Šta je novo?

Hardver Gejming konfiguracija sa monitorom 500+€

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

bakara

Znamenit
Učlanjen(a)
22.01.2005
Poruke
12,856
Poena
1,175
Posto sam totalno van hardverskih trendova a znam da ovde ima ljudi koji detljano znaju specifikacije
molim za savet u vezi kupovine kompletne desktop konfiguracije sa 24" monitorom i tastaturom i misom za nekih 500-600eur ili koliko vec treba da to bude optimalno a ne preskupo.

Nije potrebno da to bude neka super perfektna konfiguracija vise neka budzet gejming masina sa mogucnoscu nadogradnje.

Intel ili AMD sta daje bolje performanse za novac?
najvise bih voleo da to bude gotovo sklopljeno, vise nemam volju ja da se zezam sa tim
Mora biti nov racunar.

i gde to najbolje kupiti kod nas za kes?
ne mora da bude na jednom mestu.
 
Rešenje
Red je da napisem sta sam na kraju uradio...

uzeo sam bio ovu prvu konfiguraciju, ali je nesto brljavilo, smrzavalo se, izbacivao plavi ekran, i na kraju bruji grafika i nema video izlaza...

Zamenio sam za drugu slicnu ryzen 3 4300G/16gb rama i ssd 480gb uz plocu sa B520 cipsetom

Sve u svemu moj subjektivni utisak je da je prva konfiguracija bila brza a neznatno skuplja, ali nije radila kako treba

Hvala na savetima, iz ovoga se nesto i naucilo.
ja verovatno nikad ne bi ni razmatrao ove konfiguracije da niste preporucili.

da uzimam sebi ja bi uzeo ryzen 5 (y)

Jos malo konsultacija oko konfiguracije...

AMD Ryzen 5 1600 na ASUS PRIME A320M-K ploci
16GB DDR4
SSD 240GB
grafika AMD rx560 4Gb ddr5

U poredjenju sa preporucenom...
Red je da napisem sta sam na kraju uradio...

uzeo sam bio ovu prvu konfiguraciju, ali je nesto brljavilo, smrzavalo se, izbacivao plavi ekran, i na kraju bruji grafika i nema video izlaza...

Zamenio sam za drugu slicnu ryzen 3 4300G/16gb rama i ssd 480gb uz plocu sa B520 cipsetom

Sve u svemu moj subjektivni utisak je da je prva konfiguracija bila brza a neznatno skuplja, ali nije radila kako treba

Hvala na savetima, iz ovoga se nesto i naucilo.
ja verovatno nikad ne bi ni razmatrao ove konfiguracije da niste preporucili.

da uzimam sebi ja bi uzeo ryzen 5 (y)

Jos malo konsultacija oko konfiguracije...

AMD Ryzen 5 1600 na ASUS PRIME A320M-K ploci
16GB DDR4
SSD 240GB
grafika AMD rx560 4Gb ddr5

U poredjenju sa preporucenom
ryzen 3 pro 4350G sa
8Gb DDR4
ploca B450 cipsetom
SSD480gb

Cena ove dve konfe bi bila slicna, koja je bolja?
 
Ne mora da bude pravilo, ali ja ne kupujem gotove konfiguracije osim ako nisu neki brend. Naši imaju čudan običaj da ubacuju u njih sve ono što se ne proda ili je vraćeno.

Nadam se da će tvoja konfiguracija da dobro služi vlasnika.
 
Iskoristicu da se nadovezem na temu, posto mi se pitanje poklapa.
Naime sklapamo za drugara desktop racunar, namena klasicna kucna upotreba, neverujem da ce se igrati nesto (mozda po nesto, ali vrlo retko).
Budzet je samo za konfiguraciju plafon 60k, sve novo u domacim radnjama, odnosno, covek ne planira da kupuje na sto
strana i juri najbolje cene, vec sve u jednoj radnji, i iskoristi ih da mu taman sklope konfiguraciju.
Nece tu biti nikakvog klokovanja kao ni kasnije nadogradnje, u principu sta se sklopi to je.
Nasa pretpostavka je da ce posao zavrsavati ovako nesto:

I VARIJANTA
Ryzen 5 4300G 22000
ASRock A520M-HVS 7000
Kingston HyperX Fury DDR4 3200 2x8gb 13000
Kingston A400 SA400M8/480G 7000
LC Power Silent Giant LC6550GP2 550W V2.2 6000
MS Industrial Fighter V305 3000

Eventualno mozda kad se normalizuju cene grafika, i ako bude potrebe za tim, moze samo da se bocne nesto u cenovnom rangu 100-150e.
Cene su okvirne, i ima malo lufta jer u nasem malom gradu smo bas ograniceni sa prodajnim mestima, tako da...

Drugi predlog sa grafickom, ali zato sa duplo manje rama i duplo manjim ssd-om, npr:

Ryzen 5 1600 15000
ASRock A320M-DVS R4.0 6000
GTX 1650 D6 VENTUS XS OC 22000
Kingston HyperX Fury ddr4 2600Mhz 6000
Kingston A400 SA400S37/240G 4000
MS Industrial Fighter V305 3000
Gembird GMB-600-PRO 5000

Ukoliko imate neku ispravku-sugestiju dobrodosla je, jer ste sigurno upuceniji od nas.
 
Moze prva konfiguracija, samo bezi od a400 ssd, losi su. Stavi neki bolji ssd ili ako ploca ima mogucnost za nvme stavi njega. 16gb je dovoljno za sve bukvalno. Za plocu ce napisati ko se vise razume, nemam vremena da gledam.
 
@bozicca

Da se nadovezem na sta je ranije u ovom temi spominjao @Čika_Kure Exc**d firma je najbolja opcija 4300G/E masinu, veoma blizu najeftinijima po stavci, a sve adekvatne izbore imaju pa moze sve kod njih da se uzme + da sklope.

Posto nece ici upgrade, ako uz cenu sklapanja previse predje 60.000 din moze da se ustedi ~2000 na Gigabyte A520 S2H maticnoj, ili eventualno Cooler Master MWE White 500W V.2 napajaju.

exceed korpa.png
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno