Šta je novo?

Gasenje na welcome screen-u

Starter21

Slavan
Učlanjen(a)
27.09.2005
Poruke
570
Poena
330
dakle, racunar se gasi na welcom screen-u. os je xp sp2.

u safe modu radi ispravno, tako iskljucujem hardverski problem.

nezgoda je u tome sto na njemu nemam optiku niti flopy, a hdd ima samo particiju c:, pa bih izbegao reinstall, ako vec postoji neka druga solucija.

prvenstveno se oslanjam na ljude koji su imali konkretan (citaj isti) problem.

hvala unapred!
 
Virus ili neki od programa sto ti je u start up-u te zeza
otwori start up i pogasi swe sto ti ne treba, isto tako iskljuci automatski restart prilikom bsod-a. da widimo dal nije twoj restart ustwari bsod.
 
update...

racunar je poceo da se gasi i u safe modu, samo sto je nesto duze radio. zatim, prestao je da se gasi. naime, sada se vise i ne pali! :)

da malo sire elaboriram - radi se o mb asus A7V8X-MX SE (integr. vga), amd 1400 +, ddr 1 512 (333Mhz), hdd 10 gb, napajanje frontier 450W (staro 2 meseca). kao sto sam i gore napisao - nema optiku, nema flopy. racunar se koristi za kanc. poslove.

led na mb svetli. ako promenim polozaj prekidaca on-off na napajanju, zakratko se zavrti kuler, startuje bios, a racunar se odmah gasi. danas sam (dok je radio) proveravao temperaturu proca - bila je oko 45 step. sad, iako sam ja u prvom postu pomisljao da to nije vezano za hardver - ispada da ipak moze biti to.

e sad... nemam drugu ddr1 memoriju, tesko cu se snaci i za napajanje (mislim na isprobavanje). racunar mi znaci, jer smo vanredno primili neke honorarce, pa nam odradjuju dobar posao. sve jace masine su na mrezi, angazovane za druge stvari, a nemam nikakvu bekap masinu.

zato, ako neko ima neko predjasnje iskustvo, molim za pomoc.
------------------------------------
ovo sad nije toliko znacajno, ali...
Virus ili neki od programa sto ti je u start up-u te zeza
otwori start up i pogasi swe sto ti ne treba, isto tako iskljuci automatski restart prilikom bsod-a. da widimo dal nije twoj restart ustwari bsod.
iskljucio sam sve preko startera. dizu se samo drajveri. ovo za iskljucenje auto-restarta nisam stigao da uradim, ali nisam ni siguran da bi pomoglo (ne znam kako to ide kod gasenja, ostaje li log?).
 
Poslednja izmena:
Probaj da zamenis napajanje....Tipujem na njega!!!
 
Meni je dosao racunar sa istom plocom i skoro identicnim problemom.
Sve sam probao,flesovao novi bios i na kraju se ispostavilo da je ploca krepala.
Memorija je ispravna ,kao i procesor,isto tako i hdd 40Gb-koji jos uvek radi].
E,sad,ta ploca je od prvog dana imala to da po ukljucenju napajanja na 220V, zavrti vent na procesoru,zatim stane i posle sekund-dva se podize sistem. Koje god postavke menjao u biosu,on se uvek tako ponasao i ljudi su ga po zavrsetku posla,iskljucivali na produznom kablu,da se ne bi ukljucio sam ,u slucaju kratkotrajnog nastanka struje-dolaska iste.
Pred kraj se isto ponasala kao i kod tebe,samo sto sam ja flesovao bios,promenio memoriju,napajanje i na kraju se "razduzio" sa njom.
pozz
 
E,sad,ta ploca je od prvog dana imala to da po ukljucenju napajanja na 220V, zavrti vent na procesoru,zatim stane i posle sekund-dva se podize sistem. Koje god postavke menjao u biosu,on se uvek tako ponasao i ljudi su ga po zavrsetku posla,iskljucivali na produznom kablu,da se ne bi ukljucio sam ,u slucaju kratkotrajnog nastanka struje-dolaska iste.
Pred kraj se isto ponasala kao i kod tebe,samo sto sam ja flesovao bios,promenio memoriju,napajanje i na kraju se "razduzio" sa njom.
pozz


da, sve sto si napisao u ovom citatu je apsolutno tacno i identicno je kao kod mene. u vezi sa problemom o kom sam pisao - probao sam da menjam pojedine komponente i prema nekim testiranjima koja sam obavio u pitanju je napajanje.

komp sada radi, ne gasi se. da li je ipak i ploca na izdisaju i koliko ce jos izdrzati - ne znam.
 
Ja sam i napajanje promenio,pa nista.
Trenutno staro napajanje tera novu plocu [Asus,AM2] sa integrisanom grafickom i ostao je stari 40Gb hdd.
To su ,izgleda,takve ploce i to im je zivotni vek...
pozz
 
Kod mog brata iskljucivanjem opcije Execute Disable bit (hardwersko sprecavanje izvrsenja koda koji bi stetio kompu) u biosu je resen ovaj problem. Valjda je bio neki sukob izmedju antivirusa (nod32) i te opcije. Probaj ovo pa javi.
 
Poslednja izmena:
Pa Starter21 je napisao gore koja je ploca i procesor u pitanju,tako da EDB nije bio ni u snovima u doba nastanka te kombinacije.:D
pozz
 
Покушај са реинсталацијом и инсталирањем доброг антивируса.
 
ja sam imao slicni problem i na kraju se ispostavilo da je napajanje problem, a ne software kako sam i ja mislio..
 
Nazad
Vrh Dno