Šta je novo?

gigabyte z170x-gaming 5 bios problem

freddie

Poštovan
Učlanjen(a)
18.10.2014
Poruke
31
Poena
59
pozdrav svima,vlasnik sam ove gigabyte ploce,koja je radila odlicno,ali od kada sam preko q-flash update-ovao bios sa verzije f4 na verziju f20,ne radi mi usb tastatura(logitech g510s) u biosu,cak i kada sam manuelno ukljucio opciju legacy usb support u biosu,ona samo svetli ali nista ne radi,ali kada sam ukljucio neku staru sa ps/2 konektorom,ona radi normalno,pa ako neko ima iskustva sa ovim da podeli ili da zna kako mogu da vratim staru verziju biosa,jer sam probao da preko q-flash instaliram verziju f4 ali bios dozvoljava samo upgrade na novije verzije,pa sam u dilemi sta da radim.
Inace ploca je kupljena pre 15 dana u madjarskoj i ima 3 god. garanciju
Hvala unapred na pomoci
 
naknadnom analizom je utvrdjeno da druga obicna usb tastatura (hama) radi u biosu,a logitech ne,tako da je moguce da nije kompatibilna sa novim bios-om
 
Oce tako da zezaju tastature, drug ima dve usb tastature, jednu CM neku a drugu a4tech, CM mu ne radi u biosu a4tech radi.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
sada,kad bi neko znao kako da se downgrade bios da objasni bio bih mu zahvalan
 
problem resen,pisao sam direktno gigabajtu i da covek ne poveruje,trazili mi celu konfiguraciju i periferije i za 4 dana mi napravili verziju biosa koja je kompatibilna sa mojim komponentama i poslali mi,ja flesovao bios i sve radi odlicno. hvala svima :banana::angel:cheers:happy:
 
Interesantno.

Ima neku sledeću oznaku verzije ili je ista?
 
Zahvaljujem.
 
Nazad
Vrh Dno