Šta je novo?

GF 260 ili 275

Kapetan DZo

Slavan
Učlanjen(a)
28.08.2007
Poruke
498
Poena
319
Zanimam me vase misljenje koja od ove dve i od kog proizvodjaca?Bilo bi pozeljno sto jeftinija
 
gtx 260 216sp extreme +

nije sto je moja , vec je odlicna cena za fabricki klokovanu kartu koja je tad skoro u rangu sa 275icom

14500 din , na PM ako te zanima u kojoj radnji u bg :)
 
gtx 260 216sp extreme +

nije sto je moja , vec je odlicna cena za fabricki klokovanu kartu koja je tad skoro u rangu sa 275icom

14500 din , na PM ako te zanima u kojoj radnji u bg :)
Kakve su ti temperature kartice?Ako mozes da kazes koliko je u idle a koliko u load-u kad se potera neka igrica?Da li je bucna kartica?Da li moze da se kontrolise vent.na grafickoj?Jos nesto me interesuje posto kazes da je fabricki klokovana na koliko radi gpu?Eto daj malo utisaka o kartici.
Pozdrav.
 
Zanimam me vase misljenje koja od ove dve i od kog proizvodjaca?Bilo bi pozeljno sto jeftinija

sacekaj jedno mesec-dva da se malo popune domace prodavnice, stabilizuju (opadnu) cene 5850 karti i lepo uzmi sebi jedan komad. Zasto ulagati u DX10 kartu 150 ili 180eura sada kada ce za 2 meseca biti 5850-ki za 180-190eura, a doticna "satire" GTX285.
 
Poslednja izmena:
izgleda da cu sacekati jer mi sve igre rade i na 8800 GT.Da NV izbaci svoje adute i da se cene jos spuste sata mislite da li ce to biti do nove godine ili ja bolje uzeti za mesec-dva 5850
 
Kakve su ti temperature kartice?Ako mozes da kazes koliko je u idle a koliko u load-u kad se potera neka igrica?Da li je bucna kartica?Da li moze da se kontrolise vent.na grafickoj?Jos nesto me interesuje posto kazes da je fabricki klokovana na koliko radi gpu?Eto daj malo utisaka o kartici.
Pozdrav.

tek sad videh ovo.

elem, temp u idle je oko 46-47, mada ja imam CM stackera sa dosta ventilatora pa i to utiche na temp.
kartica je necujna na 40% ventilatora koliko je postavljeno po defaultu, mozes naravno kontrolisati obrtaje, ja to radim preko Evga precision , mada za sad mi je na def-u.
u full loadu,ide oko 70c , stepen gore dole..
za oc vrednosti si mogao pogledati i na sajtu proizvodjaca ili proguglati, ali evo.
602,999,1296 ...to su joj default vrednosti...
 
tek sad videh ovo.

elem, temp u idle je oko 46-47, mada ja imam CM stackera sa dosta ventilatora pa i to utiche na temp.
kartica je necujna na 40% ventilatora koliko je postavljeno po defaultu, mozes naravno kontrolisati obrtaje, ja to radim preko Evga precision , mada za sad mi je na def-u.
u full loadu,ide oko 70c , stepen gore dole..
za oc vrednosti si mogao pogledati i na sajtu proizvodjaca ili proguglati, ali evo.
602,999,1296 ...to su joj default vrednosti...
Ok hvala na odgovoru.
 
Otpriike sam imao istu dilemu, i došao sam do zaključka da bih ipak uzeo GTX 260. Atijeve kartice nema šanse da budu deo mog kompa, a mislim i da je veliko pitanje kada će DX 11 postati standard kao što je DX 9 još uvek. Broj igara koje podržavaju DX 10 i koriste ga tako da ima bitnu prednost u odnosu na DX 9 je mizeran ako se ne varam.
 
druze kad nesto kupujes negleda se sta je i ko je proizvodjac,nego sta ti taj proizvod sto kupujes nudi,

DX11 je buducnost dosao pre ili kasnije zato ja razmisljam da je bolje ulagati u buducnost i novu tehnologiju negu u staru,kad kupis gtx 260 racunaj da ces morati jednog dana da je prodas a to ce biti veliki problem zato sto ce DX11 da zazivi i onda ce judi to da kupuju, i kome ces je prodati? daces je za male pare,a vec imas ATI 5770 DX11 za tu cenu koja ce neuporedivo duze da traje i koju ces lakse da prodas jednog dana razmisli malo pre kupovine
 
druze kad nesto kupujes negleda se sta je i ko je proizvodjac,nego sta ti taj proizvod sto kupujes nudi,

DX11 je buducnost dosao pre ili kasnije zato ja razmisljam da je bolje ulagati u buducnost i novu tehnologiju negu u staru,kad kupis gtx 260 racunaj da ces morati jednog dana da je prodas a to ce biti veliki problem zato sto ce DX11 da zazivi i onda ce judi to da kupuju, i kome ces je prodati? daces je za male pare,a vec imas ATI 5770 DX11 za tu cenu koja ce neuporedivo duze da traje i koju ces lakse da prodas jednog dana razmisli malo pre kupovine

Definitivno GTX 260 za mene. Tu karticu ću posle jedno godinu ipo-dve da prebacim u drugi, slabiji komp, tako da me uopšte ne interesuje kolika će joj biti vrednost kad jednog dana DX 11 stvarno postane standard. Uostalom, kada kupuješ karticu koja je značajno jeftinija od 200 evra i planiraš da je koristiš nekoliko godina, poslednja stvar na koju misliš je za koliko ćeš da je prodaš.
 
druze kad nesto kupujes negleda se sta je i ko je proizvodjac,nego sta ti taj proizvod sto kupujes nudi,

DX11 je buducnost dosao pre ili kasnije zato ja razmisljam da je bolje ulagati u buducnost i novu tehnologiju negu u staru,kad kupis gtx 260 racunaj da ces morati jednog dana da je prodas a to ce biti veliki problem zato sto ce DX11 da zazivi i onda ce judi to da kupuju, i kome ces je prodati? daces je za male pare,a vec imas ATI 5770 DX11 za tu cenu koja ce neuporedivo duze da traje i koju ces lakse da prodas jednog dana razmisli malo pre kupovine

E ovako pre koliko je izasao dx10?I za sve to vreme koliko je izbaceno igara koje zaista podrzavaju dx10?Ako cemo po tome dx11 u najboljem slucaju moze biti standard za 2 godine.A ko ti garantuje da ce za 2 godine 5870 ili 5770 biti dovoljno jake da poteraju najnovije igre sa dx11?Mogu da razumem da neko uzme 5870 ili 5770 zbog sirove snage ali nikako ne shvatam ljude koji se u ovom trenutku prilikom kupovine najvise vode cinjenicom da eto 5870 podrzava dx11.
 
E ovako pre koliko je izasao dx10?I za sve to vreme koliko je izbaceno igara koje zaista podrzavaju dx10?Ako cemo po tome dx11 u najboljem slucaju moze biti standard za 2 godine.A ko ti garantuje da ce za 2 godine 5870 ili 5770 biti dovoljno jake da poteraju najnovije igre sa dx11?Mogu da razumem da neko uzme 5870 ili 5770 zbog sirove snage ali nikako ne shvatam ljude koji se u ovom trenutku prilikom kupovine najvise vode cinjenicom da eto 5870 podrzava dx11.

O tome i pričam nažalost. Igre koje vide realnu korist od DX 10 se mogu nabrojati na prste (možda i jedne ruke). Opet, sa druge strane za to je kriva i Vista koja nikome ne treba, dok se oko Sedmice diže neviđena frka, tako da će sigurno postati mainstream OS. Do tada će ipak proći dosta vremena (kao i do masovne pojave DX11 igara), kao i do pojave DX 11 grafičkih kartica koje će biti u okviru neke srednje klase koju mogu da priuštim. Zato i kapiram da će me GTX 260 lepo pokrivati bar do kraja sledeće godine.
 
Ma hoću :) Odlučio sam se za Gainward GS, ako ga bude. Imate li još neki predlog? Kakav je Leadtek?
 
Ako mozes izbegni Gainward GS.Jeste on malo hladniji od karti sa referentnim kulerom,ali sva toplota ostaje u kucistu,tj bljuje vreo vazduh na mb.Karte sa referetnim kulerom jesu malo toplije,ali svu toplotu izbacuju van kucista.Inace karta je na 40% maltene necujna.
 
Videću da li ću uopšte uspeti da nađem nekakav GTX 260 po normalnoj ceni, definitivno ga povlače. Ako ne, ne znam šta drugo da radim osim da čekam sledeću generaciju...pitam se samo koliko će proći vremena pre nego što se pojavi novi GeForce u tom cenovnom rangu.
 
Nazad
Vrh Dno