Šta je novo?

Gigabyte-ove revizije svega i svačega

Kad pre...
 
Gigabyte to radi od kad postoji. A koliko vidim, počeće i Asus. ROG Maximus Z690 Hero ploče se zapaljuju same od sebe jer je dioda na napojnom delu za memoriju zalemljena naopako. Pogrešan polaritet.

Ja imam Gigabyte Aorus RTX 3070 v1.1, a koliko sam video jedina razlika između 1.1 i 2.0 je ta što je 2.0 kartica LHR.
 
^
Kondezator, ne dioda. Ali u svakom slučaju bi bio sličan ishod :)

Gigabyte izgleda ima probleme sa xmp profilima i m.2 ssd-ovima.
 
Zar Gigabyte nije imao problem sa Eagle 3080 karticama ? Neki problem sa konektorom za napajanje ? Ili grešim ?
 
Uh, drugi deo moje poruke se odnosio na nove z690 ploče, nisam baš bio najjasniji, izvinjavam se.

Za grafičke ne znam konkretno, ali generalno mislim da je kvalitet ili makar kontrola kvaliteta consumer hardvera očajna u poslednje vreme.

Možda ni ranije nije bilo mnogo bolje, ali su standardi bili "opušteniji" pa je prolazilo.
Za pcie 4 mora više da se vodi računa na layout zbog signal integrity - a, isto i sa brzim ram memorijama, plus različite topologije. Potrošnja svih komponenti duplo veća nego pre 4-5 godina. Uz to rgb ovo-rgb ono sa ko zna kakvim kontrolerima, sve to na istom pcb-u...
 
Uh, drugi deo moje poruke se odnosio na nove z690 ploče, nisam baš bio najjasniji, izvinjavam se.
Nema zabune. Sve što si rekao je na mestu. Ja sam samo naveo Asus sa tim katastrofalnim problemom. Kontam da će se ispravljena verzija imati novi broj revizije.
Za grafičke ne znam konkretno, ali generalno mislim da je kvalitet ili makar kontrola kvaliteta consumer hardvera očajna u poslednje vreme.
I dalje nikome nije jasno kako je to sa Asus pločom moglo da se desi, jer je kontrola potpuno automatizovana. Sistem ima high resolution sliku u bazi sa kojom se upoređuje svaki proizvod koji izlazi sa proizvodne trake. Ovo sa kondenzatorom je kardinalna greška koju bi tako automatizovan sistem odmah primetio i sprečio. Sumnja se da kontrole uopšte nije ni bilo.
Možda ni ranije nije bilo mnogo bolje, ali su standardi bili "opušteniji" pa je prolazilo.
Za pcie 4 mora više da se vodi računa na layout zbog signal integrity - a, isto i sa brzim ram memorijama, plus različite topologije. Potrošnja svih komponenti duplo veća nego pre 4-5 godina. Uz to rgb ovo-rgb ono sa ko zna kakvim kontrolerima, sve to na istom pcb-u...
Sve ke to OK kada se takvo čudovište od kartice nalazi u dobro provetrenom kućištu. Evo našao sam konretan info u vezi Gigabyte Eagle 3080 kartica sa lošim konektorom. Link.

Ovaj deo je zabrinjavajuć:

"This can prevent you from plugging in the power connector, prevent it from making a connection and may result in pins coming loose and the card no longer working. At least one report of melting pins reported and fear of fire risk."
 
Ja imam Gigabyte B450 Aorus Elite Rev. 1.0, a koliko vidim postoji i Rev. 2.0 :) Imao sam problema oko XMP profila, jednostavno racunar nestabilan na toj frekvenciji posne par mjeseci rada(3200)par dana se zezao oko toga, proradilo samo od sebe bukvalno...MemTest86 prijvaljivao gresku, sada sve ok. dal' je do Gigabyte-a ko ce ga znati, al' nekako mi ne ulijavaju vise povjerenje.
 
Nazad
Vrh Dno