Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

Ljudi treba mi vasa pomoc i savet.

Juce sam zamenuo svoj ssd samsung 250 gb 850 evo za samsnug 1tb 860 evo, i nisam radio kloniranje nego sam uzeo i instalirao svez win 10.

E sada sta je problem, posto imam MSI 1070 Ti Gaming karticu i sa njome majnujem u Nicehase programu i kartica mi je boostovala na 2024mhz i bili su instalirani drajveri 461.92 a sada imam 465.89 i kartica nece da boostuje preko 1835mhz. Cak sam pokusao da vratim starije drajvere ali nista se nije desilo. Temperature nisu uopste visoke, drze se tu oko 55 stepeni u majnovanju a u gejmingu sve zavisi od igre do igre ali nejde preko 65 stepeni.

Programi su instalirani svi isti, bukvalno sve je isto samo sto je promenjen ssd. E sada sta bi moglo da se dogodi sa karticom?
Imas poseban deo foruma za kripto, verujem da ces tamo naici na strucniju pomoc. Dve stvari mi padaju na pamet, ako vec stari driver ne vrsi posao, prva je da proveris power options u Windows podesavanjima, a druga je da proveris da nisi imao neka dodatna podesavanja u mining client-u koja bi overklokovala graficku ili na neki drugi nacin povecala agresivnost boost klokova.
 
Nisam hteo u kripto jer kripto je samo nesto sto se radi u toku dana kada se ne igram pa da neki kintu zaradi.

Kada kazes da je overklokovana, nije overklokovana ali je undervoltovana ali je bila na 0.900mV i podignuto na 2024mhz da drzi konstantno, memory clock a je isto tako podignut na +700 i podesen je ventilator da radi na 50%. Da ne bude zabune to je podesen profil u MSI Afterburner a kada se igram imam profil gde je samo kartica undervoltovana na isto ali memorija i ventilator su vraceni na default.

Sa starijim drajverima i na proslom ssd-u i sada ovom se ne ponasa isto. Bukvalno to se sve desava juce, iskocila mi je ponuda za uzimanje 1tb ssd-a povoljno i uzeo sam i reko ajde da ne radim kloniranje jer nisam nikada to radio do sada pa da ne bih kojim slucajem posle radio dupli posao sam isao na to da dizem novi i svez win, win je isti koji je i prosli put instaliran sa legalnom licencom u WIn 10 Pro sa svim update.

Juce sam primetio da kada sam podesavao msi afterburner da on meni omoguci 0.900mV da kartica nejde preko te potrosnje ali majner izbacuje gresku. Dok kada je na default onda sve radi.
 
Mala pomoc oko Asus DUAL GTX 1070 8GB OC.
Poceo sam malo preko nicehash-a da se igram pa trreba da se smanji potrosnja i podignu klokovi na ovoj karti.
Do koliko da dizem i kako da smanjim potrosnju?
 

Prilozi

  • msi.jpg
    msi.jpg
    99.4 KB · Pregleda: 13
Najbolje stavi u dashboardu nicehasha jednu od automatskih optmizacija i prati mhs/watt
 
Ako je neko voljan da mi malo detaljnije pomogne oko podesavanja za ovo iznad...
Nikad se nisam zezao sa ovim.
 
Nazad
Vrh Dno