Šta je novo?

Gde da kupim Full HD projektor?

grujicd

Čuven
Učlanjen(a)
17.06.2003
Poruke
61
Poena
609
Pošto nemam mesta za nešto veći TV, razmišljam da uzmem FULL HD projektor. Međutim po radnjama sam nailazio u najbolju ruku na 720P modele. Problem je i što hoću LCD projektor, a ne DLP, jer mi smeta rainbow efekat na DLP-u. Tih DLP projektora još i može da se nađe (BENQ, Optoma..), ali je za LCD problem. Zanimao bi me npr. Epson EH-TW5900 ili EH-TW6000 ili nešto slično od drugog proizvođača, recimo Sanyo, Canon, LG, Panasonic, Sony... Nisam ni siguran ko od njih pravi LCD modele ali u svakom slučaju nisam mogao da nađem da iko to ovde prodaje. Video sam da Epson Srbija ima stranu na Facebook-u pa sam ih tamo kontaktirao. Oni su me uputili na Ewe Comp kao distributera, poslao sam i njima upit pa sad čekam odgovor. Ima li neko ideju? Ili da dovlačim iz Austrije?
 
Dovlaci veruj mi.
 
Sacekaj da vidis koju ce cenu da ti jave, ako ti se ne svidi, nabavi od preko. Vidi u Madjarskoj, blize ti je i imao bi ko da ti donese
 
Iz Ewe-a su mi ponudili Epson EH-TW6000 za 215.800 din, tj. oko 1850EUR. Na austrijskom amazonu košta 1270EUR, a imaju i jeftiniji TW5900 koji je skoro isti a košta 1030EUR. Velika razlika. Doduše ovde bi kupovao preko firme, pa bi mi to značilo nekih 25% u poređenju sa kupovinom za keš, ali i kad kupujem preko mogu da se iscimam za povraćaj poreza pa to manje više neutrališe tu razliku. Veći problem je što sam video u korisničkim review-ima na amazonu da je jedan čovek vraćao par puta projektore zbog kvarova, a ta opcija mi je mnogo komplikovanija ako ga uzmem napolju.

Možda na kraju uzmem i neki 720p projektor za dosta manje para. To mogu da uzmem odmah ovde bez ikakvih cimanja, a možda mi bude ok za narednih par godina. Ionako očekujem da gledam 5-6 filmova mesečno, a i oni su često 720p.
 
Ja sam nabavio prosle godine u firmi ewe benq w700 ali on je dlp tehnologija a ti hoces lcd tehnologiju.Slika i kvalitet prikaza slike zavisi od filma do filma.Ono sto mi je na primer na lcd-u od 40 inch-a odlicna slika na platnu zna da i ne bude toliko dobra slika.Platno mi je sirine 195cm pa se i svaki nedostatak kod filma pre primeti nego na tv-u.Desava se da je kvalitetnija slika na nekom mkv filmu od 8gb nego na nekom od 13gb.U sustini sve zavisi od filma do filma.Ali ja sam svakako zadovoljan u globalu kvalitetom slike.Isto kao ti pogledam mesecno 6-7 filmova i to je to.Inace komp mi je spojen na projektor hdmi-hdmi kablom od 15metara.Pravo uzivanje nema sta.Sad mi je tv od 102cm smesan kad pustim neki film.Meni rainbow efekat ne smeta tako da sam uzeo dlp.
Pogledaj u ewe-u neki jeftiniji lcd projektor na primer ovaj model EPSON EH-TW480 projektor.On je 1280x800 720p HD ready.Mislim da je tu nekih 600 eura plus mozes da umanjis mozda cenu preko firme.
Raspitaj se svakako pre kupovine.I ja sam bio u dilemi da uzmem full hd projektor ali za nase uslove je to jos uvek preskupo tako da sam se odlucio za 720p.
 
Najverovatnije uzimam TW5900 u Austriji. Kod tog 720p Epsona EH-TW480 nije problem samo niža rezolucija, već što je više poslovni/gaming projektor nego za filmove. Ima jače osvetljenje a manji kontrast i lošiju crnu, a za filmove treba sve to obrnuto. Tako da sam prelomio da uzmem ovaj skuplji projektor.

Sad menjam temu u - gde da kupim platno? Trebaće mi bar 2m, a može - 2.4m širine. Vidim da mnoge firme imaju platna u ponudi tako da to možda i neće biti problem, ali ako neko zna gde ima veći izbor, ne bi bilo loše da kaže.
 
Nazad
Vrh Dno