Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Pre neki dan se isto na blic pojavila, ako se ne varam, Asus 1060 6GB za 50000 din i nestala u roku od odmah. Ne mogu da verujem da se tako brzo prodaju :eek: A te outlet me ne zanimaju, sto neko rece, verovatno su izmucene kopanjem :D
 
To što se pojavi na 10min u cenovniku uopšte nema na stanju, sistem na sajtu je tako napravljen da kada neko iz neke radnje otkači/razduži (šta god to značilo) neke kartice sa lokalnog lagera u radnji odmah se automatski postavljaju na sajt...
Takvo sam objašnjenje dobio od call centra...
 
Poslednja izmena:
Ovo sa karticama nije vise normalno. Likovi na KP prodaju 1060 strix oc za 500€ polovnu. Mining je ubio cenu kartica.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ubio i nema nameru da olabavi malo. Bas me zanima dokle ce to da ide i da li ce moci da se nadje neko resenje za gejmere. Izgleda da cu jos duuugo morati da ostanem na mojoj 760ki..
 
Videh preksinoc u g radnji u Rajicevoj 1050, ali ne secam se cene, bila je jedna. Meni ne treba, a nisam skontao da je tolika nestasica, pa da znate.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Ubio i nema nameru da olabavi malo. Bas me zanima dokle ce to da ide i da li ce moci da se nadje neko resenje za gejmere. Izgleda da cu jos duuugo morati da ostanem na mojoj 760ki..

Ja sam na kraju odustao od 1060ice i kupio polovnu 970icu, slične performanse, manja cena, ponekad naiđe komad koji je i dalje još oko godinu dana u garanciji.
 
Ja sam na kraju odustao od 1060ice i kupio polovnu 970icu, slične performanse, manja cena, ponekad naiđe komad koji je i dalje još oko godinu dana u garanciji.

Za sada mi nije tolika frka, strpljenje me jos nije izdalo, a i imam gomilu igara koje mogu fino da teram (a koje jos nisam ni poceo), tako da cu da cekam jos.
 
Rece mi ortak koji je juce bio u Temisfaru da ima 1060 po 305e. Ne znam koji model, niti detalje, nego mozda nekom znaci info :)

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Ovo sa karticama nije vise normalno. Likovi na KP prodaju 1060 strix oc za 500€ polovnu. Mining je ubio cenu kartica.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ne "prodaju" vec traze toliko,a ko je lud neka plati :D
Ja sam pazario za 42k,stara mesec dana,videcemo kada stigne kakva je,u pitanju palit
 
Poslednja izmena:
Skoro 400 evra za dve godine staru 1060 (trzisna starost)... I jos misli da je dobro prosao.
 
Da li ima ikakve sanse da cu moci da kupim neku graficku iz 1000 serije po razumnoj ceni pre nego sto izadje sledeca generacija?
To ili da ostavim neku sumu sa strane za sledecu generaciju high end i da ostatak budzeta preusmerim na druge komponente(vise/bolji RAM,bolje hladjenje itd)
Vec mi postaje muka da igram PUBG na low sa 50-60fps.
 
To ti niko sa sigurnoscu ne moze reci.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Da li ima ikakve sanse da cu moci da kupim neku graficku iz 1000 serije po razumnoj ceni pre nego sto izadje sledeca generacija?
To ili da ostavim neku sumu sa strane za sledecu generaciju high end i da ostatak budzeta preusmerim na druge komponente(vise/bolji RAM,bolje hladjenje itd)
Vec mi postaje muka da igram PUBG na low sa 50-60fps.
Nema sanse :(
Dok je kripto isplativ cene kartica nece padati. Jos pre 20 dana liste cekanja su bile do marta. Ljudi dolaze s kartonskim kutijama punim para i ne mogu da kupe nista. Cene su skocile i po evropi. Ja sam krajem leta uzeo iz Austrije moju 1070 za 430e, sada ih nema ispod 500 apsolugno nigde. Kod nas je sto samo 3x gore jer smo manje trziste a vise se majnuje pa ne moze da se kupi nikakva karta. Tamo ih makar ima koliko toliko.

Tapatalk
 
Da li ima ikakve sanse da cu moci da kupim neku graficku iz 1000 serije po razumnoj ceni pre nego sto izadje sledeca generacija?
To ili da ostavim neku sumu sa strane za sledecu generaciju high end i da ostatak budzeta preusmerim na druge komponente(vise/bolji RAM,bolje hladjenje itd)
Vec mi postaje muka da igram PUBG na low sa 50-60fps.

Stekaj,kad nakupis 2k eura onda izdji i kupi sta te volja :D
 
Da li ima ikakve sanse da cu moci da kupim neku graficku iz 1000 serije po razumnoj ceni pre nego sto izadje sledeca generacija?
To ili da ostavim neku sumu sa strane za sledecu generaciju high end i da ostatak budzeta preusmerim na druge komponente(vise/bolji RAM,bolje hladjenje itd)
Vec mi postaje muka da igram PUBG na low sa 50-60fps.

Sačekaj i rezerviši unapred pre izlaska nove serije.
 
Imala je pre par dana u radnji na M Asus Expedition 1060 6gb za oko 44k, to je za sadašnje prilike pristojna cena.

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
S' obzirom da alavi d***li traže u do 600€ za 1060 na KP, ti uopšte nije loša cena...

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Pa ni sa tim high end neces da imas nesto veci fps u pubg s obzirom koliko je ta igra neoptimizovana. A svi pro igraju na low zbog efikasnosti. Ipak treba da se saceka sledeci talas kada ce isplativost mininga da padne.
 
Poslednja izmena:
S' obzirom da alavi d***li traže u do 600€ za 1060 na KP, ti uopšte nije loša cena...

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока

1060 je 2016. trebalo da kosta 250 evra, u februaru 2018. max. 180 evra. To sto ne kosta toliko i zasto ne kosta, to sa strane - ako kartu kupujes zbog gaminga i placas 400 evra, well... Ne umes bas dobro da kupujes.

Posebno jer igre zaista, zaista nisu toliko dobre da i blizu opravdavaju toliko ulaganje, dve godine star mid-range model da placas 400 evra... Da je barem top model ali nije.
 
1060 je 2016. trebalo da kosta 250 evra, u februaru 2018. max. 180 evra. To sto ne kosta toliko i zasto ne kosta, to sa strane - ako kartu kupujes zbog gaminga i placas 400 evra, well... Ne umes bas dobro da kupujes.

Posebno jer igre zaista, zaista nisu toliko dobre da i blizu opravdavaju toliko ulaganje, dve godine star mid-range model da placas 400 evra... Da je barem top model ali nije.

Moj plan je bio da kupim RX570 Nitro+ ali su tad vec poceli masovno da kupuju kod madjara za mining.Onda sam hteo da kupim neki jeftin model 1060 3GB (Palit,Gainward) ali sam to odlozio,
hteo sam da kupim u domacoj radnji zbog sigurnije garancije.
Ali ja pametan nisam hteo da platim tih nekih 35k-36k za dobar model 1060 6GB zato sto sam mislio da je pljacka i da majneri nece njih da diraju posto su ljudi govorili da nisu dobre kao AMD graficke
i tako sam sad dogurao do polovne GTX660 koju sam kupio od kolege za 9000,pa sad cekam bolje vreme i izgleda da cu da se nacekam. :S:
 
Po onome što ima da se igra trenutno, nema puno smisla debelo preplatiti 1060-ku.

Ja sam dao 31.000 za 1060 3gb Msi Gaming X i donekle je ok cena, a komotno sam mogao ostaviti 660 gtx i ne potrošiti ništa :)
Jeste neki napredak, više detalja, veći fps..Ali neki subjektivni osećaj upgrade-a je kao 100 evra max :)

Ko nema baš nikakvu grafičku trenutno, polovna 660, 750ti, eventualno 960 su odličan izbor za 80-90 evra.
 
ja pre godinu dana u februaru 2017 uzeh gtx660 oc ver za 9500. strasno sa cenama.
 
Meni žao što sam svoju 660 prodao, trebao sam ostaviti za još jednu konf.
Mislio sam da ću uzeti neki jeftiniji 1050ti, ali i to je sad preskupo za ono što nudi.

A gledam na kupujem-prodajem 960gtx je od 120 do 150 evra..Haos.
 
ako vas tesi ja sam prosle godine prodao safir 270x sa 4gb koja je radila na 1250 na koru za 70e.
 
Nazad
Vrh Dno