Šta je novo?

GF MX 200 32mb overclocking,kako???

npetar

Čuven
Učlanjen(a)
23.01.2002
Poruke
2,564
Poena
679
Koliko je maksimalno moguc overclock ove kartice(inno vision)?
Da li je to moguce uraditi pomocu Power strip-a?Mora li da se
brcka po registiju?????;)
 
reply

samo uzmes powerstrip, udjes u advanced properties, i podizes polako brzinu memorije, brzina procesora je mnogo manje vazna, dok ti kartica radi stabilno, i svaki put kad podignes za malo, probas neki test program za graficku..., koliko mozes da ides to zavisi samo od tvoje kartice,...
recimo da su neke koje sam ja nasviravao radile od nekih 380, pa navise,...
...to znaci da moze slobodno da krenes od neki 360-370...
 
Re: reply

bigneda je napisao(la):
samo uzmes powerstrip, udjes u advanced properties, i podizes polako brzinu memorije, brzina procesora je mnogo manje vazna, dok ti kartica radi stabilno, i svaki put kad podignes za malo, probas neki test program za graficku..., koliko mozes da ides to zavisi samo od tvoje kartice,...
recimo da su neke koje sam ja nasviravao radile od nekih 380, pa navise,...
...to znaci da moze slobodno da krenes od neki 360-370...

O kojih ti 360 , 370 prichash. To je MX kartica, znachi start je nekih 166, pa na dalje. To o chemu ti prichash je verovatno neli GTS ili Ultra.

Probaj Core na 200, a memory na 190, mislim da joj je to neki plafon. Mada s' obzirom da je to MX200 (64bit intrface) nece ti OC bash mnogo pomoci
 
A sa registrijem nemas nikakve veze. Ceo posao ti zavrsava Power strip npr.
 
nikako krenuti od 360 (kod sdr memorije) vec od pocetka (166 ili koliko vec ne znam) u malim koracima (od po 5)
 
Kod mx200 ja se ne bih ni usudio da OC...stvarno nema razloga.


pozdrav
 
sto se tice brzine, nisam LUPIO moj MX200 inace inovision, 64-bitno djovno, stvarno radi na 379MHz kako kaze powerstrip...
mozda je neka greska do njega, nije zajebancija, sve ostale kartice lepo prikaze, MX400, MX2 itd. kod njih memorija krece od 166 pa nadalje, jedino kog ovog MX200 i kog stare 256 mi pokazuje brzinu memorije od 330 ili 340MHz pa nadalje...
DDR nisu bili sigurno, jer bi primetio razliku u 3Dmarku, ovaj MX200 nemoze da nagura 70fps u prvom testu...
predpostavljam da on tu memoriju mnozi sa 2 iz nekog razloga, to bi imalo smisla, znacilo bi da mi sada occ MX200 radi na nekih
190MHz...
 
Hvala svima, mada nisam bas mnogo postigao ipak sam zadovoljan s obzirom da mi vise igrice ne koce u rezoluciji
1024*768*32
 
bigneda je napisao(la):
sto se tice brzine, nisam LUPIO moj MX200 inace inovision, 64-bitno djovno, stvarno radi na 379MHz kako kaze powerstrip...
mozda je neka greska do njega, nije zajebancija, sve ostale kartice lepo prikaze, MX400, MX2 itd. kod njih memorija krece od 166 pa nadalje, jedino kog ovog MX200 i kog stare 256 mi pokazuje brzinu memorije od 330 ili 340MHz pa nadalje...
DDR nisu bili sigurno, jer bi primetio razliku u 3Dmarku, ovaj MX200 nemoze da nagura 70fps u prvom testu...
predpostavljam da on tu memoriju mnozi sa 2 iz nekog razloga, to bi imalo smisla, znacilo bi da mi sada occ MX200 radi na nekih
190MHz...

Shibni mi taj Power trip pa da se i ja veselim malo:D
 
bigneda je napisao(la):
sto se tice brzine, nisam LUPIO moj MX200 inace inovision, 64-bitno djovno, stvarno radi na 379MHz kako kaze powerstrip...
mozda je neka greska do njega, nije zajebancija, sve ostale kartice lepo prikaze, MX400, MX2 itd. kod njih memorija krece od 166 pa nadalje, jedino kog ovog MX200 i kog stare 256 mi pokazuje brzinu memorije od 330 ili 340MHz pa nadalje...
DDR nisu bili sigurno, jer bi primetio razliku u 3Dmarku, ovaj MX200 nemoze da nagura 70fps u prvom testu...
predpostavljam da on tu memoriju mnozi sa 2 iz nekog razloga, to bi imalo smisla, znacilo bi da mi sada occ MX200 radi na nekih
190MHz...

Naravno da je DDR, samo 64bitna, zato je tako spora. A i to je MX200. Uh bre, najgora kombinacija.
 
gladiac je napisao(la):
Shibni mi taj Power trip pa da se i ja veselim malo:D

Power trip, udvostricava moci vase graficke katrice :D
 
Nije to nikakav MX200 sa DDR memorijom.... to ne postoji. Greska je verovatno u detonatorima, jednostavno nece lepo da se ocita clock memorije (uvek cita kao da je DDR u pitanju, ako podelite sa dva dobicete tacan clock memorije). Jedino je RivaTuner upotrebljiv (i on prijavljuje slicnu gresku ali pored ipak pise stvaran clock memorije). Probao sam sa Inno3D, Gainward i Prolink MX400 modelima i svima je prijavljivao istu gresku. Stvarno ne znam sta je problem...
 
Evo i kako radi RivaTuner (overklokovan Prolink MX400 - 210/229)
 
Nazad
Vrh Dno