Gigabyte RX 570 4GB Black Screen

Neki Tamo Lik

Flash Drive
Učlanjen(a)
30.03.2021
Poena
1
Pozdrav drugari, imam problem sa grafičkom gigabyte rx 570 4gb. Ona poseduje mining bios i korišćena je za gaming.
Na starom računaru je sve perfektno radila
(H110M-R, G4600, 8gb 2133mhz crucial)

I sada kada sam uzeo nove komponente
(B560 pro4, i5 10400f, novo napajanje seasonic s12 III 650w i kućište MS Titan 2 Pro) i prikačio gpu, uopšte ne daje sliku. Čuje se onaj beep zvuk 5 puta.

Vratio sam je na stari računar (koristio sam isti ram, hdd), skinuo sam najnoviji bios i flešovao je. Zatim sam je prebacio u novi računar i sve je okej bilo, imao sam sliku, najnormalnije se bootovao. Ali čim sam instalirao drivere dobio sam neki glitch(zelenu ili crnu sliku) i onda moram da restartujem komp. Takodje i kada udjem u igru odma slika postane crna.

Zanima me vaše mišljenje
Pozz :)

sam633

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
23.11.2011
Poena
63
Čim ne može da radi u 3D modu, to je za otpis.

Mene interesuje, da probaš da pokreneš render u GPU-Z.

U GPU-Z, u sredini, sa desne strane, imaš znak upitnika. Klikom na to, dobićeš opciju "Start Render Test".

Ako se nešto čudno dogodi, pod uslovom da je sve na default-u, kao što je napisano na početku, to je za otpis.

Neki Tamo Lik

Flash Drive
Učlanjen(a)
30.03.2021
Poena
1
Sacuvao sam njen prosli bios (mining bios) i fleshovao sam je. Ubacio sam je na stari komp, instalirao drivere, patchovao sa atikmdag i sve radi okej.
Nije nista zaglitchovalo, nije ni izbacivala onu zelenu sliku.
Uradio sam taj render test, nije se nista cudno dogodilo, sve je okej bilo.
Usao sam u cs:go i sve najnormalnije, nije mi izasao onaj black screen ili green screen.
Post automatically merged:

Evo ss iz gpu-z
Post automatically merged:

Sada ne znam zasto na novom pc-u ne daje sliku.
Ne razumem se bas najbolje, ali mislim da je do biosa, sta ti mislis?

Prilozi

• ss.PNG
    ss.PNG
    84.5 KB · Pregleda: 21

Rick

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
15.03.2011
Poena
63
Probaj u biosu podesiti da je Primary Graphics Adapter>PCI Express.

Neki Tamo Lik

Flash Drive
Učlanjen(a)
30.03.2021
Poena
1
Mislim da sam to već probao i nije dalo rezultata. Jedino da nadjem nekako fabrički bios. Ja se i ne razumem toliko, da li neko možda zna koji bi bios odgovarao?
A kada sam je pre fleshovao na bios iz 2019, davala je sliku ali je izbacivala black screen ili green screen (kada se instaliraju driveri ili kada se udje u igru), to je verovatno zato što sam skinuo pogrešan bios.
Tada se i ona memorija promenila sa Hynixa na Samsungovu.
Inace na grafickoj je nalepnica i pise Gigabyte rx 570 4gb Mi.
Jel to ,,Mi'' kao za majnovanje, tipa neki poseban edition?

Neki Tamo Lik

Flash Drive
Učlanjen(a)
30.03.2021
Poena
1
Da, to je ta kartica.
rev 1.1
Sada ima ova 3 biosa: F93, FZ3 i FY3
Koji da skinem od ta 3?

Prilozi

• 1617181989600_21791024373169754.jpeg
    1617181989600_21791024373169754.jpeg
    215.6 KB · Pregleda: 12

danilo989

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
31.10.2006
Poena
48
Skini kuler i pogledaj koja je memorija na kartici, Hynix, Samsung ili Elpida. Najverovatnije je Hynix, sobzirom da se za rev 1.1 navodi samo Hynix sa Gigabyte sajta. Ako jeste, moras utvrditi sa kojom varijantom biosa je dosla kartica, FY*, FZ*, ili F9*. Uploaduj svoj originalni bios na TPU i videces pod BIOS internals stavku RX5704M.FZ0 ili nesto slicno. Na osnovu tvog prethodnog posta, ako je to originalni BIOS koji si spominjao, onda treba da flesujes FZ3.
Kartica ne poseduje dual BIOS koliko vidim, na nekim Gigabyte modelima prebacivanje dual-bios switch-a se odradi promenom display konektora na koji nakacis monitor. Iz tog razloga se ne bih previse zezao sa flesovanjem razlicitih verzija BIOSa, ali ako si hrabar probaj i F93 i FY3 ako FZ3 bude problematican.
Pitanje je da li je prethodni vlasnik ispostovao ovu proceduru oko verzija, pa je upitno da li je taj (mining) BIOS originalan za tu karticu.

sam633

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
23.11.2011
Poena
63
Jeste, tako je Gigabyte radio u prošlosti.

Verovatno je i danas tako.

Neki Tamo Lik

Flash Drive
Učlanjen(a)
30.03.2021
Poena
1
Update: Fleshovao sam FZ3 i sve radi perfektno.
Odmah je prepoznalo karticu, cak nisam morao ni da patchujem drivere.
Testirao sam je u igrama i sve radi.
Nisam dobio nikakve black ili green screenove.

Hvala što ste izdvojili vaše vreme da mi pomognete <3

Vrh Dno