Šta je novo?

GeForce GTX 1080 Thread

OC po strani, GTX 1080 je i dalje 35% brzi od GTX 980 Ti :)

E TO! Ovo, pored performansi u igrama je jedino sto je bitno. 3DMark i ostali sinteticki benchmark alati me apsolutno ne interesuju, pa necu dati 750€ na kartu da po cijeli dan vozim Firestrike, Heaven itd.
 
OC po strani, GTX 1080 je i dalje 35% brzi od GTX 980 Ti :)
On je takodje stalno tvrdio kako je GTX 980Ti brzi od Fury X za tipa 25%, misleci na max oc obe karte - ako mu uvazimo ovo za 1080 onda moramo i za ovo drugo :D

Slazem se i za jedno i drugo je upravu, takodjer ako ostavimo OC po strani i ti si upravu GTx 1080 je znatno brza od GTX 980TI.
OC jeste lutrija, ali GTX 980Ti ima dobar OC potencijal, sto se ne moze reci za FURY-x i GTX 1080 (za GTX 1080 ostavljam jos neku nadu da se nesto promjeni biosom ili otkljucavanjem napona, mada sada iz ove perspektive izgleda sve daleko).
 
Haha Kenzo, svaka cast za Moja Masina informacije :D
 
:wave: Ko se razumije, znace skoro pa tacno koji tip hardwarea imam :)
 
Temu bespotrebno zatrpavate nebitnim stvarima.

Sta vise tu oko overkloka nije jasno?

Cip ima potencijal ali dok se karta ne ohladi ispod 70c, 50-60c u opsegu ne mogu se postici bolji rezultati od dosadasnjih 2050 Mhz u proseku.
Ono jos bitnije, kada se pojavi karta sa otkljucanim naponom, frekvencije od 2.2-2.3 Ghz ce biti i te kako moguce.


Karti treba posvetiti malo vremena, siguran sam da su skoro svi testeri to na brzinu postavili i "nasli" finalni rezultat.
Jedino su ljudi sa hwcanucks zaista posvetili paznju i dobili su znacajnije rezultate.

Ovde dosta utice GPU Boost 3, i to mora da se prouci, kako se karta ponasa.
Sve ostalo je mlacenje prazne slame kako kaze zajebani.

P.S. Pratim ljude koji su kartice kupili i posvetili su se testiranju. Sve vise je onih koji su uspeli da stabilizuju karte izna 2.1 Ghz.
Konkretan primer, MSI Gaming 2150 Mhz, stabilno bez artifakata.
 
Pametno su odradili, zategnuli kartu i lupili cifru. Zaboravlja se da je ovo bukvalno 250$ chip za nvidiu, ali zbog nedostatka konkurencije, imaju ciste dodatne zarade 350(450)$ po karti.
Da je bilo konkurencije, xx4 chip bi bio 250$ kao npr svojevremeno 560Ti, ali tako je kako je, mozemo da uzivamo, postade normalno dati 1000eur na gpu :D
 
2200 Mhz - Asus Strix, promenjena pasta. Termalna traka.

I jos jedan primer da dosta zavisi od temperature. Ovde je fan na 100% ali je napon stabilan.

330w9kk.jpg
 
E TO! Ovo, pored performansi u igrama je jedino sto je bitno. 3DMark i ostali sinteticki benchmark alati me apsolutno ne interesuju, pa necu dati 750€ na kartu da po cijeli dan vozim Firestrike, Heaven itd.

Ovo je skroz tacno. Iz nekog razloga 3dmark ne prija gtx1070 i gtx1080 karticama. Razlika u 3dmark score-u pri maximalnom overkloku u odnosu na gtx980ti je nesto manja nego razlika u fps-u u testiranim igricama.

Verovatno je razlog restriktivan power limit kod gtx10x0 kartica. A 3dmark13 zna da povuce dosta struje. Pogotovu u onom prvom testu.

Ako se izuzme 3dmark u vecini igrica razlika izmedju gtx980ti i gtx1080 pri max overkloku je od 15% do 20%. Plus sto rece Zajebani treba sacekati kartice sa otkljucanim naponom i vecim power limitom. Ako ih bude uopste.
 
225W moze da se istera sa referentnim dizajnom, sa dobrim napajanjem i preko toga.
Pod uslovom da se isprate odredjena pravila kao sto je temperatura klok od 2.2 Ghz nije nedostizan ni na takvim verzijama.

Sve ostale verzije imaju bolje odradjenu naponsku sekciju i svakako da tu nema uskog grla.
Ali skoro kod svih modela koje sam ispratio zagrevanje pod punim opterecenjem za kratko vreme je oko 70c gore, dole sto za ovu situaciju nije dobro.

Bios je svakako neophodan, okljucan napon, veci power target. Jedino da se ceka modovan bios, i pre svega alat. Ne verujem da ce izaci standardni biosi sa kojima ce moci da se rese ovi "problemi".
Realno bi trebalo jer je sramota da kupis nereferentnu kartu sa kojom skoro da nista ne mozes da postignes vise u odnosu na referentnu. Dzabe i te silne naponske sekcije i kojekakve komponente. Nicemu ne sluze malte ne.
 
Znaci testeri tipa Hilberta ili wizarda ne znaju da testiraju Nv hardwer zanimljivo :d

Znaci treba jos cekat platis kartu od 800€ trebas cekat modovane biose (ako se ikad docekaju) moras joj obezbjediti hladjenje ispod 70-60-50c, to znaci treba joj voda? jos dodatnog troska idi bre, sramota to mora da radi iz kutije samo se postavi odvrne i udri, a ne dodatno hladjenje dodatni biosi otkljucavanje napona itd. Za tu lovu mora sve da klizi.
 
Pa, ako gledamo na taj nacin, :trust:
980 i 980Ti sa otkljucanim biosima i vodom, idu na 1.600 - 1.640 na vodi, pa, opet sve dodje na isto 1080 vs 980Ti. Ova moja, moze na 1.590mhz sa 100% fan ventovi itd.....
 
Nije sve tako jednostavno. Nekad moras malo da se pomucis, da dodjes do novih saznanja. Ne funkcionise uvek sve na istim principima.
Ocito je da ovde treba malo vremena da se upoznas sa hardverom, kojim tokom to ide znaju dobro ljudi koji su posvetili dosta vremena tim stvarima, medjuostalom jedan od kompetentnijih ovde je
korisnik zajebani. Svaka nova stvar, tj. hardver mora da se savlada. To nekad traje par sati, nekad dan a neka citavu sedmicu dok ne pohvatas i ne uskladis sve parametre i dok konacno ne provalis kako
zaista hardver radi.

To bi isto bilo kada bi uzeo neki besan auto a nemas pojma kako se ponasa i kakve su mu mogucnosti i odmah gas do daske. Sta si time postigao? Sigurno ne najbolji rezultat.

Ja o tome pricam i to je jedino merodavno u ovoj prici. Pojavile su se nove karte, nova arhitektura i to radi sada malo drugacije.
Znamo mi svi, da je limitiran i napon, da je tu Envidija uvela neke restrikcije, sve je to jasno, sve to utice i slazem se da bi sa te strane trebalo biti vise prostora ali je i do samog korisnika
da sam istrazi sve mogucnosti i da nadje uzrok "problema".
 
Kupis → malo slinis na nju → "turis" je na plocu → upalis PC → Q-Code A0 → ne radis overclock uopste → startujes omiljenu igru → sve na ultra/max/extreme → tjeras dok se boje ne rastope :d
 
Pa, ako gledamo na taj nacin, :trust:
980 i 980Ti sa otkljucanim biosima i vodom, idu na 1.600 - 1.640 na vodi, pa, opet sve dodje na isto 1080 vs 980Ti. Ova moja, moze na 1.590mhz sa 100% fan ventovi itd.....

Pa na vodi su i hawaii mogli do 1300Mhz, ali to je dodatni trosak, ja posmatram ove nonreferentne karte tipa ASUS stirx, MSI gaming itd onakve kakve dodju znaci iz kutije-one imaju za sada los OC sta ce biti kad bude vidicemo.
Hilbert na guru3d je testirao i refeentnu i asus strix i Gigabyte g1 i MSI gaming pa je isti zakljucak mali OC potencijal.
jednostavno nategnuta karta ocekivalo se vise oc potencijala dobile se to sto se dobilo i gotovo.

hard modovanja spustanje temperature ispod 70c dodatna hladjenja, mjenjanja paste, termala to je sve problematicno za 99% korisnika. Ljudi su ocekivali od nonreferentni karti veci oc potencijal on za sada nije ostvariv, i tesko ce ista da se ucini po tom pitanju.
 
Poslednja izmena:
Cekaj Mesija, pa jel to znaci da bi dobio uber performanse moram da narusim garanciju ?

Menjanjem paste rusis garanciju? Jel na pastu mislis?
Covece opusti se. To je rutinska stvar i to bi svako ko ima bar malo iskustva trebao odmah da odradi.

Niko od proizvodjaca ne moze da te uslovljava da ne smes da promenis pastu.
Ne gubi se nikakva garancija. Sve vratis na svoje mesto. Radice bolje, tj. imaces bolje temperature nego fabricki.
 
Pa na vodi su i hawaii mogli do 1300Mhz, ali to je dodatni trosak, ja posmatram ove nonreferentne karte tipa ASUS stirx, MSI gaming itd onakve kakve dodju znaci iz kutije-one imaju za sada los OC sta ce biti kad bude vidicemo.
Hilbert na guru3d je testirao i refeentnu i asus strix i Gigabyte g1 i MSI gaming pa je isti zakljucak mali OC potencijal.
jednostavno nategnuta karta ocekivalo se vise oc potencijala dobile se to sto se dobilo i gotovo.

hard modovanja spustanje temperature ispod 70c dodatna hladjenja, mjenjanja paste, termala to je sve problematicno za 99% korisnika. Ljudi su ocekivali od nonreferentni karti veci oc potencijal on za sada nije ostvariv, i tesko ce ista da se ucini po tom pitanju.

Da, o tome i pricam,
na vodi, 100% ventovi, :hair:, menjanje paste, custom biosi, vise voltaze i TDP, sve kartice mogu da se klokuje vise nego na klasicnim custom karticama na vazduhu, i onda dodjemo na isto, kada se gleda ono sto je za 99% ljudi dostupno....
 
Poslednja izmena:
Menjanjem paste rusis garanciju? Jel na pastu mislis?
Covece opusti se. To je rutinska stvar i to bi svako ko ima bar malo iskustva trebao odmah da odradi.

Niko od proizvodjaca ne moze da te uslovljava da ne smes da promenis pastu.
Ne gubi se nikakva garancija. Sve vratis na svoje mesto. Radice bolje, tj. imaces bolje temperature nego fabricki.

Da na to mislim. Nisam nikad mjenjao termalnu na grafickoj, mislim, ne bi mi bio problem zaista ali samo ako nema one naljepnice i sl.
 
Dok neki ovde mlate praznu slamu ostali uzivaju u hardveru i igrama.
Kako to izgleda kod ozbiljnijih ljudi.

2lvbotc.jpg
 
Osecam se prozvanim....:D

Pozvao bih te u Screenshots temu, izvolte.....:wave:
 
Poslednja izmena:
Sta je ovo temp 17c sitno skroz ne vidi se dobro...cime je ovo hladjeno da bi izvuklo 2139mhz.
 
Hahahaha @reviewsrb maca pojela i jezik i tvoju 980ti?
 
A, gde, ja nemam na temi nikav rezultat, jel moze da se postavi ponovo....
 
Naso', to je na vodu', ( pa u zamrzivac :wc:) vidi se da je u MSI AF, pod Fan Speed na auto fan na 27%, to je tako, samo kad se koristi voda,....

Greska to je za cpu, za SS, temp. na 22 i 42C ( i on na vodu )
 

Prilozi

  • t.png
    t.png
    1,017.6 KB · Pregleda: 52
Poslednja izmena:
Da, ispravio sam,
ocigledno, takve temperature za cpu i gpu, mogu samo na vodu....
 
Jos neki rezultati..

Da se razbije mit o vodenom hladjenju i frekvencijama kako bi neki zeleli :p
Moguce je i na vazdusnom hladjenju, okacio sam ranije rezultate sa normalnijim fan profilima.

Vec sam rekao, sa fan profilom i odrzavanjem temperature do 70c ili ispod, dobije se ovako nesto.

"My MSI X 1080 is silent with those settings gaming 8 hours 2150mhz@11000 around 69c max 71c sometimes seems pretty good to me."


Treba samo malo strpljenja, vremena i rezultat ce doci. Nije sad nesto ekstra posebno ali je sasvim dovoljno. 100 Mhz iznad prosecnog.

21ca6pe.png



Jedan od rezultata za 3d mark, dodacu u ovom postu.


http://www.3dmark.com/fs/8717469
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno