Šta je novo?

Hardver Gaming računar do 1000e?

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Lemi Livoskodi

Zapažen
Učlanjen(a)
21.02.2024
Poruke
2
Poena
1
Zdravo ljudi. Kupujem nov računar do 1000e. Da li može neki savet u vezi kupovine? Preporuka za grafičku, procesor, ram, matičnu i sve ostalo.
Ako može i neki link do PC-a, bio bih zahvalan.
 
Koji monitor imaš?! Tj. na kojoj rezoluciji planiraš da se igraš?!
 
Proslo je 5-6 dana, niko nije nista predlagao. Ja nesto slicno sklapam ovih dana kao drugi desktop (sa slicnim budzetom i namerom).
Mozda ovako nesta?

pcza1000.png

Kada je u pitanju memorija, dodao bih jos 16GB, ali onda prelazim budzet.
Za FullHD rezoluciju moze da se uzme u obzir 7600XT 16GB, 4060 Ti 8GB kao alternative. Ali mislim da je 6700XT sa 12GB bolje resenje u okviru ovoga budzeta.
Ryzen 5 5600, Zen3, 32MB L3 cache-a je po meni ok izbor za ono za sta si namenio racunar. Mozda bi mogao da uzmes i 5600X koji je par hiljada skuplji; ili ako hoces 32GB RAM-a da uzmes jeftiniji Ryzen 5500. Ryzen 5500 ima pak 16MB L3 cachea i koliko sam video po nekim testovima izgleda da to ima uticaja na perfomanse u nekim igrama (bottlneck sa 6700XT)
Kada je u pitanju napajanje, mozda ovaj Seasonic 750W nije jeftino resenje, ali nisam hteo da predlazem nesta jeftinije sto ne bih i sam sebi ugradio obzirom na ostale komponente. 6700XT je preporuka da se koristi 650W, onda neka ima dodatno prostrora za 100W za svaki slucaj.

Video sa slicnom konfiguracijom:
 
Kupi 1TB ili 2TB NVMe, tipa KC3000 umesto tih navedenih. Za tu Baracudu ne znam kakva je, ali taj SP generalno se priča da je loš.
 
Proslo je 5-6 dana, niko nije nista predlagao. Ja nesto slicno sklapam ovih dana kao drugi desktop (sa slicnim budzetom i namerom).
Mozda ovako nesta?

Pogledajte prilog 431206

Kada je u pitanju memorija, dodao bih jos 16GB, ali onda prelazim budzet.
Za FullHD rezoluciju moze da se uzme u obzir 7600XT 16GB, 4060 Ti 8GB kao alternative. Ali mislim da je 6700XT sa 12GB bolje resenje u okviru ovoga budzeta.
Ryzen 5 5600, Zen3, 32MB L3 cache-a je po meni ok izbor za ono za sta si namenio racunar. Mozda bi mogao da uzmes i 5600X koji je par hiljada skuplji; ili ako hoces 32GB RAM-a da uzmes jeftiniji Ryzen 5500. Ryzen 5500 ima pak 16MB L3 cachea i koliko sam video po nekim testovima izgleda da to ima uticaja na perfomanse u nekim igrama (bottlneck sa 6700XT)
Kada je u pitanju napajanje, mozda ovaj Seasonic 750W nije jeftino resenje, ali nisam hteo da predlazem nesta jeftinije sto ne bih i sam sebi ugradio obzirom na ostale komponente. 6700XT je preporuka da se koristi 650W, onda neka ima dodatno prostrora za 100W za svaki slucaj.

Video sa slicnom konfiguracijom:

Ja bih ovde isao na 32gb rama ako budzet dozvoljava. Mislim da je danas za gaming minimum 16gb.
 
Nazad
Vrh Dno