Šta je novo?

GeForce RTX 4000 Thread [za adapter, konektor i kabl postoji posebna tema]

@PCBeast Jesi isprobavao undervolt na 4070, koliko moze da se smanji potrosnja a da performanse ostanu priblizno iste? Hteo bih da uporedim sa mojom 7800XT, kad se optimizuje performance per watt na obe.


Nije RTX 4070 ali mozda ce ti biti zanimljivo. Baci oko dok ne uradim i sa 4070.


 
Hvala svima na komentarima.
Najbolja cena koju sam nasao na domacem trzistu je neki Ino 4080 Super za 1283€ a za jos 50-ak € gore MSI u Ventus varijanti, provereno ima po tim cenama.

Cene kod mog "madjara":

GIGABYTE GV-N408SWF3V2-16GD WINDFORCE V2 GeForce RTX 4080 SUPER 16GB GDDR6X DLSS3 1220€
MSI VENTUS 3X OC GeForce RTX 4080 SUPER 16GB GDDR6X DLSS3 1155€
MSI SUPRIM X GeForce RTX 4080 SUPER 16GB GDDR6X DLSS3 1290€
ZOTAC ZT-D40820D-10P Trinity Black GeForce RTX 4080 SUPER 16GB GDDR6X DLSS3 1140€
 
 
Kakav je zotac proizvođač za recimo 4060ti ili 4070? Ranije u vreme ge force kartica oni su bili trećerazredni proizvođač, vidim da su i sada najjeftinjji. Kakav je u odnosu na asus dual oc?
 
Još uvek su trećerazredni proizvođač. Jedino ako uzimaš 4090 ili 4080 gde hlađenje kod svih modela predimenzionisano, tu su opcija. Inače ako imaju priliku da oni određuju kakvo će hlađenje ugraditi, biće bezveze.
U odnosu na Asus Dual OC možda i nisu gori ali to ko i MSI Ventus sa dva venta, to je sve low end. U odnosu na TUF modele Zotac je kesa.
 
^ što kažeš TUF je odličan. U 3000 seriji je bio super dok u 4000 je perfektan. Poređenje 4090 Strix i TUF razlika je u estetici.
 
Kakav je zotac proizvođač za recimo 4060ti ili 4070? Ranije u vreme ge force kartica oni su bili trećerazredni proizvođač, vidim da su i sada najjeftinjji. Kakav je u odnosu na asus dual oc?
uz asus ces verovatno dobiti coil whine na 4070. ali su dobri modeli svakako ako ti to ne smeta.
 
Inno3D 4080 Super je 2 slota? Mašala...mada, u ostale 2 dimenzije je poveća.
 
Iskreno ne vidim poentu opasnog hlađenja na kartici koja ima tdp 160w (4060ti), igrice ne igram, treba mi za Lr, Blender i sl.
Jel će Zotac da završi posao?
 
^ nema razloga da neće. Ako nije velika razlika u ceni između zotac i TUF pre bih išao na asus.
 
Iskreno ne vidim poentu opasnog hlađenja na kartici koja ima tdp 160w (4060ti), igrice ne igram, treba mi za Lr, Blender i sl.
Jel će Zotac da završi posao?
Ако можеш добаци до 4070, по мом скромном мишљењу, 4060 серија (све верзије) је у овој генерацији најгора куповина.
 
Ja nisam izdrzao, ljubav je pobedila 😂
 

Prilozi

  • IMG_8978.jpeg
    IMG_8978.jpeg
    86.2 KB · Pregleda: 86
  • IMG_8979.jpeg
    IMG_8979.jpeg
    57.6 KB · Pregleda: 83
  • IMG_8980.jpeg
    IMG_8980.jpeg
    100.7 KB · Pregleda: 67
  • IMG_8981.jpeg
    IMG_8981.jpeg
    103.5 KB · Pregleda: 74
  • IMG_8982.jpeg
    IMG_8982.jpeg
    119 KB · Pregleda: 89
^ neka te lepo sluzi :)
 
Hvala :)
Svi pricaju o velicini ovih karti, ali ovo nije normalno kolika grdosija..
 
^ zato imaju sve kartice odlično hlađenje. Iskreno temperature i brzine fanova su smešne u poređenju sa 3000 serijom
 
CEO Nvidije Jensen Huang, je stavio tacku na diskusiju koji proizvodjac grafickih karata je najbolji, (pricao je prvenstveno za 4000 seriju)


Vreme je da MSI, Asus, Asrock, Colorful, Maxsun, SuperMicro i ostali zatvore vrata xD
 
Poslednja izmena:
Da i onda je 15 minuta kasnije isto odradio i na ASUS, MSI i ostalim standovima. Stari lisac zna kako prodati robu i izvuci poslednji cent iz dzepova kupaca.
 
^ upravo to. Njemu odgovara da svi uzimaju čipove a ne samo MSI. Nije lud da na hvali jedan brend a ostale da napuši. Pa nije suprime x ništa bolji od Strix modela, samo je jeftiniji.
 
Šta mislite o PNY XLR8 Gaming Verto Epic-X RTX 4080 Super modelu? Ili uštedeti 60-ak evra i uzeti Zotac Trinity 4080 Super?
 
Šta mislite o PNY XLR8 Gaming Verto Epic-X RTX 4080 Super modelu? Ili uštedeti 60-ak evra i uzeti Zotac Trinity 4080 Super?

verovatno isti kuler koristi super model ako ne i bolji, po meni je bolje uzeti pny. trinity je losiji model od amp extreme.
 
@Twi$teR Kod 4000 serije su hlađenja dosta jača nego što su hteli da naprave. Izabereš ako ti znači jeftinija ili po estetskom delu koja ti je lepša.
 
Sta je 60 evra na tu cifru, skuplju! (y)
To jeste i ja tako mislim (sto bi rekli, kad je bal nek’ je maskembal 🎭), ali opet reko’ ako nema nekih bitnih razlika tj. ako i Trinity radi kako treba, zašto da ne ostane tih 60-ak evrića u džepu?

verovatno isti kuler koristi super model ako ne i bolji, po meni je bolje uzeti pny. trinity je losiji model od amp extreme.
Znam da je Trinity "budget" model u ponudi Zotac-a, dok je AMP Extreme flagship, kao sto je ovaj PNY XLR8 bla-bla u slucaju PNY-ja.
@Twi$teR Kod 4000 serije su hlađenja dosta jača nego što su hteli da naprave. Izabereš ako ti znači jeftinija ili po estetskom delu koja ti je lepša.
Estetski mi XLR8 izgleda ne narocito lepse, ali nekako mocnije, ali ni Trinity ne izgleda ni malo lose. Ali svakako izgled ce mi biti zanimljiv dok je ne stavim u kuciste i to je manje-vise to kad je estetika u pitanju. ;) Neko kaze da su thermal pad-ovi loseg kvaliteta kod Zotac-a (barem kad je 3000 serija u pitanju, ne znam da li i 4000 serija ima taj problem), dok me kod PNY jedino malo brine sto sam na netu procitao utiske korisnika (izgleda da vaze i za XLR8 model) od kojih se neki zale na ventilatore koji pri load-u (nebitno da li vecem ili manjem) ubrzavaju do 100%, pa se vrate na neki manji broj obrtaja (ili cak 0%) i potpuno ignorise fan curves bilo da je u pitanju onaj u Afterburner-u ili sam PNY-ov Velocity X softver. Mozda problem nije prisutan kod svakog primerka kartice, ali dovoljno da postoji na nekom procentu i se onda pretvara u lutriju kakav primerak ce da mi se zalomi.

Jel koristi neko Zotac Trinity RTX 4080 (Super) i kakvi su utisci?
 
Nazad
Vrh Dno