Šta je novo?

Gforce2 + kabal + TV = losa slika?

|smile|

Čuven
Učlanjen(a)
19.12.2001
Poruke
257
Poena
619
Imam gforce2mx i 10metara kabal koji sam spojio sa TV-om,
pojavljuje se bela linija na sred ekrana na TV-u a slika ide gore dole seta...

Sta je u pitanju da li neko zna?
Sstavljao sam B-PAL par zemalja ali isto? :eyebrows:
Da li je mozda do kabla ili nesto nisam podesio kako treba?

help...
 
Jako slican problem sam imao kod drugara kad je uzeo karticu sa TV izlazom. Celo popodne smo podesavali, menjali drajvere i nista. Dok na kraju nisam izvukao antenu iz Tv-a. To je pomoglo. Probaj...
 
Možda je zbog dužine kabla-tako dugački kablovi moraju da budu jako kvalitetni. Probaj da nekeko približiš komp i tv pa probaj onda, ja sam imao slučaj da slike na tvu, koji je bio udaljen 6-7 m uopšte nije bilo a kad sam ih "spojio" na 1 i po metar slika je bila super.
 
fala kustera izvadio sam kablovsku i sve radi kako treba, e sad novi problem:)
kako to da mi film radi al subtitle se nevidi na TV-u a na monitoru ga ima
sta treba da se uradi?
probao sam samo MV2PLAYER, jel treba neki drugi prog ili sta?
 
Poslednja izmena:
Trebas da instaliras vobsub ili divx g400 koji ce da rade sa titlovima odnosno da ga prelepe preko filma bar je kod mene to tako radilo
 
Moras postaviti da ti TV bude primarni. Onda ces dobiti titlove na TV-u, a na kompu ih nece biti.
 
I za tu kartucu obavezno koristi TVTool 7.0.3, PAL60, 768x576.
Razlika u kvalitetu slike je ogromna u odnosu na drajvere.
 
Da ne bi morali da vadite antenu iz TV (najčešće se javlja kod starijih tipova TV-a ) potrebno je da na antenski kabl ubacite kondenzatore od 100pF na red(skinite na delu kabla izolaciju i prekinite masu pa između ta dva kraja zalemite kondenzator) i tako galvanski odvojite TV i naizmenični signal iz kablovske (oko 50V)
 
... ubacite kondenzatore od 100pF na red...

A koliko 100pF kondenzatora na red?
 
Samo 1 kondenzator a ako bude i dalje problema isto tako 1 kondenzator staviti na red i na vrući kraj(žica u sredini koaksijalnog kabla).
 
JA sam imao slican problem kada mi je bila rezolucija na monitoru veca od 1024 x 768 ... Ne znam zasto i zbog cega ali to je bio problem ....
 
Meni ima slike, ali je contrast jako loš. Uopšte kvalitet slike nije kao na monitoru. Što se TV Tool-a tiče, jel može da se koristi na ATI Radeon karticama. Moja je 9100. Ranije nije radilo, pa me zanima da li sad može sa šljaka.
 
Aleksej je napisao(la):
Meni ima slike, ali je contrast jako loš. Uopšte kvalitet slike nije kao na monitoru. Što se TV Tool-a tiče, jel može da se koristi na ATI Radeon karticama. Moja je 9100. Ranije nije radilo, pa me zanima da li sad može sa šljaka.
Ne. Mada ni nema svrhe. Isto kao što nema svrhe ni na novim nVidia karticama.
 
Stavi novije drajvere, ukljuci overlay u player-u (preporuka Crystal player) i stavi full screen video (u drajveru0 na secondary display.
 
Ja koristim BSPlayer i od Overlay modova uključen mi je Overlay Mode 1. Postoji i Overlay 2 (mixer overlay). Čemu služi ovaj drugi?
 
jddipqd je napisao(la):
I za tu kartucu obavezno koristi TVTool 7.0.3, PAL60, 768x576.
Razlika u kvalitetu slike je ogromna u odnosu na drajvere.

Gde da nadjem taj 7.0.3? Gde god potrazim on mi da da skinem najnoviji. Jel moze i taj ili bas mora 7.0.3 (graficka je GF2 obicna, ne mx).
 
Sime je napisao(la):
Gde da nadjem taj 7.0.3? Gde god potrazim on mi da da skinem najnoviji. Jel moze i taj ili bas mora 7.0.3 (graficka je GF2 obicna, ne mx).
7.0.3 je jedina verzija koja kod mene može da upali 768x576 fullscreen. Pitao sam autora zašto kasnije ne mogu, ali je on tvrdio da gf2 uopšte ne može da inicijalizuje taj mod i da nijedna verzija tvtoola to ne omogućava.
U suštini, ako ti ne treba nView podrška uzmi 6.8.4.3, a ako ti treba onda neki iz 7.x grane (probaš dok ne nađeš verziju koja ti najbolje radi). Verzije 8.x i 9.x preskoči u svakom slučaju.
Takođe, pogledaj i PM.
 
jddipqd je napisao(la):
7.0.3 je jedina verzija koja kod mene može da upali 768x576 fullscreen. Pitao sam autora zašto kasnije ne mogu, ali je on tvrdio da gf2 uopšte ne može da inicijalizuje taj mod i da nijedna verzija tvtoola to ne omogućava.
U suštini, ako ti ne treba nView podrška uzmi 6.8.4.3, a ako ti treba onda neki iz 7.x grane (probaš dok ne nađeš verziju koja ti najbolje radi). Verzije 8.x i 9.x preskoči u svakom slučaju.

Zanimljivo...

Evo upravo gledam 768x576 fullscreen sa GF2 i 9.6.3 !?!

Drajveri su valjda 56.72 na Win2K (mrzi me da palim VNC a na TVu
je sitno).

Doduse na toj masini ne postoji monitor (HTPC), al' sigurno ga je bilo
dok se podesavalo, tako da ce problem ipak biti do izlaznog cipa.

Philips 7102 (il' 7104) je u pitanju.


----------------
Dodatak :
"If no monitor is connected to your PC then I recommend to use the
monitor dummy (s. archive). Otherwise you may get problems like that
you can´t use the special resolutions (768x576 and 720x480). Also the
disabling of Macrovision does not work! "

tvtool.de/faq


Jeez....

Covek il' ne zna sta mu program radi ili bi trebalo da osvezi FAQ.

Em radi 768x576 bez monitora, em uklanja makroviziju (izlaz zaboden
u VCR).

Cccc...
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da upalim 768x576. Pregledao sam njihov forum, probao sam 7.0.3 i 6.x verizju i nema... Slika na tv-u mi ima neku odvratnu zakrivljenost i ne stoji na centru TV-a. Sta da se radi... ponadao sam se da ce mi 7.0.3 resiti problem, ali nista.
 
Vrh Dno