Šta je novo?

Gasenje Hard diska i kompjutera

gojkovic_ks

Poštovan
Učlanjen(a)
21.08.2014
Poruke
3
Poena
51
Pozdrav svima!

Imam problem sa kompjuterom od pre 5-6 dana.
Desava mi se da komp kada upalim radi sve normalno par sati i onda cujem u jednom trenutku kako se izgasi hard disk (na 2-3 sekunde) i ponovo se pokrene, a za to vreme mi se na ekranu zamrzne sve osim misa, posle pola minuta sve sve vrati u normalu, radi jos nekih 10-ak min i onda mi se komp ugasi skroz i restartuje.

Intel Core 2 duo e6750 i Cooler Master Hyper TX3
Gigabyte GA-P35-DS3L
KINGSTON 2GB 800MHz DDR2 KVR800D2N6/2G
Gigabyte 9800 GT Silent Cell 1gb GDDR3 256-bit
Asus 19"
Western Digital 500gb
Pioneer DVD-RW
Zito 400w

Hvala unapred na savetima. Pozdrav!
 
Istestirash hdd i ostale delove u racunaru uz pomoc adekvatnih programa za to. ( to ti treba jedno dan-dva )
ako je sve ok predjesh na format C: pa low level format odradish i ochistish taj disk samo tako. instaliraj sistem - go pa ga isprobaj malo dal i kako radi, pa dodaj drajvere pa ga jos dan dva drndaj. Ako sve radi ok dodaj i ostale programe, igre i sta ti ja znam.

Ako i dalje ne radi kako treba cheka te sledece:

pocnesh od menjaze napajanja pa ako to ne urodi plodom, predjesh na plocu i tako polako.
 
ZITO napajanje, to je sve što treba da se zna u ovakvom slučaju, najgore od najgorih.
Ako je samo do gashenja HDDa, idi u Control Panel > Power Options > pa na tvoj plan, change plan settings > Change Advanced power settings > Hard disk > Turn Off hard disk after.... i namesti na NEVER. barem neće da se gasi onda.
 
Bez obzira da li je "kvar" zbog Zito napajanja ili ne trebao bi hitno da ga zamenis nekim boljim napajanjem. To napajanje je stvarno najgori krs.
 
I ja mislim da mi je do napajanja problem, mada radilo mi je sve bez problema od kad je kupljen komp, ima vise od 3-4 god.

Probacu da primenim par ovih saveta sto vec nisam pokusao, a i videcu da sto pre uzmem neko kvalitetnije napajanje.

Sto se tice ovoga da u control panel-u stavim da mi se nikada ne gasi hard, to sam vec probao, ali i dalje se sve isto desava.

Testirao sam i hard sa par programa za to i sve testove je prosao, bez losih sektora i icega...
 
Poslednje Zito napajanje koje sam video mi je bukvalno explodiralo pre nego što sam priključio išta na njega. Trebalo je da posluži samo za 2 -3 camere. Kada sam ga otvorio video sam da je filter na ulazu za 220v izgoreo. Unutra nema skoro ništa, čak i Frontier je "Seasonic" za Zito.
 
Ja sam dobio slican problem danas. Naime, sve se zamrzlo sem misa i windows gadeta za merenje upotrebe cpu-a i nestao mi je task bar. Nisam mogao ni task manager da otvorim. Pritisnem ja ctrl+alt+del i pritianem open task manager, ali nista se ne otvori. I posle par minuta muka dobijem bsod, ali ne videh koji je stop kod bio i nema minidumpa. Medjutim kada se restartovao culo se iz dela gde stoji hard kao da se opet zavrteo iz kompletnog mirovanja. Napajanje je CM V700 i hard je dve godine star WD Blue 1TB 32MB sata 3 kao iz moja masina.
SSD trenutno niju u masini i svez sistem je instaliran na hard pre par dana. Sta bi moglo da bude ?
 
Jel to onaj komp na kome si delidovo CPU? Mozda ima veze Sa onim odsecenim kondenzatorom?
 
Da taj komp :D Ali nakon restarta windows je prvo krenuo da radi check disk i ovo mu nije prvi put ti da izvodi. Jos dva puta se dogodilo pre par meseci kada je proc bio normalan, ali taj HDD nije kompletno formatiran od 2011. I od tada ima na sebu nekih 750GB igara i fulmova, a meni zao sve da brisem.
 
Logicno Skroz za HDD ...meni nekako najsumnjiviji data kabl I odatle bih poceo, a onda svi testovi I repariranja koji ne ugrozavaju podatke I na kraju ako treba I backup pa u dubinu Duse.
 
Posto sam noob za testiranje hdd-a, neki savet kako da ga izlecim, sa kojim programima i sta da koristim za zero fill proceduru ? Uradicu back up, sve vitalno cu da narezem, a ostalo ima da leti i naravno stavicu drugi data cable, maticna dolazi sa 6 komada :)
 
Pa idi polagano - ako je data kabl bio krivac onda I neces ici dalje. Prva faza posle kabla bi meni bila provera S.M.A.R.T. stanja, sken na bad sectors I cekiranje fajl sistema. U zavisnosti od rezultata bih se prilagodjavao. Da, programi za pocetak mogu da budu hddtune ili hddsentinel.
 
Super to cu sad da probam, inace i5-4670K na 4,2GHz i 1,25V i stock hladnjakom XD
 
Prosao je short self test i zamenjen je kabl. Evo i SS posto ja ovo ne umem da protumacim, ali kaze da je zdravlje 100% i da nema bad sectora, ili ima ?
SMART SS 2.png
SMART SS.png
 
Jos samo chkdsk /f pa pauza, verovatno se greska I nece ponoviti. Bice da je bio los kontakt kabla
 
Kako to da odradim, je li to u istom programu ili je neki drugi ?
 
Aha, hvala :)
 
Odradio sam chkdsk i nije nista ni popravljao niti je sta pronasao. Sve normalno radi sad.
 
gremlini,tojest sata kabl/konektor 'iljadu posto.
 
E pa dobro onda, a da li ovo moze izazvati neka starija igra. Konkretno pokusao sam da pokrenem Unreal Tournament 2003 i onda mi je bacio bsod i proveru diska po restartu.
 
Pozdrav svima!

Imam problem sa kompjuterom od pre 5-6 dana.
Desava mi se da komp kada upalim radi sve normalno par sati i onda cujem u jednom trenutku kako se izgasi hard disk (na 2-3 sekunde) i ponovo se pokrene, a za to vreme mi se na ekranu zamrzne sve osim misa, posle pola minuta sve sve vrati u normalu, radi jos nekih 10-ak min i onda mi se komp ugasi skroz i restartuje.

Intel Core 2 duo e6750 i Cooler Master Hyper TX3
Gigabyte GA-P35-DS3L
KINGSTON 2GB 800MHz DDR2 KVR800D2N6/2G
Gigabyte 9800 GT Silent Cell 1gb GDDR3 256-bit
Asus 19"
Western Digital 500gb
Pioneer DVD-RW
Zito 400w

Hvala unapred na savetima. Pozdrav!

Evo mene opet... Resio sam da zamenim napajanje i da uzmem kvalitetnije sto ste mi predlagali umesto ovog kineskog... U subotu treba da mi stigne 500W Cooler Master Elite Power RS-500-PSAPJ3-IT, na +12V - 20A

Hoce li biti dovoljno da izdrzi i podnese moju konfiguraciju?
 
ako ti je podnosilo zito "400w", podnece i taj cooler master itekako :) i jacu konfu od tvoje :)
 
Nazad
Vrh Dno