Šta je novo?

GeForce 7900GTO - oficijelna tema

Jeste moguce je, razlika izmedju ove i prave GTX je samo u clock-u memorije, kapiram da su jedan deo skartova koji je bio onemogucen da radi na GTX frekvencijama samo preimenovali u GTO.... Ja moj primerak ocekujem ovih dana(nadam se) pa cu izneti moje utiske...
 
Kako skartova? Pa razlika je u kloku memorije, znachi stavili su sporiju, zar ne?
 
Kako skartova? Pa razlika je u kloku memorije, znachi stavili su sporiju, zar ne?

tacno sporija je mema u pitanje mada ista bi trebala da ima odlican OC potencial , taktovi zvanicne GTX su moguci bez hardwerske modifikacije.
 
Svaka 7900GTO ce skoro sigurno ici na na GTX taktove ;),a ko zna ako se sve poklopi mozda cu imati istu u mashini do kraja meseca.......
 
Poslednja izmena:
zasto mi se cini da ce ova karta biti jako retka kod nas i da ce kostati vise od 300e pa ce X1900XT 256MB biti isplativiji?
 
Kako skartova? Pa razlika je u kloku memorije, znachi stavili su sporiju, zar ne?

Mislio sam da je tako, procitah neki pogresan info, anyway izgleda da je u pitanju samo slabija memorija, mada ja i dalje ne vidim kako se to sve njima isplati...
 
7900GTO (cudo ne postoji vec slicna tema)

dakle, koja su vas misljenja o ovoj karti?
na prvi pogled izgleda odlicno. pljunuti GTX, samo sa downclockovanom memorijom. ono sto je interesantno je to sto je memorija sa 1.1ns latencijom, pa se karta sa par klika misem pretvara u duplo skupljeg i starijeg brata.
da li mislite da ATI koji je celih nedelju dana kod nas bio "best buy" u klasi do 300e sa modelom X1900XT 256MB moze da uzvrati udarac? ili ce ovaj GTO biti XT killer?
navalite :)
 
dakle, koja su vas misljenja o ovoj karti?
na prvi pogled izgleda odlicno. pljunuti GTX, samo sa downclockovanom memorijom. ono sto je interesantno je to sto je memorija sa 1.1ns latencijom, pa se karta sa par klika misem pretvara u duplo skupljeg i starijeg brata.
da li mislite da ATI koji je celih nedelju dana kod nas bio "best buy" u klasi do 300e sa modelom X1900XT 256MB moze da uzvrati udarac? ili ce ovaj GTO biti XT killer?
navalite :)

Sutra detaljan test by Spacemaster,sa sve slikama i testovima naravno.:)

P.S.Sto se tice memorije to sto si procitao na xtremu je jedan od prvih(jedinih)primeraka koji su bili 1.1ns,cini mi se da je na ovim modelima 1.4ns(a mozda 1.2ns,ali sutra cemom sve istestirati pa cemo videti).
 
Poslednja izmena:
ako sve bude u redu bice jos jedan review sutra :)
a sto se memorije tice nema veze meni na 7900gt 1.4ns memorija ide i do 900mhz(1800) naravno sa boljim hladjenjem (ne voda,vazduh:D )
 
bila bi losa fora da stavljaju razlicite memorije na istu kartu. mada je i sa 1.4ns dobra kupovina. verovatno bi se i sa njom lako pretvorila u GTX, minimum.
 
Poslednja izmena:
dakle, koja su vas misljenja o ovoj karti?
na prvi pogled izgleda odlicno. pljunuti GTX, samo sa downclockovanom memorijom. ono sto je interesantno je to sto je memorija sa 1.1ns latencijom, pa se karta sa par klika misem pretvara u duplo skupljeg i starijeg brata.
da li mislite da ATI koji je celih nedelju dana kod nas bio "best buy" u klasi do 300e sa modelom X1900XT 256MB moze da uzvrati udarac? ili ce ovaj GTO biti XT killer?
navalite :)

http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=111029

samo jedan search te delio od ovog saznanja:)
 
hehe cak sam i postovao u njoj. godine, sta ces :)
nista onda. katanac :)
 
Ma, ne treba mi 2x7900GTX (GTO + mod), nego bi dobro legao jedan 8800GTX, čim izađe... Mora da se igra Crysis u 1920 x 1200 ;)
 
Hm, eno je u HH sobi za 260 evrica, stvarno primamljivo. Cini mi se da ce sa g80 doci do masakra g7x serije, bar po pitanju cijena.... mmmmmm, Beer :) cheers
 
Bah,
Postavio sam i ja juche popodne temu sa linkom 7900GTO koja je misteriozno nestala....
 
A sta je bolje onda uzeti: 7900GTO ili RX1900XT 256MB?
 
A sta je bolje onda uzeti: 7900GTO ili RX1900XT 256MB?

Na defaultu (ako je verovati FiringSquadu) X1900XT izlazi kao pobednik i to komotno. E sad, ako ti uleti kartica sa 1.1ns memorijom (MSI ide sa 1.4ns i redje sa 1.1ns), onda ti mem. komotno radi na 1800MHz i pere ATI-a bez problema. Jos GPU stavis >= 700MHz i nakrivis kapu ;)
 
Za 250-260eura koliko kosta kod nas 7900GTO je najbolja kupovina,pa makar isla i sa 1.4ns memorijom.E sad ja cu do veceras da je istestiram detaljno,pa cemo videti koliko je stvarno dobra.
 
Poslednja izmena:
7900GTO kosta oko 255E dok RX1900XT kosta oko 295E. Da li tih 40E opravdava uzimanje 1900XT (verovatnto ne).;)
 
Za 250-260eura koliko kosta kod nas 7900GTO je najbolja kupovina,pa makar isla i sa 1.4ns memorijom.E sad ja cu do veceras da je istestiram detaljno,pa cemo videti koliko je stvarno dobra.

Jako me zanima sta se dobija od te karte,deluje kao ubedljivi best buy za te pare.
 
Ljudi, a sta mislite o Gainward 7950GT 256MB? U odnosu na ove dvije druge (7900GTO i X190XT).
 
Teme su spojene, pa zato :)
 
mada ja i dalje ne vidim kako se to sve njima isplati...

To se zove elasticna traznja u ekonomiji, npr. za svaki procenat za koji padne cena proizvoda, prodata kolicina se poveca vise od tog jednnog procenta: recimo obore cenu za 10%,a prodaju 20% vise kartica - ukupan promet im se povecao za 10%. A sa ovim popustom od ~50% Ati ce da nagrabusi...videcemo epilog (tj. odgovor Ati-ja).

:wave:
 
pitanje je samo koliko ce ovaj novi GTO biti masovan. mada ako je do nas stigao, verovatno ce ga biti barem jos par meseci.
 
Jel ima GTO HDCP? Ako nema, pisi propalo sve ovo... :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno