Šta je novo?

GameTrailers GOTY Awards 08

Jovyland

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.12.2006
Poruke
6,358
Poena
575
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600
Matična ploča
MS B350M Mortar Arctic
RAM
16GB DDR4 HyperX 3200Mhz
GPU
XFX Qick RX 6700XT
Storage
1 TB SSDa + 3TB HDDa
PSU
Seasonic MII EVO 520W
Monitor
LG 29WK600
Laptop
HP Pavilion Aero 13
Steam
jovyland
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Kao i svake godine, ekipa sa GameTrailers sajta dodeljuje Game of the Year nagrade za sve kategorije...

>>>GameTrailers Game of the Year Awards 2008<<<


2929345.jpg



Best Graphics
One of the few quantifiable aspects of game production, which takes home the gold?

Best Story
Linear or not, solid story drives games. Which was best?

Best First-Person Shooter
Which title provides the ultimate deathmatch?

Best Downloadable Title
Which discless title impressed most?

Most Disappointing Game
With so much anticipation, how did they go wrong?

Best Third-Person Shooter
With so few viable nominees, which makes the biggest mark?

Best Role-Playing Game
Check out the games that give us roles we're more than happy to play.

Most Innovative Game
New ideas and approaches make for some of the year's most memorable experiences.

Best Sports Game
2008 had plenty of quality sports games, but only one can be crowned champion.

Best DS Game
This year's crop of top DS titles showcases some of the most unique core games this generation.

Best Action Adventure Game
The thirst for adventure is as strong as ever, and these are the games that made the grade.

Best PSP Game
The PSP hasn't exactly closed out 2008 with a bang, but if you turn back the calendar you'll find the games on our list.

Best Racing Game
Only one contender is worthy of the chequered flag.

Best New Franchise
Check out the games that we consider the best of the brave.

Best PS2 Game
With hits like these, the PS2 is going out with style.

Best Strategy Game
This devious genre has had a good year in 2008.

Best Puzzle/Parlor Game
From quick fixes to eureka moments, these games have you covered.

Best Music & Rhythm Game
While some releases were off-key, which title proved pitch perfect?

Biggest News Story
Which announcement thrilled us all?

Trailer of the Year
Which clip proved most baller?

Best Multiplayer Game
Which title brought pwning to new heights?

Best Software Lineup
If the heart of a platform is the hardware, its soul is the software...

Best Wii Game
Which waggler wiggled our Wiis?

Biggest Surprise
Which story shocked us stupid?

Best PS3 Game
It was the best year for the PS3 yet, but with so much competition, which game...

Best PC Game
The PC continues to supply great experiences year after year, and 2008 was no...

Best Xbox 360 Game
The 360 had yet another strong year, but which game was the best on the...

Game of the Year
Which game stood above the crowd in 2008 to take home the biggest award?
 
Poslednja izmena:
Lepo objedinjeno, svaka cast ;)

And the best role-playing game is...:d
 
gametrailers:

best fps - resistance 2
best graphics - geow 2
best story - gta4
best tps - geow2
best rpg - fallout3
best racing - burnout paradise
best strategy - sins of a solar empire
best sports - nhl 09
best action adventure - gta4
most innovative - lbp
most disappointing - sw: force unleashed

enivej, nekoliko jaaaako sumnjivih izbora i nekoliko jako sumnjivih kandidata (tj nekandidature onih koji to zasluzuju)
 
Da nisam ja opet slucajno zalutao u konzolni podforum :trust:

Kako moze konzolna igra da bude best FPS. Mislim stvarno :zgran:

Da ne bi SoaSE bila bi ovo full konzolna lista. Dok ne objedinite igracke podforume molim da ne otvarate ovakve teme. Meni licno smeta i siguran sam da nisam jedini.
 
Ja se ne secam da je ove godine izasao neki fps vredan paznje za PC...
 
Meni je nekako najrealnija i najpotpunija ova lista:

Spike TV Video Game Awards 2008

Best Shooter: Gears of War 2 (Epic Games)
Best Xbox 360 Game: Gears of War 2 (Epic Games)
Best Indie Game Voted by the Fans: World of Goo (2D Boy)
Big Name in a Game: Kiefer Sutherland (Call of Duty: World at War)
Gamer God Inductee: Will Wright (Sim City, Spore)
Best RPG: Fallout 3 (Bethesda)
Best Music Game: Rock Band 2 (Harmonix)
Best Soundtrack in a Game: Rock Band 2 (Harmonix)
Studio of the Year: Media Molecule (Little Big Planet)
Best PS3 Game: Little Big Planet (Media Molecule)
Best Driving: Burnout Paradise (Criterion)
Best Game Based on a Movie or TV Show: Lego Indy (Traveller's Tales)
Best Fighting: Soul Calibur 4 (Project Soul)
Best Multiplayer: Left 4 Dead (Valve)
Best PC: Left 4 Dead (Valve)
Best Portable: Professor Layton (Level 5)
Best Wii: Boom Blox (EA Casual)
Best Individual Sports: Shaun White Snowboarding (Ubi Montreal)
Best Female in a Game: Jenny McCarthy as Tanya in Red Alert 3 (EA Westwood)
Best Performance by a Human Male: Michael Hollick as Niko Bellic (Grand Theft Auto IV)
Best Performance by a Human Female: Debbie Mae West as Meryl Silverburgh (Metal Gear Solid 4)
Best Graphics: Metal Gear Solid 4 (Kojima Productions)
Best Original Score: Metal Gear Solid 4 (Kojima Productions)
Best Action-Adventure Game: Grand Theft Auto IV (Rockstar Games)
Best Game of the Year: Grand Theft Auto IV (Rockstar Games)
 
Best Role-Playing Game - fallout 3 jeste da je konkurencija bila :( ali opet fallout3 :(((((((((((((
Most Disappointing Game - Stavili NFS ... ko je nesto od toga ocekivao
a ra3 nisu.Nije ra3 toliko los ali ocekivalo se mnogo barem ja jesam :D
 
Poslednja izmena:
ima i nas kojima se Fallout 3 jako svideo :)...meni npr. nije jasno kako Fifa 09 moze da bude na listi nominovanih...al' dobro ko mene pita
 
Fallout 3 je dobio zbog nedostatka konkurencije to je činjenica.

Ima li neki razlog zašto Spike TV nije delio nagrade za najbolju strategiju?
Mislim da razlog može biti slaba zastupljenost strategija na konzolama ali ako je to u pitanju onda :(
Uostalom koga to i zanima.
 
Poslednja izmena:
wabbit
Pa zato sto niste igrali 2 da znate sta je pravo remek delo :D

Nisam ja reko da je lista losa zato sto je f3 najbolji rpg vec za mene je to tuzno :)
 
Poslednja izmena:
Ove liste su jedan ogroman trash.

Kao da pitate tinejdere - `Koji je najbolji pevach!?` :p
 
Vidim da ovde ima dosta stručnjaka koji znaju bolje od svih novinara na svetu koji se bave igrama. :p
 
wabbit
Pa zato sto niste igrali 2 da znate sta je pravo remek delo :D
Nisam ja reko da je lista losa zato sto je f3 najbolji rpg vec za mene je to tuzno :)
eh, igrao sam i dvojku, nisam spavao 2 meseca dok nisam svaki cosak istrazio :)..Kod FO3 pre ce biti da je bilo 2 nedelje bez sna ali dobro (bice i da je manje). :)
Sh'a znam...meni bilo zanimljivo :banana:
 
uf jos samo kad bi gears of war 2 izasao za pc ...
 
uf jos samo kad bi gears of war 2 izasao za pc ...

Neboj se izace kad tad samo je pitanje vremena;)
Box negubi exluzive nego ih daje besplatno,sto je jos bolja varijanta nekome ko ima komp i ps3:D


Ja u ovom novom girsu nisam primetio neku preteranu graficku razliku u odnosu na prvi girs.Mislim to je to samo u drugom okruzenju i pakovanju nista specijalno!
Ako je neko nesto primetio nek slobodno javi :) ili okachi neku sliku poredjenja.
 
Poslednja izmena:
meni npr. nije jasno kako Fifa 09 moze da bude na listi nominovanih...al' dobro ko mene pita

iako dosta vise nego ranije ljudi igraju fifu, iako se svi slazu da (su)stize pes, ipak kolko se secam svi i dalje daju prednost pes-u, i ne mogu da verujem da fife ima medju kandidatima a pes-a nema.

Dok ne objedinite igracke podforume molim da ne otvarate ovakve teme. Meni licno smeta i siguran sam da nisam jedini.

ovo je spisak "najboljih" igara za sve platforme. to sto nema bas previse pc-only igara medju njima i ti to licno shvatas jer mrzis konzole, to je tvoj problem.

Best Role-Playing Game - fallout 3 jeste da je konkurencija bila :( ali opet fallout3 :(((((((((((((

:)

Most Disappointing Game - Stavili NFS ... ko je nesto od toga ocekivao

agree :)
 
@Gruja Nije ni potrebna bolja grafika, just fresh blood :-devil-:
salu na stranu, igra je toliko jaka da je grafika iz prvog dela (meni) sasvim dovoljna uz ispravljanje sitnih gluposti kao sto je ono lecenje i sl. mada ovo ni nije tema o GeOW2...
 
Poslednja izmena:
Ove liste su, cini mi se, najbolji nacin za privlacenje posecenosti sajtovima jer generisu neverovatnu kolicinu flejma i ostrascenosti (svi znamo onu o ukusima) tako da ih novinari vrlo rado koriste.
Svaki gaming sajt ima svoju listu, a ono sto me fascinira je sto se ljudi svaki put navuku :D
 
Meni je bilo makar zanimljivo da odgledam 3-4 stavke ;)
uradjeno je lepo iako mi se izbor uopste ne svijda
 
Best Music Game: Rock Band 2 (Harmonix)!!!!

Dogodine ce valjda biti i kategorija: Best Antivirus Game!!
 
koji trash od liste fallout najbolji rpg (ROLe playing game), da svi smo se uzhiveli u ulogu lika koji ne progovara i ima lichnost amebe, gta4 je vishe rpg nego fallout. treba neko da im objasni da igra nije rpg ako mozhesh da prelazish nivoe i rasporedjujesh skill poene.
 
Ne mrzim ja konzole, ali ovo je PC-only podforum a ne allgames-consolerules. I nisam fan ovog Gametrailers-a koji svi vi obozavate da linkujete iz prostog razloga sto vishe volim da citam tekst sa slikama nego da gledam video vesti sa nekim US shabanima a i ubija mi konekciju.

A shto se tiche njihove liste, dovoljno je pogledati shta je best PC game. Ja nisam fan Crysisa i WoWa ali onaj L4D je smetje. Ajde da ga proglase za najbolju multi igru (samo ako si zombie movie fan) ali ne moze ni to da bude pored WoWa i TF2.

Na kraju ce ispasti da jedine PC igre pravi Valve iako muzu isti engine vec 5 godina praveci kojekakve igrice (TF2, L4D, Portal...)
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Od FO3 je bolji RPG Kings Bounty iako ta igra uopste nije RPG in the first place. Toliko o FO3.
 
Hvala ;)

Mislim da nije lose da u jednoj temi sumiramo proteklu godinu, sa igrama koje su je obelezile.

U tom slucaju si trebao otvoriti novu temu - Najbolje i najgore u 2008 godini. Znaci samo da se navedu naslovi, uz po zelji krace obrazlozenje. I bez prepucavanja i sl.

Vidim da ovde ima dosta stručnjaka koji znaju bolje od svih novinara na svetu koji se bave igrama.
I te kako ima ;)
 
Ne mrzim ja konzole, ali ovo je PC-only podforum

bacio sam pogled na prvu stranu ovog podforuma, i kolko mi se cini vise od pola pc-only podforuma su multiplatforme (i to uz par igara sa konzola koje su se dugo iscekivale ili se jos uvek iscekuju).. exkluziva vrednih pomena (za ovakve best of liste) nema vise od 10ak po svakoj platformi (ako i toliko), i posto je vecina igara multipl. maltene svi su prestali da ih razgranicavaju i zato ih i stavljaju u isti kos.. mozemo mi da se ne slozimo sa izborom za neku kategoriju, ali stanje je takvo da je tesko podeliti kako ti hoces i najrealnije je pored starih best graphics, fps, tps, story itd, dodati best pc, xb360 i ps3 kateogorije da se razgranice po platformama ko sto su uradili oni spike tv sto je rama postovao.

a da se slazem sa onim izborima - ne slazem se sa vise od pola :D (onog sto sam probao)
 
Nazad
Vrh Dno