Šta je novo?

Gde ste poslednji put bili na odmoru i kada ?

zanimljivo je da je u srbiji odmor = more = grčka...
I ja sam se kao 30-godišnjak pentrao po Kilimandžaru, išao u ribolov na dah na Baliju, šetkao se po Domikani, ali sad najviše volim da odem negde gde mi je lepo, toplo, ne toliko daleko i gde ću da se osećam opušteno...Grčka.
 
Baš tako. Da budem iskren, Grčka mi više prija od Jadrana zbog toplijeg mora i daleko više dobrih plaža.
Za mene glavni odmor = izležavanje na plaži toplog mora, sa povremenim brčkanjem. Planina je OK, ali nije to to. Obilasci gradova/prirodnih lepota su OK, ali opet nisu mi za glavni odmor.
Pozdrav
 
Sto bi ljudi rekli srecjno.Mada ja sam bio 3-4x u ZG sa NS tablama. 0 problema cak smo pili izlazili i sve ok ko da smo u NS izasli.
 
  • Like
Reagovanja: PJ
zanimljivo je da je u srbiji odmor = more = grčka...
Zato što je to trenutno aktuelno, špic sezone, i najbliži i najpovoljniji letnji more/odmor. Za porodice sa malom decom je možda i najprakticnije.

Ali prođi polako kroz celu temu, ima odličnih i drugih destinacija i preporuka.
 
Sa svojih 49 godina sam imao vremena, a (sticajem okolnosti) i mogućnosti da obiđem dosta zemalja, ali mi Grča jednostavno nekako prija.
Blizu je kako autom tako i avionom za neka malo dalje mesta, ali jednostavno tamo se osećam prijatno.
Pogotovo ukoliko nađete mesta koja nisu popularna kod nas i gde nema ili ima jako malo naših turista.
 
Mene zanimaju takva mesta, a da su relativno lako dostupna i da imaju dobro more i plaže. Pa ako može malo detaljnije.
Recimo morali smo odustati od Limnosa 2020. zbog kovid pravila, i sada je već sve skuplje i nagužvanije.
 
razumem ljude koji vole mir grcke,ali mi je to vise nekako za poznije godine...bio sam tasos,krf,neos marmaras ...sve lepa mesta ali mala,dosadna,mrtva...mesta za pravi penzionerski odmor.
ja volim more ,ali sa zivljim lokacijama...evo vec par godina kusadasi mi je sve i svja...lepe plaze,more ali uvece zivo urbano i interesantno...ne mislim na izlaske vec cisto setnja pice vecera...def mesto koje ne moze da dosadi...
najvise bi preporucio kusadasi i sunny beach u bugarskoj :)
 
Jel zbog ovoga :D Dovoljno je prvih 60 sekundi :)

What Happens In Sunny Beach Season 1, Episode 1​


 
@milos88nbg

Reci da se zezaš :D
Grčka je toliko velika i ima toliko toga da se obiđe i poseti da ti treba 2 života to da postigneš!

I nije samo u Srbiji sinonim za more Grčka! Za celu Skandinaviju prva asocijacija na more je Španija pa onda Grčka, Tajland, Italija, Afrika...
 
@milos88nbg

Reci da se zezaš :D
Grčka je toliko velika i ima toliko toga da se obiđe i poseti da ti treba 2 života to da postigneš!

I nije samo u Srbiji sinonim za more Grčka! Za celu Skandinaviju prva asocijacija na more je Španija pa onda Grčka, Tajland, Italija, Afrika...
ne kazem da ni nije dobra grcka,ali su ta mesta mrtva,dosadna,penzionerska...to me najvise odvraca od grcke...o lepoti necu da pricam jer je na mestu,ali atmosfera, i sve ostalo na starrani drugih zemalja..naravno ko voli to..ima ljudi koji vole da leze ceo dan na plazi i posle da prosetaju glavnom ulicom grckog selca od 200m i to im je dovoljno
 
ne kazem da ni nije dobra grcka,ali su ta mesta mrtva,dosadna,penzionerska...to me najvise odvraca od grcke...o lepoti necu da pricam jer je na mestu,ali atmosfera, i sve ostalo na starrani drugih zemalja..naravno ko voli to..ima ljudi koji vole da leze ceo dan na plazi i posle da prosetaju glavnom ulicom grckog selca od 200m i to im je dovoljno
Zavisi i sve od godine proizvodnje, meni u kasnim 40 tim, bas ovo odgovara, sto si napisao, ali da imam 20 naravno da ne.
 
Mene zanimaju takva mesta, a da su relativno lako dostupna i da imaju dobro more i plaže. Pa ako može malo detaljnije.
Recimo morali smo odustati od Limnosa 2020. zbog kovid pravila, i sada je već sve skuplje i nagužvanije.

Gledaj na to, ako je covid trebalo da ti pokvari neko letovanje, Limnos bi trebalo da je tvoj izbor :D
Slećeš na ostrvo, nisi siguran da li je pilot skrenuo levo kod Lajkovca ili je ipak okrenuo prema Africi. Zapavo, na samom ostrvu se nalazi prava, prokleta, pustinja. Zvanično. Ne figurativno.

Saobraćajem na ostrvu (autobusi, taksi, rentacar) većinski upravlja jedna porodica tj jedno prezime. Broj rentacar vozila je ograničen do te mere, da je baš problem doći do vozila.
Mi smo se nekako snašli za rentacar, obišli ostrvo uzduž i popreko, šetali po slanom jezeru, bili u toj pustinji, bili na većem broj plaža....ta poljana prekrivena solju je ostavila najbolji utisak. Boja mora je najbliža južnom kineskom moru u kontinentalnom delu (ne oko ostrva) ili možda čak i Savi.
Ne mogu sada da se setim godine kada sam tamo bio (ne vredi da tražim fotografije, ima ih možda nekoliko, baš nefotogenično ostrvo), recimo oko 2015-2018, možda se nešto i promenilo, ali sam 100% siguran da neću ići da proverim.

Imam nekoliko prijatelja koji su tamo odlazili više puta zbog kajta, jer je jedna strana ostrva super za tu vrstu zabave.

razumem ljude koji vole mir grcke,ali mi je to vise nekako za poznije godine...bio sam tasos,krf,neos marmaras ...sve lepa mesta ali mala,dosadna,mrtva...mesta za pravi penzionerski odmor.
ja volim more ,ali sa zivljim lokacijama...evo vec par godina kusadasi mi je sve i svja...lepe plaze,more ali uvece zivo urbano i interesantno...ne mislim na izlaske vec cisto setnja pice vecera...def mesto koje ne moze da dosadi...
najvise bi preporucio kusadasi i sunny beach u bugarskoj :)
Tasos i Krf nisu mesta, već ostrva. Kad si ih već stavio na spisak sa Neos Marmaras :)
Na Tasosu sam imao prilike da završim u pravoj Grčkoj kafani, u brdima, sa plastičnim stolicama i ekstra hranom za nevereovatno male pare. Drugarica koja nas je tamo vodila, udata za Grka, priđe muzičarima da traži jednu pesmu, vraća se nazad, priča nešto svom mužu na grčkom, on počinje da se smeje. Kaže, muzičari joj rekli da ne sviraju te nove pesme. Da, i? Čovek čiju je pesmu tražila je umro, recimo, 1971. godine, a pesma je, tipa, od pre drugog svetskog rata :D

Tebi u malim Grčkim mestima nedostaje dugačko šetalište, pa da ima puno lokala u kojima se nešto dešava, buka, prodavci, atrakcije ili ti nedostaje noćni provod?

Zakintos je za tebe.
Verovatno misliš na Laganas :D
A Zakintos zapravo ima i svoju lepu stranu i prelepe plaže :)
 
Nije za njega Zakintos, za njega su Kiklade...Santorini, Mikonos, Ios,...ili jeftinije, Dodekanezi.
Ako hoće i Grčku i žurke do jutra, ali to košta.
Jedne godine kada sam zapeo da idemo na Santorini, devojka (buduća supruga) i ja, sračunao sam da nam je bilo jeftinije da odemo na Lombok 15 dana, nego na Santorini 10.
 
Mene zanimaju takva mesta, a da su relativno lako dostupna i da imaju dobro more i plaže. Pa ako može malo detaljnije.
Recimo morali smo odustati od Limnosa 2020. zbog kovid pravila, i sada je već sve skuplje i nagužvanije.
Trenutno sam na Lemnosu, u Mirini. Za par dana kad se vratim stavicu kratak putopis i par fotki. Nije bas sve kako je @PJ rekao, to je samo jedna strana medalje ;)
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Laganas je za izbegavanje, pijani englezi prave $ranja, desilo se i ono ubistvo pre par godina (nasi), nasa drzavljanka je radila (DJ) bas u tom klubu kad se to desilo, otad vise nije radila tamo a svake sezone je tamo bila od maja do oktobra.
 
razumem ljude koji vole mir grcke,ali mi je to vise nekako za poznije godine...bio sam tasos,krf,neos marmaras ...sve lepa mesta ali mala,dosadna,mrtva...mesta za pravi penzionerski odmor.
Ti ne treba da ideš dalje od Paralije..
 

Prilozi

  • IMG_20230805_214104.jpg
    IMG_20230805_214104.jpg
    132.3 KB · Pregleda: 102
Uskoro cu na more avionom, i to prvi put putujem avionom.
Moze neko na PM neki savet, za aerodrom, avion i tako to. Da li moram na nesto spec da obratim paznju?
Svakako planiram da odem 3-5h ranije na aerodrom (BG).
 
Gledaj na to, ako je covid trebalo da ti pokvari neko letovanje, Limnos bi trebalo da je tvoj izbor :D
Slećeš na ostrvo, nisi siguran da li je pilot skrenuo levo kod Lajkovca ili je ipak okrenuo prema Africi. Zapavo, na samom ostrvu se nalazi prava, prokleta, pustinja. Zvanično. Ne figurativno.

Saobraćajem na ostrvu (autobusi, taksi, rentacar) većinski upravlja jedna porodica tj jedno prezime. Broj rentacar vozila je ograničen do te mere, da je baš problem doći do vozila.
Mi smo se nekako snašli za rentacar, obišli ostrvo uzduž i popreko, šetali po slanom jezeru, bili u toj pustinji, bili na većem broj plaža....ta poljana prekrivena solju je ostavila najbolji utisak. Boja mora je najbliža južnom kineskom moru u kontinentalnom delu (ne oko ostrva) ili možda čak i Savi.
Ne mogu sada da se setim godine kada sam tamo bio (ne vredi da tražim fotografije, ima ih možda nekoliko, baš nefotogenično ostrvo), recimo oko 2015-2018, možda se nešto i promenilo, ali sam 100% siguran da neću ići da proverim.
Avionom ne može više da se ode, tj nije moglo ni 2020., tako da samo kolima dolazi u obzir. Imao sam celu logistiku rešenu (osim trajekta). More nije delovalo toliko loše, smeštaj je bio van svega, na plaži. Meni je bitno da su taverne dobre :) I da nije mnogo skupo. Sada je sve otišlo gore, smeštaj je drastično poskupeo, tako da sačekaće neko drugo vreme.

Mene je prošle godine razočarao Krf, tamo se ne bismo vraćali npr, a svi znamo koliko je popularan (i skup).
 
Šta ti se nije svidelo na Krfu?
Grad? Plaže? More? Cene? Usluga?
 
Avionom ne može više da se ode, tj nije moglo ni 2020., tako da samo kolima dolazi u obzir. Imao sam celu logistiku rešenu (osim trajekta). More nije delovalo toliko loše, smeštaj je bio van svega, na plaži. Meni je bitno da su taverne dobre :) I da nije mnogo skupo. Sada je sve otišlo gore, smeštaj je drastično poskupeo, tako da sačekaće neko drugo vreme.

Mene je prošle godine razočarao Krf, tamo se ne bismo vraćali npr, a svi znamo koliko je popularan (i skup).

U Mirini smo tada uspeli da pronađemo nekoliko pristojnih restorana. Dovoljno za nas boravak. Sećam se da je na kraju šetališta, maltene u samoj steni, bio jedan odličan restoran. Ali su cene bile drastično više.
U nekom selu smo takodje našli super tavernu, ako zaksnis uveče sa plaže, prolaziš preko tog trga, bukvalno se kolima provlačiš izmedju stolova. To je bilo simpatično, ali i po malo neprijatno.

Gore sam zaboravio da napišem da smo bili u špicu sezone, a da je na plažama uvek bilo mesta. Na gradskoj plaži je bilo nekoliko. Fiksnih suncobrana (gradskih) i bukvalno u sre dana dodješ, možeš da se smestiš pod neki od njih.

Čekamo svež izveštaj od @deksi10 :)
 
Uskoro cu na more avionom, i to prvi put putujem avionom.
Moze neko na PM neki savet, za aerodrom, avion i tako to. Da li moram na nesto spec da obratim paznju?
Svakako planiram da odem 3-5h ranije na aerodrom (BG).

Da li letiš u sopstvenom aranžmanu ili preko agencije?
Ako je neki kratak, pa još direktan/čarter let, nema posebnih priprema.

Ali ako ideš negde daleko, pa još presedaš, sa čekanjem, postoji nekoliko stvari na koje nije loše obratiti pažnju.
 
I mnogo zavisi ako se preseda da li su spojeni ili odvojeni letovi.
 
Da li letiš u sopstvenom aranžmanu ili preko agencije?
Ako je neki kratak, pa još direktan/čarter let, nema posebnih priprema.

Ali ako ideš negde daleko, pa još presedaš, sa čekanjem, postoji nekoliko stvari na koje nije loše obratiti pažnju.
Preko agencije, Kefalonija je destinacija. :D
 
Šta ti se nije svidelo na Krfu?
Grad? Plaže? More? Cene? Usluga?
Da :)

Grad je lep, ali mi ne izlazimo pa nam to nije značilo uopšte.
Plaže (organizovane) smo isprobali sa obe strane ostrva, i nekako nije to - to. Kefalonija mnogo bolja npr. Npr. Barbati nam je bila OK, ali nismo bili blizu nje smešteni pa se dosta vozilo, još kroz Dasiju sa sve gradskim prevozom i tinejdžerima na skuterima.
Cene su jače od svega što smo pre toga imali prilike u GR da vidimo. Verovatno ima i jeftinijih smeštaja, taverni i svega ostalog, mi imamo neke svoje kriterijume i u odnosu na njih poredimo.
Usluga kako gde, uglavnom je bilo OK, sem na velikim plažama (tu dođeš jednom i više nikad, osim omladine koja partija vrv kad svi odu).

Ima šta da se vidi naravno. Nama je doživljaj mora i plaže, cene/kvaliteta svega bio loš.

Najgori utisak su prepuni kontejneri smeća koji se danima nisu praznili, baš loša slika.
Najbolji utisak (najskuplji :) ) je bio sa neke plaže gde je restoran kome valjda samo Michelinova zvezdica fali. Mi smo zalutali na nju kolima tražeći neku drugu, a gosti inače dolaze gliserima, vale parkiranje se podrazumeva.
 
Preko agencije, Kefalonija je destinacija. :D

Čarter let, uživaj :)

Nema potrebe za 5h ranije, osim ako ti agencija to nije najavila, zbog ovih problema na aerodromu. Ali za 5h ranije bi ih ljudi u top stavili.

Let je kratak, bukvalno ti ne treba ručni prtljag i šta god da se desi usput, dovoljno brzo će da prodje, taman stekneš iskustvo :)
Tipa, loš izbor garderobe i slično.

Ono što svima preporučim, poslednjih godina, zavisi kakav kofer imaš, kupi navlaku za isti. Em si prekrio rajfešluse, em ga neće umazati uljem i stvarima za koje nikada nisam uspeo da dokučim šta su. Navlaka posle puta u veš mašinu ili, retko, u djubre. Koferi ostaju čisti, da mi ne bude gadno da ih stavim u svoj auto.
Preporuka za boje - neke vrišteće, da vidiš svoj kofer čim se pojavi.
 
Da :)

Grad je lep, ali mi ne izlazimo pa nam to nije značilo uopšte.
Plaže (organizovane) smo isprobali sa obe strane ostrva, i nekako nije to - to. Kefalonija mnogo bolja npr. Npr. Barbati nam je bila OK, ali nismo bili blizu nje smešteni pa se dosta vozilo, još kroz Dasiju sa sve gradskim prevozom i tinejdžerima na skuterima.
Cene su jače od svega što smo pre toga imali prilike u GR da vidimo. Verovatno ima i jeftinijih smeštaja, taverni i svega ostalog, mi imamo neke svoje kriterijume i u odnosu na njih poredimo.
Usluga kako gde, uglavnom je bilo OK, sem na velikim plažama (tu dođeš jednom i više nikad, osim omladine koja partija vrv kad svi odu).

Ima šta da se vidi naravno. Nama je doživljaj mora i plaže, cene/kvaliteta svega bio loš.

Najgori utisak su prepuni kontejneri smeća koji se danima nisu praznili, baš loša slika.
Najbolji utisak (najskuplji :) ) je bio sa neke plaže gde je restoran kome valjda samo Michelinova zvezdica fali. Mi smo zalutali na nju kolima tražeći neku drugu, a gosti inače dolaze gliserima, vale parkiranje se podrazumeva.
Ok, ako ste pre toga išli na Halkidiki onda potpuno razumem, Krf jeste skuplji, plaže jesu lošije i manje ih ima, more jeste hladnije. Plaža Paleokastrici, strana koja gleda na Italiju, voda prelepa, čista i ledena, plaža mala i preskupa. I uglavnom nisu peščane plaže, već kao na Jadranu, šljunak.
Ali sam grad Krf je prelep, otprilike kao Dubrovnik.
 
Uzeli smo zute kofere, i razmisljao sam o tome da ce se isrpljati. Nece biti lose da se nadju neke navlake onda. Neki predlog gde to ima da se kupi?

Za odlazak navodno 2-3h ranije da se bude na aerodromu, tako pise, ali jos nista zvanicno nismo dobili. A ja mislio da odem ranije jos, zbog guzvi koje su prikazane na drustvenim mrezama. Sad kakvo je pravo stanje, ne znam, i verujem da zavisi od destinacije takodje. Nece biti ista guzva za skupu i za jeftinu destinaciju, ja mislim. :)

Rucni prtljag nismo planirali, ali mozda, bio sam takodje u fazonu a sta ako nam koferi ostanu negde, pa dodju posle dan, dva.. Pa reko nesto osnovno da bacimo tu.
 
Ono što svima preporučim, poslednjih godina, zavisi kakav kofer imaš, kupi navlaku za isti.
Daj neki link. Kakvih dimenzija ima? Ja sam sa kofera pre par godina prešao na torbe (torba sa mehanizmom za vuču i točkovima).
@Labello obrati pažnju na težinu kofera. Na čerter letovima su manje više po tom pitanju popustljivi ali ne sme da se pretera. Obavezno ponesite dva ranca (jedan po osobi) kao ručni prtljag, time ćete da rastretite kofere. Vodi računa o tečnosti, bilo je nekih promena pa sad ne znam tačno koliko ml tečnosti sme da se ponese. Ima još par stvari, pogledaj na sajtu aerodroma
 
Poslednja izmena:
Pozdrav drugari. Neka iskustva sa Korzike? PJ? 😁 Idemo brodom iz Nice, nakon toga možda produžimo i na Sardiniju, ali sam tamo već išao, pa sam u toku. Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno