Šta je novo?

GeForce GTX 1050 (Ti) Thread

Jos samo ovo a da ne bude cpu Bottleneck ? Oti ovaj je matori vise i5 3570?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Nece biti bottleneck

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
taman posla, na taj cpu mogu lagano i jače kartice gtx1060 ili rx570-80
 
Hvala svima uzeo sam
8ac581c6def23c0200b5dfd558a1b624.jpg


Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Dobar izbor, dugo da te sluzi :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Hvala :) jedna mana samo ima jedan hdmi :( moracu da kupujem dodatni adapter za TV a cudime kako nema externo napajanje ?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Uhuu koja je razlika igram middle earth shadow of war sve ide glatko sve na full primetio sam da ventilatore rade samo kada stigne 60 stepena jel tako svima ili jel moze da se namesti da ventilatore rade bez prestanka ili nema potrebe za sada sam jako zadovoljan, koliko je bolja ova karta od 750,750 ti i 950ti ? I jos nesto jel ovaj procesor i5 3570 non k jos koliko dugo moze da se bori sa novim igrama ja kako vidim jos je dobar samo da se upari sa dobrom kartom

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
To je normalno, meni isto upali ventilatore na 30% i kad spusti na 55c opet ugasi skroz i tako stalno. Mozes namestiti, ja nisam istrazivao o tome previse jer mi se svidja feature. Znam da mozes podesiti u afterburneru.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
To je normalno, meni isto upali ventilatore na 30% i kad spusti na 55c opet ugasi skroz i tako stalno. Mozes namestiti, ja nisam istrazivao o tome previse jer mi se svidja feature. Znam da mozes podesiti u afterburneru.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Kod tebe je vidim gigybite ja sam hteo taj model da uzmem ali nije ga bilo pa sam uzeo ovaj od asus a zasto kod mene nema 6 pinsko napajanje zar toliko ne vuce struju ovu kartu ? Sta mislis za ovu asus extended?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Kartica bez 6pin vuce struju iz pci slota, max 75w, dok sa 6pin-om mozes to da prekoracis i da OC karticu na ~1950mhz(nvidia je rekla da svaka 1050ti moze taj clock da ostvari). Moja bez 6pin se boostuje sama na 1759mhz.

Sto se tice kartice, nisi pogresio. Ja bih najradije uzeo tu da sam mogao da biram. Asus, msi, gigabajt, isto ti dodje. Neko voli jedno neko drugo, ali po meni je asus najkvalitetniji i najpouzdaniji.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da, stim sto taj veci boost i ne donosi puno ni kod gtx 1060 modela, a kamoli kod gtx 1050 ti. Ja eto, iz tog razloga, ne bih platio GTX 1050 ti preko 150e, ima dobrih modela i za ispod. Prosto svaki evric preko, ja gledam evric blize GTX 1060 3GB, pa makar i polovnoj. Sad su cene malo otisle gore u decembru, pa je GTX 1060 3GB 240e sto je previse, mogu se naci polovne za 200e, opet i to je posebna prica sto karta skoro godinu i po posle launcha i dalje drzi istu/slicnu cenu, ali za to se mozemo zahvaliti gospodi minerima.No dobro.
 
Poslednja izmena:
I jos nesto jel ovaj procesor i5 3570 non k jos koliko dugo moze da se bori sa novim igrama ja kako vidim jos je dobar samo da se upari sa dobrom kartom
Zavisi od igre, ali ta i5-ica može da isprati karte ranga do GTX 1060. Preko toga tj. konkretno sa GTX 1070 već počinje usko grlo tj. grafička ne može da pokaže pun potencijal.
 
Da li svi hdmi na vga i dvi-d na vga adapteri podržavaju 1680x1050 rezoluciju? Da ne bude neka shit 1600x900, jer nemam eto hd monitor. Jel neko probao na ovoj 1050 rezoluciji?
 
Vec sam pisao, koristim dvi-vga na toj rezoluciji i radi bez problema. Ostavio sam i link ka aliju za konverter. Par strana unazad.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Ja poludeh sa ovim prokletim konverterom. Ajde sto mi roka one linije i ostale smicalice nego mi se ekran lomi pri skrolovanju nekad nekad nece, ali kad ugledam dodje mi da razbijem i karticu i monitor plati covek lepo sve i ono ne radi kako treba. Ovaj prodavac mi prodaje neku pricu kao da sam ja sisao vesla kao smetnje ovo ono, zavisi sta ima u kucistu i oko kucista, pa nemam neodrijumske magnete majstore zna se sta moze da ima u kucistu i oko kucista tako da sam od toga odustao. To sto prodaju su ti konverteri sa ebay/ali za 2 i kusur $.

Ako neko ima da koristi na nvidijama 1050, 1050ti 1060 neki konverter da radi posao bez ikakvih preblema neka salje a da ima da se kupi ovde.

@Treci na kojoj kartici ti koristis ovaj konverter DVI-D na VGA sto si preporucio a kazes da ti ne pravi probleme ?

Ne znam stvarno svaki izgleda isto sad da li su stvarno isti ili ima neke razlike u kvalitetu ko ce da ga zna.
 
Najbolje rešenje bi bila kupovina monitora sa digitalnim ulazima...konverter da bi radio svoj posao kako treba ne može da košta 2$
 
Znamo, receno 100 puta, ali ja necu da kupujem novi monitor ovaj mi sasvim odgovara i radi posao. Ako imas neki da ce sigurno raditi posao, vec koristis ili provereno znas, posalji nije bitna cena bukvalno.
 
Rešilo bi problem, bar za neko vreme.
Ove linije nekad baš ubijaju, a na sivim pozadinama se javlja treperenje :D
Baš smo se usrećili:S:
 
Poslednja izmena:
Očigledno ti ne radi posao, imaš za 50€ na oglasima da nadjes monitor sa hdmi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cekaj ti imas rx 560 valjda ?
Gde si ti uzeo konverter tacno pusti na pp ako neces ovde, i jel na rx 560 koristis ?

Da je samo to kazem ti meni se i ekran po nekad cepa pokusao sam da isljucim vsync ali nije pomoglo vise ne znam da li je do konvertera problem ili do nekih podesavanja koja ja ne kacim jos uvek jer sam ceo zivot bio na rejdonu/amd-u ovo mi je prva nvidija.
 
Cekaj ti imas rx 560 valjda ?
Gde si ti uzeo konverter tacno pusti na pp ako neces ovde, i jel na rx 560 koristis ?

Da je samo to kazem ti meni se i ekran po nekad cepa pokusao sam da isljucim vsync ali nije pomoglo vise ne znam da li je do konvertera problem ili do nekih podesavanja koja ja ne kacim jos uvek jer sam ceo zivot bio na rejdonu/amd-u ovo mi je prva nvidija.

Ma, da, na rx560, ali vidiš da je problem univerzalan :p
Čak je neko pominjao u RX560 temi, kao je situacija sa nevidiom bolja i da kroz drajver il' gde već može da se podesi hdmi izlaz.
Pročešljaj tamo, možda ukačiš.
Ja na radeonu ne nađoh nikakvo podešavanje te vrste.
Kupio na KP, 550+poštarina, izađe skoro 800.

Pazi, da si uzeo 1060, ništa ne bih dobio što se tiče ovog problema, jer i one su sa sličnim kombinacijama izlaza, hdmi, displej port ili DVI-D.
Opet bi bili u kanalu...

Žao mi da dajem pare na nov monitor ali deluje mi da ću uskoro morati.
 
@Animal
Uzeo sam konvertor sa KP-a(link što sam ti poslao na PP) i odlično radi sa 1050ti i Philips-ovim monitorom iz potpisa...Dok sa Samsung monitorom iz potpisa i 1060(čisto probao kako radi), daje lošu sliku, mutna, bez oštrine....Tako da isti konvertor u jednoj kombinaciji radi ok, a u drugoj ne bi mogao da se koristi...
 
Ja poludeh sa ovim prokletim konverterom. Ajde sto mi roka one linije i ostale smicalice nego mi se ekran lomi pri skrolovanju nekad nekad nece, ali kad ugledam dodje mi da razbijem i karticu i monitor plati covek lepo sve i ono ne radi kako treba. Ovaj prodavac mi prodaje neku pricu kao da sam ja sisao vesla kao smetnje ovo ono, zavisi sta ima u kucistu i oko kucista, pa nemam neodrijumske magnete majstore zna se sta moze da ima u kucistu i oko kucista tako da sam od toga odustao. To sto prodaju su ti konverteri sa ebay/ali za 2 i kusur $.

Ako neko ima da koristi na nvidijama 1050, 1050ti 1060 neki konverter da radi posao bez ikakvih preblema neka salje a da ima da se kupi ovde.

@Treci na kojoj kartici ti koristis ovaj konverter DVI-D na VGA sto si preporucio a kazes da ti ne pravi probleme ?

Ne znam stvarno svaki izgleda isto sad da li su stvarno isti ili ima neke razlike u kvalitetu ko ce da ga zna.

Na 1060 koristim ovaj konverter
https://www.aliexpress.com/item/New...-Converter-Monitor-Cable-for/32813252636.html

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
A da probate sa onim displayport to vga adapterima? Možda oni bolje rade. Ortak koristi takav za svoju 1050ti i ne žali se na kvalitet slike.
 
Nazad
Vrh Dno