Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

najskuplji je asus strix nije g1.
i mislim da pravis gresku sto je vracas ali to je tvoje.
 
Poslednja izmena:
sada sam prvi put instalirao novi win od kada sam presao na 970, instalirao sam GPU Tweaks i karta radi bez pucanja kao na prethodnom windowsu i afterburenru u 3dmarku11 ili da obara takt i voltaza da varira. Kako se vama pokazao asusov GPU tweak?
 
vratio bi je zato sto to nije kartica po specifikaciji koju sam uzeo i sto ce mi za godinu dana trebati full 4gb memorije na kartici... a ne 3.5 + 0.5 sporije... Mislio sam da vidim dal kod nas posotoji mogucnost vracanje grafe i dal je iko u srbiji vratio gtx 970...
daleko sam od vracanje al me zanima dal postoji mogucnost sto bi po meni bilo realno od strane nvidie... imas izbor pa ti odluci,realno napravili su veliku gresku u specifikaciji graficke....
znam za msi za asus sad cujem al ja uzeo najskuplju od svih gigabyte g1

jedino ako zelis 980gtx, onda se isplati vratiti ali ovako samo inat moze biti drugi razlog, :D iskreno i ja sam bio na ivici da vratim al opet sta da kupim, ova kartica ubija kako je dobra :D i ta memorija se puni bez problema i nema nikakvog stucanja i usporavanja...
 
sada sam prvi put instalirao novi win od kada sam presao na 970, instalirao sam GPU Tweaks i karta radi bez pucanja kao na prethodnom windowsu i afterburenru u 3dmarku11 ili da obara takt i voltaza da varira. Kako se vama pokazao asusov GPU tweak?

nisam nikad koristio, ovaj msi ab super radi...
 
jedino ako zelis 980gtx, onda se isplati vratiti ali ovako samo inat moze biti drugi razlog, :D iskreno i ja sam bio na ivici da vratim al opet sta da kupim, ova kartica ubija kako je dobra :D i ta memorija se puni bez problema i nema nikakvog stucanja i usporavanja...

Razmisljao sam o gtx 980 da za nju doplatim al je to jos 200 eura,to me koci... pitanje je i dal bi nasi pristali na povracaj kartice... Hvala svima na pomoci,verovatno ostajem na gigabyte G1 gtx970...:)
 
Razmisljao sam o gtx 980 da za nju doplatim al je to jos 200 eura,to me koci... pitanje je i dal bi nasi pristali na povracaj kartice... Hvala svima na pomoci,verovatno ostajem na gigabyte G1 gtx970...:)

Pametno ;)

Btw imam nedoumicu za custom fan u MSI Afterburneru. Kad igram neke igre greju kartu do 66/67c i onda ona padne do 58c kada se ukljuce fanovi na 60c+. Kada odem u custom fan, i namestim default da bih samo povecao % okretanja na 60c naprimer, meni pokaze da je do 40c na oko 40% i oko 50c otprilike 60% iako tada jos ne rade fanovi.

Da li da ih postavim onda recimo do 50c na 0%, i onda stavim 55c recimo 60%, pa na 60c oko 70% da bih sprecio to oscilovanje od 10c gore dole, nervira me :)

Neki savet ? Ili jednostavno ss iz MSI-a, karta je oc na 1482/3800 za 24/7.
 
Poslednja izmena:
Pa, koliko sam razumeo i procitao kartica tj. bios, ne dozvoljava nikakavo rucno namestanje ventova do 50C. Onda krenes od 60C i postavis, recimo 70% i za 65C postavis recimo 75%.
Za ovu moju MSI 980 skinuo sam sa MSI sajta programcic MSI Fan Control i putem njega mogu rucno da podesavam posebno svaki ventilator od 0-100%. I onda postavim na 30% da radi jedan vent u mirovanju i imam 25-27C temperaturu, a kod gaminga postavim izmedju 70-80% za oba venta i imam 60-65C temperaturu. Meni tako najvise odgovara.
 
Razmisljao sam o gtx 980 da za nju doplatim al je to jos 200 eura,to me koci... pitanje je i dal bi nasi pristali na povracaj kartice... Hvala svima na pomoci,verovatno ostajem na gigabyte G1 gtx970...:)

isplati se veruj mi, i potpuno ispravno razmisljas. Skupi kinte i doplati za 980gtx; jer taj osecaj kad legnes da spavas a znas da nemas svih 4GB po istoj brzini...
 
Poslednja izmena:
interesantno, podizanjem Min.GPU voltage (mV) na 1175 koja se verovanto odnosi na gpu usage, tj kad kartica radi.... posto kad nije aktvina voltaza je niska 0.862mV
kada ovako postavim prolazi sve testove "problematcni" 3dmark 11 bez problema, i to na loop.... kada ne odradim to nema sanse da mi prodje mark11 na tom kloku. E sad me zanima kako da ga upisem u bios-u pa da fleshujem? probao sam razne fore ali ne znam!!!
dal mi to dodje nesto kao K-Boost od EVGA, mada ja mislim da nije.... posto kada se koristi K-boost core clock ostaje prilicno visok.... sto ovde nije slucaj! Smeta li da to tako koristim ili ne?
 

Prilozi

  • gtx 970 xxx.jpg
    gtx 970 xxx.jpg
    546.8 KB · Pregleda: 79
isplati se veruj mi, i potpuno ispravno razmisljas. Skupi kinte i doplati za 980gtx; jer taj osecaj kad legnes da spavas a znas da nemas svih 4GB po istoj brzini...

Ne troluj. Mislim da je to ustanovljeno i receno u kojim slucajevima igra ulogu,a kada ne. Ne moras da zapocinjes raspravu. Mogao si bez kraja. Za 200e ne isplati se niti vredi da se to uradi posebno ako je na 1080p monitoru.
 
vU2K0Nr.png

ovi nisu normalni........ u prevodu oko 500e

to mozda zato sto su im smaraci vracali za kaznu da nemaju vishe sta da kupe :D
 
Poslednja izmena:
ovi nisu normalni........ u prevodu oko 500e

to mozda zato sto su im smaraci vracali za kaznu da nemaju vishe sta da kupe :D

Mislim da im nesto nije u redu sa cenama kompletno, i7 4770k je 51k a i7 5820k 55k. Ono, 4770k je daleko jeftiniji, i ja sam se zaneo a nisam obratio paznju.
 
Pa ne gledajte više tu firmu na E, sad su jedni od najskupljih. Ima daleko povoljnijih alternativa.
 
@ Core.graphics
Imas u temi gtx980 od posta #98 nesto o flashovanju biosa. Otvoris Maxvell Bios Tweaker i nadjes svoj originalni bios koji snimis sa GPU-Z. I sad nadjes Voltage table i postavis ovako.
bbbb.png bbbb1111.png
bbbbbbbbb222222222.png
Vidis, kada povecas ovako Voltazu, imaces je zakucanu na 1.275V konstantno bez nekog stelovanja kroz MSI Afterburner. Izbrisi taj GPU Tweak, sta ce ti, dovoljan je MSI After.
 
aha ok. ja sam cackao ove dole P00 P02 skale.
Mislim probacu da fiksiram te voltaze. Nego kada je u idle hoce li obarati ili ce uvek biti tako? trebao bi da obori!? mozes li malo da mi pojasnis Power Table sta se tu podesava.... video sam da i tu ima nekih pidesavannja.
 
Da, obara voltazu na 0.850V u mirovanju.
Joj sto si dirao te voltaze,:S: to je ipak visa matematika pri Tweakovanju biosa, mogao si da nesto poremetis u radu kartice.
Najsigurnije ti je za pocetak, da postavis ovako voltaze kao sto sam postavio i da probas overclock. Koliko sam razumeo @zajebanog, u principu, to ti je dovoljno za overclock za gtx970.
Za Power Table, ne bih nista dirao. U principu, to se podesava ako imas Gpu throttling, to jest, obaranje klokova, da bi ti bili stabilni klokovi.
bbbbbbbbb.png
Ovde se podesavaju parametri. Medjutim ako nisi sto posto siguran kako treba podesiti, bolje da ne eksperimentises.:shock:

EDIT: procitaj na 980 temi od posta #98, imas nesto malo objasnjeno.
 
Poslednja izmena:
Ima li neko drugi problem sa Riva Tunerom u smislu da blokira steam overlay u vecini igara, pa eto u Homeworld-u koji izlazi sutra, mozda zamuti sliku kao da je ukljucena opcija za 3D Vision ili nesto.. Totalno kao da je izbagovan od nedavno. Jedino sto sam update je drajvere za grafu, sada sam i MSI After konacno ali i dalje isto. Jedini nacin da stavim onaj "application priority" na none, tj da se ne pojavljuje uopste.

I jedno kratko pitanje, da li graficka ostaje klokovana kada upalim komp a MSI Afterburner ne startujem uopste ? :trust:
 
Poslednja izmena:
Ima li neko iskustva kako 970ica radi u Vray RT u poredjenju sa 780(ti)? Net je pun informacija o 980 ali 970 ni za leka nema -.-

To mozes da zakljucis po uporedjivanju obradne snage tih kartica. GTX 970 ima oko 3,5 TFlops-a Single Precision Floating Point (sto je bitno za 3D renderovanje), GTX 780 ima 4 TFlops-a, GTX 780Ti ima oko 5.05 TFlops-a. Naravno, treba uzeti u obzir i optimizaciju Vray RT endzina za noviju generaciju (970 i 980). U sustini, za 3D renderovanje uz Vray RT (ili Octane), najbitniji je broj CUDA jezgara, GPU frekvencija i kolicina VRAM-a. U ovom smislu najbolje resenje je Titan Black (obradna snaga kao i GTX 780Ti - isti broj jezgara - 2880), ali i 6GB VRAM-a sto dosta znaci u kompleksnijim scenama za render. Ispod nje je odmah GTX 780 sa 6GB VRAM-a.
 
probao sam da twikujem bios onako, uradio jedan restart, obrisao sam GPU Tweaks. U afterburneru sam dobio u voltage-u do 100 umesto 87 kako god da podesim puca 3d mark11, mozda sam trebao dva puta restart ili i re-instalaciju afterburnera.... nemam pojma!!! Vratio sam originalni bios i gpu tweak i na boostu od 1540MHz drugar igra vec dva sata AC Unity voltaza stoji na 1.256 V, temp max 64C frame zakucan na 55-60 vSync ON pa je gpu usage nesto manji.... Sve u svemu Gpu tweaks mi pruza taj minimal voltage i mogu da je drzim na boostu preko 1550mhz
.
 
Ladno sam mesec dana igrao bez MSI Afterburnera jer mi nesto bagovao a mislio da mi je grafika klokovana :-devil-:
 
Zato ja moju posle svog pocetnog odusevljenja overklokom drzim na default, kada sam shvatio da za 5-7 % nema svrhe oveklokovati karticu. Jednostavno se ne vidi osim u 3dmarku i to samo kao razlika u rezultatu, nikako drugacije.
 
interesantno, posto nisam usepo bios da namestim... meni Min.Voltage offset radi stvar bar za 3dmark11 za koji sam zapeo iz odredjenog razloga, posto mnogima pravi porbleme.... pa ljudi resavaju, modovanim biosom, k-boost-om i podesavanjem min.voltage.
na boostu ~1548MHz ide jendo sat vremena marka11, mark13 razi i bez toga bez greske....
takodje sam igrao na boostu 1518Mhz ,oko 2 sata BF4, nesto malo Crysis 3 i oko 4 sata Unity bez greske, mislim da i to moze da radi bez da diram taj min.Voltage.......... dakle samo me 3dmark11 zanimao, porbacu da instaliram i da se naviknem na Gigabyte OC Guru II mislim da je ok program vidim da i on ima minimal Voltage offset. Zasto bi Msi afterburner bio jedan jedini ;) par nekih mojih podesavanja, totalno drugacije od one price sto je Zajebani pisao u Sli temi, doduse on je imao rev.1.0 karte za koje kazu da su mnogo bolji klokeri i do 1600Mhz boost, i koriste Samsung memoriju..... posle sa 1.1 revizijama dosle su i Hynix memorije, itd. takdoje kod mene je asic 67% ima ima i tu nekog udela, mada ja mislim da 1530 boost moze da ide lagano bez artifakta i throttlinga.
sve u svemu odlicna kartica za ovaj novac.
 

Prilozi

  • 1460Mhz boost.jpg
    1460Mhz boost.jpg
    463.4 KB · Pregleda: 77
  • 1518Mhz boost.jpg
    1518Mhz boost.jpg
    456.6 KB · Pregleda: 69
  • 1548Mhz boost.jpg
    1548Mhz boost.jpg
    466.5 KB · Pregleda: 72
Zato ja moju posle svog pocetnog odusevljenja overklokom drzim na default, kada sam shvatio da za 5-7 % nema svrhe oveklokovati karticu. Jednostavno se ne vidi osim u 3dmarku i to samo kao razlika u rezultatu, nikako drugacije.

Istina, ali opet nema svrhe ni da nije klokovana :D
 
lepo se nameste profili u AB-u,i upalis ako zatreba.
 
gde je problem sa DDU-om i zadnjom betom?vec si to pokusao?
 
Nazad
Vrh Dno