Šta je novo?

GeForce GTX 1050 (Ti) Thread


https://www.computeruniverse.net/products/90674103/inno3d-geforce-gtx1050ti-twin-x2.asp

Jos koliko vidim po njoj ne treba joj dodatno napajanje sto znaci da se napaja samo sa maticne, ne znam jel ti to bitno ili ne ali to nekome moze da bude plus a nekome minus.

E sada jedino sto nemas testova na engleskom ali ima na youtube dosta snimaka iz igara i kako ih neki raspakuju pa pretrazi malo mozda i nadjes neki test na engleskom.

Ali ovo bi trebalo da ti bude bolja solucija od one sto si ti nasao.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima, uzeh ipak gainward bila dosta jeftinija na drugom sajtu.. Javljam kakva je.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Ma sve je to tu negde, kartica trosi ispod 75W, dovoljan je I jedan vent I da I dalje ne bude bucna. 6-pin pozeljan, nije obavezan, nista spekularno se ne desava ako ga nema (ne garantuje ludacki oc). Tako da najjeftinija izvedba je I najbolja :)
 
Koji je tačno Dell u pitanju? Pitam zbog samog kućišta i mogućnosti da uopšte staviš tu 1050 Ti u njega.

Minitower je, bavi se tip prodajom PC-eva i rekao je da moze, a svakako i da je sff onda bi se ubacila neka low profile verzija. Sutra stize komp valja zoru docekati :D :wall:
 
Ma da, to je verovatno mini varijanta ili zotac ili ga, sve u svemu za 380e vrh prica. Steta sto je situacija sa majnerima (pocrkali dabogda ;) ) pa ne se e mize naci rx 570...Za takve kombinacije bi to bila vrh prica za do maks 450e uz bolje napajanje.
 
Na kraju sam odustao od GTX 1060 jer su preskupe a kod nas nisam mogao nigde da nađem pa danas konačno našao i naručio Asus GTX 1050 Ti Strix OC za nešto ispod 24k. Nije mi samo jasno kako niko nema 1060 i 1050 Ti, jedva sam našao u jednoj radnji da može bar da se poruči. Za ovaj novac trenutno nema bolje a nisam više mogao da čekam da zamenim ovu 8600 GT od koje je i integrisana na MacBooku skoro 3x bolja.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Na kraju sam odustao od GTX 1060 jer su preskupe a kod nas nisam mogao nigde da nađem pa danas konačno našao i naručio Asus GTX 1050 Ti Strix OC za nešto ispod 24k. Nije mi samo jasno kako niko nema 1060 i 1050 Ti, jedva sam našao u jednoj radnji da može bar da se poruči. Za ovaj novac trenutno nema bolje a nisam više mogao da čekam da zamenim ovu 8600 GT od koje je i integrisana na MacBooku skoro 3x bolja.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Otkazi to jos danas i kupi lepo 1050-Ti preko KP-a za sto manje para nadjes, mnogo je brate 200e za 1050-Ti... Ja bih radije i 1050 2GB nego sve te preskupe.. Inace nema sta da ti ne bude jasno - cryptomining. Nestasice su svuda u svetu.
 
Otkazi to jos danas i kupi lepo 1050-Ti preko KP-a za sto manje para nadjes, mnogo je brate 200e za 1050-Ti... Ja bih radije i 1050 2GB nego sve te preskupe.. Inace nema sta da ti ne bude jasno - cryptomining. Nestasice su svuda u svetu.

Proverio sam kad sam naručio eksterni ssd ali cena je ista kao i kod nas. Jeste da ću platiti više ali jednostavno nemam izbora i ne mogu više da čekam, jedva sam i ovu našao. Bar sam za SSD uštedeo preko 10k ako ništa drugo...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Imas izbora kazem ti - GeForce 1050 2GB. Bice ti sasvim dobra dok se situacija ne sredi pa moze da se kupi normalna graficka. Znaci ne divljas sa teksturama i lepo se igras. Ima ih za vec 110-115e. Svako ce ti reci da 1050-Ti nije vredan 85-90e doplate.
 
Imas izbora kazem ti - GeForce 1050 2GB. Bice ti sasvim dobra dok se situacija ne sredi pa moze da se kupi normalna graficka. Znaci ne divljas sa teksturama i lepo se igras. Ima ih za vec 110-115e. Svako ce ti reci da 1050-Ti nije vredan 85-90e doplate.

I to gtx1050 2gb najjeftiniju msm bilo je na akciji za 14k zotac oc.... Sve to lepo radi i na fullhd.
A odigrao sam : Prey,Homefront: The Revolution a trenutno igram Dishonored 2, probao:
Sniper.Ghost.Warrior.3
Titanfall.2
Just.Cause.3
SNIPER.ELITE.4
TOM.CLANCYS.GHOST.RECON.WILDLANDS
Mass Effect Andromeda

Ti jedino ako je doplata mala tipa 3-4 crvene tj 17-18 crvendaca za Ti.
 
Poslednja izmena:
1050 je 10% slabija od 1050-Ti, samo treba voditi racuna o potrosnji memorije i dobijaju se prakticno isti rezultati, 1050-Ti je postala "OK" tek kada je 1060 poskupela a ona bila oko 140-150e.
 
u praksi možda i jeste 1050 10% slabija od 1050Ti, barem što se igara tiče

kad se stavi na papir, deluje da je 1050 najmanje 15% slabija od 1050Ti:

15% manje CUDA cores
50% manje RAM-a
5% veći GPU takt
verovatno ne podržava Netflix 4K, kao što sam naveo

a preko 20% jeftinija (globalno gledano - ovde piše da je razlika u igrama oko 10%)


inače, GTX1050Ti ne vredi više od €150ak

AleXa89, svaka tebi čast što si toliko dugo izdržao sa 8600GT :D do pre 4,5 godine imao sam 8500GT a do skoro GTX650Ti (dobra kartica, ali zastarela po pitanju podrške za video kodeke)
 
u praksi možda i jeste 1050 10% slabija od 1050Ti, barem što se igara tiče

kad se stavi na papir, deluje da je 1050 najmanje 15% slabija od 1050Ti:

15% manje CUDA cores
50% manje RAM-a
5% veći GPU takt
verovatno ne podržava Netflix 4K, kao što sam naveo

a preko 20% jeftinija (globalno gledano - ovde piše da je razlika u igrama oko 10%)


inače, GTX1050Ti ne vredi više od €150ak

AleXa89, svaka tebi čast što si toliko dugo izdržao sa 8600GT :D do pre 4,5 godine imao sam 8500GT a do skoro GTX650Ti (dobra kartica, ali zastarela po pitanju podrške za video kodeke)

Pa koristio sam je pre polovne HD5770 samo zato što radi OSX na njoj a nisam mogao da koristim integrisanu jer na matičnoj imam samo HDMI koji ne funkcioniše pre instalacije sistema i drajvera. Šteta što je 5770 posle par meseci crkla pa sam se vratio na 8600 GT. Stigla je 1050 Ti i prezadovoljan sam iako sam preplatio 6k bar znam da sam miran. Po onome što sam upoređivao brža je od 1050 od 10-40%, a za ono što meni treba prosek je oko 25%. Ako bude potrebe lako ću za par meseci uzeti sledeću generaciju u nivou 1060 (2060 ili kako već nazovu), a možda zamenim i sve kompletno...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pa neka te lepo sluzi :) mada neces ti to menjti jaaako dugo ;)

Hvala :)

I meni se čini da neću menjati u skorije vreme. Dobro je pa sam napravio tabelu i uporedio 1050 Ti sa 1050, baš bih pogrešio da sam uzeo slabiju. Za mene je računica prosta, razlika u ceni 6k što je oko 25% kao i razlika u preformansama u proseku oko 25% za ono što meni treba tako da u suštini ništa nisam izgubio...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
I jos kada je OC, ta razlika je veca. Tvoja Strix ima 6-pin konektor pride.

Ako ti trebaju setovanja za OC, baci mi PM. Moja boost-uje do 1873 i memorija je na 8002, isto Strix.
 
Jel moze 1050 ti da ubije ploču? Pitam jer pre neki dan mi stigao gainward model bez 6pin, ubacio u ploču koja je neka office brendirana, upalio, isprobao par igara na kratko nisam imao vremena, ugasio komp, sutra dan nije hteo da upali, ispostavilo se da je ploča vrisnula. Jutros mi stigla druga ploča iz popisa, i danas primetim da u toku igranja bf4 na svakih možda 10tak min fps padne na 10-15. Pogledah u afterburneru core clock pada na 100-200mhz na sekundu, dve.. Inace busta na 1700mhz a u specifikacijama piše oko 1400 boost,jel to normalno ili? Dali to ona probiva 75w limit? Inace temperature su dobre, a u afterburneru power ide do 97%.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Verovatno može da se desi ako grafička povuče više struje nego što slot na matičnoj može da isporuči (trebalo bi da postoji neka zaštita za ovako nešto) ali šta se kod tebe desilo ne znam da li iko može da ti kaže.

Koliko sam upoznat postoji Power limit pa kad se potrošnja približi automatski radi underclock tako da možda zbog toga opada FPS ali ne mora da znači, neko iskusniji sigurno bolje zna do čega može biti problem.

Kod mene na Strix OC verziji ima 6-pin i GPU boost ide max do nekih 1940MHz, ali u većini slučajeva je oko 1920MHz dok memorija ide do nekih 8400MHz. U suštini u Asus Tweak II na kraju sam sve probao na max (napon nisam dirao) i vrteo Unigine Heaven, Superposition i FurMark i nije bilo nikakvih problema. Da li bi radilo stabilno na duže staze ne znam, a što se temperature tiče nije prešla 58°C pri maksimalnim podešavanjima za OC. Kućište je dobro provetreno a prostorija klimatizovana pa verovatno i to mnogo utiče. Meni je i fabrički OC za sada dovoljan ali ako zatreba znam da može još :)

Ima li neko od iskusnijih preporuku čime je trenutno najbolje testirati stabilnost OC-a grafičke?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Jel moze 1050 ti da ubije ploču? Pitam jer pre neki dan mi stigao gainward model bez 6pin, ubacio u ploču koja je neka office brendirana, upalio, isprobao par igara na kratko nisam imao vremena, ugasio komp, sutra dan nije hteo da upali, ispostavilo se da je ploča vrisnula. Jutros mi stigla druga ploča iz popisa, i danas primetim da u toku igranja bf4 na svakih možda 10tak min fps padne na 10-15. Pogledah u afterburneru core clock pada na 100-200mhz na sekundu, dve.. Inace busta na 1700mhz a u specifikacijama piše oko 1400 boost,jel to normalno ili? Dali to ona probiva 75w limit? Inace temperature su dobre, a u afterburneru power ide do 97%.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Office ploce u brendiranim masinama najcesce ne isporucuju 75W na PCI-E slotu vec manje (vidjao sam i 25W max). Tako da, u teoriji... Da. Ova trenutna svakako da nema tih problema,a ako ti se usporavanje desava samo u BF4, onda nije do toga.
 
Znam, ali ovu što sam imao na njihovom sajtu piše da daje 75w Max. Jedino ako spec nisu tačne bile.. Desava se i u Bf1 ali ne tako često.. Nadam se da nije zbog nje Crkla da ne ode i ova..
Inače što se tiče gainward modela , sve je ok osim kulera, koji zuji nenormalno. temperatura 25 u idle, 57max u load-u.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Igrama. Svako "iskusniji" ce ti reci da nema testiranje stabilnosti pri OC hardvera "na brzaka".

Da se ne testira "na brzaka" znam odavno ali nema veze, bolje da ne skrećem sa teme...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Sto se mene tice najbolji pokazatelj za graficke su ti same igre, ovo sve dalje je sintetika i to nema veze sa vezom. jer bilo koji program da pokrenes od 3d mark, pa do bilo kojeg benchmarka, pa furmark su ti programi koji ce ti uposle graficku na maksimum ali ti u ni jednoj igri neces dostici taj level testirajanja koji sintetika potera.

Zato ne sekiraj se oko toga, ako radi u igrama onda ce da radi. Meni najbolji test je da odvrnem u igri sve sto se moze odvrnuti i onda gledam koliko ima fps-a i ako vidim da se igra gusi onda jedan po jedan parametar smanjujem pa ponovo testiram igru i tako dok ne nadjem optimum da mi igra ima dovoljan broj fps-a a da opet izgleda savrseno kao i na skupljim modelima kartica, sto naravno nije moguce ali bar da se priblizim to gledam. Da nadjem zlatnu sredinu izmedju glatkog gempleja i dovoljnog broja fps-a.
 
Iscitao sam ovu temu koliko toliko i treba mi konkretan savet..

Da li vredi dati 19k din za najjeftiniju 1050ti 4gb koju sam nasao u radnjama (Zotac ili Gainward mini) ili da uzmem najjeftiniju 1050 2gb (Zotac mini)?

Casual sam gejmer i karta mi treba da odigram pre svega Witcher 3 (idem na godisnji pa hocu najzad da ga odigram ljudski). Igranje bi bilo na 1080p, i5 + 4gb DDR 3. Trenutno nemam nikakvu grafiku tako da nije upgrade sa nekom doplatom nego uzimam „od nule“ sto se kaze.
Da li mi 1050 2gb zavrsava posao ili da se „otvorim“ za 1050ti 4gb da bih se igrao u koliko toliko lepom i tecnom gejmingu (pre svega Witcheru 3)?

Ostalo igranje bi se svelo na Asseto Corsa, Rise of Tomb Raider i sl..
 
Ako je neki noviji i5, znacice ti i da dodas jos 4GB ram.

Za Witcher 3 i Tomb Raidera ce ti dobro doci 1050 Ti.
 
Na medium detaljima bi trebalo da budes tu oko 55-60fps u Witcher 3 sa 1050Ti. 1050 (obican) je nekih 10% sporiji od toga.
 
Nazad
Vrh Dno