena:
Klasične j*j*rske fore, ali za ljude koji se vode geslom - skuplje je bolje, ovo je odličan popust!
 
Ma ne gledam uopšte kod njih da uzimam. U drugim temama sam kovao sebi neku konfiguraciju do 40k, ali izgleda da će mi ruku pasti više para nego sam očekivao tako da bih mogao uzeti ceo komp. Možda sačekam 12. februar da izađe R3 2200G pa da vidim koja će mu biti cena i hoće li ga uopšte biti odmah kod nas pa da na osnovu toga onda nešto sklopim do nekih 55-60k.
U svakom slučaju htedoh sa vama podeliti to što sam video, smešno i tužno u isto vreme, barem za one koji se prevare pa uzmu.
 
Obmana u najmanju ruku.
Pecaju neobavestene.
Gde nam ide IT......
 
ako pričamo o trgovini u IT-u, ne znam gde još može da ode sem da se prodaju delovi ko benzin 90ih.
na trošarini vidiš lika kako trlja šake i šapuće "kuleri, ploče, ventovi"...
 
Toga ima i previse po KP, limunima i slicnim oglasnim prostorima... :d
 
Al nije KP isto sto i prodavnica. Ljudi daleko vise imaju poverenja u Gigatron nego u KP(mislim na ljude koji mogu da pomisle da je ovo stvarno dobar popust).
 
Al nije KP isto sto i prodavnica. Ljudi daleko vise imaju poverenja u Gigatron nego u KP(mislim na ljude koji mogu da pomisle da je ovo stvarno dobar popust).

Није само поверење него и начин да много лакше могу реализовати куповину и нису ограничени на "кеш" варијанту као што је случај са КП и сличним сајтовима. Осим тога има много предности, пошто сви волимо мало да запиткујемо или мало више :D лакше нам је да одемо лично и питамо, онда највише одређује и начин плаћања, прогутаће причу са попустом, подићи кредит, отплаћивати на 12 рата или 24 рате или на чекове или на картице шта је коме доступно. Поред свега набројаног јесте и гаранција и остваривање исте...

Није ово само са хардвером него уопштено се прича око тога врти, да не кажем ако је још и изложено у радњи, милина да се то види у 360 степени, отвори и затвори :)
 
Poslednja izmena:
Ljudi imaju daleko više poverenja u Gigatron dok im ne zatreba reklamacija. Onda kreće igranka i da je bolje da su kupili od samog đavola [emoji14]

Što se tiče gledanja i pipkanja, ovaj pitanja u radnji, to sve možete u bilo kojoj radnji (mada je bolje na internetu, gugl mnogo više zna i nema razloga da obmanjuje), ne morate tamo (niti odmah) i da kupite.
 
@ŽeljkoPFC

"Dok je ovaca biće i vune"
Ako znas da koristis kalkulator - zakljucis da sam ovakve konfiguracije mozes sastaviti jos jeftinije....
 
Ovo je baš jako bezobrazno i da nešto vrede nebi hteli tako da obmanjuju one od kojih žive.

Ima ona njihova akcija svakog ponedeljka uveče za određene grupe proizvoda i kada je na nešto na 30% popusta onda tek budu za to jedva povoljniji od drugih. Toliko su im cene naduvane.

Verovatno prolazi kod nekoga ko nije obavešten. Sve u svemu tuga i jad.
 
Pljujete po Gigatronu a sve prodavnice IT opreme imaju naduvane cene. Ništa, lepo vi otvorite prodavnicu PC opreme pa konkurišite povoljnijim cenama........
 
tako je Vedzita, ostro im reci jesi li ili nisi ponosni Sajonac :)
 
Pljujete po Gigatronu a sve prodavnice IT opreme imaju naduvane cene. Ništa, lepo vi otvorite prodavnicu PC opreme pa konkurišite povoljnijim cenama........
Tebi ako kad oni prdnu mirise na cvece nama ne. Kad te neko bezobrazno dere neces se sagnuti i stisnuti zube kao ti.

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока
 
Tebi ako kad oni prdnu mirise na cvece nama ne. Kad te neko bezobrazno dere neces se sagnuti i stisnuti zube kao ti.

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Priča o naduvanim cenama stoji, ali priča da je Gigatron babaroga a ostale prodavnice dobrice, NE. Meni smeta što ste se zakačili za jednu prodavnicu a ostale to isto rade......Problem "Akcija, Popust, Veliko sniženje" je vezan za celo tržište ove naše države a ne samo Gigatrona. Toliko od mene!


edit: Čovek je tražio savet a pošto ga je dobio ne vidim razloga postojanje ove teme.
 
Poslednja izmena:
Nije ovde problem što su im cene generalno više od drugih na tržištu, problem je što primenjuju praksu obmane kupaca kako bi ih naveli (prevarili) da mukom zarađen novac potroše kod njih.
 
tu je resenje - onaj ko misli da obmanjuju kupce moze iskoristiti

Zakon o oglasavanju
clan 16.
Zabranjeno je oglašavanje prodajnih podsticaja kojim se oglašava navodna rasprodaja ili prividno sniženje cene robe ili usluga, obim sniženja ili slično, ako je ranija cena neistinito prikazana ili je roba bila ponuđena po ranijoj ceni u zanemarljivo kratkom periodu.

za pokretanje postupka te ako inspektor potvrdi navode iz prijave onda ide
clan 78.
Novčanom kaznom u iznosu od 300.000,00 do 2.000.000,00 dinara, kazniće se za prekršaj pravno lice ako:
6) oglašava prodajne podsticaje suprotno članu 16. ovog zakona;

znaci lepo pripremiti prijavu sa dokumentima koji potvrdjuju tvrdnje i pomoci budzetu RS :D
 
gigatron bas ima takve lazne akcije

ja sam kupio acer laptop sa i3 procesorom, 4gb rama i 500gb hardom za moje, 2016. godine na leto za 32k dinara

na pocetku 2017. takav isti model, ali sa pentium procesorom, navodno snizen sa 47k na 36k i kao vauuuu popust


kod tehnomanije isto... lenovo u41-70 sam ja platio 60k dinara, model sa 4gb rama, i5 procesorom i 500gb sshd
taj isti model posle par meseci navodno snizen sa 84k na 74k dinara
 
Poslednja izmena:
Da je ovo normalna država, popili bi debelu kaznu pa bi sledeći put dobro razmislili da li će tako da oglašavaju robu.
 
Kome smeta jak Gigatron :-devil-:

Da nije njega i njemu sličnih, mi bi još uvek sklapali ralunare po garažama :smoke:
 
Eto, ispadoše i humanitarci, rade za narod :D

Da nema njega i njemu sličnih bili bi drugih da nas muzu ;)
 
Poenta je da mora neko :)

Neko gore rece da otvorimo prodavnicu sa povoljnijim cenama. Ih, kada bi otvoriti neku vecu prodavnicu bilo tako lako, bez da se braca i ostali pitaju, mnogi bi to uradili ;)
 
Visoka cena je jedno, a jadan odnos prema kupcima, kako pri reklamacija tako i pri magarčenju sa "popustima" je nešto sasvim drugo.
 
Nazad
Vrh Dno