Šta je novo?

GeForce GTX 1080Ti Thread

Erik011-Ne vidim zasto Phoenix gtx 1080ti ne valja hladjenje je takoreci isto kao na gtx 1080 i gtx 1070,ali ok ako ti tako kazes glupo je da protivrecim to ne opravdava i dalje Gamer Nexus-a sto nije stavio Msi lighting Z kartu koja je jedna od najboljih izvedbi gtx 1080ti...
 
Ja MSI vise ne verujem nema sanse. To staviti pored Asus-a tesko, konkretno kada je rec o samim komponentama i kvalitetu.
Ako bi vec uzimao elitni brend, da je cista egzotika, a trazio sam tu kartu kada sam uzimao ove GTX 1080 Ti da uzmem i nju ali je nije bilo..
Naravno i cena je daleko veca.

http://www.galax.com/en/graphics-card/hof/galax-geforcer-gtx-1080-ti-hof.html

Za Gainward ili Palit koje imaju gotovo isti dizajn nisam cuo da imaju probleme pogotovu ne u vecem obimu.
 
Poslednja izmena:
Nisam napisao da treba staviti Msi lighting Z kartu ispred Asus-a ali treba je staviti ispred Msi gaming x,Msi Armor i Msi Duke.Msi lighting z je trebala jedina da bude u klipu od svih Msi karti.

Galax hall of fame je odlicna karta meni bi ona bila prvi izbor...

Citao sam malo testove o Msi lighting Z karti karta je hladna kao led na bilo kojem benchmark testu Vrm karte nikad ne prelazi 69 stepeni karta je bruka overklok je odlican.

Inace Asus je ok po meni najbolji je Asus rog poseidon bolji od Strix-a bilo kog.
 
Nisam video razliku izmedju Strix-a i Poseidona. Po meni je najbolji posao Strix + GPU vodeni block i pesma.
Galax je fancy ali ni sa njim neces dobiti ne znam kakve rezultate kao ni sa Poseidonom.
Svi ti "aduti" koji se marketinski prezentuju padaju u vodu jer je napon zakljucan svugde i potencijal
tih chipova se krece oko tih 2100 Mhz na vazduhu i 2200 Mhz na vodi. Cak je za GP102 i nesto nize.

U globalu, Asus je po mom iskustvu izgleda najelasticniji sa OC-om ili im zapadnu najbolji primerci.
Ja i ovu moju "teram" na 2100 Mhz dok ostalih 90% radi na max 2050 Mhz boost clock.
 
Poslednja izmena:
Ako teras na vazduhu taj strix 2100 mhz svaka cast to je bas ekstra primerak,ako je na vodi realno tu brojku mogu mnoge karte da postignu kad se stave pod vodu.

Galax je fancy jeste ali sve u svemu jedna od najboljih karti na vazduhu.

Poseidon i na vazduhu i na vodi kida.

Pa sad nekome jeste najelasticniji neki se zale da ne mogu da ga overklokuju dovoljno a pisem ovo nakon hiljade procitanih stranica u temi kriptovalute....Jos se na primer tamo nikad niko nije zalio na Phoenix-a ili Zotac.

Ok ali nije fora samo overklok bitno je i koliko hladna karta u celosti ne samo cip onda imamo i buku itd.

Marketing jeste prisutan ali ne padam ja na to evo na primer koliko su nahvalili Msi Duke kartu ali nije nista posebno po meni procitam ja lepo 10 testova pogledam na youtube i tek onda vidim kakva je karta ako bi samo gledao marketing onda je i svaka gtx 1050ti dobra :D.
 
Poslednja izmena:
Pa video si sada bench. Pise ti lepo tamo sve. Naravno da je na vazduhu. Sve su na vazduhu i Strix-i i Zotac.

Na to drugo ne znam sta bih ti rekao. Postoje dve mogucnosti. Ili da ja umem uvek da podesim da mi sve radi kao svajcarski sat ili imam srece sa primercima.
Ako u tu jednacinu ubacis da mi sve kartice rade gotovo identicno onda se smisao "srecnog dobitnika" gubi ;)
Mada iskren da budem, ima neceg u tome sto je hardver za Americko trziste.

Asus generalno treba uzimati kao referencu za pouzdanost i kvalitet, bar bi trebalo.
 
Poslednja izmena:
Pa imas srece jer ti te karte prave carobnjaci iz Skyrim-a :D.Salim se malo:).

Naravno da ima to im je najvece trziste sva roba je tamo bolja nego kod nas u Srbiji :).
 
Poslednja izmena:
Erik011-Ne vidim zasto Phoenix gtx 1080ti ne valja hladjenje je takoreci isto kao na gtx 1080 i gtx 1070,ali ok ako ti tako kazes glupo je da protivrecim to ne opravdava i dalje Gamer Nexus-a sto nije stavio Msi lighting Z kartu koja je jedna od najboljih izvedbi gtx 1080ti...

Nisam to nigde rekao. Rekao sam da ima uzasno visok procenat mrtvih karti u odnosu na ostale.
MSI Lightning Z postize iste rezultate kao ASUS Strix (odnos buke i performansi), a kosta mnogo para. Tako da ne vidim neki razlog sto bi bio tu.
 
Pa tu je onda falican cip cim je toliko mrtvih karti,nisam lepo bio shvatio.

Da ne ispadne da pricam napamet evo slike koliko se greje Strix http://www.tomshardware.com/reviews/asus-rog-strix-geforce-gtx-1080-ti-oc,5225-5.html ovde na slici imamo da se cip greje 70 stepeni a Vrm 85 stepeni i Memorija na 80 stepeni.

Evo kako se Msi lighting Z ponasa pod istim opterecenjem http://www.tomshardware.com/reviews/msi-gtx-1080-ti-lightning-z,5162-5.html Cip se greje na 65 stepeni Vrm na 72 stepena samo to je za 13 stepeni manje od Strix-a na drugim testovima sam gledao da se Vrm greje na 69 stepeni onda imamo trecu stavku Memorija se greje samo do 73 stepena znaci 12 stepeni manje od Strix-a.

Sto se tice overkloka realno gledano Msi lighting se bolje malo overklokuje od Strix-a buka jeste takoreci ista,jedino ako se ubode dobar primerak strix-a koji kolega iznad ima onda mozemo da kazemo da su iste.

Takodje na otvorenom test benchu temperatura strix-a 63 stepeni kod Msi lighting je 48 stepeni razlika 15 stepeni malo li je.

Doduse te temperature sada kada je zima nisu toliko ni bitne ali leti nije bas da nisu.

U Americi Msi lighting opravdava svoju cenu ovde kod nas cena je prevelika jeste Msi lighting top karta ali opet je bas velika cena.
 
Poslednja izmena:
Nikako ne opravdava cenu,jer za iste pare uzmes hoka i uzivas,i u temperaturama i u tisini
 
U Americi je Msi lighting z 800 dolara samo za tu cenu mislim da se itekako isplati uzeti je dok je kod nas 1000 eura u Srbiji ogromna razlika.

Nisam imao iskustva sa karticama sa vodenim hladjenjem pa bih pre uzeo kartu sa vazdusnim ali svakako ko voli karte sa vodenim hladjenjem Msi hawk i Asus rog poseidon definitivno su best buy obe.
 
@Fallout 3
Ne bih rekao da je cip, veca je sansa da se stedi prilikom izrade PCB-a ili nekvalitetniji lem itd..

Na guru 3D je razlika 1C za jezgro izmedju strixa i lightninga. Slicne rezultate je dobio i kitguru, samo se tomshardware razlikuje, sto uopste nije cudno, s obzirom na razlike u nanosenju paste izmedju primeraka.
 
http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_1080_ti_lightning_z_review,11.html 39 Dba obe karte iste sto se tice buke.

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_1080_ti_lightning_z_review,10.html ovde se vidi da Vrm ne prelazi 69 stepeni takodje je skenirano jos nekoliko tacaka na karti gde se vidi da je temperatura jos manja od 69 stepeni.

Razlika temperatura jezgra jeste 1 stepen u slucaju testa na guru3d.

Ali opet gledano kartu u celosti opet je Msi lighting hladniji kako god okrenes.

Evo koliko je Strix topliji isto guru3d je radio test http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_rog_strix_geforce_gtx_1080_ti_review,9.html Vrm na 88 stepeni jos toplije nego u testu tomshardware razlika je 19 stepeni u korist Msi lighting karte....
 
Poslednja izmena:
Ma daj, to je skroz neozbiljno za VRM test. Ajde sto meris kroz zadnju stranu, znaci kroz PCB, to bih i progutao nekako. Ali kroz backplate... Pogledaj ove kocke sto su navodno hotspots. Pa nisu mosfeti grupisani u 4 grupe po dva da bi bio takav termalni footprint.

Iskreno, meni je jedini validan test VRM-a, kada stavis sondu medju mosfete. To, koliko sam video, radi samo gamers nexus, i tu je Strix razbio konkurenciju, nazalost Lightning nije bio tu u testu.
 
https://www.gamersnexus.net/hwreviews/2905-asus-1080-ti-rog-strix-review-vs-ftw3-gaming-x/page-2

Ako mislis na taj test Evga ftw3 mu dise za vratom takoreci nikakva razlika....Od ostalih karti strix odskace to se vidi i na testu.

Druga stvar sam si rekao Lighting nije bio na testu treba da pisemo coveku da testira i Lighting kartu na isti nacin....

Treca stvar nisam ja radio testove nego guru3d i tomshardware u oba testa Lighting se pokazao bolji kada se gleda celokupan rezultat.
 
https://www.gamersnexus.net/hwreviews/2905-asus-1080-ti-rog-strix-review-vs-ftw3-gaming-x/page-2

Ako mislis na taj test Evga ftw3 mu dise za vratom takoreci nikakva razlika....Od ostalih karti strix odskace to se vidi i na testu.

Druga stvar sam si rekao Lighting nije bio na testu treba da pisemo coveku da testira i Lighting kartu na isti nacin....

Treca stvar nisam ja radio testove nego guru3d i tomshardware u oba testa Lighting se pokazao bolji kada se gleda celokupan rezultat.

Jel mi gledamo isti test? :D

asus-strix-1080ti-40dba.png

Ako je 11C za gpu core i 5C za vrm disanje za vratom onda su sve iste.

Da, steta sto lightning nije bio testiran na isti nacin, imao ga je u rukama ali nije uradio test iz nekog razloga. Ja tih 1C na core temp razlike ne gledam kao stvarnu razliku. Pogotovo ne kad pogledas razliku u ceni za taj 1C.
Daleko od toga da je losa karta, nego nema smisla kad je Strix jedva mizerno losiji, a kosta dosta manje.
 
Ja sam gledao sliku gore ok ova druga slika je druga prica....

Opet na toj slici nekako je nerealno da Strix toliko odskace od Evga tacno bih morao licno da testiram da bi se uverio u to.Ispada da je Evga najgora karta gora i od Aorusa i gaming x ma da....Ova druga dva fet i vram to deluje stvarno realno.

Druga stvar lighting nije testirao jer mu je mozda bilo placeno da ga ne testira...On tu kartu ne pominje ni u onom klipu gde su najbolje gtx 1080ti sve je to meni sumnjivo....

Koliko sam ja video strix kosta 780 dolara u Americi 800 dolara kosta Msi lighting razlika je nikakva u ceni.
 
Poslednja izmena:
Posto ne zivimo u Americi, za nas je stvarna razlika 300e :)
 
Napisao sam gore kod nas lighting 1000 eura :) naravno da se ne isplati vise se isplati sesti u avion kupiti u americi i doci nazad u Srbiju :)....Zalosno ali tako stvarno ispada....
 
@Fallout gde si ti nasao u Americi za 800$? Da nisi pomesao sa onom kartom Gaming X Trio? Ona je na snizenju 800$ i to ako je nadjes.
Lightning Z je i u Americi oko 1000$ i preko. U Nemackoj oko 1100€ i preko.

Dakle, ovo sto Erik prica je sasvim na mestu.
 
Imas listu evo http://prntscr.com/hg29a2

Obican Msi lighting je bio 800 dolara imas po forumima brdo ljudi sto su ga uzeli za tu cenu a Msi lighting x je 840 dolara isto out of stock trenutno ali to su te cene....Ne znam gde si ti video cenu od 1000 dolara jedino na amazonu za uk je ta cena.

Mozda si video po oglasima u Americi da neko trazi 1000 dolara za nju.
 
Imas listu evo http://prntscr.com/hg29a2

Obican Msi lighting je bio 800 dolara imas po forumima brdo ljudi sto su ga uzeli za tu cenu a Msi lighting x je 840 dolara isto out of stock trenutno ali to su te cene....Ne znam gde si ti video cenu od 1000 dolara jedino na amazonu za uk je ta cena.

Mozda si video po oglasima u Americi da neko trazi 1000 dolara za nju.

Ovo već miriše na trolovanje, 2-3 strane of msi lighting...

Cene u SAD su izražene bez poreza tako da bi na tu cenu trebao da uračunaš i oko 20% koliko je porez u većini evropskih država.
 
Pogresio sam jedno slovo pa sta zurio sam negde da idem.

To ne menja cinjenice sto se tice cena karta nije 1000 dolara.
 
ma koji MSI,za malo manje pare KFA2 HOF je pravi izbor,
ovu sto sam uzeo Lighting X :d drugi dan vec dobio Zamenu:d
posto na prvoj nije bilo RGB ama nikakvog Osvetlenja:d:d
 
imam ja Msi Lightning 1080Ti već par meseci zmaj od karte ako oćete neke testove itd :wave:
 
^
Ne bi bilo lose da izvrttis fire strike ,heaven...na max OC-u
 
I mene zanimaju testovi :) ako vam nije tesko da uradite par testova na brzinu :)

Dosta smo komentarisali strane testove najbolji su iz prve ruke.
 
Nazad
Vrh Dno