Šta je novo?

GeForce RTX 4000 Thread [za adapter, konektor i kabl postoji posebna tema]

Da, LP i ITX modele je jako teško naći.
A ova 4060-ica je primamljiva, sasvim solidna 1080p karta u malom pakovanju...
 
Pošto sam blizu odluke da uzmem pre 4070 nego 7800xt/6950 zanima me da li samo gigabyte ima opciju sa 4 godine garancije? Ili još neko? Pošto mi dužina garancija najbitnije da budem što duže miran . 3080 sam baš prodao jer joj isticala garancija pa bih sad sto duži garanciju..
 
Zotac 2+3, Asus 2+1, PNY 2+2, uzmi neku zotac sa 5 god i miran si :D
 
Jel zotac uvek to? Pošto znam da je bilo kod prevaranata iz Tehnomanija/Winwin a kod njih ne bih uzimao ništa a kamoli skupu grafiku. Dovoljno su i mene i druge zeznuli da im pare ne ostavljam
Sad vidim da ima i bazzar zotac. Sad ću da pogledam i to..obično gledam monitor.rs a oni nisu imali jer su mi od poverenja firma
 
Jel zotac uvek to? Pošto znam da je bilo kod prevaranata iz Tehnomanija/Winwin a kod njih ne bih uzimao ništa a kamoli skupu grafiku. Dovoljno su i mene i druge zeznuli da im pare ne ostavljam
Sad vidim da ima i bazzar zotac. Sad ću da pogledam i to..obično gledam monitor.rs a oni nisu imali jer su mi od poverenja firma

Samo 4070ti zotac u bazzaru i to je praktično sve . Slab izbora zotaca sad sam gledao
 
Prati, prati, sad ce da poskupe za 30-50e.
 
Prati li i naše tržište ova smanjenja?
Zavisi odakle dolaze

1. Nvidia ti da kredit/pare

2. U startu je bila ogromna prenaduvana marza/MSRP cena omogucena od strane Nvidije pa imas lufta

Ako je 1. za nase trziste = nikad, Ako je 2. mozda sa nekoliko meseci zakasnjenja 😅 Zavisi koliko ce biti mala potraznja na domacem trzistu, i koliko se brzo rasproda lager zaostalih prastarih karti.
 
Poslednja izmena:
pre nego što sam otišao na odmor, kupio sam RTX 4060. vratim se sa odmora, taj model pojeftinio ~3K, ako se ne varam
tako da možda i prati 🤔
 
Momsab druze, pa gde RTX 4060, imao si poseban razlog za to?
 
pre nego što sam otišao na odmor, kupio sam RTX 4060. vratim se sa odmora, taj model pojeftinio ~3K, ako se ne varam
tako da možda i prati 🤔
Pun pogodak, jedina karta novih generacije od bilo koje firme Intel, Nvidia, AMD koju takodje pikiram. Nedodirljiva po efikasnosti i sa koliko malim kulerima ima opcija. Bas mi nedavno zapala za oko Leadtek Winfast 4060. Neverovatno koliko mala karta, verovatno jedina koja nije referentna da moze komotno da se stavi u Formd T1 Reference kuciste okrenuto naopacke i da nema problema sa protokom vazduha/toplotom:


40992_1Z.jpg


Teško za naci ovaj model. :(
@jurodivi
Stigla Gigabyte 4060 Low Profile kod madjara za ~409 eur. Verovatno ce biti i kod nas u domacim firmama, Gigabyte stvari su veoma zastupljene na domacem trziste.
 
Poslednja izmena:

Karta je overklokovna i nategnuta do maksimuma brza svega 9~10% od referentne koja isto tako moze da se potera za koji mhz pa je ta razlika koja nije velika jos manja... Sve u svemu da je 200e skuplja vredelo bi da se uzme, pa mozda cak ni tad posto je temepratura memorije nesto jaca sto je nedopustivo za jeda premium proizvod.
 
Karta se uzima za LN2, nema potrebe ovako uzimati, jer se ništa ne dobija. A na azotu se dobro pokazala.
 
A znaci tako, pa zasto je prodaju sa vodenim hladjenjem ako je za LN2 ? Mogli su da je naprave sa obicnim vazdusnim, cemu cimanje oko vodenog.
 
Možda zato što taj što daje 3000+ evra za grafiku možda ima custom loop?
 
Ma dobro nego koja je poenta ako je za LN2 ? Sve se to svakako skida... Koje je poneta da nabiju cenu proizovda ako je za LN2, opet sa druge strane tako nabudzeno ne vredi nesto mnogo u perfomansama za svakodnevnu primenu kada se uporedi sa obicnom kartom koja kosta tipa 1700e.
 
Poslednja izmena:
Ne može da dodje bez kulera ikakvog, jer će se koristiti i ovako. Bez ikakvog kulera je dolazila MSI 780 Ti Lightning MOA edition, ali njih je samo 20 napravljeno za odabranu ekipu.
 
Onda se ne kupuje samo za LN2, nego za korisnike koji znaju za tu namenu da iskoriste prednosti tog hrdvera, i sto je apsurdno za korisnike koji nista ne znaju sem da se loze da su za 3000e dobili "najbolju" kartu, a mozda se ne bi lozili da znaju da je brza ~5% od "najgore" koja kosta skoro duplo manje.
 
Ko zna, zna. Ko ne zna, naučiće 😂
 
Nije iskljuceno da iz ove kerte moze vise da se izvuce nego na testovima mozda nisu dovoljno posvetili paznje....
 
HOF jeste odlična karta uvek. Ali i Matrix uglavnom bio dobar.
 
Nazad
Vrh Dno