Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

^ kaže da je uradio, možda nije kako treba.

@CaptainCrash Evo 3080ti undervolt na 1440p sva podešavanja na max. Na default išla lagano na 70+c i fanovi na 73%.
Šta se igra?Podsetila me slika na početak RE4 🙂
Kako i zašto ja ne mogu da podesim D3D12 da mi tako stoji 🥺🥺
Imam tu najnoviju verziju AB....


Pa imate gore sliku kako sam uradio,pratio ulutstvo ato si .i ostavio i dobio onu liniju i to je to.Ne znam sta je jos trebalo da uradim!?🙄
Dai je to ok ili nesto nije u redu?
 
LHR je ugašen u aktuelnim verzijama drajvera.
Not true. Ovo je novi chip - dakle sakacenje je na nivou hardvera (i drajvera).

GA106-300-A1 je bio prvobitni, gde je mod drajvera mogao da skine LHR
GA106-302-A1 je novi chip gde pomoci nema, u silikonu je 🤷‍♂️

sve proizvedeno nakon sredine 2021. ima ovaj 302 revision.

Ili ti zelis da kazes da su sada na nivou drajvera ciljani iskljucili i hardware lock koji je hash smanjivao na 50%? To prvi put cujem ako je tako, imas li link ako na to mislis?
 
Not true. Ovo je novi chip - dakle sakacenje je na nivou hardvera (i drajvera).

GA106-300-A1 je bio prvobitni, gde je mod drajvera mogao da skine LHR
GA106-302-A1 je novi chip gde pomoci nema, u silikonu je 🤷‍♂️

sve proizvedeno nakon sredine 2021. ima ovaj 302 revision.

Ili ti zelis da kazes da su sada na nivou drajvera ciljani iskljucili i hardware lock koji je hash smanjivao na 50%? To prvi put cujem ako je tako, imas li link ako na to mislis?
 

WTF, ja imam 535.54.03 drajver i testirao sam preko onog nekog majnera gde je tacno upola bio hash rate u odnosu na ocekivani za 3060.

Rapid Mining on YouTube shows an RTX 3060 v2 (model with LHR) hitting 47 MH/s with the latest driver, proving that LHR has been removed.

ovo - umesto oko 50 meni je bilo upola... aj probacu bas ponovo dal' nisam lud nacisto.
 
^ ja sam dve i po godine koristio 3080 i 3080ti oba Strix model. Nikad ni jedan problem nisam imao niti sa driverima niti sa geforce experience. Sto se tiče undervolt kartica je bolje radila nego na default. Manje temperature oko 10c, fanovi radili auto na 60%, 1-2% veći FPS i manja potrošnja, nikad se nije desilo izletanje iz igre, smrzavanje ekrana…. Bilo da je igrica sa RT ili bez. Ovo je iz mog iskustva.
Ovo je i danas aktuelno:

Moguće da je samo Zotac, u svakom slučaju njih ni u ludilu više. Nekada davno sam na slepo uzeo Inno3d kada niko nije čuo za te Kineze.
Super je radila. Do sada nisam verovao da neko može toliko da zezne karticu ali eto tu je Zotac da me razuveri.

Okej se ponaša u rasterizaciji, znaju neke igre povremeno da puknu ali čim se uključi RTX ode mast u propast.
Recimo Minecraft RTX, za do 60 sekundi pukne drajver i sve bude crno osim par partikl efekata.

Zanimljivo je da ona softverska rejtrejs implementacija od nekog random lika za Minecraft Java radi lepo, ovo baš RTX support puca.
Možda su falični tensor cores, ko će ga znati šta je.
 
Poslednja izmena:
GeForce 2 MX, u Srbiji tada niko nije čuo za Inno3D. Evo ovaj model:


Nešto kasnije vrhunski model, isto tada u SRB nepoznat proizvođač:

To je tada bila kupovina na slepo jer se verovalo Elsa, ASUS, Diamond, Creative modelima. Eagle je bio treš kategorija, a prvi Inno i HIS model se tek pojavili na našem tržištu.
 
Ovo je i danas aktuelno:

Moguće da je samo Zotac, u svakom slučaju njih ni u ludilu više. Nekada davno sam na slepo uzeo Inno3d kada niko nije čuo za te Kineze.
Super je radila. Do sada nisam verovao da neko može toliko da zezne karticu ali eto tu je Zotac da me razuveri.

Okej se ponaša u rasterizaciji, znaju neke igre povremeno da puknu ali čim se uključi RTX ode mast u propast.
Recimo Minecraft RTX, za do 60 sekundi pukne drajver i sve bude crno osim par partikl efekata.

Zanimljivo je da ona softverska rejtrejs implementacija od nekog random lika za Minecraft Java radi lepo, ovo baš RTX support puca.
Možda su falični tensor cores, ko će ga znati šta je.
Moguće da je do samog proizvođača. Sto se tiče asusa nisam imao problem. A tuf 3080 je od mene završio kod kolege da foruma takođe je radio bez greske koliko znam. Jedino sto kod asusa je najveća primedba zavojnice.
 
GeForce 2 MX, u Srbiji tada niko nije čuo za Inno3D. Evo ovaj model:

Nije bas da niko nije cuo, Inno3D su uglavnom bile najjeftinije graficke, dok su Asus, Gainward, Leadtek, Hercules, EVGA, Sapphire (u ATi taboru) bile skuplje.
 
^ ja sam imao GTX 580 inno3d i radila kao besna. Jedino je bila bučna posto je bila bloverka 😀
 
^ ja sam imao GTX 580 inno3d i radila kao besna. Jedino je bila bučna posto je bila bloverka 😀
Rade i Inno3D kartice ok, zasto ne bi, ali kao sto rekoh uglavnom su bile medju najpovoljnijim.
 
^ slažem se. Imao sam ih i nikada problem.
 
Nema ni ovde problema - bocneš, instaliraš i igraš. Bez gledanja u Vcore i RPM krive, čačkanja limita... :)
 
Kad već silazimo niz memory lane, čini mi se da je Eagle bila budžet varijanta, Inno3D i Leadtek su bile nešto viša klasa
 
Moguće da je do samog proizvođača. Sto se tiče asusa nisam imao problem. A tuf 3080 je od mene završio kod kolege da foruma takođe je radio bez greske koliko znam. Jedino sto kod asusa je najveća primedba zavojnice.

Zavojnice? Cek ono kao CRT televizorima zujanje?

Ja ladno cujem tako nesto - medjutim ne dolazi (samo) od GPU vec i od CPU odnosno VRM-ova po mom shvatanju. Kada zakucam makar i jedno jezgro na 100% krenu ti visoki cudni zvuci koje samo ja cujem ("samo vi lezite, opustite se i ispricajte kad je sve to pocelo?" :d)

Hoces reci da su ASUS GPU poznate po tim zvukovima? Neverica - CRT televizori i uspomene! :D
 
^ barem kod mene jeste, takođe na razlicitim napajanjima koja su uvek bila top kvalitet
 
Evo snimak kako to izgleda...

GPU 3080 temperature sa underwoltom.jpg


Oko 70c prosek u igri.Kada sam iskljucio i ostavio na fabricka onda je isla do 78-80c a hot spot je bio ...

HOT SPOT FABIRCKA.jpg
 
^ posto si naveo da je uzeta od minera moguće da su stradali termalni padovi i pasta. Meni 3080 i 3080ti nisu imale ni blizu takve temperature posle undervolt.
 
Ok...to je jedna od opcija ili verovatno kedna.i jedina,da li postoji mogucnost da je neato srugo ato me moze da se resi i popravi?
E sad,imam Grizzly term.pastu a padove imam neke ŽNJ od 0.5mm.
Šta mi predlažete,koje padove,verujem da bi bili i solidni ti NO NAME ali ne znam koju debljinu da gađam...
Hvala.
 
@CaptainCrash prelistaj ovu temu, verujem da će ti biti korisna
 
Hvala pogledao sam...inace upalio sam FIFA23 cisto da vidim kako je tamo,da li je ovo normalno za MEM?




3080.jpg

A ovo je sa underwoltom ukljucenim...

3080.jpg3080.jpg
 
Kako to da ispravim,pratio sam uputstvo sa YT od clana koji je ovde okacio video.Savet?
 
^ to su tutorijali oko undervolt. Moguće da si nesto pogrešio ali ne znam kako da saznamo gde si pogrešio.
 
Poslednja izmena:
^ ne vidim neki problem osim možda da grafičku treba prepakovati ili je u prostoriji mnogo toplo. Na grafikonu stoji otprilike kako i hwmonitor pokazuje 0.863 i na 1800mhz.
 
Nazad
Vrh Dno