Šta je novo?

Galvanski separator

zmija

Čuven
Učlanjen(a)
24.02.2004
Poruke
187
Poena
619
Ima li neko ideju gde kupiti ovaj separator, treba mi jer mi koaksijalni od kablovske pravi smetnje na monitoru kad ga ubacim u tv kartu, ovi iz sbb-a nisu uradili dobro uzemljenje.
 
Poslednja izmena:
Uzemlji masu od antenskog kabla na kucno uzemljenje (ona dva kraka u uticnici) dok ne nadjes separator ... Meni pomaze
 
Uzmes tanku licnastu zicu (ja sam uzeo jednu iz utp kabla) i jedan kraj zavezes oko onog belog antenskog konektora a drugi kraj povezes na uticnicu na jedan od ova dva kraka:
CC000037.jpg

:wave:
 
NIje mi pomoglo, samo je malo smanjilo smetnje. Ajde ljudi poludecu jer ima bilo kakav izolator, separator, adapter... koji ce da mi sredi signal. Ne koristim kablovsku uopste, jer me je strah da ne ubije nesto u racunaru... Probao sam u par radnji elektro opreme, ljudi su me bledo gledali.
 
krastavac ... ako nadjes negde obavezno napisi ovde posto i meni treba ...
:wave:
 
Ako znas malo da baratas lemilicom,lako se resava,treba ti 2 komada blok kondenzatora od oko 1nF
kao i par musko-zensko antenskih konektora

poz.

/lnicks
 
Pa otvori onaj beli antenski konektor i srednju zilu zalemi prvo na kondenzator pa onda drugu nozicu kondenzatora na konektor ... isto uradi i s izolacijom (prvo na kondenz pa kondenz na masu konektora) ...
:wave:
 
Jel neko pronasao gotovo resenje, stvarno nisam spretan sa lemilico i sl. Ja jos uvek nigde nisam nasao, a iz sbb-a me kuliraju kao sto ci i ja njih za placanje pretplate :)
 
Ja sam se raspitao u sbb-u i dobio info da bi galvanski separator u vidu splitera IN -> TV + MODEM trebalo da ugradjuju svi instalateri u trenutku ugradjivanja modema. E sad, zasto to oni ne nose sa sobom to je drugo pitanje.
 
Ja sam se raspitao u sbb-u i dobio info da bi galvanski separator u vidu splitera IN -> TV + MODEM trebalo da ugradjuju svi instalateri u trenutku ugradjivanja modema. E sad, zasto to oni ne nose sa sobom to je drugo pitanje.

Pa meni jos nisu dosli da stave modem (mesec dana):mad:, pa cu pricekati da dodju ako je tako...
 
Nazad
Vrh Dno