Šta je novo?

Gaming monitor oko 500e

13umble13ee

Cenjen
Učlanjen(a)
18.11.2011
Poruke
476
Poena
170
Ljudi gledam vec nekoliko dana monitore, i u velikom sam problemu. Nazalost zivimo u takvoj zemlji, gde mi koji imamo vece apetite za racunare, nemamo bas puno izbora, kao ni prodavnicu u kojoj mozemo videti vise skupljih modela na delu.

Hocu da kupim monitor, kao sto pise u naslovu, za nekih 500e, najvise za gaming, ali i za sve ostalo. Gledao sam najbolju mogucu kombinaciju, koja bi meni savrseno cucnula, ali je to skuplje dosta.
U pitanju je Asus MG279Q, koga ima i kod nas u prodavnicama. Ima IPS panel, ima 1440p i 144hz. Plus sto ima AMD Freesync sto je za mene savrseno jer imam AMD karticu, i imacu je uvek (zbog rudarenja).

E sada, kada bi hteo da uzmem jeftinije moram nesto od ovih stvari da izbacim. Moje pitanje, i ogromna dilema je STA?

Za 500e imam MG278Q, koji ima sve ovo ali je TN panel. Iskreno posle Dell U2412M monitora, se plasim da ce mi TN panel biti ocajan.

Sto se tice rezolucije 1080p je ono sto sam imao, a posto nema odgovora na pitanje "sta je bolje imati, 1440p ili 120hz/140hz", odlucio sam da ima oba :)

AMD freesync je samo plus, i ne znam koliko se to primeti i koliko utice na rad monitora.

Za kraj, moje pitanje je : Da li se vredi "isprsiti" i uzeti za 600e+ MG279Q monitor, ili uzeti nesto jeftinije bez neke od ovih funkcija/specifikacija.
 
Nazad
Vrh Dno