Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

solajam:

taj problem sa throtlovanjem imaju samo referentne karte.triX cak ima smesne temperature.
 
A zauzeće RAM-a na manje od 3,5 GB VRAM-a i nakon više od 3,5 GB VRAM-a?
 
Mislim da nisi razumeo moje pitanje. Pitanje se odnosi na zauzeće RAM u oba slučaja, ne na VRAM.

Recimo, popunio si VRAM do 3 GB, koliko je zauzeće RAM-a?

U drugom slučaju, VRAM preko 3,5 GB, koliko je zauzeće RAM-a?

Pitam ovo, jer su neki prijavljivali dosta veliko zauzeće RAM-a, nakon što se pređe "granica" od 3,5 GB. Takođe, u zadnjem delu onog čuvenog testa, odakle je i ceo skandal nastao, brzina je bliža brzini RAM-a, a ne drugom segmentu od 512 MB.

Neko moje razmišljanje.
 
Mislim da nisi razumeo moje pitanje. Pitanje se odnosi na zauzeće RAM u oba slučaja, ne na VRAM.

Recimo, popunio si VRAM do 3 GB, koliko je zauzeće RAM-a?

U drugom slučaju, VRAM preko 3,5 GB, koliko je zauzeće RAM-a?

Pitam ovo, jer su neki prijavljivali dosta veliko zauzeće RAM-a, nakon što se pređe "granica" od 3,5 GB. Takođe, u zadnjem delu onog čuvenog testa, odakle je i ceo skandal nastao, brzina je bliža brzini RAM-a, a ne drugom segmentu od 512 MB.

Neko moje razmišljanje.

Meni je identicno zauzece ram memorije u Unitiju (8x msaa u msi afterburneru 4000 vram usage) i Evolve-u (3600vram). Ne znam koja je tacno brojka bila ali sam gledao u postotak rama (ne vrama), i isti je. Windows 8.1
 
Testirao sam zadnjih dana, i Asus Strix se cini stabilnom. AC Unity, Shadow of Mordor, Dying Light nisu uspeli da podignu temperaturu preko 70C. S obzirom da ove igre i koriste vise od 3.5GB rama, ja nisam video stutter kao na nekim klipovima sa youtuba.
Mada ima jedna stvar koju sam propustio da kazem prosli put a vezana je za samu grafiku. Kada sam prvi put okrenuo kartu iz vodoranog u horizontalni polozaj osetio sam da se nesto malo kao pomeri u njoj. To mi se pre nije desavalo sa drugim karticama. Vracanjem iz horizontalnog u vodoravni, to se ne oseti, ali opet okretanjem u horizontalni oseti se. Moje pitanje je ako neko ima strix 970 da li je isti slucaj kod njega. Naravno kartica kao sto rekoh je hladna, tiha max.1200 obrtaja i naravno ni jedan spoljni deo se ne pomera sve je cvrsto sto se tice spoljasnjosti i delova koji su dostupni, tako da se to malo pomeranje necega sigurno desava unutra...
 
Testirao sam zadnjih dana, i Asus Strix se cini stabilnom. AC Unity, Shadow of Mordor, Dying Light nisu uspeli da podignu temperaturu preko 70C. S obzirom da ove igre i koriste vise od 3.5GB rama, ja nisam video stutter kao na nekim klipovima sa youtuba.
Mada ima jedna stvar koju sam propustio da kazem prosli put a vezana je za samu grafiku. Kada sam prvi put okrenuo kartu iz vodoranog u horizontalni polozaj osetio sam da se nesto malo kao pomeri u njoj. To mi se pre nije desavalo sa drugim karticama. Vracanjem iz horizontalnog u vodoravni, to se ne oseti, ali opet okretanjem u horizontalni oseti se. Moje pitanje je ako neko ima strix 970 da li je isti slucaj kod njega. Naravno kartica kao sto rekoh je hladna, tiha max.1200 obrtaja i naravno ni jedan spoljni deo se ne pomera sve je cvrsto sto se tice spoljasnjosti i delova koji su dostupni, tako da se to malo pomeranje necega sigurno desava unutra...

Necu da te lazem ali ako me dobro secanje sluzi to se isto desilo na mojoj MSI kartici. Nisam siguran, ali kad razmislim nisam drugo vadio iz kompa kao komponentu, tako da je bila ona.
 
nikada nisam gledao asic koliki je i pokazuje mi 81,2% da li je to dobro i sta on tu tacno pokazuje?
20150216_102547.jpg
 
Poslednja izmena:
Sve iznad 80 je odlicno. Prikazuje tacno ono sto pise ispod te cifre. :d
 
zalio sam se ovde na forumu da mi karta na odredjenom kloku puca pri pokretanju 3dmark 11 testa, problem je sa voltazom. Ukljucivanjem opcije K-boost u Evga precision-u test prolazi kao iz pycke... e sada, vidim da je izasao novi bios ta G1 970 (Hynix memory) ne znam dal su to resili po pitanju oscilacije voltaze. Ili da probam sa Maxwell II Tweakingom nesto? dajte neki predlog ako vas ne mrzi. Vidim da drugacije fleshuje bios nego na gtx780-ki koju sam imao prethodno.
 
moze li neko da mi objasni zasto mi Mark11 crashuje (random) uvek pre ulaska pukne. na recimo +125core i +300mem mV +37 probao sam razno, sam sam modovao bios ali ima tamo previshe parametara... pokusao sam voltaze da stavim fixne - dzaba!!! Najbolje mi se ponasa u Marku11 sa Evga (Kboost-om) kako da simurim to ili neki blazi oblik u Maxwell Bios Tweaker-u.... pa da flashujem. Da nije nesto u PCI-E railu, TDP u
 
Ljudi stigla mi je grafa 970 strix serija,jedan drugar mi nudi da menjamo...a u pitanju je power color 7990 zver od grafe ,da li da prihvatim tu zamenu sobzirom da je grafa starija ali ubica je ?! mislim da znate o kojoj grafi se radi . evo link http://www.techpowerup.com/gpudb/b317/powercolor-hd-7990.html

to ti je u sustini 280x CF,sad zavisi od igara kojie igras,i koliko je tih i/ili koliko si osetljiv na buku.ako juris ove nvidia krseve od neoptimizacija,nema sta tu 7990 da trazi pored 970gtx.on di odr hend,ako se zamlacujes sa npr bf4,larom,7990 sije 970gtx big tajm.racunaj da je to ofrlje tu na 980gtx nivou,negde malo jace,negde malo slabije,negde dosta slabije (u igrama gde cfx ne radi ili uzasno radi).

ne obaziri se sad na pricu sta ce da bude kad dx12 izadje,nista jos nije zagarantovano,ni jace performanse,ni puna memorija.iskreno,kad je vec ortak,uzmi,izigraj se par dana,i sam vidi,pa onda donosi odluku dal' da menjas,tako bi ja odradio.
 
A zasto taj drugar hoce da je menja, ako je to po prici bolja grafa od 970? Nema logike.
Pa znas li koliko ces problema imati sa tom 7990, visoke temperature, problemi sa drajverima, mnoge igre nece da rade u CF modu, stuttering, visok frametime i los gameplay, i ko zna sta jos. Ipak je to AMD.:D
Uostalom, kad se klokuje 970, sasvim je dovoljna za skoro sve igre na maximumu na HD, i sve ce da sljaka kako treba.
Dobro razmisli, ja ne bih ni u ludilu isao na tu 7990.
 
Ne bih ja to menjao. Matorija je i velika je to "vuruna" kojoj treba ceo blok TENT-a da je na'rani. Drzi se ti 970ice i zahvali se "drugaru".
 
Slazem se sa prethodnicima, tako da ne menjaj. Ja sam inace odusevljen sa mojom Strix 970.
 
U redu drugari,hvala vam na info. Ipak cu odustati od te zamene :) . A sta mislite o tome ,posto imam nekih opcija ,da li da ostanem na ovu strix 970 ili da menjam sa asus 780 TI verzija. Koliko sam sve video review-e TI je bolja od 970.
 
ostani na 970gtx,u 1080p je 2 posto razlike u korist Ti,ali 970gtx ima pola giga full memare vise,i pola giga krnje.:d
 
Ima li neko iskustva kako 970ica radi u Vray RT u poredjenju sa 780(ti)? Net je pun informacija o 980 ali 970 ni za leka nema -.-
 
dal mozda neko zna dal bi mogao da vratim svoji g1 gtx970... vidim da skoro svuda u svetu prihvataju vracanje kartice.... ipak sam je platio 47000
neki savet bi mi dobrodosao... hvala
 
Zasto bi je vracao? Jedina alternativa ti je sporija i toplija karta, a sobzirom na nedavno poskupljenje komponenti, i skuplja. Drzi to i uzivaj.
 
vratio bi je zato sto to nije kartica po specifikaciji koju sam uzeo i sto ce mi za godinu dana trebati full 4gb memorije na kartici... a ne 3.5 + 0.5 sporije... Mislio sam da vidim dal kod nas posotoji mogucnost vracanje grafe i dal je iko u srbiji vratio gtx 970...
daleko sam od vracanje al me zanima dal postoji mogucnost sto bi po meni bilo realno od strane nvidie... imas izbor pa ti odluci,realno napravili su veliku gresku u specifikaciji graficke....
znam za msi za asus sad cujem al ja uzeo najskuplju od svih gigabyte g1
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno