Šta je novo?

Gejming oprema

Ma svi misevi su ok ali pored ova dva su svi oni decija igracka: Logitech B58 Premium i Logitech MX310, da mi je samo naci negde gde ima da se naruci odmah bi narucio po dva komada od svakog.
 
Riknuo mi levi klik na G500, prvo nije hteo da kazem "drzati" levi klik, primer... ako hocu da neki dokument prevucem u Recycle Bin sa desktopa, dokument se "otkaci" na pola puta i moram opet da ga povlacim do kante. Otvorim mis, okvasim malo mikro prekidace sa alkoholom, zatvorim ga, radio je jedno vreme solidno ali sad... levi klik na jedan klik napravi dupli klik :lupko:

ja sam imao isti taj problem sa klikom,odneo ga u radnju i posle nekog vremena dobio nov mish,garancija je chudo :p
 
Riknuo mi levi klik na G500, prvo nije hteo da kazem "drzati" levi klik, primer... ako hocu da neki dokument prevucem u Recycle Bin sa desktopa, dokument se "otkaci" na pola puta i moram opet da ga povlacim do kante. Otvorim mis, okvasim malo mikro prekidace sa alkoholom, zatvorim ga, radio je jedno vreme solidno ali sad... levi klik na jedan klik napravi dupli klik

"Hladan lem"

Treba samo obnoviti lem na dva kontakta ispod mikroprekidača.

Realno, toliko je jednostavno da čak i ako nisi nikad držao lemilicu u ruci to možeš uraditi.
 
Ne znam bas da li je to lema, ali ja sam to popravljao tako sto sam otvarao microprekidac, vadio onaj sitan zlatni lim koji se malo deformisao, vracao ga u formu i stavljao nazad u microprekidac. Komplikovana procedura ali je popravljala klik na godinu dana. Nakon godinu dana, opet jovo nanovo.
 
Ne znam bas da li je to lema, ali ja sam to popravljao tako sto sam otvarao microprekidac, vadio onaj sitan zlatni lim koji se malo deformisao, vracao ga u formu i stavljao nazad u microprekidac. Komplikovana procedura ali je popravljala klik na godinu dana. Nakon godinu dana, opet jovo nanovo.

Desava se da se javi i blaga korozija na mestima kontakta, tako da kad vadis taj limcic, malo ga ocisti. Kao i drugi deo kontakta koji ostaje na prekidacu. Ja trebam da cistim to kod mene, pa cu da uslikam kad budem radio.
 
Ako radis prvi put, naoruzaj se strpljenjem, jer ce ti trebati jedno 50 pokusaja da vratis taj lim u polozaj kako treba.
 
saitek cyborg v.7 tastatura: odlicna kupovina, ne zalim ni dinara koji sam dao. tasteri jako dobri i prijatni, sa izuzetkom space tastera koji malo "seta"(u celoj seriji je tako). odlicno pozadinsko osvetljenje u 3 boje, mogucnost odvojenog programiranja boja za delove (wsada i kursorski, numericki, i ostatak), i podesavanje intenziteta. touchpad sa kontrolom jacine zvuka i osnovnim multimedijalnim tasterima. usb, slusalice i mikrofon(konektori na tastaturi). pozlaceni konektori. jaka, izdrzljiva, prilicno teska. i dalje radi kao prvog dana.
saitek cyborg v.3 podloga: odlicna podloga, "sticky" sa donje strane. nema smetnji ni posle duzeg rada. velike dimenzije, lako se cisti, a cak i blesavo jak dpi i osetljivi senzori na njoj rade fantasticno. jednako dobra za brzinu i preciznost. odlicna kupovina.
saitek cyborg mouse: uzeo sam ga zbog mogucnosti podesavanja duzine(imam malo vecu saku). modovi i programabilni tasteri, kao i softver rade ok. malo je izbirljiv za podlogu na visem dpi. nakon duzeg vremena koriscenja poceli su da zezaju mikroprekidaci(prvo levi, onda i desni). minus su malo veci otvori pored tastera, pa pri zaprljanju se mora koristiti cackalica da se to izvuce... dobar kabal, malo tvrdji ali ne pravi probleme.
 
Ako radis prvi put, naoruzaj se strpljenjem, jer ce ti trebati jedno 50 pokusaja da vratis taj lim u polozaj kako treba.

Nije mi prvi put. Na zalost jeste pipavo. I sitno. A ja nosim naocare. Ali odlaze mi kupovinu novog misa. :)

mada se razmisljam da limcic samo protrljam levo deno bez da ga skidam. Da trenjem skinem koroziju. Jer on u pricipu zeza sto mu se na kontaktima nakupi prljavstina. Odnosno oksidi koji nastaju od protoka struje.

Videcu vec. U svakom slucaju slikam sve. :p
 
"Hladan lem"

Treba samo obnoviti lem na dva kontakta ispod mikroprekidača.

Realno, toliko je jednostavno da čak i ako nisi nikad držao lemilicu u ruci to možeš uraditi.
Ma ohladicu ga ja prvom prilikom :d
Hvala za savet, mozda i pokusam kad mi bude dosadno, realno nemam sta da izgubim... thanks pal
 
320px-NES-zapper.jpg
 
Riknuo mi levi klik na G500, prvo nije hteo da kazem "drzati" levi klik, primer... ako hocu da neki dokument prevucem u Recycle Bin sa desktopa, dokument se "otkaci" na pola puta i moram opet da ga povlacim do kante. Otvorim mis, okvasim malo mikro prekidace sa alkoholom, zatvorim ga, radio je jedno vreme solidno ali sad... levi klik na jedan klik napravi dupli klik :lupko:

Zapravo to moze da ne bude hladan lem oupste. I meni je tako bilo, i bilo je do prljavog kontakta. Kao sto kazes ad ti radi kad sipas alkohol. Kontakti na mikroprekidacima pocrne od rada i mora da se ciste.

(Desava se da se javi i blaga korozija na mestima kontakta, tako da kad vadis taj limcic, malo ga ocisti. Kao i drugi deo kontakta koji ostaje na prekidacu. Ja trebam da cistim to kod mene, pa cu da uslikam kad budem radio.)
 
Pozdrav svima, danas sam se registrovao pa reko najbolje da ovde pocnem.

Mis koji koristim je Logitech G400, naslednik ultra turbo popularnog MX518 za one koji ne znaju. 3600 dpi opticki (jedini opticki sa tom rezolucijom afaik). Posle nekih 6 meseci kabl je poceo da gubi kontakt, verovatno zbog loseg polozaja kabla jer su mi mis i tastatura na onoj maloj dasci ispod stola pa moguce da je od ivice te daske nastao problem. Kupio sam ga u Win Win-u i kad sam odneo na reklamaciju lik je bio u fazonu NE NEMOGUCE JE DA TI JE CRKO KABL PA STA SI MU ZABOGA RADIO! Moguce da je od prevelikom mrdanja levo desno jer koristim low sens u igri koju najvise igram (Quake3, da jos uvek igram to cudo staro 12 godina xD). Od zamene kable radi bez problema, za sad.

Tastatura je neka Slim A4tech bez numerickog dela jer imam vise mesta za podlogu i mis a i realno koji ce mi k**** numericka. Podloga je A4tech opet XXL. Koja ceka da skupim pare i da leti u kantu.

Slusalice Tritton AX180 Stereo. Po mom misljenju 5.1 na slusalicama nema nekog smisla.:p

I naravno najbolji monitor svih vremena Compaq P1210 21".





 
Nazad
Vrh Dno