Šta je novo?

Garmin vs iGo + još ponešto o navigacijama...

da :( ali kazu da je Garmin najbolji za mape,nebitno mobilni ili uredaj
 
Ko kaze, pa moze da prica ko sta hoce kad mene uvek pogresno odvede kad god sam ga koristio, po Srbiji pogotovo..
 
Srbija i Bosna ,tacnije Beograd i put od Beograda do Bijeljine..

To ti treba navigacija od BG do Bijeljine?
Ne umes "na onom jednom mestu" u Kuzminu skrenuti desno ...
Ajde po Bijeljini da koristis navigaciju pa u redu ... al' od BG-BN stalno, e to mi ne ide u "glavu"...
 
Ko kaze, pa moze da prica ko sta hoce kad mene uvek pogresno odvede kad god sam ga koristio, po Srbiji pogotovo..

Hmmm... Koristim i GARMIN i iGO po Srbiji i ne znam gde ti to pravi tolike probleme i gde te to stalno pogrešno vodi? I za GARMIN i za iGO (po Srbiji) je najbolje koristiti mapu lokalnog provajdera i tvrdim da su mape 95% precizne/tačne. Narvno putna mreža se menja i gradi pa nije baš sve ucrtano(npr. zaobilaznica oko BG iz pravca NS) ali bude... iGO-ove mape se malo brže ažuriraju u odnosu na GARMINOVE. Generalno mala je razlika između ovih karata i vaša je subjektivna odluka koje ćete koristiti.
P.S. Upravo sam se vratio iz Danske,koristio sam iGO instaliran na Android telefonu sa setom NQ najnovijih mapa. Rutirao sam iz Srbije do Danske(preko Mađarske,Slovačke,Češke,NEmačke) i vodio me BEZ I JEDNE GREŠKE do odredišta u DANSKOJ. Nazad sam ga malo testirao preko Nemačke,Austrije,Slovenije,Bosne...(zadavao međuodredišta) Mapa Bosne je malo slabije urađena u NQ setu mapa ali sve sto je neophodno je tu.
Naravno zapadna Evropa je perfektno urađena,treba znati samo kako setovati uređaj i koje rutiranje birati(u zavisnosti šta vam odgovara). Moje mišljenje je da se možete osloniti na navigaciju 95% - NARAVNO MAPE MORAJU BITI AŽURIRANE, a uvek gledajte i putokaze...
 
Da li je moguce instalirati Garmin na Windows CE6?

Danima gledam koju navigaciju da kupim (Nuvi 2455 ili Becker Active 43 Talk) i nesto se dvoumim, i onda danas neletim na post da je mozda moguce instalirati Garmin (uz iGO) na uredjaj.
 
Da li je moguce instalirati Garmin na Windows CE6?

Danima gledam koju navigaciju da kupim (Nuvi 2455 ili Becker Active 43 Talk) i nesto se dvoumim, i onda danas neletim na post da je mozda moguce instalirati Garmin (uz iGO) na uredjaj.

Koliko ja znam,ne može. Ili VRLO teško,ja još nisam pročitao da je neko uspeo... ovde...
 
Moze da se instalira,posalo sam ti u PP pa vidi
 
Izašla nova scg 2.70 NT :wave:
Juče sam vozio po BG sa SCG 2.6NT i vidim da je ucrtan most na Adi ali još uvek nema zaobilaznice od NS koja izlazi na autoput BG-Zagreb.
 
Koja mapa ima nov most na Adi za iGO?
 
Za iGo ima nova 2012.07: Serbia_R3_Contrast_2012.07_120910
 
Našao, hvala.

Contrast_2012.07_120910:


Navteq Maps 2012.Q2:




Koje su vama mape detaljnije Navteq ili Contrast?
 
nzn dal je bilo ali po meni najbolja NAVIGON navigacija. detaljna mapa ex-yu kao i njemacke i ostalih zemalja do tamo i nazad i po samim gradovima
 
nzn dal je bilo ali po meni najbolja NAVIGON navigacija. detaljna mapa ex-yu kao i njemacke i ostalih zemalja do tamo i nazad i po samim gradovima

Nije u pitanju NAVIGACIJA - Navigacija je uređaj hardver ili misliš na softver(Igo,navman,navigon... sve su to klonovi IGO-a). NAJBITNIJA stvar za svaku navigaciju(uređaj) ili SOFTVER(na uređaju) su KARTE. Dobre i ažurne karte su razlog detaljnosti a ne uređaj ili izgled softvera. Samo se trudite da vam mape budu ažurne a kojom bojom je obojena ili kako izgleda softver to je manje bitno-potpuno SUBJEKTIVNO.


"Koje su vama mape detaljnije Navteq ili Contrast? "

Još uvek CONTRAST-ova, Navteq mapa Srbije postaje veoma ozbiljna,detaljna i precizna a i zadovoljavajuće ažurna, još koji update i to je to. :banana:
 
Poslednja izmena:
Хвала на одговору, остају контрастове мапе.
 
Kako da na IGO primo podesim da automatski rotira mapu u pravcu kretanja automobila ?
 
evo da dodam na ove reci koje sam procitao. do skoro sam koristio Crypton navigaciju koja je imala igo8 softvare i mapu srbije2010 i jos gomilu drugih mapa.....imam i garmin nuvi200....ukradose mi pre neki dan cryptona...sad placem i kukam...dva puta sa hteo kroz prozor da bacim garmin a nekoliko puta sam hteo da ga olupam o zid...ikao je garmin mladji urecja(mislim da je 2007 ili 2008 godiste ) a crypton bio stariji (2005) ne mogu se meriti....crypton sa igo8 softverom i mapama 2010 je ,PRECIZNIJI,PREGLEDNIJI,LAKSE SE UPRAVLJA,NE MORA DA SE STALNO UKUCAVA GRAD PA ULICA VEC PAMTI POSLEDNJI UKUCAN GRAD I ULICU STO KOD GARMINA MORA KOD SVAKE NOVE PRETRAGE IZ POCETKA KUCATI.MENI JE OCAJNO LOS I MALI I STO DRUGIH RAZLIKA ....JEDINO JE GARMIN BOLJI KOD TRAZENJE SATELITA......
 
Jedno brzinsko pitanje, da li je moguće instalirati "narodne" mape na garmin 2405, treba danas da idem da ga uzmem? I da li ima nešto u tom cenovnom rangu da je bolje? Ne treba da ima nikakve dodatne funkcije, tv, muzika, filmovi... apsolutno nisu od interesa. Samo je bitno da je uređaj precizan, da ima dobre mape, da nalazi dobre rute. Treba da ima mape zapadne Evrope, ovaj ima mape sve do Nemačke, fali Francuska.
 
Cini mi se da ti treba otkljucan img sa setom mapa... zapadna, centralna eu itd. Takav img se u gps ucitavao preko MapSource programa. Ne znam da li je i dalje takva procedura.
 
Garmin mi je bolji samo zbog mapa jer non stop izlaze nove i lako je ubaciti....
 
Pa i za druge izlaze nove mape, i lako ih je ubaciti...
 
Od mene ide glas za iGO koji sam sad instalirao, na Android phone, kao noviju verziju od prethodne a koja je bila drastično lošija u poređenju sa ovom nivijom.
Sve pohvale!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno