Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

 
Evo tabele sa anandtecha za bolju preglednost.

rtxtitabelaoljyy.png
 
Danas narucio Suprim 80 Ti LHR
20210601_161938.jpg
 
Koja je to valuta? Nije valjda euro ili š. franak ?
 
S. Franak...
Sto bi prodavali ispod 2 soma, kada 3080 i dalje idu za 1.5k...
 
Ladno ovi pomeriše cenovnu granicu za GPU. U sledećoj generaciji MSRP će biti 2000$.
 
Koliko vidim ova karta nece biti brza od 3090, a kada pogledamo rezultate u testovima (4k max detalji naravno) izmedju 3080 i 3090, ne vidim bas ideju sta treba da predstavlja 3080ti i kako su uklapa.

Opet, ako je ideja samo da se napravi LHR karta koja nece biti interesantna majnerima, i ljudi ce moci da je kupe, pozdravljam i svaka cast.
Samo da zastita ne bude probijena za 2 nedelje i ispostavi se da karta kopa pun gas

Sad kad razmislim, ovo je matematika :
Ako su rekli da ce LHR karte imati 50% MH/s to znaci da ce 3080ti imati otprilike istu brzinu kopanja kao 3060ti ili 3070 na primer (nekih50-60 MH/s)
Ako pogledamo sada cene tih karata, otprilike je jasno da ce 3080ti isto biti rasprodata, i da ce je rudari mozda koristiti cak i sa LHR
To ce biti urnebesno 😂
 
Frana
Koja je to valuta? Nije valjda euro ili š. franak ?
Franak oko 2200 eur
Ovde u CH vec vise od mesec dana ima dostupno par modela 3070/80 po skoro troduploj ceni niko nece da kupi 3070 -1500 franaka. 3080 - 2500 fr
 
Koliko vidim ova karta nece biti brza od 3090, a kada pogledamo rezultate u testovima (4k max detalji naravno) izmedju 3080 i 3090, ne vidim bas ideju sta treba da predstavlja 3080ti i kako su uklapa.

Opet, ako je ideja samo da se napravi LHR karta koja nece biti interesantna majnerima, i ljudi ce moci da je kupe, pozdravljam i svaka cast.
Samo da zastita ne bude probijena za 2 nedelje i ispostavi se da karta kopa pun gas

Sad kad razmislim, ovo je matematika :
Ako su rekli da ce LHR karte imati 50% MH/s to znaci da ce 3080ti imati otprilike istu brzinu kopanja kao 3060ti ili 3070 na primer (nekih50-60 MH/s)
Ako pogledamo sada cene tih karata, otprilike je jasno da ce 3080ti isto biti rasprodata, i da ce je rudari mozda koristiti cak i sa LHR
To ce biti urnebesno 😂
Mislim da je hardverska blokada. Ali opet im se isplati da pokupuju sve karte.
 
Opet, ako je ideja samo da se napravi LHR karta koja nece biti interesantna majnerima, i ljudi ce moci da je kupe, pozdravljam i svaka cast.
Samo da zastita ne bude probijena za 2 nedelje i ispostavi se da karta kopa pun gas

Ograničenje važi samo za ETH. Karticu apsolutno ništa ne sprečava da kopa nešto drugo. Tako da...
Mislim da je hardverska blokada. Ali opet im se isplati da pokupuju sve karte.
Tačno tako. Mineri su samo jedan mali deo problema. Najveći problem su botine koji pokupuju sve, pa prodaju po 3X većnoj ceni.
 
Koliko vidim ova karta nece biti brza od 3090, a kada pogledamo rezultate u testovima (4k max detalji naravno) izmedju 3080 i 3090, ne vidim bas ideju sta treba da predstavlja 3080ti i kako su uklapa.
Masis poentu...
3080ti je ono sto je 3080 trebala biti u startu, kako hw sa 12gb vrama, tako i cenovno... Ovde pre svega mislim na msrp od ~720-750 $/e, jasno je bilo na launchu, pricali smo o tome u temi.
Ovo je samo "ups, zeznuli smo se, skapirali smo kasno.... evo vam sada sa korigovanom cenom koju smo hteli u startu ali nismo smeli da objavimo jer smo zeleli da ispadnemo dobri momci kojima je stalo do gejmera..."
A stalo im je do balcaka u gejmerske zadnje delove gde prestaje casno ime... A ti isti gejmeri uzvikuju "dajte jos, spremni smo jos vise da platimo..." iliti "harder daddy!" onom u koznoj jakni

Cak i ako se pogleda odnos performansi izmedju 3080 vs 3080ti odnosno naspram 3090, "ti" model nikako ne opravdava 500$/e vise, jos manje 2x msrp cene 3080 odnosno koliko kosta 3090...
Suludo je da uopste izbacuju ti/super modele, koji su btw svega ~10-15% brzi (ako i toliko), kada ljudi jos uvek ne mogu ni obicne modele da kupe...

Ali trziste je dalo odgovor i moze im se, bas kao sto kaze @Alex, 'ladno pomerise cenovnu granicu za GPU. Nije im poslo za rukom sa Turingom ali jeste sa Ampere...
Sledeca generacija top modela ide za 1500-2000 (kod crvenih tj zelenih), srednji segment 600+ pa na gore, a sirotinja nek se snadje u onom ispod 500e...
Tu ce valjda Intel da ponudi nesto, a drajveri kod plavih ce biti kao najbolji horor filmovi - Freddy vs Jason...
 
Poslednja izmena:
Uzeh danas od madjara Evga 3070 XC3 Ultra za 1350. Kaze lik to je poslednja, sledeca tura 1400+...
 
Gledah Stevin review 3080Ti... kakav brutalni iskreni momenat. :)
 
Linus max politički korektan, čak i preporučio kupovinu... Ceo klip kao da se neko olakšao po njemu
 
Gledah Stevin review 3080Ti... kakav brutalni iskreni momenat. :)

Nisam gledao nVidijinu prezentaciju na Computex-u. Izneverovao sam (u njegovom videu), kad je čovek iz nVidije rekao (za Ti oznaku) "taj", a ne "ti-aj". "Ti" postoji dvadeset godina, potpuno blamantno. Kao da ista majka rađa de8ile u marketingu Intel-a i nVidije.
 
Ja sam se totalno razocarao u amd i nvidiju , nvidija prodaje majnerima i izbacuje besmislenu 3080ti a ne moze da isporuci ni obicnu 3080 , amd jos gori sa isporukom kartica i jos izbacuje 6600 kao budzet karticu koja radi na x8 pcie 4.0 , drajveri ih ne zanimaju kada su u pitanju stariji naslovi .
Amd se donekle i pere sa njihovom dlss verzijom koja je free for all ali ne dovoljno ,das za karticu 1000e i jos ne mozes da igras sve igre.
Mracno doba za gejming.
 
Danas dobio Mail ponistili mi porudzbinu za Ti kazu bila je greska na Sajtu🤣🤣🤣🤣
Videh da se pojavili neki modeli na OCUK al nemaju na stanju🤣
 
Evo u Svajcarskoj dostupna dva modela
Inace ovi prodaju GK za troduplo😡
I vec se preprodaju za 3500 chf😡
20210603_180051.jpg
 
Poslednja izmena:
Mali info, 3080ti je već dostupna u Srbiji. Moj izbor je pao na Gigabyte 3080ti Gaming OC i što se mene tiče karta je odlična.

Karta je dead silent, posle 30 minuta 3dmark-a 66-67c temp sa ventovima na 1800-1900RMP i na tim obrtajima su bukvalno nečujni, kao recimo MSI Gaming Trio na 1500-1600RPM. Kome je to bitno (meni jeste) - nema coil whine-a.

Što se tiče performansi, sve je već rečeno u review-ima, ko hoće da izvuče maksimum, uzeće MSI Supreme ili Asus jer je na ovoj karti power limit zaključan na 100%.
Screenshot 2021-06-03 191014.png
 
Koliko para?
 
Okacih oglas da menjam 3080 za 3080Ti uz doplatu :D
Ionako me mrzi da je stavljam da kopa preko noci, tako da greota kad vec nije limitirana.
 
Okacih oglas da menjam 3080 za 3080Ti uz doplatu :D
Ionako me mrzi da je stavljam da kopa preko noci, tako da greota kad vec nije limitirana.
Pravo da ti kažem i moja 3080 je na oglasu, verujem da ću izvući više para nego što sam ovu platio :)

Na GIgi je definitivno je hlađenje dobro odrađeno srazmerno limitima, prebacio sam na silent bios mode, ventovi ne prelaze 1650rpm, meni su potpuno bešumni tako podešeni, gpu temp 72c, hotspot 75c i vram temp 81c...
 
Poslednja izmena:
Okacih oglas da menjam 3080 za 3080Ti uz doplatu :D
Ionako me mrzi da je stavljam da kopa preko noci, tako da greota kad vec nije limitirana.

Mozda mozes da prodjes i bez doplate, ipak nudis skoro duplo vise MH/s
 
Pa tesko bas, polovno za novo, slabiji model za brzi.
jedino sto je bolji u rudarenju.

ako dobije 1:1 mislim da je super, jedino je pitanje garancije, ko ima domacu, ko nema itd..
 
Pa tesko bas, polovno za novo, slabiji model za brzi.
jedino sto je bolji u rudarenju.

ako dobije 1:1 mislim da je super, jedino je pitanje garancije, ko ima domacu, ko nema itd..
Duplo vise kopa, ne skodi probati :D
A imam i domacu garanciju uz to.
 
Nazad
Vrh Dno