Šta je novo?

GeForce RTX 2000 Thread

Porucena Giga 2070S OC edicija, stize za 10 dana, pa ono, verujem da ce to u kombinaciji sa ostalim sto imam biti to za neki period. Mozda jos 16GB rama, ali otom-potom. :)

Moram da pitam ipak... zasto menjati 1080? 2070s je max 25-30% jaca, sto nije malo, ali nije bas ni pravi upgrade


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stoji pitanje, svakako. Ponajviše iz razloga što je 1080 koji imam već stari GPU, garancija je istekla, ventove sam menjao jednom... mislim, ništa zabrinjavajuće ni blizu, ali mislim da je sada zlatno doba za prodati 1080icu, jer neće još dugo držati cenu, a opet 2070 hoće, ako ništa duže barem, da sledeći upgrade bude manje bolan. :)
Isto tako - nove verzije drajvera su optimizovane na aktuelnu generaciju, pa se perfromance boost najviše vidi tu, što ne znači da će stare gen. dobiti. Skorašnji primer kada je superka dobila i +30% u nekim igrama a 1080 serija ne...
 
Poslednja izmena:
I ja sam nesto razmisljao da predjem na 2070s sa 1080, ali bez dodavanja ispod 200e razlike ne mogu da prodjem. To je previse za dobijanje max 30% perf i to u vrlo retkim slucajevima.

...riding on 720p...
 
Stoji i to, ali opet se vracamo na ono sto napisah, narocito sto imam neki plan da pazarim i 2K monitor i povremeno se igram i na 4K TV-u. Tu recimo imamo i ovo poredjenje:

performance-vulkan-2560-1440.png
 
^ RDR2 je bas zahtevna, ja imam RTX 2080 OC strix. Kupio sam je na samom izlasku u novembru 2018. Sto se tice tvog izbora RTX 2070 super koja je malo slabija od moje neces pogresiti ako je uzmes za 2K. Ja do sada nisam imao problema ni sa jednom igricom da imam 60fps na max podesavanjima osim RDR2 pa mislim da ni ti neces imati sa 2070 super.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nije zahtevna vec uzasno portovana.
Ne osudjujem nikog da ne bude zabune vec izlazem svoje vidjenje.
Imam 2k monitor i ni u jednom novijem naslovu nisam imao problem sa 1080.
Rdr2 nisam probao, vrv ni necu.

...riding on 720p...
 
I ja sam nesto razmisljao da predjem na 2070s sa 1080, ali bez dodavanja ispod 200e razlike ne mogu da prodjem. To je previse za dobijanje max 30% perf i to u vrlo retkim slucajevima.

...riding on 720p...

Apsolutno nemas potrebe to radis, posebno sada kada izlazi Ampere ove godine, sem ako naravno ne zelis da utopis tu 1080ku i smanjis gubitke. Ta 1080, po onome sto sam video moze sve da izvoza od naslova jos ove godine...

Ja isto merkam 2070s (i 5700xt) za 2k gaming, jer su cene vec pocele da padaju i sve cesce ih vidjam na nekoj akciji ispod 500e (5700xt i oko 400e). Ali razum mi govori da zarad future-proofing bolje sacekati sledecu generaciju - verujem da ce 3070 biti mnogo bolja kupovina nego trenutna 2070s ponuda...

+edit

Sto se RDR2 tice, pravis veliku gresku. Sacekaj barem kada/ako ga ispeglaju, igre tog kalibra, koje pomeraju granice, vidjamo jednom u 5-10 godina... A mogao sam da je izdrljam u 30fps-a na konzoli i uopste mi nije pokvarilo iskustvo... Prva je u planu koju planiram ponovo da okrenem ali u 4k60fps-a... :)
 
Poslednja izmena:
Nije zahtevna vec uzasno portovana.
Ne osudjujem nikog da ne bude zabune vec izlazem svoje vidjenje.
Imam 2k monitor i ni u jednom novijem naslovu nisam imao problem sa 1080.
Rdr2 nisam probao, vrv ni necu.

...riding on 720p...
Pogresno sam se izrazio, lose portovana pa bez potrebe uzima previse resursa od PC.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pogrešna je svaka matematika u desktop okruženju, u smislu osuđeno je na 'propast' šta god kupiš i trošak je prepetuum mobile. :) Realno, ko psihički prežali 200e, upgrade na novi HW nije sigurno loš (vs 1080). Da će biti povoljnije itd, naravno da hoće. Onda je najbolja matematika mid-high gaming sa polovnim high--end delovima od pre generaciju-dve i to je to. Gubitak je minimalizovan. Ovako, uvek može bolje...
 
Postoji jos jedan cinioc u problematici. Blizi se nova serija koja ce izaci jako brzo. Sad ko uzima graficku za neki prelazni period ne bi trebao da ulaze previse novca za graficke poput RTX2080/SUPER.
RTX 2070 Super jos i moze da se nadje povoljno, 450 evra, nije losa cena za te performanse realno. OC verzije se malte ne izjednacuju sa RTX2080.

Ili ne uzimati nista za narednih 6 meseci ili uzeti nesto na cemu ces kasnije manje izgubiti.
 
^
Ali su cene kod zelenih i dalje itekako napuhane.
Videh danas da MM/Saturn na kratko nudio MSI RX5700 xt gaming x za 420e (kvalitativno u rangu sa najboljim RD/Nitro+ kartama) koja itekako dise za vratom toj 2070s, a tu je XFX Radeon RX 5700 XT Thicc II koji je je isao ispod 400e (390e) sto je vec neka realna cena za oba tabora u toj klasi. Jes' da su drajveri krsi, ali razlika je i dalje dobrih 100e koju zeleni tabor ne opravdava. Muka mi je vise da gledam reciklazu i vestacku podelu razlicitih segmenta... (ovo sto su sada uradili sa EVGA 2060 KO serijom je tek nebulozno, totalno izbacili 1660s i 1660ti iz price sa novom cenom za 2060 od 300e)

U ovom trenutku je mozda najbolje sacekati sledecu generaciju, taman videti sta ko nudi i onda povuci obarac. Verujem da ce crveni imati itekako sta da kazu sa svojom 5800 (xt) i 59xx (xt) serijom grafi i da ce konacno cene ici dole.
 
Poslednja izmena:
Zašto bi cene išle dole kad i jedni i drugi mogu da prodaju za cene za koje prodaju, i prodavaće...? A ljudi će kupovati jer nemaju drugi izbor. Ne zanosite se...može im se i eto.
 
Pa dobro, moze im se... Ako ce zaista da novi mid-tier GPU kosta recimo 550+ evra onda masala, otisla industrija u Bobana zajedno sa ljudima koji su to spremni da plate.

Ako AMD izvuce zeca iz rukava sa Big Navi kao sto su to uradili sa Zenom (i suknuli Intelu do balcaka), a prodaju po 100/150$ manjoj ceni, itekako ce cene da idu dole i kod zelenih.
 
mislim da sledeca generacija grafickih nece biti skuplja...tj. mislim da ce biti nesto jeftinija od rtx serije...i zbog ps5 i zbog toga sto ne moze uvek da raste cena...mora i da padne nekad :D
 
Od Nv zavise cene karti, jer AMD kaska (ništa novo).
Mora AMD da izbaci novu seriju pre Nv, da perf bude 10-15% viši, a cena 5-10% niža, kako bi sledeća Nv serija došla sa 10-15% više perf od novih Navi karti po cenama koje sada imaju.
Da prevedem, menjanje RTX serije po istim cenama kao sada, samo sa 30% više perf out of the box.
 
Da li Nv sa Ampere prelazi na 7nm izradu ili ne?
Zivo me interesuje koliki ce perf boost biti i jos vise sta ce od trenutne generacije reciklirati... Da od 2070s ne bude 3060, a 2080s -> 3070 a izbace samo 3070 ti i 3080(ti) u novoj arhitekturi...
 
Koliko sam procitao pise da ce nv 3xxx serija da daje 30% vece performanse u ray tracing za manje pare. Sigurno ce imati performanse ali i cenu ako amd ne napravi neki pomak.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
@Yojinbo
Ako 3060 bude 2070S po sadašnjoj sniženoj ceni od 300$, biće to odlično, što znači da će 3070 biti 400-450$ u rangu 2080S, što je odlično, uz naravno bolji RT.
3080 bi trebalo da bude 2080ti za nekih 700$, dok bi 3080ti trebalo da bude +25% sa cenom od 1000$.
AMD bi morao da izbaci 5800xt da bude pandan 3070, 5700xt i 5700 bi trebalo cene dole, dok bi 5900 i 5900xt trebalo da popune rupe od 500$ i 600$, dok bi 5950xt bio pandan 3080ti(ako su glasine tačne, da je 30% od 2080ti) za nekih 900$.
Naravno, meni će biti najprivlačniji 2080s polovnjaci, koji bi trebalo da budu oko 350e, kao što je 1080ti sada.
 
^
Tako mi otprilike mirise, posebno za Radeone.
Ne verujem da ce u startu ici te cene, ali mozda se desi da se upeca trenutna generacija 2070s za recimo 350-400e u nekom trenutku na snizenju (dok ciste lagere ili ih ne povuku iz opticaja). 5700 i 5700xt (njima tek cene idu dole) ostaju sigurno na trzistu, barem jos godinu dana i tu ce im valjda sada konkurisati sa 2060s i 2070s, barem jos neki period.
ASUS Dual GeForce RTX 2070 SUPER OC Evo videh tokom oko novaka da je vec padala cena na 450e u MM (sto je korektna cena). Polovnjaci ce tek biti odlican ulov, posebno sa garancijom.

Vrlo je moguce da "prilagode cene" za neke modele, kao odgovor na nove Navi karte, kao sto su prosle nedelje uradili sa EVGA 2060 KO (300/320e) koja je "odgovor" na 5600xt... Sibnuce samo high-end model(e) a posle ostatak 30xx palete...
 
Poslednja izmena:
Koliko sam čitao, AMD ima fiksni profit od 45% na proizvode, Nv 60-90%, zavisno od modela.
Nv ima mnogo više prostora za sniženje, što je normalno, ali AMD mora da ih natera da spuste cene, da urade slično kao sa 5700xt.
5600xt je čist bait, AMD isprobava Nv, tj. brzinu njihove reakcije na glasine.
5600xt, iako jači od 1660ti(nema još testova, ali recimo da je tako), max može da ide 240-250$, a AMD će da spusti tih 10-15% dole, i opet da ostane sa 30-35% fix profita na kartama.
Nv mora da oseti malo po džepu, kao što je Intel, i da snize cene svih postojećih i nadolazećih modela, ali kao što sam rekao, to zavisi od AMD-a, jer ako nema konkurencije, šišanje je normalno, svako bi isto radio.
 
^ nadamo se da ce amd uraditi nesto sa 59xx. Mislim da nvidia ceka da izadju 58xx i 59xx pa ce da pusti 30xx generaciju da ih poklopi sa brzinama i onda opet mogu klepati cenu koliko hoce.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
^ nadamo se da ce amd uraditi nesto sa 59xx. Mislim da nvidia ceka da izadju 58xx i 59xx pa ce da pusti 30xx generaciju da ih poklopi sa brzinama i onda opet mogu klepati cenu koliko hoce.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Neka bude tako, ali neka recimo 20% jače košta toliko više, a ne 10% jače 25% više (slučaj 5700xt naspram 2070S).
U slučaju da % razlike u perf bude proporcionalan razlici u ceni, Nv će lagano da proda koliko napravi, ali u slučaju da 10% jače košta 25% više, neće se lepo provesti.
Iskreno, nama u Srbiji su više bitni novi modeli, kako bismo kupili "džabe" polovnjake.
 
Tu je takodje i pitanje koliki ce potencijal AMD drajverima uspeti da izvuce iz svojih kartica a koliko Nv "uspeti" da osakati, down the line...
 
Poslednja izmena:
^ slazem se sa tvojim misljenjem, intelu ce bar 2-3 godine trebati da ih sustigne. Mozda i vise da bude isti u performansama, ako ih prestigne onda cemo ocekivati cene kao sto su imali na procesorima dok su mogli da klepaju.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Mislim da se zanosite previse. AMD ako ista uradi sa jacom grafikom doci ce negde na nivo izmedju 2080 Super i 2080 Ti.
TDP ima da bude oko 350w garant za takav chip.

Po poslednjim procenama, u 7 nm procusu + napredak kroz arhitekturu Ampere moze da dostigne 50%+ performanse u
odnosu na prethodnu seriju. Ovaj put se ne bih zacudio da se ponovi Pascal scenario koji je doneo zaista vrhunski skok.
Takodje, bar po onom sto kruzi trenutno po netu, kazu da ce RTX 3xxx biti jeftinija. Generalno, RTX 2xxx se i nije proslavila a cene su poprilicno visoke.
Po nekoj logici trebalo bi tako da bude mada kakva je nVidia greedy u to niko ne moze da bude siguran. Cekamo zvanicno obavestenje/prezentaciju od Jensen-a!
 
@Pcbeast
Koliko sam ja pročitao, Nv kaže 50% skok, ali u RT, što meni kao pojedincu ne znači ništa. Meni znači raw 50%, RT me ne interesuje.
Iskreno 30% raw za iste pare ću biti zadovoljan.
Što se tdp-a tiče, ukoliko može da se ohladi, može i 600w sa bude, ne interesuje me iskreno.
 
Poslednja izmena:
Niko se ne zanosi, to je misljenje i tesko za sada neko moze da objektivno kaze sta ce intel uraditi. Da nv moze da digne 50% sa amperom se slazem ali ne ocekujem da ce pad cena biti veliki, mozda 50-100€ na TI modelu sto nije mnogo posto ce i dalje biti 1300+€.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ocekujem da 3080 bude brza nekih 10 - 20% od 2080Ti, sa tim da ray tracing bude jos brzi, sa cenom negde koliko je sada 2080S oko 800E, i da ce na taj nacin da 'primoraju' i ove sa 2080Ti i 2080S da kupuju novu 3080 ako misle da prate visoka graficka podesavanja i ray tracing u igrama na 1440p i 4K rezi.

Dok ce 3080Ti biti posebna prica kako cenom tako i perfomansama.
 
Nazad
Vrh Dno