Šta je novo?

Geeksphone peak (Firefox OS)

Kiwy

Čuven
Učlanjen(a)
14.01.2001
Poruke
842
Poena
619
Elem, imao sam srece pa sam dobio primerak navedenog telefona koji radi pod Firefox OS (Developer edition)...

gsmarena_001.jpg

Peak
CPU Qualcomm Snapdragon S4 8225 1.2Ghz x2.
UMTS 2100/1900/900 (3G HSPA).
GSM 850/900/1800/1900 (2G EDGE).
Screen 4.3" qHD IPS Multitouch.
Camera 8 MP (back) + 2 MP (front).
4 GB (ROM) and 512 MB (RAM).
MicroSD, Wifi N, Bluetooth 2.1 EDR, Radio FM, Light & Prox. Sensor, G-Sensor, GPS, MicroUSB, Flash (camera).
Battery 1800 mAh.

Prvi utisci sasvim pozitivni, jedino zbog cinjenice sto je developer phone, potrebna mu je microsd kartica da bi uopste snimila neka slika ili video, 4GB su rezervisana za OS.

Blago je bagovit bio u pocetku ali je odmah uradi update preko wi-fi-a. Softver za osnovne telefonske stvari (voice, sms) je sasvim upotrebljiv, pregledan i ima dobru funkciju notifikacija (slicno androidu). Ekran mu jedino ima slabu vidljivost na suncu. Sto se tice "aplikacija", imate dosa njih, ali su pretezno americki mediji predstavljeni, kapiram da ce se to siriti.

Jedino sto me malo buni je da je ovo telefon orijentisan ka siromasnijim zemljama, a aplikacije mu pretezno zavise od interneta...videcemo na sta ce to ispasti.

Koliko znam Telenor je vec najavio da ce do kraja ove godine prodavati telefone na ovoj platformi. Sa nekim od "neograniceni internet" paketa bi moglo da sasvim lepo fercera, da se uzme klincima low cost, prvi smartphone!

Ako vas jos nesto zanima, slobodno me pitajte. :)
 
Deluje mi kao slepa ulica Firefox OS koliko vidim jedina prednost je navodno jeftiniji telefoni.
 
Operaterima ide na ruku da smanje pregovaracku moc Apple-a i Samsunga, tako da rade sve sto mogu da malo razrede njihovo trzisno ucesce. Telefonica to radi ovako i uz juce najavljeno partnerstvo za WP8.
 
Poslednja izmena:
Podrska za Firefox OS :) Nadam se da ce platforma napredovati :) Telefon koji je OP naveo ima sasvim dobre karakteristike. Ako cena kod nas bude adekvatna, sto da ne, vidim ovaj telefon kao zamenu za low cost Androide koji se i nisu bas najbolje pokazali, kao i zamnu za feature telefone :)
 
http://news.cnet.com/8301-1035_3-57591716-94/firefox-os-phone-launches-tuesday-in-spain-at-$3-a-month/
 
GeeksPhone Peak+ (1GB RAM, 2MPx front, DualCore)

Evo izlazi pojačani model GeeksPhone Peak+

spec:
CPU Qualcomm Snapdragon S4 8225 1.2Ghz x2.
UMTS 850/1900/2100 (3G HSPA).
GSM 850/900/1800/1900 (2G EDGE).
Screen 4.3" qHD IPS Multitouch.
Camera 8 MP (back) + 2 MP (front).
4 GB (ROM) and 1 GB (RAM).
MicroSD, Wifi N, Bluetooth 2.1 EDR, Radio FM, Light & Prox. Sensor, G-Sensor, Compass, GPS, MicroUSB, Flash (camera).
Battery 1800 mAh

http://shop.geeksphone.com/en/phones/8-peak.html
http://reviews.cnet.com/smartphones/geeksphone-peak/4505-6452_7-35823856.html
https://twitter.com/geeksphone
 
Elem, imao sam srece pa sam dobio primerak navedenog telefona koji radi pod Firefox OS

Prvo što bih želeo da kažem je - blago tebi, zavidim ti :). A iskreno sve me zanima, najpre kakav je osećaj, da li laguje ono što sam po snimcima video sasvim lepo radi ali me ipak interesuje tvoj personalni utisak.
Unapred hvala
 
Ako smem ja :)

Laguje UI i to poprilicno...
Meni je na snimcima koje sam gledao delovao fluidniji UI i prilicno sam se iznenadio kad sam krenuo da ga koristim (Keon).
 
Ako smem ja :)

Laguje UI i to poprilicno...
Meni je na snimcima koje sam gledao delovao fluidniji UI i prilicno sam se iznenadio kad sam krenuo da ga koristim (Keon).

Hvala na odgovoru, to sam i pomislio, ali se nadam da će to ispraviti. Uostalom Keon je ionako planiran za developere
 
Upravo tako, zato i imam veliku dozu rezerve. Firefox OS je i dalje jako zelen OS, i vremenom ce se ispeglati.
Trenutno je i sam razvoj za FFOS prilicno bolan, ali lagano...
 
S obzirom da nikada nisu uspeli da Firefox učine brzim za sve ove godine, čisto sumnjam da će se to isto desiti sa njihovim OS-om.
 
Polako.... narednih godinu dana ce sigurno resavati decije bolesti. Nakon toga mozemo ozbiljnije da seciramo sistem...
 
Izasao OS update i UI radi poprilicno bolje. Ceo sistem deluje brze i ispeglanije, tj. nema nekih glitcheva kojih je bilo u ranijim verzijama...
 
Nazad
Vrh Dno