Šta je novo?

Gaming konfiguracija

undeR.

Cenjen
Učlanjen(a)
23.12.2010
Poruke
50
Poena
159
Pozz,

Šta mislite o ovoj konfiguraciji? https://prnt.sc/s67bd2

Planiram da gejmujem malo ujedno i da radim na kompu pa mislim da je dobra varijanta.

Posedujem već napajanje Chieftec 750w modularno, SSD 120gb i 1TB HDD i cooler master hyper tx3.
 
los savet.. cpu se uzme r7 2700 za 18600 din (za igre uz middle graficke nema velike razlike, a u poslu +-, negde r7 2700 i brzi), maticna moze i msi, a i ne mora, ako nema oc dovoljna je i Biostar AM4 B450GT3 za 10000 din, a i ram u istoj radnji ima obican 2*8gb 2666Mhz za 8300 din (a zbog 2 stapa, t.j. dual channel nece nista ni da izgubi u perf ondosno skupljeg jednog stapa od 16gb). Sve to donosi ustedu od 14900 dinara, a da nista nigde nije gore.
p.s. ako moze u drugim radnjama - onda je izbor veci i moze nesto i bolje da se potrazi
 
Poslednja izmena:
Budzet mi je 80k, a emmi.rs mi je jeftiniji od gigatrona, winwin.rs, tako da sam gledao neki maksimum da izvučem od po svih komponenti. Kontao sam samo da je bolje da uzmem ram 2x8. Dakle, običan 3600 i neka bolja grafa ili ploča?
 
Stavljati memoriju od 2666MHz na Ryzen nema smisla, računajući koliko sama brzina istog zavisi od memorije. Ryzen 3600 je bolji izbor zbog većeg IPC-a koji je u trećoj generaciji dodatno utegnut da lepo parira Intelu.
 
Ovaj E*** je totalno puko sa ponudom, jedva da imaju nesto na sajtu, a verovatno jos manje na stanju.

Moj savet ti je da ne uzimas tamo jer ces u slucaju reklamacije verovatno imati problem Po meni 2, 3 hiljade nisu vredne potencijalnog maltertiranja zivaca.
 
Poslednja izmena:
U emmiju narucis i kad stigne kroz par dana zovu te da pokupis. Tako je funkcionisalo oduvek. Ne znam kako je od prodaje tehnomaniji.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ides na minimum 3000/3200MHz sto se tice brzine memorije, i uvek dual channel. Preporuka za Kingston HyperX Predator 16GB Kit DDR4 3200MHz CL16 HX432C16PB3K2/16 ili G.Skill TridentZ 16GB Kit DDR4 3200MHz CL16 F4-3200C16D-16GTZB.
 
Gde kupujes? Ja bih uzeo malo jeftiniju (i nista losiju) Fury memoriju i taj novac preusmerio u Sapphire Pulse RX 580 8GB ili cak RX 5500 XT 8GB, isto Pulse.
 
Na ovu kartu mislim, tisa, hladnija od ASRock a moze i da se OC-uje (1440/2200Mhz prakticno zagarantovano, uz minimalnu buku i normalne temperature).
Ali ne vredi, GT nema tu Pulse u ponudi a i cene su im inace nerealno visoke pa bi verovatno kostala 33-34k din :d iako je neka maksimalna cena (i to za nase, nenormalno trziste) oko 25k din.

Nema veze, dobra je i ta ASRock, samo je preko nekog od gpu programa podesi malo bolje nego fabrika (napon, obrtaji i sl.)
 
Ako uzimas u gigatronu, znaj da mozes proci jeftinije.

Ne zelim da ispadne da reklamiram. Ja sam u A*** skoro uzeo tu plocu, procesor i ram. Imao sam problem u pocetku (moja krivica), odneo kod njih i odmah su mi na licu mesta njihovi serviseri pomogli i sve sam odmah resio. U gigatronu/emmi ces cekati mesec dana u slucaju da imas bilo kakav problem sa nekom komponentom.

Ovo sve te izadje 6000din manje u drugoj radnji sa sve grafikom koju ti je hsv.stoned preporucio i samim tim ne bi toliko probio limit.

Jedino ako nemas neki specijalan razlog zasto bi tamo uzimao.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Da ne bude da pričam bzvz, pogledaj link koji sam ostavio. Preslaba je to grafika za tako jak procesor. Uz taj procesor preporučuju 1080ti.
Ja bih išao na generaciju stariji Ryzen 5 a razlika bi išla na jaču Nvidia kartu. Ipak se većina igara još uvek radi u saradnji sa Nvidiom.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Jeste, dotični sajt preporučuje i 32GB RAM-a uz procesor
Svaka konfiguracija se prvenstveno formira prema budžetu...
 
Poslednja izmena:
Da ne bude da pričam bzvz, pogledaj link koji sam ostavio. Preslaba je to grafika za tako jak procesor. Uz taj procesor preporučuju 1080ti.
Ja bih išao na generaciju stariji Ryzen 5 a razlika bi išla na jaču Nvidia kartu. Ipak se većina igara još uvek radi u saradnji sa Nvidiom.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Pa ti mu dodaj za 1080ti, da ispostujes sajt, a i njegov budzet
 
U okviru tog budzeta idealno bi bilo da upari Ryzen 3600 bez X (moze i primetno jeftiniji 2600 ili 1600af, uz LC-CC-120 od 20e i OC @4Ghz) i RX 5600 XT (npr. MSI za 35k din). Cak i u kombinaciji R5 2600 @stock + MSI RX 5600 XT bi imao znatno visi FPS i sve igre bi radile bolje u odnosu na R5 3600x + RX 580.





Ali s obzirom da verovatno mora da pazari u GT-u onda ova brza graficka otpada jer su GT cene nerealno visoke. Ako je tako, onda neka uzme 2600/3600 Ryzen, sve ostalo sto je vec izabrao i dobro hladjenu RX 580 8GB, dovoljna je ona i dalje za igranje u 1080p, lako ce je zameniti kad dodje vreme za to.
 
Poslednja izmena:
RX580 je overkil ako će da se igra na 1080p (skoro smem 100% da se kladim da je tako). Naravno, nema smisla uzeti nešto slabije, a nešto skuplje je čisto bacanje para.
 
Kako moze da bude overkill za 1080p ako moram da je overklokujem, da bih sa ta ~3 FPS vise jedva imao stalnih 60 FPS i to u nekim igrama iz 2018./2019. godine? Jeste da se radi o Ultra podesavanjima sa MSAA ali svejedno, ta graficka je vec nedovoljno brza za mnoge novije igre, npr. RDR 2 je igriv (~50 FPS) pretezno na medium podesavanjima sa RX 580. Meni novije igre nisu prioritet, pa mi je ta karta ok ali za gaming masinu u 2020. je tek dovoljna. Zato kazem da je za igranje mnogo bolja kombinacija 1600af/2600/3600 @4Ghz (uz odgovarajuci hladnjak) + RX 5600 XT nego najbrzi Ryzen 7 ili Intel I9 + RX 580.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno