Šta je novo?

Gainward gtx 560 ti "problem"

morando

Cenjen
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruke
54
Poena
159
Pozdrav svima, moj prvi post ovde. cheers

Nedavno sam kupio gore navedenu kartu i posle par dana testiranja pojavljuje mi se neki problem. Naime kad startujem neku igru ili neki demo, svejedno bilo to u DX ili OGL apiju, kad je ugasim pocne ceo ekran nekako da pliva usitnjeno, kako da opisem, kao da ima neki sumova i izgleda kao efekat "pertubacije" kad gledate kroz vodu iz daljine. Verovatno ima neke veze dinamickim menjanjem frekvencija koja ona sama odradjuje. Taj efekat/problem nestane posle par sekundi, sve se smiri i bude "normalno". Karta nije klokovana a i instalirao sam najnovije drajvere sa nvidia-e oficijalne stranice.

Ovako izgleda CP:

nvidia-control-panel2011.jpg


Ako imate neku ideju ili ste videli da neko ima slican problem pisite.
Hvala unapred.
 
Tesko je "ubosti" do cega je...
Meni se slicna stvar desavala sa starim viewsonic tft monitorom, kad ugasim igru, on ponekad ima vidno zamucene "talase" ponegde, i to nestane posle nekog vremena samo od sebe ili kad odradim "auto adjust".
Posle je krenuo da se tripuje pa baci sliku pomerenu ulevo za ~5mm...a posle nekog vremna je riknuo pa otisao na servis gde su ga doveli u red.

Ajd ovako - proveri kablove, ako imas probaj sa nekim drugim. Probaj sa DVI i VGA ulazom kako se ponasa (ako ih monitor ima). Ako imas povezan neki TV na karticu, probaj bez...
Zatim, ako imas nekoga da ti pozajmi neku grafu da probas sa njom da li se to desava...pa onda sa drugim monitorom...

Dobro dosao na forum, i popuni podatke u "moja masina", tako ce biti lakse da se izbegnu nagadjanja.
 
Poslednja izmena:
Popunio sam profil sa konfiguracijom. Videcu da probam sa drugim monitorom i grafom ali tek za par dana kad mi dodje jedan drugar posto samo od njega cu moci uzeti, mada mi je sve radilo sa istim podesavanjima na staroj grafi 9800gt.
Monitor je povezan kao i pre preko obicnog VGA kabla. Nisam povezivao TV.

Pokusao sam da uhvatim screenshot ali na njemu izgleda "normalno" pa sam uslikao sa digitalnim aparatom, najbolje se vidi po ivici prozora "talasi":
sumovi.jpg

kao da ima ovaj pattern:
sinewave.jpg


Ima li neka "fora" da se namesti da taktovi uvek budu isti, odnosno da budu konstantni da mi ne menja dinamicki kako se njoj prohte?
 
Poslednja izmena od urednika:
U control panelu podesi power management umesto "adaptive" na max performance, i u msi afterburner-u mozes da napravis 2d i 3d profile recimo, pa postavis klokove na zeljene vrednosti.
Mada to sto menja taktove je sasvim normalna (i pozeljna) stvar, steta je da u 2d modu bude na klokovima za 3d.
 
Vec je namesteno na "maximum performance" ima screenshot u prvom postu, mada u opsiu za tu opciju pise da ima veze izgleda samo dok je aktivna 3d aplikacija, tako da cim je ugasim on opet spusta taktove (u gpu-z gledam taktove). Cisto sam hteo da vidim da li ce biti ovog "plivanja" ako je non-stop isti klok. Taj MSI Afterburner jos nisam probao, da li podrzava karte koje nisu MSI?

Sta ce mi "adapative" (power saving mode) kad ne korsitm laptop pa da se cimam non-stop da li je baterija prazna.
 
Poslednja izmena:
Instalirao sa MSI afterburner ali ne vidim nacin da se fixira/zakljuca klok na fabricke vrednosti.
 
Poslednja izmena:
Pokusao sam da uhvatim screenshot ali na njemu izgleda "normalno" pa sam uslikao sa digitalnim aparatom, najbolje se vidi po ivici prozora "talasi":

Meni ovo sa slike lici na klasican phase/clock problem sa VGA kablom, jer talasanje ti se desava i u 2D.
Znaci, vidi u namestanjima monitora tu opciju pa namesti dok ne prestane da "talasa".
Kao test sliku mozes da koristis recimo ovu:
http://www.marky.com/files/hometheater/testpatterns/tracking-and-phase.gif
 
Mozda se kod Samsunga zove coarse / fine ta opcija u meniju..
 
Da, imaju te dve opcije coarse i fine. Videcu malo da pretrazim u vezi toga pa javljam sta sam uradio.
Hvala svima.
 
Problem resen. Uzeo vga kabl sa sestrinog monitora i sad sve radi normalno, a moj kabl stavio kod nje i radi joj normalno.
 
Cao,
Da li moze pomoc?
Pre neki dan sam uzeo ASUS P8Z68 pro i stavio na nju Gainward GTX560ti. Dakle, svi problemi su koji su navedeni ranije u temi su sada meni pristuni.
Kada pokrenem neke igre, monitor pocne da "talasa". PRobao sam sve (cak sam i sestri maznuo VGA Kabl) ali i dalje se isto ponasa.
Da li je moguce da je do "povecanog" napona na GPU (ili premalog - kako resiti)?

Hvala unapred.

P.S. Napajanje sam takodje uzeo novo CM Bronze GX 650W
Napon na granama:
+12V 12.050V
+5V 5.120V
+3.3V 3.344V
VCORE 1.040V

GPU se greje do 60, CPU do 44
 
Temperature su ti normalne, koliko sam citao maximalna "radna" temperatura za GPU je 100C a kod mene pod opterecenjem je bilo ~80 i to dok su bili oni vreli dani. Meni je drugi kabl resio problem, probaj jos koji da nadjes.
 
Temperature su ti normalne, koliko sam citao maximalna "radna" temperatura za GPU je 100C a kod mene pod opterecenjem je bilo ~80 i to dok su bili oni vreli dani. Meni je drugi kabl resio problem, probaj jos koji da nadjes.
Morando, hvala na odgovoru. Za sada sam uspeo samo da "minimizujem" problem tako sto sam promenio DVI adapter (imam budjavi 24'' LG koji ima samo VGA) i podesio sliku preko ForteManagera (coarse).
Takodje primetio sam da na 59Hz Refresha problem je daleko manje vidljiv.

Takodje me interesuje, kako da proverim napajanje graficke? da li dobija dovoljno snage, i slicno?
 
I kod mene je VGA kabl jer monitor ima samo taj ulaz. Za napon i ostale informacije skini recimo MSI Afterburner kao sto je gore kolega pomenuo. Nisam nista OC-ovao tako da je kod mene "fabricki" napon u 2d modu 0.95 a 3d 0.975 mada mislim da to nema veze sa problemom. Ako ti sta znaci info, ovaj kabl sto sam uzeo od sestre je na oko izgledao dosta nekvalitetnije od mog koji je pravio problem.

Na kraju krajeva, ako je moguce, ponesi celo kuciste (bez monitora) u radnju gde si kupio da probas na vise monitora sa drugim kablovima.
 
Poslednja izmena:
I kod mene je VGA kabl jer monitor ima samo taj ulaz. Za napon i ostale informacije skini recimo MSI Afterburner kao sto je gore kolega pomenuo. Nisam nista OC-ovao tako da je kod mene "fabricki" napon u 2d modu 0.95 a 3d 0.975 mada mislim da to nema veze sa problemom. Ako ti sta znaci info, ovaj kabl sto sam uzeo od sestre je na oko izgledao dosta nekvalitetnije od mog koji je pravio problem.

Na kraju krajeva, ako je moguce, ponesi celo kuciste (bez monitora) u radnju gde si kupio da probas na vise monitora sa drugim kablovima.

MSI Afterburner ce raditi na Gainward-ovim GPU-ovima?
Imam 3 monitora kuci: Asus, samsung i LG ... probacu danas posle posla na sva 3 pa sta mi bog da
 
Radi sa svim kartama MSI Afterburner, pa, kako rece morando, cak i sa ATI-jevim (ne znam samo zasto cak, vjerovatno su gubave).
 
Ok, probao sam sve zivo - 3 Kabla i 3 DVI konvertora - Isti rezultat
Skinuo sam i Afterburner i GPUZ evo podataka:
Core Clock: 822.7 MHz
GPU Memory Clock: 1002.0 MHz (2004 Mhz)
GPU Shader Clock: 1645 MHz
GPU Temerature: 54 :mad:
CVDDC: 1.0250V

Ne znam sta da radim ... sve sam probao ....
 
Dobra ti je tempertura, mozda da si sacekao jos malo bilo bi i nize najverovatnije. Klokovi su kao i kod mene (posto je referentna karta):
594.png

ali ti je napon iz nekog razloga visi nego kod mene "fabricki", kad ne rdi nesto posebno onda sama spusta klokove i napon:
2c2.png

kao sto sam naveo gore 2d 0.95v - 3d 0.975.

Mislim da ti se ne isplati DVI adapter jer ne dobijas nista ako nije "cisto" DVI -> DVI. Jesi li probao samo VGA -> VGA? Mozda i DVI pravi problem.
 
795.png

Evo kako je kod mene:
Pliz obratite paznju na Bus Interface PCI-E 2.0 x16

Da li moze glupo pitanje?
Kako da spustim malo napon na grafickoj (gde, koji prog, bios?)
 
Pliz obratite paznju na Bus Interface PCI-E 2.0 x16
Ne bih znao reci kakve veze ima posto nisam neki strucnjak, mozda ti neko drugi bolje objasni. Najverovatnije zavisi od ploce kako ce gpuz da iscita informacije o specificnom slotu na njoj.

edit: Evo iz AIDA64 programa, to ti je to isto kao kod mene:
aida64-extreme-edition20.jpg


Kako da spustim malo napon na grafickoj (gde, koji prog, bios?)
Mislim da napon nema veze sa ovim problemom. Verovatno ima veze sa drajverom koji si instalirao pa mozda on automatski podize iz nekog razloga.
Mislim da gubis garanciju ako budes cackao ovo!!!

Ako si bas resio da spustas napon mozes to uraditi sa MSI afterburnerom, kliknes "settings":
gainward-gtx-560-ti-prob.jpg

cekiras "unlock voltage...", trazi restart MSIA i onda unosis vrednosti u polje
 
Poslednja izmena:
Probao sam sve navedeno, i dalje mi se desava ta ista situacija.
Enivej, upravo sam primetio da na TV-u (Panasonic LCD povezan direkt na HDMI) se ovo ne desava!!!
Dakle problem je ili sa konekcijom GPU - Monitor. Probao sam VGA na VGA - isto cak je i gore VGA na VGA.
Jedino sto mi preostaje je sutra da probam sa drugim monitorom :(
Javim vam i hvala vam na pomoci!

EDIT:
Izgleda da mi Monitor ne pamti Coarse i Phase :((
 
Poslednja izmena:
Kod mene je radilo sa "problematicnim" kablom (VGA -> VGA) sa istim monitorom ali sa starom grafom 9800gt, cim sam ubo 560ti poceli su problemi. Pa sam na kraju stavio ovaj sestrin kabl (VGA -> VGA) i sad je sve u redu.
 
Kod mene je radilo sa "problematicnim" kablom (VGA -> VGA) sa istim monitorom ali sa starom grafom 9800gt, cim sam ubo 560ti poceli su problemi. Pa sam na kraju stavio ovaj sestrin kabl (VGA -> VGA) i sad je sve u redu.

Haha, jedino da pozovem sestru od tetke da vidim da li ona ima kabl :) Posto mojoj rodjenoj je jos sinoc maznut :)
Oticicu sutra da kupim novi ....
 
Kod racunara i njegovih komponenti nikad nisi na cisto sto bi rekli. Ponekad ima tako Gremlina koji zajb. stvar, tako da ne znam da li ti se isplati kupiti nov kabl jer moze da ispadne i da on ne radi jer gremlini u njemu ne vole gremline na grafi.:d
mozda bi najbolje bilo da nosis kuciste u radnju gde si kupio grafu pa probaj kod njih sa vise kablova.
 
znam, sve znam, ali najgori problem je to sto sam ja komp sklapao, nisam kupio gotov, a u radnju ne mogu da odnesem vec me smaraju da nosim u Servis .... Long story, sredicu vec nekako! Najgore je sto me baguje samo u igrama ...
 
Ne znam kako jos da ti pomognem, bar u izboru kabla ako budes uzimao, koliko sad vidim na ovom sestrinom sto je sad kod mene na ovom mestu sto sam uokvirio pise (urezano) F0003A a na "problematicnom" ne pise nista, ako ti to sta pomogne:
goldvgamonitorcable.jpg


Mislim da je to ovaj kabl. Identican je ovom mom.

PC monitor cable. New and not been used. Used for connection between PC and monitor.
Identity marks F0003A
 
Poslednja izmena:
Probaj da update-ujes driver od monitora. Koje napajanje koristis?
 
Nazad
Vrh Dno