Šta je novo?

GF N6500 (ASUS) Extreme ?

nemanja_scg

Slavan
Učlanjen(a)
10.02.2006
Poruke
231
Poena
319
uzeo sam ovu graficku pre par dana ... a slabo gde mogu da procitam recenzije ... ae ko ima iskustva neka napishe neshto kako je zadovoljan i tako to, cisto da znam da li sam se zeznuo :)
 
Pa ti je imas u rukama i samim tim bi ti trebao da znas jesi li se zeznuo ...
 
to cu znati za par dana kad je budem istestirao, sad se vishe bavim drugim stvarima oko kompa pa jednostavno nemam vremena ... rekoh da pitam ... lakshe je :) a posle cu da vidim kakav je primerak kod mene ... jako kratko imam mashinu! (btw celu mashinu sam novu uzeo pa zato nemam vremena)
 
ali da ... fora je u tome da ne zaboravim shto ja stvarno nemam pojma o grafici ... ja se bavim zvukom ;)
 
Instaliraj neki od 3d markova i istestiraj, pa ces videti kakva je :)


...Framerate is life...
 
da nije to derivat 6200??
 
Po nazivu nit srdi nit mirise :)
 
Mislim da je to neki TC 64-bit i sve sto ide uz to ...
 
nije derivat 6200 ...
tacan naziv proizvoda je :
ASUS Extreme N6500/TD/128MB DDR2/GF6500/PCIe
bla bla . ne pishe nigde da li je 64bit ili 128bit

ma vazno je da ima 3god garancije :D hehe
 
Ne moze da ne pishe, pogledaj na kutiji negde pishe sigurno, "64/128 bit memory interface"...
 
gledao ... i na kutiji i na specifikaciji ... ili sam ja tjorav ... ili ne pishe!
 
Instaliraj program everest i pogledaj u njemu sigurno pise.
 
Videh je ja na tren.Radi na 400/ 700 i seca na COD2 :)
 
i sve u svemu nisam se zeznuo ? ili jesam ? znam da je jeftina. niti meni treba za igrice (igram samo fudbal menadzera) i film poneki ... btw mashina mi je pravljena za sound eng.
vazna mi je stabilnost, ne i OC.
Imam:
Venice 3000+ (E3)
Gigabyte GA-K8NF-9 nF 4-4x
1x 1GB Kingstone BGA
WD 740GD Raptor 10.000RPM
Grafiku znate ...
Sound Card: TerraTec Phase 28
monitor SyncMaster 997mb
etc ..
 
nemanja_scg je napisao(la):
i sve u svemu nisam se zeznuo ? ili jesam ? znam da je jeftina. niti meni treba za igrice (igram samo fudbal menadzera) i film poneki ... btw mashina mi je pravljena za sound eng.
vazna mi je stabilnost, ne i OC.
Imam:
Venice 3000+ (E3)
Gigabyte GA-K8NF-9 nF 4-4x
1x 1GB Kingstone BGA
WD 740GD Raptor 10.000RPM
Grafiku znate ...
Sound Card: TerraTec Phase 28
monitor SyncMaster 997mb
etc ..

U principu nisi,s'obzirom na svrhu kompa,dobro si izabrao.Kasnije ces ako zelis i imash kinte moci da je zamenish za neku jacu kartu(7600 na prime...)

Poz
 
nije loshe ako neces da igrash igrice !!
Mada bi PES5 radio sigurno !!
 
Na defaultu radi kao 9550 kada se oveklokuje radi skoro kao 9600pro, znaci nije nesto ali boze moj
 
to cudo od 6500 nece nikada da radi kao 9550 a kamoli kao 9600pro. drugarica je ima i po nacinu rada ja bih je stavio na mesto gde i moja stara MX440 gf4 posto NFSMW gura bas kao i mx440. inace graficka je po meni totalno bezveze pogotovu te turbocache verzije koje su se pokazale NIKAKO
 
Epa sad probao sa FC, Doom3, 3dmark tako da nepricam napamet, kartica nije nesto ali je sasvim upotrebljiva jeste da je memorija 64bit ali 2.8ns pa su i taktovi takvi u svakom slucaju FC radi kao na 9550 a Doom3 prilicno brze. 3dmark rezultati su za nijansu slabiji nego na 9550 kada se ekstremno occ ali 3600 poena u 3dmark2003 (naravno kada se overklokuje) nije malo i daleko je bolje od bilo koje MX440, gf3, GF4200ti, 5600
 
Ja sam takvu graficku nekome skoro namestio i shvatio da bez osmice sa strane njeno pasivno hldjenje ne moze da izdrzi NFS MW, jednostavno se zapuca.... Kartica jeste 64bitna i TC (malo je veca od prosecnog modema)...
 
evo ovako ... znaci ja koji se nerazumem u graficke karte (priznajem :d) ... toliko znam, da poshto imam i dalje komp (kewa i tjale ga koriste) koji ima MX440, znam toliko da je ovo mnogo bolja kartica (igrao Pharaoh, koji dodushe nije uopste zahtevan... i uradio 3D Mark ...) i razlika generalno u radu se i vishe nego vidi ... dobro refresh rate je isti (mada ne znam sta to znaci, ali nema veze) hehe ... i znam da rezolucija je mnogo bolja, i slika generalno je mnogo cistija (dobro sad imam 19" SyncMaster 997MB , a tamo je onaj obicni SyncMaster 17" mislim da je 754 .. tako neshto, onaj najzastupljeniji) sve u svemu ... dobro kazete da menjam ovu karticu ako hocu da igram igre ... dobro mozda opicim WOW ... hoce li mi raditi ? o tome nisam razmisljao jer sam imao dial up... ali sad kabal reshava .... znaci pitanje hoce li mi raditi WOW ili da menjam kartu ? jer mi se ne kupuje igra, pa posle da vidim da nece da mi radi!
ali prvo na listi kupovine je: jos jedan raptor 740GD pa u raid 0, jos jedan modul 1x 1GB memorije ... pa tek onda (mozda) GPU , ali je dobra stvar shto ovu mogu da prodam, pa da dodam "i vishe nego duplo" za GPU ...
znaci moje pitanje je ... jel mogu da igram ja WOW ili ne ? konfiguraciju znate .. skrol na gore :)

poz,
Nemanja
 
Nazad
Vrh Dno